Dzisiaj jest sobota 15 grudnia 2018, imieniny: Niny, Celiny, Krystiany WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (21327) SPORT FORUM FIRMY (5269) PRACA (59) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
0 / -1oC
Jutropogoda
0 / -1oC
Pojutrzepogoda
2 / -1oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Grodziec. Mieszkańcy kolędowali na świątecznym kie ... (8)Kleczew. Siatkonoga na najwyższym poziomie zagości ... (0)

Konin. Powstaną nowe ścieżki rowerowe. Umowa podpisana

Dodano: 14.05.2018 14:05
Źródło: LM.pl

Ponad pięć kilometrów dróg rowerowych powstanie w Koninie. Właśnie w Urzędzie Miejskim podpisano umowę z wykonawcą budowy.

Niebawem ruszy realizacja projektu „Stworzenie zintegrowanego systemu komunikacji publicznej na terenie KOSI – Miasta Konina”. W obecności Józefa Nowickiego umowę z przedstawicielem firmy TRAKCJA PRKiL, wyłonioną w trybie przetargu nieograniczonego podpisał Grzegorz Pająk, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Koninie.

Jak informuje magistrat, zgodnie z umową wybudowane zostaną drogi rowerowe z betonowej kostki brukowej, wraz z oznakowaniem poziomym i pionowym, zlokalizowane na odcinkach: ul. Kard. S. Wyszyńskiego od ronda Solidarności do ronda Doktora Piotra Janaszka - dł. 1,387 km, ul. Przyjaźni, od ul. Wyszyńskiego do 11 Listopada - dł. 0,281 km, ul. Kleczewska (strona wschodnia) – dł. 0,140 km, ul. Poznańska od ronda Miast Partnerskich do ul. Przemysłowej KM Policji (strona północna) – 1,013 km, ul. Spółdzielców od ul. Poznańskiej do ul. Kolbego (strona północna) oraz (strona południowa) – 1,913 km, ul. Zagórowska od ul. Przydziałki do ul. Pułaskiego – 0,406 km.

Łącznie, w pierwszym etapie zadania wybudowanych ma zostać 5,140 km ścieżek rowerowych. Prace zakończyć się powinny przed 30 września. Umowa obejmuje również wykonanie punktów przesiadkowych tj. nawierzchni, zatok autobusowych oraz przyłączy elektroenergetycznych dla 8 punktów, utwardzenie terenu pod wypożyczalnie rowerów oraz przebudowę sygnalizacji świetlnych niezbędnych do połączenia ścieżek rowerowych na skrzyżowaniach. Wartość całego zadania to 7 mln 360 tys. zł.

fot. UM Konin

  • Konin. Powstaną nowe ścieżki rowerowe. Umowa podpisana
  • Konin. Powstaną nowe ścieżki rowerowe. Umowa podpisana
  • Konin. Powstaną nowe ścieżki rowerowe. Umowa podpisana

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

POPULARNE KOMENTARZE

Ścieżki rowerowe buduje z asfaltu. Każdy kto jechał na rowerze po bruku to wie. Ścieżki z bruku po krótki czasie zwłaszcza partacko położone zapadają się. Wystarczy spojrzeć na Spółdzielców tam jest z bruku i w jakim jest stanie. Szykuje nam się kolejny produkt „ścieżkopodobny”. Mamy już przecież produkt „mostopodobny” i „wiaduktopodobny” . Wszystko niby jest ale jakoś partackie.
Dodano: 14.05.2018 14:33    Przez: ~Spacerowicz
Ponad 7 milionów za 5 km ścieżek rowerowych ?????!!!!!!
Dodano: 14.05.2018 14:40    Przez: ~K-n
Zamiast myśleć o ścieżkach rowerowych w mieście Konin powinien pomyśleć o tym jak wspomóc młodych w pracy lub jak sprowadzić nowych inwestorów. Nawet Turek ma Inkubator przedsiębiorczości. Poza tym jak już budować ścieżki to w kierunkach, które zachęcają do aktywnego spędzania czasu np w kierunku Ślesina... ul. Przemysłowa.... aż strach jechać tam rowerem
Dodano: 14.05.2018 15:05    Przez: ~Michał
Panie Prezydencie a co MOSTEM UNI EUROPEJSKIEJ????ZNAJDZIE PAN WINNYCH CZY TEN BUBEL TAK ZOSTAWISZ???
Dodano: 14.05.2018 17:52    Przez: ~obywatel
nie no za sciezki to 3mln reazta to koszty dodane
Dodano: 14.05.2018 14:43    Przez: ~huehue

KOMENTARZE

Znowu wszystko tylko dla nygusów z osiedla
Dodano: 14.05.2018 14:20    Przez: ~xyz
Hejterstwo nie ma granic. Hejtować, że będą nowe ścieżki rowerowe...no rekord świata!
Dodano: 14.05.2018 15:26    Przez: ~record
ale rewelacja, koń by się uśmiał hehe
Dodano: 14.05.2018 17:12    Przez: ~iv
5 (slownie: pięć) kilometrow. To jest jakies 10 minut jazdy. Dzieciecym rowerkiem
Dodano: 14.05.2018 17:19    Przez: ~Jozef Mostowiak
Panie Prezydencie a co MOSTEM UNI EUROPEJSKIEJ????ZNAJDZIE PAN WINNYCH CZY TEN BUBEL TAK ZOSTAWISZ???
Dodano: 14.05.2018 17:52    Przez: ~obywatel
Będą się lansować ci z 500 plus a do roboty niech się wezmą.
Dodano: 14.05.2018 18:51    Przez: ~żal
BRAWO!!BRAWO!!!BRAWO PANIE PREZYDENCIE!!!!Nareszcie będziemy mieli ścieżki!!!!Uwielbiam Pana od dzisiaj:))))!!!!ALE I TAK NA PANA NIE ZAGŁOSUJĘ!!!!!!
Dodano: 14.05.2018 21:28    Przez: ~Cyklistka_wyborca
Wybory blisko to te stare dziady zaczynają kampanię.
Dodano: 14.05.2018 23:47    Przez: ~Stary Józef
kolarzówka nie jest od tego aby jeździć po bruku... zresztá drogi nie lepsze
Dodano: 15.05.2018 04:49    Przez: ~kolarz amator
Tarantula pierwszy wałkarz koniński.
Dodano: 15.05.2018 09:08    Przez: ~dupek
Ścieżki rowerowe buduje z asfaltu. Każdy kto jechał na rowerze po bruku to wie. Ścieżki z bruku po krótki czasie zwłaszcza partacko położone zapadają się. Wystarczy spojrzeć na Spółdzielców tam jest z bruku i w jakim jest stanie. Szykuje nam się kolejny produkt „ścieżkopodobny”. Mamy już przecież produkt „mostopodobny” i „wiaduktopodobny” . Wszystko niby jest ale jakoś partackie.
Dodano: 14.05.2018 14:33    Przez: ~Spacerowicz
Jak kostka jest niefazowana, dobrze spasowana bez odstępów i położona na dobrym utwardzeniu to i na rolkach się jedzie dobrze.
Dodano: 14.05.2018 14:49    Przez: ~true
To prawda. Powinien być asfalt. Wtedy na rolkach można pojeździć
Dodano: 14.05.2018 16:44    Przez: ~Xoxo
Tylko ,,kocie łby".
Dodano: 14.05.2018 17:51    Przez: ~Mruczek
Góral da radę. Ale szosa np 700x23c opona i 110psi to wszystko czuć. A prawo takie że trzeba.
Dodano: 14.05.2018 19:31    Przez: ~Skid
kolarzówka nie jest od tego aby jeździć po bruku. zresztą droi mamy nie lepsze.
Dodano: 15.05.2018 04:50    Przez: ~kolarz amator
ciekawa czy sie nie okaze przed wyborami ze brakuje funduszy na to...znamy te panskie sztuczki panie prezydent ( tania kielbasa wyborcza)
Dodano: 14.05.2018 14:33    Przez: ~johnybravo
I gites że będą nowe ścieżki. Dziesiątki kilometrów to nie są, ale zawsze! Nie marudzić.
Dodano: 14.05.2018 15:28    Przez: ~bike
Ale jakby były asfaltowe ,to było by 10 km .... kostka na ścieżki rowerowe ? To tylko Konin stać na taki luksus.
Dodano: 14.05.2018 16:58    Przez: ~września
To okaże się dopiero po wyborach. Przed wyboramo będzie huczne otwarcie a ze nieskończone to trudno
Dodano: 14.05.2018 21:50    Przez: ~Paty
Uwaga trwa narada w pisowskim gnieździe trolli bo nie wiadomo jak komentować.
Dodano: 14.05.2018 14:34    Przez: ~Lol
Inwestycja roku.
Dodano: 14.05.2018 15:19    Przez: ~Miś Bareja
Będzie dużo miejsc pracy.
Dodano: 14.05.2018 15:19    Przez: ~Hura
Ponad 7 milionów za 5 km ścieżek rowerowych ?????!!!!!!
Dodano: 14.05.2018 14:40    Przez: ~K-n
nie no za sciezki to 3mln reazta to koszty dodane
Dodano: 14.05.2018 14:43    Przez: ~huehue
1 metr będzie kosztować 1432 zł, będę miał to na uwadze przy wyborach !!!
Dodano: 14.05.2018 15:56    Przez: ~Złodzieje
Ponad 7mln,a gdzie te rowery do wypożyczenia? Kolejne 7mln na jakieś bzdety??
Dodano: 14.05.2018 14:56    Przez: ~xxx
Ja jestem przeciwnikiem wypożyczalni. Nie dlatego że to zły pomysł, tylko dlatego że bydło w tym wygwizdajewie nie dorosło do czegoś takiego. Daje tym rowerom pół roku. Będą tak rozkradzione i zdemolowane że nie będą się nadawać do niczego. Nie władze są problemem Konina a mieszkańcy. To może 10% normalnych ludzi nic nie zmieni. TylKO: dej dej, chcem chcem mi siem należy, źle nie dobrze. Żebym z dzieckiem musiał za miasto po wiochach jeździć bo place zabaw w koninie niszczone na okrągło. Albo spalone albo szkło albo psie łajno...
Dodano: 14.05.2018 19:42    Przez: ~Gizmo
5 km za 7 milionów - że złota one będą?
Dodano: 14.05.2018 15:00    Przez: ~Xd
Będzie jak wyjechać z tego Konina.
Dodano: 14.05.2018 15:18    Przez: ~Przeprowadzki
Tanie chwyty przed wyborami nawet góry i morze przeniosą do Konina i wmówią wam, ze to nowe Los Angeles i .... szkoda słów.
Dodano: 14.05.2018 15:01    Przez: ~TanieChwyty
Zamiast myśleć o ścieżkach rowerowych w mieście Konin powinien pomyśleć o tym jak wspomóc młodych w pracy lub jak sprowadzić nowych inwestorów. Nawet Turek ma Inkubator przedsiębiorczości. Poza tym jak już budować ścieżki to w kierunkach, które zachęcają do aktywnego spędzania czasu np w kierunku Ślesina... ul. Przemysłowa.... aż strach jechać tam rowerem
Dodano: 14.05.2018 15:05    Przez: ~Michał
Konin ma kobrzyckiego i jego brednie.
Dodano: 14.05.2018 15:47    Przez: ~xx
Wczoraj jechałem tamtędy. To granda, żeby mieszkańcy Konina nie mogli się wybrać rowerem nad jezioro. Można zrobić 5 km za 7 000 000, a można wyasfaltować taniej. Kto produkuje kostkę i latarnie?
Dodano: 14.05.2018 18:01    Przez: ~912
Ja przemysłową nigdy do gosławic nie jadę. Skręcam na Rudzicę, potem na Anielew poten za mostem odbijam w prawo i ląduję po krótkim przełaju na tyłach Rentencyjnego jeziorka. Potem obok ciepłego kanału i na ośrodku.
Dodano: 14.05.2018 19:35    Przez: ~Jar
Na Rudzicę jest niebezpiecznie. Samochody przejazd kolejowy itd.
Dodano: 14.05.2018 20:33    Przez: ~rowerzysta
Do Rowerzysta. Jedziesz wzdłuż torów na piątym. Lub od strony cmentarza na rudzice. Lasem odbijasz do mogił Żydowskich i tą ścieżką dojedziesz wprost nad Sulańską dokładnie tam gdzie trzeba skręcić na Retencyjny . Tą trasą musisz tylko przeciąć dwie potencjalnie niebezpieczne drogi. A widoki piękne. Zwłaszcza las za Mogiłami. Piękna aleja grabowa bukowa, dęby. Super. Problem jest tylko pod górkę z Sulańskiej na retencyjny. Bo to prawdziwy przełaj jest po krzakach. Ale w sumie to frajda ;)
Dodano: 15.05.2018 09:00    Przez: ~Jar
W innych miastach wlkp jest duzo wiecej sciezek rowerowych a Konin dopiero sie budzi