LM.plWiadomości9,21 sekund. Tyle czasu zajmuje ułożenie kostki Rubika najlepszym

9,21 sekund. Tyle czasu zajmuje ułożenie kostki Rubika najlepszym

Blisko 60 uczestników wzięło udział w Międzyszkolnym Konkursie Układania Kostki Rubika na Czas. Najszybciej zrobił to Kacper Wybrański z III LO, któremu ułożenie kostki zajęło zaledwie 9,21 sekund.

Konkurs zorganizowany został w Szkole Podstawowej nr 9 już szósty raz. Brali w nim udział uczniowie konińskich szkół, startujący zarówno w konkursach indywidualnych, jak i rywalizacji drużynowej. Zmagania przeprowadzane były dwuetapowo - najpierw wyłaniana była najlepsza szóstka spośród wszystkich zawodników danej kategorii, a następnie ci najszybsi rywalizowali już ze sobą o miejsca na podium.

Wśród uczniów szkół podstawowych pierwsze miejsce wywalczył Krzysztof Jakubowski (SP nr 15) z czasem 39,78 sek. Drugi był Mateusz Antoniewicz (SP nr 9) z wynikiem 44,87 sek. Najniższy stopień podium przypadł w udziale Franciszkowi Serafińskiemu (SP w Żychlinie) z czasem 49,74 sek.

Rywalizację uczniów klas gimnazjalnych wygrał Jakub Nadlewski (Gimnazjum nr 6/ZSGiE) z czasem 31,27 sek. Drugi był Mateusz Budny (Gimnazjum nr 3/SP nr 9) z wynikiem 45,92 sek. Trzecie miejsce zajął Igor Graczykowski (Gimnazjum nr 3/SP nr 9) z czasem 49,44 sek.

Imponujący wynik uzyskali uczniowie szkół średnich, a zwycięzcy - Kacper Wybrański (III LO) - udało się ułożyć kostkę w czasie poniżej dziesięciu sekund: 9,21 sek. Dwa pozostałe miejsca przypadły w udziale uczniom ZSGiE: Dawidowi Jasińskiemu (13,42 sek.) i Wiktorowi Maciejewskiemu (19,11 sek.).

Reprezentacja ZSGiE okazała się również najlepsza w zmaganiach drużynowych. W tym konkursie liczyła się jak największa liczba ułożonych kostek w danej drużynie. Pierwszy etap, w którym uczniowie mieli do dyspozycji dwie minuty, wyłonił dwie najlepsze szkoły średnie. W drugim etapie zawodnicy musieli już poradzić sobie w czasie zaledwie 45 sekund. Uczniowie ZSGiE byli bezkonkurencyjni - spośród siedmiu zawodników aż szósta poradziła sobie z tym zadaniem.