LM.plSportMedyk przegrał w Łęcznej i ma już dziewięć punktów straty do lidera

Medyk przegrał w Łęcznej i ma już dziewięć punktów straty do lidera

Dodano: , Aktualizacja: , Żródło: LM.pl

Porażkę 2:3 zanotowały piłkarki Medyka Konin w hitowym starciu Ekstraligi z Górnikiem Łęczna. To oznacza, że prawdopodobieństwo wywalczenia mistrzostwa przez koninianki jest bardzo nikłe.

Pod większą presją w środę były medyczki, które mają sześć punktów straty do Górnika musiały w Łęcznej wygrać. Ale też samo spotkanie rozpoczęło się dla Medyka lepiej, bowiem w 33. minucie koninianki wyszły na prowadzenie. Nikol Kaletkę w polu karnym faulowała Dominika Grabowska, a do bramki z jedenastu metrów trafiła Natalia Chudzik.

Jeszcze przed przerwą Górnik wyszedł jednak na prowadzenie. Decydująca okazała się seria rzutów rożnych w ostatnich minutach pierwszej połowy. W 43. minucie wyrównała Sylwia Matysik, uderzając celnie głową na dalszym słupku. W doliczonym czasie gry na 2:1 trafiła natomiast Dżesika Jaszek. Pierwsze uderzenie zatrzymała Emily Dolan, ale wobec dobitki łęcznianki bramkarka Medyka była już bezradna.

Po zmianie stron Górnik jeszcze podwyższył swój dorobek. W 62. minucie prostopadłe podanie otrzymała Ewelina Kamczyk. Najlepsza strzelczyni Ekstraligi bez problemów pokonała Emily Dolan i było już 3:1. W 70. minucie nadzieję medyczkom przywróciła jeszcze Karolina Majda, która wykorzystała dośrodkowanie z lewej strony boiska.

W 78. minucie doskonałą okazję miała jeszcze Weronika Zawistowska, ale w sytuacji sam na sam lepsza okazała się Emily Dolan. Ostatecznie więcej bramek już nie padło, Górnik Łęczna zwyciężył 3:2.

To niemal eliminuje Medyka Konin z walki o mistrzostwo Polski. Koninianki mają aż dziewięć punktów straty do Górnika i zaledwie pięć meczów (w tym jeden bezpośredni), by te straty odrobić. Matematycznie jest to wykonalne, ale w praktyce wydaje się, że losy mistrzostwa zostały już rozstrzygnięte na korzyść Górnika Łęczna.

Teraz przed medyczkami zmagania w grupie mistrzowskiej Ekstraligi. Pierwsze spotkanie Medyk rozegra na własnym terenie z Czarnymi Sosnowiec.

Górnik Łęczna - Medyk Konin 3:2 (43' Sylwia Matysik, 45'+ Dżesika Jaszek, 62' Ewelina Kamczyk - 33' Natalia Chudzik, 70' Karolina Majda)

Górnik Łęczna: Klaudia Kowalska - Patrycja Rogalska, Agata Guściora, Natasza Górnicka, Ana Jelencić, Sylwia Matysik, Gabriela Grzywińska, Emilia Zdunek (88' Alicja Materek), Dominika Grabowska (57' Weronika Zawistowska), Dżesika Jaszek (85' Agnieszka Jędrzejewicz), Ewelina Kamczyk.

Medyk Konin: Emily Dolan - Radosława Sławchewa, Natalia Chudzik, Sandra Sałata, Nicole Zając, Klaudia Olejniczak, Patrycja Balcerzak, Krystyna Sikora (88' Mariana Iwaniszyn), Natalia Pakulska, Nikol Kaletka, Anna Gawrońska (59' Karolina Majda).