Dzisiaj jest poniedziałek 21 maja 2018, imieniny: Kryspina, Wiktora, Jana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (26002) SPORT FORUM FIRMY (5178) PRACA (61) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
10 / 13oC
Jutropogoda
17 / 12oC
Pojutrzepogoda
20 / 11oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Motocykliści i kierowcy samochodów otworzyl ... (4)Opóźniony mecz Górnika z Elaną, dwunastu kibiców z ... (36)
jesteś tutaj: Strona głównaAktualnościProjektant hali Rondo nie zgłasza zastrzeżeń ws. r ...

Projektant hali Rondo nie zgłasza zastrzeżeń ws. rozbiórki murku

Dodano: 21.04.2018 10:00
Źródło: LM.pl

Prezydent Józef Nowicki spotkał się z prof. Wojciechem Zabłockim, projektantem Pałacu Sportu (obecnie hala Rondo). Tematem spotkania było rozebranie murku przed halą.

Przypomnijmy, na początku kwietnia przed halą Rondo rozpoczęła się rozbiórka charakterystycznego murku, stojącego na placu, który obecnie służy jako parking. Powodem był, jak wskazywała Aneta Wanjas, zastępca dyrektora MOSiR Konin, zły stan obiektu. - Były m.in. pęknięcia na wskroś długości murku, trochę był rozkruszony.

Decyzja ta wzbudziła dużo kontrowersji, głównie w mediach społecznościowych, gdzie część mieszkańców Konina zarzucała zarządcy obiektu burzenie ładu architektonicznego Konina. W sondzie na naszym portalu wzięło udział łącznie ponad 700 osób. Większość oceniła rozbiórkę jako dobrą decyzję (386 osób), ale było też dużo głosów przeciw (277).

W piątek oficjalna strona Konina poinformowała, że prezydent Józef Nowicki spotkał się z Wojciechem Zabłockim, projektantem Pałacu Sportu, obecnie nazywanego halą Rondo. - Prezydent Miasta Konina przedstawił Panu Profesorowi Wojciechowi Zabłockiemu powody i okoliczności rozebrania murku przed halą „Rondo”. Pan Profesor przyjął wyjaśnienia i nie zgłasza pod adresem miasta żadnych zastrzeżeń - czytamy w komunikacie. Jednocześnie architekt przekazał Józefowi Nowickiemu zdjęcia zaprojektowanego przez siebie dysku.

Murek sprzed hali Rondo został już usunięty, a ekipa remontowa zakończyła porządkowanie terenu. 



  • Projektant hali Rondo nie zgłasza zastrzeżeń ws. rozbiórki murku

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:murek,   hala Rondo,   Józef Nowicki,   Wojciech Zabłocki,   rozbiórka murku

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

Chcesz być powiadamiany o nowych komentarzach w tej dyskusji?

POPULARNE KOMENTARZE

KONIN ZAKORKOWANY OD GODZINY 15 ŻE CZŁOWIEKA SZLAG TRAFIA A TEN SPOTKANIA JAKIEŚ Z PROJEKTANTEM ORGANIZUJE NA TEMAT CZEGOŚ , CZEGO JUŻ NIE MA I NIE BĘDZIE!!!!!PARODIA!!!!!!
Dodano: 21.04.2018 10:37    Przez: ~TO JEST CHORE MIASTO
Zamiast spytać profesora przed zaburzeniem, to pojechał powiedzieć że murek już zburzony. Ludzie trzymajcie mnie, ręce opadają!
Dodano: 21.04.2018 12:30    Przez: ~koperfild
A CO MIAŁ POWIEDZIEĆ TERAZ???PRZECIEZ NIE BĘDZIE SIĘ KŁÓCIŁ Z PREZYDENTEM!!!!!
Dodano: 21.04.2018 10:16    Przez: ~TO JEST POKAZÓWKA
A na temat przeprawy moze wielce wielmozny pan prezydent porozmawia z mieszkancami?moze zorganizuje jakies spotkanie? O najlepiej na hali rondo w tzw Palacu Sportu
Dodano: 21.04.2018 10:31    Przez: ~Wkur
Zburzylismy pański murek architekcie i co pan nam zrobi...?
Dodano: 21.04.2018 11:51    Przez: ~Bareja

KOMENTARZE

A CO MIAŁ POWIEDZIEĆ TERAZ???PRZECIEZ NIE BĘDZIE SIĘ KŁÓCIŁ Z PREZYDENTEM!!!!!
Dodano: 21.04.2018 10:16    Przez: ~TO JEST POKAZÓWKA
Pan Zabłocki zapewne starszy od naszego wlodarza więc teraz to on ma wywalone
Dodano: 21.04.2018 11:57    Przez: ~Moskwa 1980
Miało być więcej miejsc parkingowych. Parkuje tam min 2 razy w tyg od lat. I miejsc jest dokladnie tyle samo przed jak i za murkiem.
Dodano: 21.04.2018 19:17    Przez: ~Jozef Mostowiak-Parkingowy
Ja myślę, że chodziło o napis jakiegoś jasnowidza "LECHU GO HOME". Wiedział już wtedy, że Wałęsa to sprzedawczyk i kapuś donoszący na swoich kolegów.
Dodano: 21.04.2018 10:26    Przez: ~red is bad
Masz rację "czerwone jest złem" i dlatego jak najszybciej trzeba przepędzić komunistów z PIS.
Dodano: 21.04.2018 10:34    Przez: ~oxo
PO pierwsze: widział ktoś, że ten komunista był na rozmowach : ) , ( ja rozmawiałem z bogiem i powiedział że to mu nie przeszkadza ) , a co by było jak by profesorowi Wojciechowi Zabłockiemu się nie spodobało rozebranie murku przed halą? stawiali by nowy ? bo pierw było rozebranie , a pózniej pytanie o zdanie !!!!!!!!!!!!!!!!!!! PO drugie : kto zatrudnia taką ekipę do tego rozbierania , całość trwała pięć dni mój boże 16 chłopa ze sprzętem p***roliło się z sypiącym się murkiem , byłem na basenie to widziałem jak robota im paliła się w rękach dwóch młotkowych układających kostkę czterech podających kostkę i 10 trzymających łopaty w pionie :) bo o coś trzeba się podpierać :) , czy za pracę zapłaciło miasto ,czyli nasze podatki , to ja składam sprzeciw aby tym 10 nierobom poszło z moich podatków !!!!!!!!!!!!!!
Dodano: 21.04.2018 10:31    Przez: ~cała prawda
Nie przesadzaj gościu,jak tam stałeś to trzeba było łopatę do ręki brać i pomóc chłopakom.....i dobrze że te 16 osób miało jakąś robotę bo w Koninie to przy samym wyburzaniu starych budynków ( zwłaszcza na starym Koninie) powinny trwać pracę cały rok a potem jeszcze ze 2lata przy upiększaniu miasta!!!!
Dodano: 21.04.2018 11:48    Przez: ~su_arez@wp.pl
A na temat przeprawy moze wielce wielmozny pan prezydent porozmawia z mieszkancami?moze zorganizuje jakies spotkanie? O najlepiej na hali rondo w tzw Palacu Sportu
Dodano: 21.04.2018 10:31    Przez: ~Wkur
KONIN ZAKORKOWANY OD GODZINY 15 ŻE CZŁOWIEKA SZLAG TRAFIA A TEN SPOTKANIA JAKIEŚ Z PROJEKTANTEM ORGANIZUJE NA TEMAT CZEGOŚ , CZEGO JUŻ NIE MA I NIE BĘDZIE!!!!!PARODIA!!!!!!
Dodano: 21.04.2018 10:37    Przez: ~TO JEST CHORE MIASTO
Zburzylismy pański murek architekcie i co pan nam zrobi...?
Dodano: 21.04.2018 11:51    Przez: ~Bareja
A Olejnik chciał parking podziemny budować
Dodano: 21.04.2018 11:17    Przez: ~Smieszny
Na basenie to chyba podwodny :)
Dodano: 21.04.2018 11:40    Przez: ~ackc
Nie ma co się śmiać jak już w Polsce 30 mln aut jeździ....i za chwilę dzieciaki nawet w piłkę sobie nie będą miały gdzie pokopać bo wszędzie parkingi....w takim razie kilkupietrowy parking naziemny byłby konieczny,napewno tańszy od podziemnego choć podziemny byłby bardziej pojemny,co na to wladarze miasta???? Od 20 lat obecna władza to tylko parkingi płatne umie robić.....
Dodano: 21.04.2018 12:07    Przez: ~su_arez@wp.pl
Zamiast spytać profesora przed zaburzeniem, to pojechał powiedzieć że murek już zburzony. Ludzie trzymajcie mnie, ręce opadają!
Dodano: 21.04.2018 12:30    Przez: ~koperfild
informacja miasta w tej sprawie jest chyba zbyt lakoniczna, Pan Profesor zachował się jak człowiek na poziomie, ale jak informuje nas portal konkurencyjny, profesor Wojciech Zabłocki, projektant konińskiej hali „Rondo", był oburzony tą samowolą i jak przyznał w rozmowie, nikt nie pytał go o to, co sądzi o wyburzeniu murku, a powinien.
Dodano: 21.04.2018 18:53    Przez: ~ala
Pic pod publiczke. Projektant obiektu nie ma nic do gadania przy rozbiórce. Zawsze jest to decyzja inwestora i organów AAB w urzędzie jeśli wydadzą decyzję o rozbiórce. Projekrant może plumkać przy zmianie obiektu zbudowanego wg jego koncepcji jeśli nie sprzedał praw autorskich.
Dodano: 21.04.2018 13:26    Przez: ~Olo
Trochę pucu nie zaszkodzi....jak mawiał Sofronow 🤔💹
Dodano: 21.04.2018 14:16    Przez: ~Alternatywy 4
I co znowu propaganda Olejnika przyjęła klapę. Tak szumiał, ustawiał jako pierwszy post podczas burzenia... Marzy mu się władza... Idż na ryby !!!
Dodano: 21.04.2018 14:00    Przez: ~wiem
Gdy będzie wybór między Tuskiem a Dudą nie idę już na wybory. A gdyby był wybór między Nowickim a Olejnikiem to już wolę Nowickiego.
Dodano: 21.04.2018 20:55    Przez: ~Arjawarta
A kto się ciebie pyta, kogo wolisz?
Dodano: 23.04.2018 08:14    Przez: ~Heh
Nie ma większych problemów w Koninie? Jakiś murek ważniejszy od infrastruktury drogowej czy nowych miejsc pracy. Parodia :-)
Dodano: 21.04.2018 14:04    Przez: ~Urhf
1 z 3
123>>