LM.plSportDuża zaliczka przed rewanżami. Wilki wygrały w trzech setach

Duża zaliczka przed rewanżami. Wilki wygrały w trzech setach

Drugie spotkanie play-off II ligi znów padło łupem Wilków Wilczyn. Tym razem zespół Tomasza Robaka pokonał Trefl Lębork w trzech setach.

Wilczynianie już w pierwszym meczu w Lęborku triumfowali, w sobotę jednak rywalom udało się urwać jeden set. W drugim spotkaniu w niedzielę Wilki były już bezbłędne i pokonały Trefl 3:0.

Mecz rozpoczął się jednak lepiej dla gospodarzy, którzy przez dłuższy czas prowadzili w pierwszym secie. Dopiero czas wzięty przez trenera Tomasza Robaka pozwolił Wilkom wrócić do gry. W drugiej części seta lepsi byli już goście, zwyciężając ostatecznie 25:22.

Drugi set poszedł już gładko, Wilki od samego początku zbudowały sobie bezpieczną przewagę i pewnie wygrały z Treflem 25:17. Trzeci set znów był bardziej wyrównany, przez długi czas utrzymywał się remisowy rezultat i dopiero w drugiej połowie wilczynianie zaczęli prowadzić 18:14. Trefl zdołał jeszcze te straty zniwelować, ale końcówka należała do gości, którzy zwyciężyli 25:23.

Było to drugie zwycięstwo Wilków w play-offach II ligi. Zespół Tomasza Robaka wypracował sobie potężną zaliczkę przed rewanżami. By awansować do turnieju półfinałowego wilczynianie muszą wygrać jeszcze tylko jedno spotkanie. Rewanże - w następny weekend w Wilczynie.

Trefl Lębork - Wilki Wilczyn 0:3 (22:25, 17:25, 23:25).