Dzisiaj jest poniedziałek 21 maja 2018, imieniny: Kryspina, Wiktora, Jana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (26002) SPORT FORUM FIRMY (5178) PRACA (61) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
10 / 13oC
Jutropogoda
17 / 12oC
Pojutrzepogoda
20 / 11oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Motocykliści i kierowcy samochodów otworzyl ... (4)Opóźniony mecz Górnika z Elaną, dwunastu kibiców z ... (36)
jesteś tutaj: Strona głównaAktualnościLM EXTRA. Czy Koninowi po drodze z tolerancją?

LM EXTRA. Czy Koninowi po drodze z tolerancją?

Dodano: 13.05.2018 12:50

Biali, czarni, poruszający się na wózku, kochający osoby tej samej płci, czy wierzący w tego samego Boga. Każdy z nas jest inny, ale każdy jest człowiekiem i każdemu z nas należy się szacunek.

Tolerancja. Proste słowo, które w zależności od światopoglądu oznacza coś innego. Banalny wydawać by się mogło konkurs plastyczny ogłoszony przez jedną z konińskich szkół średnich pokazał, że ciągle mamy z nią problem. Przy okazji wywołał dyskusję o tym, czy jesteśmy tolerancyjni i czy Konin jest miastem, w którym "inność" nie ma znaczenia.

  • LM EXTRA. Czy Koninowi po drodze z tolerancją?

 autor: Tristan Tomczak

 e-mail: tt@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

Chcesz być powiadamiany o nowych komentarzach w tej dyskusji?

POPULARNE KOMENTARZE

Młodzież jest taka sama jak jej intelektualnie grajdołowaci rodzice. Wielkie halo się robi o brak tolerancji wobec osób o innych orientacjach seksualnych, ale nikt nie mówi o tolerancji i szacunku, a choćby i zwykłym współczuciu dla osób biednych. Młodzież nimi gardzi. Sam byłem świadkiem, jak jacyś gówniarze wyzywali osoby, które zbierają złom i puszki. To świadczy o poziomie tej waszej tolerancji w Koninie.
Dodano: 13.05.2018 16:09    Przez: ~taki grajdoł
Nie mówiąc już o szkalowaniu tych co mają gorsze telefony, co stało się "normą" w dzisiejszych szkołach.
Dodano: 13.05.2018 16:16    Przez: ~Pierwszy
O naiwni, zaproście na marsz islamistów, proszę! Wtedy zobaczycie jak są tolerancyjni dla odmienności. Myślę, że już. na Rondzie Sollidarniści urządziliby kamieniowanie gayów a potem pod nóż wezmą innych.
Dodano: 13.05.2018 15:17    Przez: ~Polak z dzielni arabskiej
Marsz organizuje partia Nowoczesna która pod płasczykiem zgrabnych hasełek upolitycznia szkołę jak za czasów komuny.
Dodano: 13.05.2018 17:33    Przez: ~Antykomunista
Film propagandiwy rodem z GW. Nie można być tolerancyjnym do wszystkiego i wszystkich. Nie można tolerować zboczeñ, tym bardziej adoptowania dzieci przez nich. Jeśli natomiast ugniemy się tej chorej propagandzie, w kolejce stoją kolejni. Zoofile, nekrofile, pedofile, czy też inne wynaturzenia też zażądają swoich praw i tolerancji wobec siebie. I słusznie! Bo w czym są gorsi id homo?
Dodano: 13.05.2018 14:59    Przez: ~Antypropaganda

KOMENTARZE

O czerwonych władcach Konina zaPOmnieliście !!!
Dodano: 13.05.2018 13:01    Przez: ~Komuchom nieeee !!!!!!
O naiwni, zaproście na marsz islamistów, proszę! Wtedy zobaczycie jak są tolerancyjni dla odmienności. Myślę, że już. na Rondzie Sollidarniści urządziliby kamieniowanie gayów a potem pod nóż wezmą innych.
Dodano: 13.05.2018 15:17    Przez: ~Polak z dzielni arabskiej
Nie ma i nie będzie żadnej tolerancji dla islamu i jego fanatyków!!!!!! gdzie za nic ma się życie ludzkie. Nie można patrzeć na to że taki islamista może mieć dziecko za żonę i będzie raz gwalcil dziecko a raz osła.T o obrzydliwe i okropne.W ogóle to wszystko musi mieć tez granicę dobrego smaku i z tym też wiąże się słowo tolerancja co nie znaczy że można krzywdzić druga osobę lub dawać na to przyzwolenie.Zalezy co można zna tolerować a czego nie.
Dodano: 13.05.2018 16:20    Przez: ~Ha
Marsz organizuje partia Nowoczesna która pod płasczykiem zgrabnych hasełek upolitycznia szkołę jak za czasów komuny.
Dodano: 13.05.2018 17:33    Przez: ~Antykomunista
avatar Właśnie okazało się iż Stasia Gawłowskiego w jednym z apartamentów w Szczecinie jest agencja towarzyska i od kiedy siedzi w więzieniu nie ma kto się zaopiekować panienkami, Kropek na dwa etaty nie daje rady,może nasz lokalnu kapuś ,,Aktor" pomoże !?Wszak zajmował się pokrewną branżą 😂😂😂😂😂😂😂😂
Dodano: 13.05.2018 18:06    Przez: Tomasz Kobrzycki
Hej towarzyszu Kobrzycki skoro jest tak cudownie za rządów PiS to dlaczego nie można spełnić żądań protestujących matek? Twój guru z Żoliborza to zwykły tchórz,który boi się z Nimi spotkać podobnie jak ty stale bredzący to samo.
Dodano: 13.05.2018 18:41    Przez: ~Henryk
Jako Symp.PiS odcinam się od słów kolegi Tomasza Kobrzyckiego.Tomasz chyba nie doszedł jeszcze do siebie po ostatnim spotkaniu w Klubie Gazety Polskiej.
Dodano: 13.05.2018 18:56    Przez: ~Symp.PiS
Czy ktoś docieka dlaczego idol kobrzyckiego karakan bez prawa jazdy całe życie mieszka z kotami a nie z kobietą? Nie bo normalni ludzie są tolerancyjni i nikomu pod kołdrę nie zaglądają.Ćwierć główki stale coś bredzą o normalności o której nie mają pojęcia .
Dodano: 13.05.2018 19:24    Przez: ~pepsiko
PANIE TRISTAN TOMCZAK: JAK MOŻNA MIEĆ PROBLEM NIEWIADOMO Z CZYM? "Proste słowo, które w zależności od światopoglądu oznacza coś innego"???"ciągle mamy z nią problem"
Dodano: 13.05.2018 20:07    Przez: ~X
Może jeszcze gejow tolerować?????????
Dodano: 13.05.2018 20:13    Przez: ~Ppppp
Ppppp a co jarosław kłamczyński ci się nie podoba.Chcesz mieć do czynienia z kumplami kobrzyckiego z ONR?
Dodano: 13.05.2018 20:15    Przez: ~dddd
avatar Odnośnie matek protestujących w Sejmie to chylę głowę, natomiast ci wszyscy fazyreusze i obłudnicy którzy teraz na nich próbują budować kapitał polityczny to przypominam iż dzień wcześniej chodzili po czrnych sabatach i takiego pana Kubę czy Adriana zabili by już w łonie matki.A ci wszycy kretyni którzy latają z niebieską szmatą i uważają eurokołchoz za wzór tolerancji to infomuję iż gdyby taki protest odbył się w Dani czy Holandii to taki pan Kuba czy Adrian zostali by natychmiast odebrani rodzicom i poddani eutanazji za zgodą rodziców lub bez ich zgody, ostatnio swiat zoboczył co zrobiono Alfiemu . Dlatego w tak chrześcijańskiem kraju jak moja Ojczyzna Polska, lewackim zwyrodnialcom nigdy Polacy nie powierzą władzy.
Dodano: 13.05.2018 20:22    Przez: Tomasz Kobrzycki
Nie dla zboków z zaburzeniami. Wynaturzenia były są i będą dlatego nazywa się to wynaturzeniem.
Dodano: 13.05.2018 21:50    Przez: ~QQQ
Ta ciemnota to typowe bydło manipulowane przez marksistow,uciskane mniejszosci sa modne kiedy idzie o koryto kiedy marksisci koryto zdobeda te towarzystwo pierwsze POczuje tolerancje PObolszewi
Dodano: 13.05.2018 22:10    Przez: ~Marx
~ZAcoFAna POlska bym się śmiał jakby twoje dzieci zostały Homo czy Les bo na wybory życiowe własnych dzieci nie będziesz miał wpływu
Dodano: 14.05.2018 03:15    Przez: ~przemyśl co piszesz
PiSlamscy trolle ruszyli do akcji. Zośka nie potrafiła zorganizować trollingu i odpadła teraz inny PiS-man to jednak rozkręcił. Ile płacicie od wpisu???
Dodano: 14.05.2018 07:53    Przez: ~rozumny
@Kobrzysiu a moze ty ta agencje ogarnij? Albo nie... moze lepiej pomóż Biernasiowi w trabsferze kasy na Cypr ze SKOKow...
Dodano: 14.05.2018 08:55    Przez: ~Pn
@Kobrzysiu jeżeli myslisz o tym Adrianie co ja (piszac "Adriana zabili by już w łonie matki") to akurat Polska bylaby wdzieczna bo tyle zlego co on zrobil to dawno nikt nie zrobil.
Dodano: 14.05.2018 08:58    Przez: ~Pn
''Zoboczył'' niedouk ''KOBRZYCKI'' szansę na oblanie błotem wszystkich poza takimi jak on prostakami i leci kloaką.
Dodano: 16.05.2018 21:33    Przez: ~antyfaszysta
Wszystko w jednym tylko zdaniu zawarte. Nawet w jednym słowie. Rasa, narodowość, wypaczony seksualizm, braki i wiedza... Tematyka tak rozległa że bez problemu średnio wykształcony człowiek może się habilitować. Napiszę tak. Nie istnieje naturalny twór miłości homoseksualnej w zdrowym organizmie. Wózek inwalidzki nigdy nie był dla mnie przeszkodą w kontakcie. Brak mi tylko wiedzy aby udzielić pomocy. Religia jest pojęciem socjologicznym. O rasach czy narodowości nie napiszę nic.
Dodano: 13.05.2018 13:06    Przez: ~ziuta
Nie lubię jakiegoś lgbd czy jak tam się to nazywa. Nie jestem raczej za aborcją, ani islamem... ale to moje osobiste przekonania i nic mi do tego jak ktoś żyje. Jestem przeciwny takim pochodom czy jednej czy drugiej strony. Czy musimy komuś zawsze coś narzucać? Polska będzie silna jak będzie dobre prawo i gospodarka a nie czy są czy nie są geje. Ilu ich jest? 3%? Większy wpływ na nasz kraj mają odciski wywoływane noszeniem złego obuwia :) Jako konserwa mówię innym konserwatystom ... po co się spinać? Nam nikt nie zabrania zyc po swojemu .
Dodano: 13.05.2018 20:29    Przez: ~Hj
W latach 60tych-70tych bunt młodzieży, studentów głoszących hasła Marksa i Mao Tse Tunga odbił się w Europie. Pochodną tego lewactwa były Czerwone Brygady itp. Lewactwu (jak mieli hasła Mao Tse Tunga na lepsze określenie nie zasługują) nie udało się pokonać demokracji i gospodarki. Był konsensus iż lewactwo bierze kulturę, potem media i naukę zaś liberałowie gospodarkę i finanse. Teraz zbieracie tego żniwa. Ale kiedyś gospodarka miała 60% udziału w PKB a dziś usługi mają do 65%. Króluje rozrywka. Mnie osobiście też nie obchodzi czy geje w Polsce są lub nie, ale jak sam piszesz: ile ich jest? 3%. Ok - 3%. Tylko czemu to 3% społeczeństwa mam 10-20-30% czasu antenowego w mediach rozrywkowych kształtujących postawy młodzieży? Teraz nastolatek myśli, że normą jest 1/3 gejów bo przecież tak jest w TV.
Dodano: 14.05.2018 10:39    Przez: ~loa
Kobrzycki wszystkich ,którzy różnią się choć trochę od innych najchętniej by zlikwidował.Czego innego można oczekiwać od człowieka popierającego ugrupowanie ,które namawia kobiety do rodzenia dzieci a gdy dziecko urodzi się chore to zapomina o tych matkach i dzieciach.Taka prawda Kobrzycki i twoje propagandowe bajdurzenie nic ci nie pomoże .Zobaczymy jak będziesz szczekał na jesień.
Dodano: 13.05.2018 14:06    Przez: ~popieram protest matek
Nic dodac! Pielnie napisane. PiSDisry każą rodzic by statystyki byly dla nich pozytywne a pozniej nieoelnosoraenych maja gleboko w d...
Dodano: 13.05.2018 18:02    Przez: ~Pn
Pan ''Kobrzycki'' jest po pierwsze tchórzem , który pod wymyślonym pseudo upowszechnia chamstwo, nietolerancję, kabotynizm . Po drugie, to kłamca opluwający na lewo, na prawo i na wprost. Po trzecie , to zwykły cwaniak zabiegający o prywatne interesy swoje i swojej rodziny, którą najchętniej obsadził by sądy i urzędy. Wcale się nie dziwie, że używa ksywy, to typowe dla ludzi bez honoru i zasad moralnych.
Dodano: 13.05.2018 18:48    Przez: ~antyfaszysta
Polska drugim najbardziej "homofobicznym" krajem Unii Europejskiej.
Dodano: 14.05.2018 19:37    Przez: ~wolna-polska.pl
Juz imie Kasjan jest jakies inne cywilizacyjnie,ale kazdego wybor/oczywiscie jezeli jestem tego swiadom/.
Dodano: 13.05.2018 14:10    Przez: ~Jan
Porypało Cię Jan. Znam dziecko o imieniu Kasjan i jest przeuroczym dzieckiem normalnych rodziców
Dodano: 13.05.2018 14:49    Przez: ~Baśka
gdzie jest relacja z konina czyzby przyszlo 40 osób?
Dodano: 13.05.2018 14:18    Przez: ~obywatel
Marsz dopiero będzie. Proponuje słuchać nagrania ze zrozumieniem.
Dodano: 13.05.2018 14:23    Przez: ~k-k
Do Szanownego Pana Radnego Krystiana Majewskiego :tolerancja-poszanowanie czyichś poglądów, wierzeń, upodobań, różniących się od własnych.akceptacja-uznanie czyichś cech, czyjegoś postępowania za zgodne z oczekiwaniami.Proszę Szanownego Pana Radnego o zapoznanie się z tymi definicjami i przemyślenie własnych słów.
Dodano: 13.05.2018 14:40    Przez: ~NaczelnyPP
Są lepsze źródła wiedzy od Wikipedii
Dodano: 13.05.2018 17:20    Przez: ~Henryk Kiereś
Tak się akurat składa Panie Henryku że definicje te pochodzą ze Słownika języka polskiego
Dodano: 13.05.2018 17:58    Przez: ~NaczelnyPP
Konin to intelektualny grajdoł. Sam tzw. "lepszy sort". Jeżeli szukać ludzi tolerancyjnych i otwartych na inność drugiego człowieka, to stawiam wyłacznie na młodzież.
Dodano: 13.05.2018 14:46    Przez: ~z Konina
Młodzież jest taka sama jak jej intelektualnie grajdołowaci rodzice. Wielkie halo się robi o brak tolerancji wobec osób o innych orientacjach seksualnych, ale nikt nie mówi o tolerancji i szacunku, a choćby i zwykłym współczuciu dla osób biednych. Młodzież nimi gardzi. Sam byłem świadkiem, jak jacyś gówniarze wyzywali osoby, które zbierają złom i puszki. To świadczy o poziomie tej waszej tolerancji w Koninie.
Dodano: 13.05.2018 16:09    Przez: ~taki grajdoł
Nie mówiąc już o szkalowaniu tych co mają gorsze telefony, co stało się "normą" w dzisiejszych szkołach.
Dodano: 13.05.2018 16:16    Przez: ~Pierwszy
Zgoda, że tolerancja dla każdego, to coś innego. Np. dla Żydów jesteś tolerancyjny kiedy im płacisz, W innym przypadku nazwią ciebie antysemitą. Czy słusznie? A kogo to obchodzi. To Żyd stwierdza jto nim jest.
Dodano: 13.05.2018 14:47    Przez: ~Koń polski
Wypad do Brukseli tam wasz przyjmie zdrajca rudy Donek i idiotka Bieńkowska oni tam wszystko toleruja a Merkel ich patronem jest i calego zakonu POleglych
Dodano: 13.05.2018 14:59    Przez: ~Frans Timmermans🐖
Puk, puk tu ostatnia szara komórka. Mówiłam ci byś nie pisał na kacu.
Dodano: 14.05.2018 13:59    Przez: ~rozbawiony.
Film propagandiwy rodem z GW. Nie można być tolerancyjnym do wszystkiego i wszystkich. Nie można tolerować zboczeñ, tym bardziej adoptowania dzieci przez nich. Jeśli natomiast ugniemy się tej chorej propagandzie, w kolejce stoją kolejni. Zoofile, nekrofile, pedofile, czy też inne wynaturzenia też zażądają swoich praw i tolerancji wobec siebie. I słusznie! Bo w czym są gorsi id homo?
Dodano: 13.05.2018 14:59    Przez: ~Antypropaganda
Człowieku dokształć się - nikt nie mówi o tolerancji dla pedofilii, zoofili... Mowa jest o szacunku dla inności, dla innych poglądów, o dobrej tolerancji. Polska kraj katolicki, a żyje w nim tak wielu złych, ogarniętych nienawiścią ludzi.
Dodano: 13.05.2018 15:14    Przez: ~Ula
W Szwecji powstały domy publiczne dla zoofili, a w Holandii istnieje partia pedofilów. W dzielnicach arabskich giną psy jako stworzenia nieczyste. Wszystko to w majestacie prawa UE i chorego pojmowania tolerancji w tych krajach. Sam się dokształcać.
Dodano: 13.05.2018 15:26    Przez: ~Atypropaganda
Ha ha domy publiczne dla zoofili- dobre masz dropsy kolego. Dawaj dowody- gdzie, na jakiej podstawie... Może w TVP słyszałeś?
Dodano: 13.05.2018 15:38    Przez: ~Ule
Fanatyczny wyznawxa TVN. o tym widzieć nie może. Wygoogluj sobie.
Dodano: 13.05.2018 15:49    Przez: ~Antypropaganda
Ha ha, ale riposta- dawaj dowody cwaniaku.
Dodano: 13.05.2018 16:00    Przez: ~Ull
Nie moglam uwierzyc w to co widze I slysze na tym filmie.Manipulacja pierwsza klasa Ale jaja ,ale jaja
Dodano: 13.05.2018 16:58    Przez: ~Brexit
Do Ula... Słuchaj jeśli Ty uważasz, że "dobrą" tolerancją jest wychowywanie dzieci przez gejów lub lesbijki, bo o tym już coraz głośniej, w filmie zresztą też się to pojawia to jest to już niestety chore. Weź proszę pierwszą, lepszą książkę o rozwoju dziecka i sprawdź sobie jak dziecko "uczy" się życia. A tolerancja to jest po prostu taka nowa moda..nie jesteś tolerancyjny, jesteś bleee. Ciekawe ile hejtu pod moim wpisem się pojawi...Wy tolerancyjni na odmienne poglądy!
Dodano: 13.05.2018 20:25    Przez: ~NieJestemTolerancyjnaIJuż
To było jedno zdanie wyrwane z kontekstu, może ktoś ma takie marzenia? I co? Może je mieć. Przesłanie o tolerancji jest inne, nie wiesz, co cię czeka w życiu - moze będziesz inny/inna? W filmie chodziło o to, że każdy jest człowiekiem, który czuje, myśli, odczuwa emocje. Wszyscy rodzimy się tacy sami i czujemy tak samo- i co, że facet ma marzenie? Ty ich nie masz? Czujesz się lepszy niż niepełnosprawny, czy czarnoskóry?
Dodano: 13.05.2018 22:02    Przez: ~ULla
Tu nie chodzi tylko o gejów - czy naprawdę można być tak ograniczonym?
Dodano: 13.05.2018 22:03    Przez: ~Tyu
Jak można mówić, że wszyscy jesteśmy tacy sami i czujemy tak samo? Otóż nie nie jesteśmy, nie czujemy i nie myślimy tak samo! Uważam, że nie ma ludzi tolerancyjnych, nigdy nie było i nie będzie...Nie szykanuje gejów, lesbijek, czarnoskórych itd., Tym osobom należy się szacunek jak każdemu człowiekowi, ale po prostu nie zgadzam się ( nie toleruję) ich postulatów(typu 2 facetów mających dziecko) i tego ich ciągłego narzekania, że ludzie ich nie akce***ją! Tych parad, wykrzykiwania swoich racji...może to właśnie Oni mają problem ze sobą?i nie potrafią zaakceptować siebie....
Dodano: 13.05.2018 22:59    Przez: ~NieJestemTolerancyjnaIJuż
Jeśli facet, ktôry wciska prącie do odbytu drugiemu człowiekowi marzący o adoptowaniu dzieci Twoim zdaniem jest czymś normalnym, to ja współczuje Twoim dzieciom obecnym lub przysprzyszm .
Dodano: 13.05.2018 23:08    Przez: ~Lutek
do PiS-Propagandysty: a dlaczego zoofile, nekrofile, pedofile nie mieliby legalnie uprawiać swoich zboczeń lub adoptować dzieci, skoro zboczeńcy heteroseksualni i niehomoseksualni mogą to robić, wynaturzeńcu heteroseksualny i niehomoseksualny? skoro homoseksualizm to zboczenie i wynaturzenie, to niehomoseksualizm, a przede wszystkim heteroseksualizm tym bardziejdo nietolerancyjnego głupka: a dlaczego tylko gejom i lesbijkom odmawiać prawa do adopcji? może ktoś nie zgadza się i nie toleruje aby to kobieta z mężczyzną posiadali dziecko? w takim razie to parom różnopłciowym trzeba zabraniać posiadania dzieci, a jeśli nie będą chcieli na to przystać to zawsze im można powiedzieć, że mają problem ze sobą, bo jeśli jednych można nie tolerować, to dlaczego innych trzeba?Lutek, a swoim dzieciom obecnym lub przyszłym nie współczujesz, że mają lub będą mieć ojca nie wciskającego prącia do odbytu, za to wciskającego go do pochwy innemu człowiekowi i ...