Dzisiaj jest wtorek 11 grudnia 2018, imieniny: Damazego, Waldemara, Artura WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (22017) SPORT FORUM FIRMY (5271) PRACA (55) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
2 / 0oC
Jutropogoda
2 / 0oC
Pojutrzepogoda
1 / -1oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
"Grunt na medal" jest w Koninie. Terenem interesuj ... (25)Medyk Konin poznał rywala w ćwierćfinale Pucharu P ... (6)

Konin. Będą trzy ogródki na bulwarze. Miasto ogłosiło konkurs

Dodano: 25.04.2018 21:29
Źródło: LM.pl

Do końca kwietnia trwa konkurs na urządzenie trzech ogródków kawiarnianych na bulwarze nadwarciańskim w Koninie.

Zgodnie z ofertą przedstawioną w Biuletynie Informacji Publicznej, miasto poszukuje oferenta, który zadbałby o zakup i montaż wyposażenia ogródków, z których jeden usytuowany byłby na tarasie przy budynku Centrum Informacji Miejskiej, drugi naprzeciwko budynku CIM, a trzeci w rejonie boiska sportowego.

Pierwszy z ogrodów zaaranżowany został z wykorzystaniem istniejącej już nawierzchni tarasu drewnianego CIM. Przy dwóch kolejnych podłogi zostaną wykonane z desek tarasowych z modrzewia syberyjskiego na wyznaczonych miejscach ścieżki górnej bulwaru. Wszystkie ogródki będą jednakowo wyposażone: zadaszenie w formie parasoli i markiz z nadrukiem logo miasta w odcieniach szarości, krzesła w kolorze grafitowym, stoły w dwóch wariantach (prostokątny, albo kwadratowy), donice z betonu barwione na kolor brązowy.

- Zapominają wszyscy krytycy tego co robimy, że bulwar objęty jest strefą konserwatorską i Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie. My musimy się podporządkować. Jeżeli radny pyta dlaczego modrzew, to dlatego że takie było wskazanie konserwatora. Jeśli jest pytanie, dlaczego czegoś nie postawimy to dlatego, że nie dostaniemy na to zgody PGW. Prosiłbym żebyśmy miarkowali te swoje ambicje co do bulwarów – mówi prezydent Józef Nowicki.

Wyłoniony w konkursie oferent będzie miał na wykonanie zamówienia 30 dni od podpisania umowy.

fot. bip.konin.eu/projekt AIG Architekci

  • Konin. Będą trzy ogródki na bulwarze. Miasto ogłosiło konkurs
  • Konin. Będą trzy ogródki na bulwarze. Miasto ogłosiło konkurs
  • Konin. Będą trzy ogródki na bulwarze. Miasto ogłosiło konkurs
  • Konin. Będą trzy ogródki na bulwarze. Miasto ogłosiło konkurs

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

POPULARNE KOMENTARZE

W innych miastach jak nasze,a nawet miasteczkach,na rynku jest co najmniej 5 ogródków i rynek tętni życiem do wieczora.W Koninie trzy ogródki na bulwarach i to wszystko na cały Konin,zresztą to miasto latem śpi już 19.00,taka prawda !
Dodano: 26.04.2018 10:40    Przez: ~Matylda
Józef zadzieram kiecę i lecę. Biznes życia tam zrobimy. Proponuję daj codziennie urzędnikom po bonie na pwiko to będzie ruch.
Dodano: 25.04.2018 22:31    Przez: ~DDR
Czyżby zmienił się nadworny architekt? Już nie Borowski tylko Bielewski?
Dodano: 26.04.2018 07:54    Przez: ~true
Taaa Konserwa? To zapytaj przedsiębiorcy czy będzie chętny zainwestować dodatkową kasę w ogródek. W Koninie nie ma takiego parcia, co widać przed knajpami. Możecie jak miasto da, to się zdecyduje.
Dodano: 25.04.2018 22:56    Przez: ~pytam

KOMENTARZE

"Zapominają wszyscy krytycy tego co robimy, że bulwar objęty jest strefą konserwatorską i Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie" - wczesniej trzeba bylo o tym pomyslc
Dodano: 25.04.2018 21:47    Przez: ~#jozefzegnaj
Józef zadzieram kiecę i lecę. Biznes życia tam zrobimy. Proponuję daj codziennie urzędnikom po bonie na pwiko to będzie ruch.
Dodano: 25.04.2018 22:31    Przez: ~DDR
Stoliki POwinny być w kształcie gwiazdy czerwonoarmistów -Józefowi by się spodobały !!!!
Dodano: 25.04.2018 22:32    Przez: ~CCCP
Trzy ogródki, trzy knajpy - Tutti, w Cim i ta w pawilonie obok LOK, wypożyczalnie kajaków i 31 imprez w wakacje, jak dziś można było usłyszeć. Mało? Kubeł zimnej wody na głowy tych z zasady narzekających na LM.
Dodano: 25.04.2018 22:53    Przez: ~heloł
Zorganizujcie strefę kibica. Pozostał miesiąc do mundialu. Jest jeszcze trochę czasu, ale pewnie jak zwykle obudzicie się z ręką w nocniku.
Dodano: 26.04.2018 08:02    Przez: ~Wilk
ostatnio też się domagano strefy kibica - która to okazała się wielkim niewypałem. Teraz w epoce dobrej zmiany - pewnie by przyszli kibole wyklęci - popalili race, pobluzgali na wszystkich z którymi "im nie po drodze" - zdewastowali ławki - a w nagrodę dyktatorska Policja (zupełnie zamroczonych alkoholem) rozwiozła do domów.
Dodano: 26.04.2018 11:07    Przez: ~janek
@janek - to jest Pn i nadaje z Tworek od godz 11.00 do 12.00, bo tylko wtedy jest internet podłączony.
Dodano: 26.04.2018 12:12    Przez: ~Lekarz psychiatra
już się biją.... :)
Dodano: 25.04.2018 22:05    Przez: ~eryk
Ciekawe jest to, że planuje się ogródki dla nie wiadomo kogo. Przecież o ich układzie, wyglądzie czy zagospodarowaniu powinien zdecydować przedsiębiorca, nie urzędnik.
Dodano: 25.04.2018 22:18    Przez: ~Konserwa
Taaa Konserwa? To zapytaj przedsiębiorcy czy będzie chętny zainwestować dodatkową kasę w ogródek. W Koninie nie ma takiego parcia, co widać przed knajpami. Możecie jak miasto da, to się zdecyduje.
Dodano: 25.04.2018 22:56    Przez: ~pytam
Właśnie, że o wyglądzie powinno decydować miasto, które odpowiada za przestrzeń i estetykę! O tym jak wygląda przestrzeń kiedy sam każdy decyduje to my już wiemy. Reklama na reklamie, szyld, obleśne bannery...ja dziękuję za taką "przedsiębiorczość".
Dodano: 26.04.2018 12:14    Przez: ~Zibi
Przepraszam, ze spytam a co tam będzie sprzedawane, czy Urzędnicy pomyśleli o tym, żeby móc coś sprzedać, podać konsumentowi to trzeba produkt wyprodukować, stworzyć, gdzieś nabić na kasę. To wydaje się być konstrukcją, którą albo wiatr albo złodziej może porwać. Kto tego będzie pilnować. Każdy ogródek musi i tak mieć coś na wzór stylowego. kontenera - jako zaplecze.
Dodano: 25.04.2018 23:17    Przez: ~JPias
Co. Komu będzie sprzedawane? Szlachta z Zatorza zmieni raptem preferencje i rzuci się niewydarzony target na zadupiu ratować?
Dodano: 26.04.2018 06:39    Przez: ~ziuta
Moze jakas dobra impreze bo w tych co istnieja to mozna co najwyzej licealiste poznac. Starsze albo na wioskach albo w pz
Dodano: 26.04.2018 07:14    Przez: ~Kawaler
Zawsze myślałem że człowiek " prawy " to uczciwy i prawdomówny. Jednak nigdy bym nie pomyślał że zmieni się na synonim głupka.
Dodano: 26.04.2018 07:24    Przez: ~Leon
Czyżby zmienił się nadworny architekt? Już nie Borowski tylko Bielewski?
Dodano: 26.04.2018 07:54    Przez: ~true
Czy podjęta decyzja była konsultowana z plebanami , czy wyrazili zgodę na funkcjonowanie ogródków w niedziele i święta ?? oraz na sprzedaż alkoholu ??Tak trzymać i nie popuszczać !!! nawet w ogódku
Dodano: 26.04.2018 09:21    Przez: ~Erwin
Jak umrzesz to cię ksiądz pochowa, czy może jakiś towarzysz z istniejącej partii lewicowej i odśpiewają międzynarodówkę przy twojej mogile ?
Dodano: 26.04.2018 12:00    Przez: ~Grabarz
I CO TERAZ HEJTERZY??? śmialiście sie i pluluście jadem , że w Koninie brak inwestorów i towarzysz sekretarz nie złapał zadnego! a tu jak na dłoni widac ze 3 inwestorów pozyskano!!! te 3 budki z hotdogami to jest wlasnei to czego potrzeba w tym miescie!!! dziekujemy towarzyszu sekretarzu!
Dodano: 26.04.2018 10:01    Przez: ~1 maja
Coś nie masz poklasku. Pewnie naczelni szczekacze z forum LM już w kolejce stoją, żeby oferty składać.
Dodano: 26.04.2018 10:53    Przez: ~Antyburak
nie używaj tego określenia, bo ten towarzysz sekretarz teraz krzyże stawia na osiedlu i z proboszczami sie układa
Dodano: 29.04.2018 06:07    Przez: ~hah
W innych miastach jak nasze,a nawet miasteczkach,na rynku jest co najmniej 5 ogródków i rynek tętni życiem do wieczora.W Koninie trzy ogródki na bulwarach i to wszystko na cały Konin,zresztą to miasto latem śpi już 19.00,taka prawda !
Dodano: 26.04.2018 10:40    Przez: ~Matylda
1 z 2
12>>