Dzisiaj jest wtorek 19 stycznia 2021, imieniny: Henryka, Mariusza, Erwina WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16766) SPORT FORUM FIRMY (5573) PRACA (38) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
-2 / 1oC
Jutropogoda
3 / 1oC
Pojutrzepogoda
3 / 0oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Radolina. Na koniec ferii zorganizowali dzieciom k ... (2)Były zawodnik Górnika pojechał na obóz z seniorami ... (0)

Nie ma Adamowa, brak zgody na Ościsłowo. Wyniki ZE PAK za 2017

Dodano: 20.04.2018 10:41

Grupa ZE PAK opublikowała wyniki finansowe za 2017 rok. - Rynek, na którym działamy mocno się zmienia - zaznaczył Adam Kłapszta, prezes ZE PAK.

W sprawozdaniu prezes zaznaczył, że wraz z początkiem 2018 roku, po ponad 50 latach działalności, wyłączona z eksploatacji została elektrownia Adamów, co spowodowało, że zmniejszyła się skala działalności grupy ZE PAK. W minionym roku, nie udało się zamknąć sprawy decyzji środowiskowej dla nowej odkrywki w Ościsłowie.

Przychody ze sprzedaży w minionym roku przekroczyły 2,4 miliarda złotych. Grupa ZE PAK wyprodukowała blisko 8,4 TWh energii elektrycznej, natomiast sprzedaż wyniosła blisko 11,8 TWh. Grupa wypracowała 512 milionów złotych EBITDA, co przełożyło się na 184 miliony złotych zysku netto – czytamy w sprawozdaniu. - Przy czym należy wziąć pod uwagę, że wynik netto w 2017 roku był pod istotnym wpływem zdarzeń o jednorazowych charakterze, których suma obniżyła poziom zysku netto o około 79 milionów złotych. Warto odnotować, że w minionym roku spółka wypłaciła dywidendę w łącznej wysokości ponad 65,5 milionów złotych, a na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy udało się zredukować zadłużenie netto o 295 milionów złotych. 

- Wszyscy mamy świadomość wyzwań jakie obecna rzeczywistość stawia przed spółkami z sektora wytwórców energii elektrycznej. Rynek na którym działamy bardzo mocno się zmienia - Adam Kłapszta, prezes ZE PAK SA.- Otoczenie regulacyjne odgrywa w naszej działalności coraz większą rolę. W tym kontekście wystarczy wspomnieć ustawę o rynku mocy czy zmiany w zasadach działania systemu EU ETS, które ogłoszono w minionym roku. To zmiany o bardzo dużym znaczeniu dla naszej działalności i z pewnością będą w przyszłości kształtowały ramy naszej aktywności.

Wraz z początkiem 2018 roku po ponad 50 latach działalności wyłączona z eksploatacji została elektrownia Adamów. W sposób naturalny spowodowało to, że zmniejszyła się skala działalności Grupy ZE PAK SA. W minionym roku poświęciliśmy sporo czasu i wysiłku by w sposób właściwy przygotować się do tego procesu. Obecnie pracujemy nad tym, by w nowej sytuacji, w stopniu jak najbardziej optymalnym, wykorzystywać posiadane aktywa i zasoby, w tym również zasoby węgla. Z optymizmem patrzymy na obecne zapowiedzi odnoszące się do mających się odbyć w tym roku aukcji, dotyczących odnawialnych źródeł energii oraz pierwszych aukcji dla jednostek chcących uczestniczyć w rynku mocy. Z pewnością rozważymy udział w tych aukcjach, naszym priorytetem jest i zawsze będzie maksymalne wykorzystanie potencjału w celu budowy wartości dla akcjonariuszy.

W minionym roku, pomimo wielu starań z naszej strony oraz otwartości na współpracę z Organami Decyzyjnymi, nie udało się niestety zamknąć sprawy decyzji środowiskowej dla nowej odkrywki w Ościsłowie. Wierzymy, że nasze profesjonalne podejście i współpraca z Organami Decyzyjnymi pozwolą w najkrótszym możliwym czasie na pozytywne rozstrzygnięcie - Adam Kłapszta, prezes zarządu ZE PAK SA. 

 

  • Nie ma Adamowa, brak zgody na Ościsłowo. Wyniki ZE PAK w 2017

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:ZE PAK,   Adam Kłąpszta,   sprawozdanie finansowe,   Ościsłowo,  DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

512 milionów złotych EBITDA. 184 miliony złotych zysku netto. Poziom zysku netto pomniejszony jednorazowo o 79 milionów złotych. Czyli zysk netto 263 mln. Kopalnie Konin i Adamów sprzedali im za 175 milionów złotych czyli za ich zyski z 8 miesięcy! BRAWO PO. PiS teraz ma złodziejom pomagać? Poproście o pomoc Ministra Grada z PO, eks ministra skarbu, eks prezesa PAK! Ku... w biały dzień!
Dodano: 20.04.2018 14:04    Przez: ~Loa
Zwiazki w KWB pomoga...Hahahahahahaha
Dodano: 20.04.2018 11:00    Przez: ~.......
No to koniec, dziś piątek wypijemy za błędy :-)
Dodano: 20.04.2018 11:38    Przez: ~polityków
Koszty, zniszczone środowisko dla społeczności lokalnej, zyski dla prwyaciarzy uwlaszczonych na społecznym mieniu.
Dodano: 20.04.2018 11:15    Przez: ~koninianin
Do Zdzich@ - Ty zapewne uważasz się za szanującego się "yntelektualistę" używając tak kwiecistych wyrazów jak "kumał", nie mówiąc już o interpunkcji, którą uznałeś za niepotrzebną współczesnym myślicielom.
Dodano: 20.04.2018 11:29    Przez: ~Lekarz psychiatra

KOMENTARZE

Zawsze sądziłem,że to PO ukatrupi kopalnię...a tu proszę,niespodzianka...Katem okazał się PiS.
Dodano: 20.04.2018 10:57    Przez: ~kupeliak
To nie jest kwestia która partia ukatrupi PAK. To jest problem z ludźmi sprzyjającymi danej partii. PiS charakteryzuje się tym że do niego mają ciąg wszelkiej maści miernoty i te intelektualne i zawodowe. Żaden szanujący się technokrata nie będzie kumał się z nieobliczalnymi oszołomami i oszustami z jakieś bolszewickiej ferajny, gdyż za chwilę ta banda upadnie a wstyd na dorobku zawodowym przyzwoitego człowieka pozostanie.
Dodano: 20.04.2018 11:08    Przez: ~Zdzich@
Do Zdzich@ - Ty zapewne uważasz się za szanującego się "yntelektualistę" używając tak kwiecistych wyrazów jak "kumał", nie mówiąc już o interpunkcji, którą uznałeś za niepotrzebną współczesnym myślicielom.
Dodano: 20.04.2018 11:29    Przez: ~Lekarz psychiatra
Zdzich,jeden z niewielu trafnych tu komentarzy,czekaj tylko jak zwolennicy pis beda ci walic lapki w dół,ciekawe tylko czy juz kazdy z nich zakupił sobie rower z porzadnym dynamem/pradnica i sam bedzie sobie wytwarzał prad aby moc obejzec jedyna sluszna TVP
Dodano: 20.04.2018 12:02    Przez: ~Patrze i nie wierze
Obecny rząd dorzyna nasz region ale nie jest osamotniony, bo CZERWONY CAR JÓZEF (JÓZEF ŻEGNAJ) też obecnie dobija Konin. Za chwilę nawet pracownicy Urzędu Miasta obudzą się z ręką w nocniku jak zobaczą że ich dzieci wyjechały z tej Czerwonej Wioski.
Dodano: 20.04.2018 12:45    Przez: ~Brawo Wyborcy
512 milionów złotych EBITDA. 184 miliony złotych zysku netto. Poziom zysku netto pomniejszony jednorazowo o 79 milionów złotych. Czyli zysk netto 263 mln. Kopalnie Konin i Adamów sprzedali im za 175 milionów złotych czyli za ich zyski z 8 miesięcy! BRAWO PO. PiS teraz ma złodziejom pomagać? Poproście o pomoc Ministra Grada z PO, eks ministra skarbu, eks prezesa PAK! Ku... w biały dzień!
Dodano: 20.04.2018 14:04    Przez: ~Loa
Prawda jest taka, że pisiory chcą odebrać PAK z rąk Solorza który kupił za rządów Po po cenie tańszej od złomu. I po prywatyzacji zaczął się powolny upadek, bo jak twierdzą właściciele bardziej opłaca się kupować energie zza granicy, (skąd? Tak jak wszystko - z Niemiec). Może prawda, może nie. Pewne jest to że kochany prezydent (PO) powinien przeciwdziałać i to przewidzieć, zapraszać inwestorów z innych branż do Konina, aby to miasto nie stało się miastem emerytów, a później miastem widmo. No, ale lepiej jest postawić 10000 biedronkę, niż porządny zakład przy trasie A2, jak robią to inne miasta mające blisko jedną z głównych dróg Wielkopolski.
Dodano: 20.04.2018 17:19    Przez: ~B.
avatar Żadnego Ościsłowa ,, Zegarek" nie dostanie a razem z Gradem który mu emergetykę za psi grosz oddał skończą wcześniej czy później jako beneficjeńci ,,Cela plus". Kaczor narazie cierpliwie czeka aż mu to w rozsądnej cenie ,, Zegarek" odsprzeda.Prawda jest taka iż cała energetyka wróciła co SP pozostał tylko nasz region, wszędzie gdzie energetyka wróciła do państwa są inwestycje i kasa dla pracowników ,a nie zażynanie maszyn , wyciskanie soku ze spółek przy mizernych zarobkach.
Dodano: 20.04.2018 20:23    Przez: Tomasz Kobrzycki
Właściciel sektora energetycznego w naszym regionie chce wydoić nas jak dojną krowę i być może odsprzedać z zyskiem państwu. Właściciel jest człowiekiem biznesu i wie doskonale co robi, a rząd PiS-u dlaczego niby by miał iść mu na rękę, kiedy to człowiek nie z naszej bajki i nie dba on o nasze zakłady, jak też i o nas pracowników, jako że my jesteśmy Polakami, tylko od roboty.
Dodano: 21.04.2018 17:23    Przez: ~Symp. PiS
Albo odkrywka Ościsłowo albo koniec regionu. Wybierzcie mądrze.
Dodano: 20.04.2018 10:57    Przez: ~Racjonalista
No to koniec, dziś piątek wypijemy za błędy :-)
Dodano: 20.04.2018 11:38    Przez: ~polityków
Zwiazki w KWB pomoga...Hahahahahahaha
Dodano: 20.04.2018 11:00    Przez: ~.......
Bądźmy szczerzy jedyny związek ktoremu zawsze coś nie pasuje to związek teoretyków w białych kaskach oni tam zamiast z ludźmi trzymać bo są im potrzebni to wszystko blokuja zapominają kto zyski wypracowuje i tylko czekają żeby komuś premie zabrać a oni jak jakaś kiche odwala to kara awans na wyższe stanowisko przez to ta firmą tak prosperuje !!! Za dobrych ludzi mają jakby to był Śląsk to by frowali że hej ZERO SZACUNKU LUDZI UMYSŁOWYCH DO KLASY ROBOTNICZEJ KTÓRA TEN ZYSK SWOJĄ CIĘŻKA PRACA W ŚWIATKI PIĄTKI I NIEDZIELĘ WYPRACOWAŁA
Dodano: 20.04.2018 15:52    Przez: ~Żal
"Będziemy zawsze wspierać polski przemysł"-PiS ...
Dodano: 20.04.2018 11:04    Przez: ~Dżordż
Chyba ty bo PiS to dno i skandal co Polskę mogło spotkac mamy was głęboko co pokażemy w teraz wyborach.
Dodano: 20.04.2018 12:36    Przez: ~endepis
Koszty, zniszczone środowisko dla społeczności lokalnej, zyski dla prwyaciarzy uwlaszczonych na społecznym mieniu.
Dodano: 20.04.2018 11:15    Przez: ~koninianin
Jak się nie ma co mądrego do powiedzenia lepiej siedzieć cicho. Wówczas wygląda to zdecydowanie mądrzej i bardziej dostojnie.
Dodano: 20.04.2018 11:23    Przez: ~jaś
związki to w KWB zakład w zakładzie
Dodano: 20.04.2018 11:27    Przez: ~123
wyzysk pracowników zmianowych na maksa odebranie dni wolnych od pracy
Dodano: 20.04.2018 11:29    Przez: ~boczek
ile zebrałeś bursztynów nie ośmieszaj się
Dodano: 20.04.2018 11:33    Przez: ~prawda
zejdż na 1 zmianę to zobaczysz jak się pracuje
Dodano: 20.04.2018 12:43    Przez: ~as
najlepiej na zmianach wychodzi im gotowanie żarcia
Dodano: 20.04.2018 14:25    Przez: ~parówa
Ciekawe czemu nygusy z ranszej na zmiany nie chcą iść jak tam takie miody z breszka przy przenosniku pochodza jak przesowka i wielce zmeczeni
Dodano: 20.04.2018 15:58    Przez: ~Haha
"w stopniu jak najbardziej optymalnym" błąd!!! optymalny to najlepszy w danych warunkach. może być najbardziej zbliżony do optymalnego
Dodano: 20.04.2018 11:32    Przez: ~programowa nie matematyczne
Czyli zepak swietnie stoi finansowo, rynek wzrasta, trzeba brac sie za robote a nie marudzenie.
Dodano: 20.04.2018 11:42    Przez: ~Kufer
Mniej mowic,wiecej robic,ot cala filozofia.Nagrody,awanse,karczmy poszly w zapomnienie i trzeba to wreszcie zrozumiec.Czasy z poprzedniej "epoki" dosc dawno minely.Bedzie co opowidac wnukom,ktorzy i tak nic z tego nie wykumaja.Z pozdrowieniami "zgred z pamiecia".Pa.
Dodano: 20.04.2018 12:36    Przez: ~j/w
1 z 4
1234>>

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.