Dzisiaj jest sobota 6 czerwca 2020, imieniny: Dominiki, Norberta, Laurentego WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18527) SPORT FORUM FIRMY (5492) PRACA (25) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
13 / 14oC
Jutropogoda
16 / 11oC
Pojutrzepogoda
14 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Byli najlepsi w Wielkopolsce, w CLJ nie zagrają. N ... (0)W Koninie żegnają Małoletniaka i długoletniego prz ... (0)

Gwiazda europejskiego jazzu w Koninie

Materiał promocyjny

Dodano: 8.05.2018 12:59

Wybitny norweski trębacz Nils Petter Molvær, kompozytor i producent, uznawany za pionera nu jazzu będzie gościem 25. Jazz Festiwal Jazzonalia. Na konińską scenę zaprosili go  znakomici polscy muzycy: Marcin Wasilewski Trio.

Inspiracją do wspólnego projektu był  występ artystów z 2017 roku z okazji Międzynarodowego Dnia Jazzu UNESCO w Narodowym Forum Muzyki im. Witolda Lutosławskiego we Wrocławiu. Na tę wyjątkową okazję Marcin Wasilewski przygotował specjalny program, a niespodzianką koncertu było rozszerzenie brzmienia o elektryczne oraz elektroniczne instrumentarium, dzięki któremu można było usłyszeć muzykę Tria w odsłonie innej niż ta do tej pory znana, akustyczna.

Marcin Wasilewski Trio, w składzie Marcin Wasilewski – fortepian, Sławomir Kurkiewicz –kontrabas oraz Michał Miśkiewicz – perkusja, to jedna z najjaśniejszych gwiazd polskiej sceny jazzowej. Muzycy mają unikatowy talent łączenia tradycyjnych elementów ze współczesnym brzmieniem – w ten sposób tworzą swój rozpoznawalny styl. Uznawani za jedną z najwybitniejszych formacji jazzowych swojego pokolenia, z wielkim powodzeniem podbijają nie tylko rynek europejski, lecz także mają już stałe miejsce na rynku światowym.

Muzycy zdobyli wiele nagród, m.in. za ostatnią płytę „Spark of life”. Album otrzymał w Polsce większość jazzowych nagród: status Złotej Płyty w zaledwie sześć tygodni od premiery, Album Roku, Akustyczny Zespół Roku, a także Fryderyka 2015 w kategorii „album roku jazz”. Swoją ósmą statuetkę Fryderyka w karierze odebrał także lider Tria Marcin Wasilewski w kategorii „artysta roku jazz”.

Nils Petter Molvær, to uznawany za pioniera nu jazzu, to znakomity norweski muzyk,kompozytor i producent, który łączy w swojej działalności artystycznej rozmaite muzyczne style – jazz, ambient, house, elektronikę, breakbeats, jak również elementy zaczerpnięte z hip-hopu, rocka i popu, tworząc w ten sposób przekonujące krajobrazy dźwiękowe o głębokiej intensywności. Oprócz tego, że jako trębacz już teraz pozostawił trwałe ślady w historii muzyki i stworzył swoje niepowtarzalne brzmienie, nagrał też ścieżki dźwiękowe do wielu filmów, w tym także telewizyjnych i dokumentalnych, a pod własnym nazwiskiem wydał dziewięć albumów. Molvær śmiało przekracza granice czasu i przestrzeni, chętnie ulega wpływom nowych technologii, by nadawać swej przenikniętej romantyzmem muzyce wciąż nowe formy ekspresji. Jego twórczość jest pełna czułości i wrażliwości.

Na koncert Marcin Wasilewski Trio & Nils Petter Molvær zaprasza Prezydent Miasta Konina Józef Nowicki, w piątek 25 maja.

  • Gwiazda europejskiego jazzu w Koninie

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:jazzonalia,   ckis,   oskard,   koncert,   jazz

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Nie lubię jazzu, jeśli już to wolę blus.
Dodano: 08.05.2018 16:38    Przez: ~Dżem
Panie Prezydencie Kto?? i dlaczego odebrał a tym samym dopuścił do uzytkowania Most Uni Europejskiej(wart 200 mln zl) jak tam wystąpiły BLEDY WYKONAWCZE??Panie Prezydencie Kto???wykonywał przeglady mostu minimum dwa razy do roku i nie stwierdził przez dziesięć lat ( przynajmniej 20 przegladów wykonano) wadliwego/niedbałego wykonania tego mostu???
Dodano: 09.05.2018 07:17    Przez: ~????
Nils Petter Molvær, to uznawany za pioniera nu jazzu, to znakomity norweski muzyk,kompozytor i producent, który łączy w swojej działalności artystycznej rozmaite muzyczne style – jazz, ambient, house, elektronikę, breakbeats, jak również elementy zaczerpnięte z hip-hopu, rocka i popu, tworząc w ten sposób przekonujące krajobrazy dźwiękowe o głębokiej intensywności.
Dodano: 09.05.2018 10:04    Przez: ~nils petter molvaer live dir
wow!!! Molvaer w Koninie!!!!Tego się nie spodziewałem!!Ale super!!!!!!
Dodano: 09.05.2018 10:30    Przez: ~jazzzzz

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.