Dzisiaj jest sobota 29 lutego 2020, imieniny: Romana, Oswalda, Cyryla WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20693) SPORT FORUM FIRMY (5461) PRACA (50) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
5 / 6oC
Jutropogoda
9 / 3oC
Pojutrzepogoda
8 / 3oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Koniec sezonu II ligi w Koninie. KKF wciąż w walce ... (0)Zmarła Łucja Pawlicka-Nowak. Przez wiele lat szefo ... (0)

Konin. Witajcie w naszej bajce! Dziecięcy festiwal coraz bliżej

Dodano: 10.05.2018 19:42
Źródło: LM.pl

Aż 2636 młodych artystów przyjedzie w czerwcu do Konina. - To niesamowity rekord – mówi Elżbieta Miętkiewska, dyrektor Konińskiego Domu Kultury. Przygotowania do 39. Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca zapięte są na ostatni guzik.

Do tej pory maksymalnie w konińskim festiwalu mogło wziąć udział 2500 osób. Wynikało to z miejsc noclegowych jakie dostępne są zarówno w mieście jak i w okolicy. Okazało się jednak, że powstają nowe domu wypoczynkowe i dzięki temu można było zakwalifikować do udziału w festiwalu ponad 130 osób.

- Witajcie w naszej bajce! To hasło tegorocznego festiwalu. Dlaczego w bajce? Bo to coś co kojarzy się ze spełnianiem marzeń. Dostanie się tutaj przez te bardzo trudne eliminacje jest już formą zwycięstwa. To tu spełniają się dziecięce marzenia, tutaj zawierane są przyjaźnie, tu integrują się dzieci z całej Europy. Chcemy, żeby było bajkowo i żeby uczestnicy odkrywali płaszczyzny swoich możliwości, żeby koniński festiwal był dla nich trampoliną do dalszej artystycznej kariery – mówi Elżbieta Miętkiewska, dyrektor KDK.

Spośród ponad 5000 dzieci i młodzieży w wieku od 5 do 16 lat jury wybrało 88 solistów i 16 zespołów lokalnych oraz 121 zespołów tanecznych w kilku kategoriach. Wśród młodych artystów znajdą się uczestnicy z Litwy, Ukrainy, Rosji, Białorusi, Słowacji, Niemiec, Bułgarii, Anglii, Hiszpanii i Malty. Nie zabraknie lokalnych talentów. Wśród wokalistek najmłodszą przedstawicielką Konina będzie 6-letnia Marta Fibakiewicz ze Szkoły Wokalno-Aktorskiej „FAMA”. Pozostałe ćwiczą sztukę wokalną w Konińskim Domu Kultury, Młodzieżowym Domu Kultury i Konińskim Ognisku Artystycznym „Syntonia”. Pokażą się także wokalistki z Powiercia, Kłodawy, Ślesina i Koła.

Emocjonująco zapowiada się rywalizacja zespołów tanecznych. Umiejętności w różnych formach tanecznych zaprezentują zespoły KDK: FUKS JUNIORS TEAM, SPACE 1 i SPACE 2, CODA 1 i CODA 2, FROM THE TOP TEAM, sześć zespołów Szkoły Tańca i Baletu FART w Koninie oraz siedem zespołów RYTMIX Konin.

Uczestnicy festiwalu zaczną zjeżdżać do miasta już 6 czerwca. Dzień później na skwerze przy fontannie z koniem, dzieci odbiorą z rąk prezydenta klucze do bram. Tego samego dnia, tj. 7 czerwca o godz. 20:30 na scenie przed KDK wystąpi Smolasty. Zwieńczeniem festiwalowych zmagań będzie koncert galowy. Rozpocznie go barwny korowód, który wyruszy 9 czerwca o godz. 17:30 sprzed KDK. Imprezę w amfiteatrze poprowadzi tak jak w poprzednich latach Tomasz Kammel.

  • Konin. Witajcie w naszej bajce! Dziecięcy festiwal coraz bliżej
  • Konin. Witajcie w naszej bajce! Dziecięcy festiwal coraz bliżej
  • Konin. Witajcie w naszej bajce! Dziecięcy festiwal coraz bliżej
  • Konin. Witajcie w naszej bajce! Dziecięcy festiwal coraz bliżej

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Znowu ten łysy lansior i ta dyrektorka z zawodu.
Dodano: 11.05.2018 06:56    Przez: ~Piesniarz

KOMENTARZE

avatar No w końcu jakiś optymistyczny news o Koninie. To ostatnia dobra rzecz jaką POlew jeszcze nie zniszczył.
Dodano: 10.05.2018 20:10    Przez: Tomasz Kobrzycki
Spadaj na drzewo szyszki zbierać pislamska miernoto. Wy byście zrobili z tego festiwalu, festiwal pieśni religijnych i patriotycznych ,a dzieci obowiązkowo w mundurkach musiały by być.
Dodano: 10.05.2018 21:12    Przez: ~Olać kobrzyckiego cieplym
Na dluzej tu posiedza to sie goscie przekonaja o koninskiej bajce !
Dodano: 10.05.2018 21:13    Przez: ~Pz
Znowu ten łysy lansior i ta dyrektorka z zawodu.
Dodano: 11.05.2018 06:56    Przez: ~Piesniarz
Konin to jednak zaścianek.
Dodano: 11.05.2018 06:57    Przez: ~Oki
Dyrektorka ktorej się pozbył Józef. A ona dom kultury na głowie stawia.
Dodano: 17.05.2018 18:37    Przez: ~SP
Amfiteatr Wielki Finał... pewnie finał festiwalu. W każdym sektorze pozamykane górne rzędy. Wstyd!!! Amfiteatr się zawala niszczeje a pieniądze wydawane są na beznadziejne pikniki. Jak wam nie wstyd Panie Prezydencie... co roku coś zrobić i jakoś by się utrzymał. Widać nie zależy Wam. Plusy to zbierać wszyscy by chcieli... ale za co? Niedługo Festiwal przeniesiony zostanie do Parku Chopina
Dodano: 17.05.2018 18:35    Przez: ~Koninianin

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.