Dzisiaj jest wtorek 19 stycznia 2021, imieniny: Henryka, Mariusza, Erwina WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16726) SPORT FORUM FIRMY (5573) PRACA (39) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
-1 / 1oC
Jutropogoda
2 / 1oC
Pojutrzepogoda
3 / 1oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Radolina. Na koniec ferii zorganizowali dzieciom k ... (2)Były zawodnik Górnika pojechał na obóz z seniorami ... (0)

Pozabankowy kredyt dla zadłużonych osób prywatnych i firm

Materiał promocyjny

Dodano: 25.04.2018 15:45

Zadłużenie nie jest problemem błahym i dotyczy niemal połowy dorosłych osób w naszym kraju. W takiej sytuacji trudno starać się o nowe zobowiązanie finansowe w banku, ponieważ wniosek kredytowy najprawdopodobniej zostanie negatywnie zweryfikowany. Na szczęście są inne rozwiązania, a jednym z nich będzie kredyt dla zadłużonych oferowany przez instytucje pozabankowe albo w ramach pożyczki społecznościowej.

Kto może liczyć na uzyskanie kredytu dla zadłużonych?

Samo pojęcie zadłużenia jest dość szerokie i obejmuje swoim zakresem wszystkich, którzy mają jakiekolwiek zobowiązania finansowe. Warto podkreślić, że nawet przy terminowym spłacaniu wcześniej zaciągniętego kredytu bądź pożyczki bank może odmówić kolejnego wsparcia finansowego, jeżeli uzna, że dana osoba nie ma wystarczającej zdolności kredytowej na wzięcie następnego. W jeszcze gorszym położeniu będą ci, którzy nie trzymają się ściśle ustalonego harmonogramu spłat i zdarzają im się pewne poślizgi w przelewaniu wyznaczonych kwot na konto kredytodawcy. Podobnie przedstawia się sytuacja osób, które całkowicie wstrzymały spłacanie zaciągniętego kredytu. W obu przypadkach należy się liczyć z mocno obniżonym scoringiem w bazie BIK. Równie nieciekawie będzie w razie negatywnych wpisów w bazach gospodarczych, jak BIG czy KRD, w związku z istniejącym zadłużeniem wobec wspólnoty mieszkaniowej, instytucji telekomunikacyjnej bądź dostawców mediów.

Wszystkie osoby, które borykają się z wymienionymi powyżej kłopotami muszą liczyć się z tym, że banki odmówią im kredytu. Co więcej, kwestia tego typu może też dotknąć podmiotów gospodarczych, a przecież bardzo często mniejsze i większe firmy potrzebują zastrzyku finansowego na rozwój biznesu. Realia prowadzenia swojego biznesu są takie, że czasami brakuje płynności finansowej, a wtedy może się pojawić lekkie zadłużenie. Wtedy to kredyt dla zadłużonych okazuje się optymalnym wyjściem.

Gdzie szukać szybkiego kredytu dla zadłużonych?

W związku z tym, że na bank osoba zadłużona nie może liczyć ze względu na podwyższone ryzyko, to pozostaje dynamicznie rozwijający się sektor finansów pozabankowych, który oferuje niezwykle ciekawe propozycje dla osób zadłużonych - dobrym przykładem jest serwis https://monebay.pl/. Dla instytucji bankowych osoby i firmy zadłużone nie stanowią wiarygodnych klientów, więc żaden bank na pewno nie podejmie ryzyka. Inaczej przedstawia się ta kwestia w instytucjach pozabankowych, które zdecydowanie elastyczniej podchodzą do swoich klientów, a to głównie ze względu na brak konieczności działania według bardzo precyzyjnie ustalonych regulacji prawa bankowego, a także z powodu braku nadzoru KNF.

Pozabankowy kredyt dla zadłużonych jest wyjątkowo potrzebnym produktem finansowym, o czym świadczy jego popularność. Bardzo ważne jest, z punktu widzenia potencjalnego kredytobiorcy, że tego typu rozwiązanie oferują zarówno firmy pożyczkowe, jak i prywatni inwestorzy, którzy w ten sposób zarabiają na swoich wolnych środkach finansowych. To zdecydowanie poszerza możliwości otrzymania kredytu. Przy stosunkowo niewielkich kwotach raczej nie trzeba się liczyć z jakimś dodatkowym zabezpieczeniem, ale trochę wyższe sumy pożyczki z reguły oznaczają konieczność zastosowania zastawu, co jest dobrym pomysłem zarówno dla kredytobiorcy, jak i kredytodawcy. Ten pierwszy na pewno bardziej świadomie rozważy wysokość zobowiązania finansowego pod kątem możliwości jego spłaty. Z kolei dla kredytodawcy zastaw będzie stanowił gwarancję odzyskania swoich funduszy, nawet w przypadku zaniechania spłaty przez kredytobiorcę. Tego typu rozwiązanie jest szczególnie popularne przy pożyczkach prywatnych zwanych również społecznościowymi.

Szybkie i minimalne formalności

Jednym z podstawowych walorów kredytów pozabankowych jest wyjątkowo proste i szybkie ich załatwienie, co wprost wynika z przejrzystych i w miarę krótkich formularzy aplikacyjnych oraz minimalnej ilości dokumentów do dostarczenia. Dzięki temu również czas oczekiwania na weryfikację złożonego wniosku nie będzie długi, tym bardziej że czasami nie sprawdza się wiarygodności potencjalnego kredytobiorcy w bazach zadłużeń. Jest to możliwe właśnie przy zastosowaniu zastawu, który tak naprawdę stanowi większe zabezpieczenie interesów kredytodawcy niż suche informacje, jakie można znaleźć w bazie BIK, BIG czy KRD. Trzeba też mieć świadomość, że niekiedy dane są nieaktualne.

Kredyty dla zadłużonych krótkoterminowe i długoterminowe

Kredytobiorca może bardzo łatwo dopasować ofertę do swoich potrzeb. Jeżeli jest konieczny niewielki zastrzyk finansowy, to najczęściej zaciąga się kordyt na krótki czas, natomiast przy wyższych kwotach niezbędne okazuje się rozsądne rozłożenie rat na kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt miesięcy, aby w miarę spokojnie regulować zobowiązanie finansowe. Warto pamiętać, że przy pożyczkach prywatnych wszystkie ustalenia związane z harmonogramem spłat ustala się bezpośrednio z kredytodawcą i dobre negocjacje pozwalają osiągnąć naprawdę korzystne regulacje dla obu stron.

Wygodne kredyty online

Dużym ułatwieniem dla kredytobiorców jest opcja załatwiania wszystkich formalności przez internet, co pozwala zaoszczędzić czas zarówno na samo szukanie najbardziej optymalnej oferty, jak i jej formalizowanie. Wszystkie procedury są ograniczone do minimum, co ma też proste przełożenie na wyjątkową szybkość rozpatrzenia wniosku. Mówiąc wprost – kredyty dla zadłużonych przez internet można załatwić naprawdę szybko i niezwykle wygodnie.  • Pozabankowy kredyt dla zadłużonych dla osób prywatnych i firm

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:kredyt,   biznes,   pieniądzeDODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.