Dzisiaj jest czwartek 17 stycznia 2019, imieniny: Antoniego, Jana, Sabiniana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20715) SPORT FORUM FIRMY (5277) PRACA (57) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
5 / 3oC
Jutropogoda
1 / -1oC
Pojutrzepogoda
1 / -2oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Murem za Owsiakiem. Tam, gdzie odbył się fi ... (3)Nowa tablica została zamontowana na stadionie przy ... (30)

Wiosna Filmów w kinie Oskard

Materiał promocyjny

Dodano: 11.05.2018 09:56

24. Festiwal Filmowy Wiosna Filmów po raz trzeci zagości  w CKiS- DK Oskard w Koninie. Widzowie obejrzą 5 obrazów docenionych na międzynarodowych festiwalach. Zapraszamy od 18 do 20 maja.

Podczas Wiosny Filmów będzie można zobaczyć obrazy pokazywane między innymi w Cannes, Berlinie, Wenecji, Karlowych Warach, Locarno, Montrealu, San Sebastian czy Sundance. Festiwal to również perły wypatrzone na mniejszych, ale równie ważnych na mapie każdego kinomana festiwalach.

Film, który oficjalnie zainauguruje 24. edycję Festiwalu, ale także edycję konińską to obraz w reżyserii Alberta Dupontela "Do zobaczenia w zaświatach", który jest ekranizacją epickiej powieści Pierre'a Lemaitre, uhonorowanej Grand Prix Nagrody Goncourtów określanej mianem „małego Nobla”. Podczas ostatniej Gali wręczenia Cezarów obraz został uhonorowany aż pięcioma statuetkami Cezara, w tym nagrodą dla najlepszego reżysera. Film spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem przez krytyków i przyniósł reżyserowi  szereg nominacji do prestiżowych nagród. W kinie Oskard film „Do zobaczenia w zaświatach” już 18 maja o 17.30.

Tego samego dnia o 19.30 kino Oskard zaprasza na film „Utoya-22 lipca”. Reżyser Erik Poppe podjął się nakręcenia filmu poświęconego zdarzeniu, które wstrząsnęło nie tylko Norwegią, lecz także całym światem. Obraz był prezentowany w Konkursie Głównym 68. MFF w Berlinie, gdzie zdobył Wyróżnienie Jury Ekumenicznego. Film opowiada o wydarzeniach z 22 lipca 2011 roku, kiedy na norweskiej wyspie Utoya uzbrojony mężczyzna (prawicowy ekstremista) otworzył ogień do przebywającej na obozie młodzieży. W zamachu zginęło 69 osób.

19 maja o 17.00 widzowie zobaczą film „Jesień we Francji”. Nowy dramat wielokrotnie nagradzanego czadyjskiego reżysera Mahamata-Saleha Harouna, laureata Nagrody Jury w Cannes za film „Krzyczący mężczyzna”, to nie tylko zdecydowany i ważny głos w palącym temacie uchodźców, ale i refleksja o zderzeniu uczucia dwojga ludzi z wymogami biurokracji.

11 nominacji do włoskich nagród filmowych David di Donatello, m.in. w kategoriach najlepszy reżyser, najlepszy aktor i najlepsza aktorka, otrzymał film „Neapol spowity tajemnicą”, który widzowie kina Oskard zobaczą  20 maja o 17.30. W słonecznym Neapolu lekarka  bierze udział w okultystycznej ceremonii, podczas której poznaje fascynującego Andreę. Ich historii daleko będzie jednak do typowej love story. Na wspomnienie jednej upojnej nocy cień rzuca bowiem brutalna zbrodnia.

Konińską edycję Wiosny Filmów zakończy pokaz obrazu „Obietnica poranka” 20 maja o 19.30. Film był nominowany do 4 Cezarów 2018, w tym dla najlepszej aktorki (Charlotte Gainsbourg), która otrzymała także nominację do Nagród Lumiere. „Obietnica poranka” to porywająca adaptacja bestsellerowej autobiografii Romaina Gary’ego, który jako jedyny francuski powieściopisarz, dwukrotnie zdobył prestiżową Nagrodę Goncourtów. W rolę Kacewa/Gary’ego wcielił się niezwykle popularny nad Sekwaną Pierre Niney („Frantz”, „Miłość po francusku”), a jego matkę Ninę zagrała niezrównana Charlotte Gainsbourg.

Wszystkie seanse odbywają się w Sali Studyjnej Kina Oskard. Bilety na każdy pokaz w ramach Wiosny Filmów kosztują  tylko 10 zł. Widzowie mogą skorzystać z bezpłatnego baru kawowego.

  • Wiosna Filmów w kinie Oskard

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:filmy,   wiosna filmów,   ckis

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.