Dzisiaj jest sobota 14 grudnia 2019, imieniny: Alfreda, Izydora, Alfredy WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20582) SPORT FORUM FIRMY (5434) PRACA (37) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
1 / 3oC
Jutropogoda
6 / 2oC
Pojutrzepogoda
5 / 5oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Sprawdzali dostępność konińskich gabinetów ginekol ... (0)Hit w Pucharze Polski. Medyk w ćwierćfinale z Górn ... (1)

Czym jest dla Ciebie tolerancja? Konkurs III LO, który się nie odbył 

Dodano: 27.04.2018 17:24

III LO w Koninie odwołało konkurs artystyczny pt. „Czym jest dla Ciebie tolerancja”. Przyczyniła się do tego nagonka Młodzieży Wszechpolskiej. 

III Liceum Ogólnokształcące w Koninie ogłosiło konkurs artystyczny z okazji Międzynarodowego Dnia Przeciwko Homofobii, Bifobii i Transfobii (przypadającego 17 maja). Na szkolnej stronie ukazało się ogłoszenie, w którym zaproszono uczniów do udziału w konkursie na pracę artystyczną, której tematem będzie Tolerancja. „Forma jest całkowicie dowolna od rysunku, poprzez wiersz, fotografie czy film”.

Pomysł oprotestowała w internecie Młodzież Wszechpolska, która namawiała by pisać do szkoły, mailować i wyrażać niezgodę na „promowanie chorych ideologii”. Po fali hejtu, także personalnego w kierunku organizatorów, szkoła post usunęła. A na stronie kilka godzin temu ukazało się ogłoszenie, że konkurs „Czym jest dla Ciebie tolerancja?” został  w III LO odwołany.

To z kolei wywołało falę poparcia dla III LO i konkursu, a także zachętę, aby szkoła nie rezygnowała z tolerancji. Jeden z portali ogłosił nawet, że przyjmie prace konkursowe do 16 maja, jak to było pierwotnie zaplanowane.

A czym jest dla Ciebie tolerancja?

  • 1524850622-y4j7sh-115105.jpg
  • 1524850622-52u47b-1008_2334c010261c7a20cf91986d13875149.jpg

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:III LO Konin,   trzecie liceum,   konkurs,   tolerancja,   narodowcy,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Brawo dla młodzieży z 3 LO - za charakter, własne zdanie, za obronę zasad tolerancji, za solidarność z Nauczycielką - Wspaniałą Osobowością. Myślę, że pracownicy szkoły mogą dziś od Was wiele się nauczyć.
Dodano: 27.04.2018 20:46    Przez: ~Ka
Chcemy być w Europie a ciągle zachowujemy się jak kraj zaściankowy, zacofany i nietolerancyjny. Skrajnie prawicowe ugrupowania niszczą ten kraj. Niestety w Polsce ciągle jak w lesie. Zero tolerancji i wzajemnego szacunku. U nas nigdy nie będzie dobrze dopóki u władzy będą ludzie, którzy sami promują homofobiczne, rasistowskie i ksenofobiczne poglądy. Miejmy nadzieje, że Polska stanie się znowu krajem, w którym będzie można żyć normalnie, nie wstydząc się tego co tutaj się wyprawia.
Dodano: 27.04.2018 18:22    Przez: ~Nowoczesny obywatel
To jest śmieszne najpierw 2 LO teraz 3 LO. Ten konkurs byłby idealny dla tych, którzy ta nienawiść teraz tworzą. Za to, że szkoła ogłosiła ten konkurs to uczniowie i nauczycielka dostaje sporo nienawiści. Jak mozna pobrac kogos zdjecie i wstawic na strone 'nie dla indoktrynacji w szkole'. Jest to karalne i jednoczesnie smieszne!! POLSKO GDZIE JESTEŚ, OBUDŹ SIĘ
Dodano: 27.04.2018 17:53    Przez: ~Sss
Staliśmy się pośmiewiskiem w całym internecie, Ośrodek Moniotorowania Zachowań Ksenofonicznych ITP nagłośnił tą sprawę, uczniowie stanęli po stronie konkursu i zapewne wstyd im jest za to jak postąpiono ulegając presji organizacji która w świetle prawa za wiele swoich występków powinna ponieść słone konsekwencje. Wstydzić powinna się tez dyrekcja III LO za tak bezmyślne postąpienie i pokazanie ze nie maja tak naprawdę za dużo do powiedzenia gdyż kiedy pojawiają się jakiś anty głos szkoła zamiata sprawę pod dywan i kasuje posty jakby nigdy nic.... Wstyd.
Dodano: 27.04.2018 18:34    Przez: ~Cotozmav
Na pewno dyrekcja przestraszyła się onr. Proszę... bezedura by zamieść pod dywan sprawę kto naprawdę "zainterweniował". Ja jestem konserwatystą. W wielu dziedzinach mam zbieżne poglądy co prawijni. Jednak jestem za konkursem. To nie moja sprawa co ktoś robi ze swoim życiem. Nienawidzę wciskania komuś swoich przekonań.
Dodano: 27.04.2018 19:41    Przez: ~Gh

KOMENTARZE

To jest śmieszne najpierw 2 LO teraz 3 LO. Ten konkurs byłby idealny dla tych, którzy ta nienawiść teraz tworzą. Za to, że szkoła ogłosiła ten konkurs to uczniowie i nauczycielka dostaje sporo nienawiści. Jak mozna pobrac kogos zdjecie i wstawic na strone 'nie dla indoktrynacji w szkole'. Jest to karalne i jednoczesnie smieszne!! POLSKO GDZIE JESTEŚ, OBUDŹ SIĘ
Dodano: 27.04.2018 17:53    Przez: ~Sss
Staliśmy się pośmiewiskiem w całym internecie, Ośrodek Moniotorowania Zachowań Ksenofonicznych ITP nagłośnił tą sprawę, uczniowie stanęli po stronie konkursu i zapewne wstyd im jest za to jak postąpiono ulegając presji organizacji która w świetle prawa za wiele swoich występków powinna ponieść słone konsekwencje. Wstydzić powinna się tez dyrekcja III LO za tak bezmyślne postąpienie i pokazanie ze nie maja tak naprawdę za dużo do powiedzenia gdyż kiedy pojawiają się jakiś anty głos szkoła zamiata sprawę pod dywan i kasuje posty jakby nigdy nic.... Wstyd.
Dodano: 27.04.2018 18:34    Przez: ~Cotozmav
Może i wstyd za szkołę. To czy śmieje się z Nas Internet a może zagranica mam w du..żym poważaniu. Opinie Ośrodków Monitorowania Zachowań Ksenofobicznych i inne takie szemrane lewackie stowarzyszenia mam jeszcze głębiej. Także te ośrodki monitorowania, praw człowieka, ekologii z zagranicy to już najbardziej. Jeszcze tylko niech WP, Onet i TVN zrobią o tym reportaż jak to miejskie LO nisko upada. Tylko jak to: włodarze SLD-PO i ich dyrektorzy szkół takimi są strachusiami? W sumie tak. Dzieciaków szkoda. Jeszcze bardziej żal, że nie mają tabletów, basenu, dodatkowej matmy i fizyki, ale to już problem mało istotny dla wielu obserwatorów, ośrodków, mediów i nawet ONRow.
Dodano: 27.04.2018 19:15    Przez: ~Loa
Na pewno dyrekcja przestraszyła się onr. Proszę... bezedura by zamieść pod dywan sprawę kto naprawdę "zainterweniował". Ja jestem konserwatystą. W wielu dziedzinach mam zbieżne poglądy co prawijni. Jednak jestem za konkursem. To nie moja sprawa co ktoś robi ze swoim życiem. Nienawidzę wciskania komuś swoich przekonań.
Dodano: 27.04.2018 19:41    Przez: ~Gh
Naprawdę brawo za obronę tolerancji!!! Zatem odpowiedz teraz na pytanie "Czym jest dla ciebie tolerancja"?... Świat wokół człowieka się zmienia, ale większość zwana motłochem się nie zmienia - nadal tyle samo siana w głowie i podatności na manipulacje.
Dodano: 28.04.2018 09:18    Przez: ~X
Polska jest tak tolerancyjnym krajem, że gdyby Jezus Chrystus pojawił by się dzisiaj w Polsce to uznano by go za niechcianego imigranta z ciemnym kolorem skóry. Nauki kościoła są tak naprawdę po to by wyciągać kasę z budżetu i od naiwnych wiernych. Książa wspierają PIS, ONR i Młodzież Wszechpolską.
Dodano: 28.04.2018 11:24    Przez: ~Polska nie tylko dla polakó
avatar To jest właśnie ta tolerancja LM puszcza posty tylko lewackiej strony, inny posty są usuwane.Żenada puknijcie się w głowę.
Dodano: 28.04.2018 14:41    Przez: Tomasz Kobrzycki
Problem z prawiczkami i lewiczkami jest taki... że podpinają swoje durne ideologie pod wszystko. To że ktoś jest za tolerancją nie znaczy że jest lewy.
Dodano: 28.04.2018 22:25    Przez: ~Hj
Tolerancja jako IDEOLOGIA jest inaczej rozumiana w "prawicy" inaczej w "lewicy" to nie jest trudne do zrozumienia.
Dodano: 28.04.2018 22:32    Przez: ~X
Chcemy być w Europie a ciągle zachowujemy się jak kraj zaściankowy, zacofany i nietolerancyjny. Skrajnie prawicowe ugrupowania niszczą ten kraj. Niestety w Polsce ciągle jak w lesie. Zero tolerancji i wzajemnego szacunku. U nas nigdy nie będzie dobrze dopóki u władzy będą ludzie, którzy sami promują homofobiczne, rasistowskie i ksenofobiczne poglądy. Miejmy nadzieje, że Polska stanie się znowu krajem, w którym będzie można żyć normalnie, nie wstydząc się tego co tutaj się wyprawia.
Dodano: 27.04.2018 18:22    Przez: ~Nowoczesny obywatel
Młodzież wszechpolska (specjalnie z małego w) i ONR ma w Polsce mniej niż 3% poparcia. Za to odpowiednik ONR we Francji, czyli Le Pen zdobyla w wyborach prezydenckich 33,9%! Głupota skrajnej prawicy w PL jest znana, ale że szkoła z tego powodu odwołuje konkurs to już głupota podwójna. I prosze do tego PiS nie mieszać bo to zwykła prawica jest a miedzy nią a ONR jest jeszcze antyukraiński Kukiz. Ja się za to bardziej wstydzę tymi 23% PO-Polaków popierających transfer 90 mld zł zysków rocznie firm zachodnich z PL. Bez zatrzymania tych pieniędzy w PL nigdy nie będzie normalnie. Z 3% ONR notmalnie być może bo takie skrajności są wszędzie.
Dodano: 27.04.2018 19:06    Przez: ~Los
Tolerancja dla odchyleń..i to jeszcze publiczne odnoszenie się z tym...nie,no,nein,niet,nem.....jak to mówił kiedyś w w wywiadzie bramkarz Arkadiusz Onyszko.. "gdyby przyznano pedałom możliwość pobierania się to w Polsce wybuchła by wojna domowa"....
Dodano: 27.04.2018 18:55    Przez: ~su_arez@wp.pl
avatar No to pojechałeś z autorytetem- Onyszko, gość który siedział we więzieniu za pobicie. Tacy są nasi skrajni prawicowcy.
Dodano: 27.04.2018 19:19    Przez: Urlich von Jungingen
avatar No tak, rozumiem. Według Ciebie przeciętny Polak bije żonę. Gratulacje.
Dodano: 27.04.2018 20:32    Przez: Urlich von Jungingen
Słowo TOLERANCJA niektórym /su_arez, ''Kobrzycki''/ nie może przejść przez gardło. Prymitywni ciemnogrodzianie na myśl o prawach podstawowych w krajach EUROPY /niestety nie w Polsce/ dostają gęsiej skórki. Ciemnogrodzianie wstydźcie się .Mam nadzieje, że ta próba wymuszenia na szkołach, by cofnęły się cywilizacyjnie do XIX w. nie uda się a młodzież odpowie na butę i arogancję szantażystów spod znaku Młodzieży Wszechpolskiej. Chciałbym też usłyszeć stanowisko prezydenta odpowiedzialnego za sprawy oświaty. Dziwi mnie, że milczy. Jestem też ciekaw, czy KURATORIUM OŚWIATY i WYCHOWANIA zareaguje na prymitywne metody MW ?
Dodano: 02.05.2018 13:37    Przez: ~Alfred Michalczyk
polska wspolczesna i tolerancja-pasuje to do siebie jak do nosa piesc...szkoda bo zapoznienie kulturowe,mentalne i umyslowe cofa nas wstecz...
Dodano: 27.04.2018 19:01    Przez: ~ala
który z portali ogłosił, że przyjmie prace do 16 maja?
Dodano: 27.04.2018 19:22    Przez: ~tolerancyjna
portal queer .pl
Dodano: 27.04.2018 20:41    Przez: ~~don
Brawo dla młodzieży z 3 LO - za charakter, własne zdanie, za obronę zasad tolerancji, za solidarność z Nauczycielką - Wspaniałą Osobowością. Myślę, że pracownicy szkoły mogą dziś od Was wiele się nauczyć.
Dodano: 27.04.2018 20:46    Przez: ~Ka
Brawo uczniowie i nauczyciele III LO
Dodano: 28.04.2018 00:18    Przez: ~Zuza
Brawa dla ONR - u. Wszyscy normalni ludzie mogli zobaczyć do czego prowadzi "nowoczesność, brak zaściankowości i tzw tolerancja". Na przykładzie Alfiego Evans gdy homoseksualny sędzia skazuje dziecko na śmierć. W tzw. nowoczesnej, tolerancyjnej Wielkiej Brytanii odbiera się dzieci wschodnio-europejskim rodzinom i oddaje parom homoseksualnym. Szambo nie nowoczesność. Brawa dla ONR - u także za to, że jako jedyna partia protestuje przeciwko haniebnej amerykańskiej ustawie o bezprawnym zwrocie mienia żydowskiego. Oszustwo żydowsko - amerykańskie w tej sprawie jest porażające. Młodzież wszechpolska to wspaniała organizacja, spadkobiercy jedynie słusznej przed wojną Endecji. Oby było Was więcej.
Dodano: 28.04.2018 05:38    Przez: ~Arjawarta
Szkoda, że ''bohatersko'' wspierający ONR nie ma odwago podpisać się z imienia i nazwiska.
Dodano: 02.05.2018 13:41    Przez: ~Alfred Michalczyk
ONR-pupile kościoła, cóż sekty i zwyrodnialcy zawsze trzymają się razem. Niedawno dostali błogosławieństwo w Częstochowie to im rożki urosły.
Dodano: 28.04.2018 07:18    Przez: ~Q
Trzeba przyznać, że pani dyrektor się ośmieszyła. Ale czego się nie robi dla utrzymania stanowiska. Dyrektor, który nie trzyma się stołka napewno by nie zareagował w taki sposób. Ale teraz takie czasy w naszym kraju "mierny, bierny, ale wierny". Brawo dla młodzieży za solidarność z nauczycielką. Pani dyrektor powinna być dumna ze swoich uczniów, szkoda jednak, że to nie Ona daje im dobry przykład.
Dodano: 28.04.2018 13:07    Przez: ~Ma
Łatwo osądzać dyrektora z pozycji fotela przed komputerem , ciekaw jestem jak zachowaliby się wszyscy dzielni gdyby ich to doczyło. Pisanie o ośmieszaniu jest bzdurą. Pozdrawia dyrektora i całe 3lo
Dodano: 28.04.2018 22:43    Przez: ~Jonasz
A ja myślę, że to tylko przegrupowanie sił i środków . Szkoła nie powinna być poddawana takiej presji. Czekam na stanowisko prezydenta miasta i kuratora oświaty i wychowania. O postawę młodzieży / a w szczególności z tej szkoły / jestem spokojny.
Dodano: 02.05.2018 13:49    Przez: ~Alfred Michalczyk
Bardzo dobrze , konin to miasto lewackie , pozatym dowodem jest to ze koninscy ludzie wybrali czerwonego ryja na stolek
Dodano: 29.04.2018 01:17    Przez: ~Czlowiek jest wolny
Po przeczytaniu tego postu nie można mieć wątpliwości jakie to ''wartości'' zamierzają wtłaczać młodzieży ci tzw. ''obrońcy tradycji''