Dzisiaj jest piątek 25 maja 2018, imieniny: Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (24107) SPORT FORUM FIRMY (5183) PRACA (71) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
10 / 15oC
Jutropogoda
24 / 16oC
Pojutrzepogoda
24 / 16oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Piłkarska kolejka: Górnik pauzuje, Sokół zagra już ... (4)W sprawie budowy przystanku kolejowego Konin Wschó ... (52)
jesteś tutaj: Strona głównaAktualnościPrezydent zwołuje sztab bezpieczeństwa przed marsz ...

Prezydent zwołuje sztab bezpieczeństwa przed marszem tolerancji

Dodano: 15.05.2018 13:09

Prezydent Konina zwołuje na jutro posiedzenie powiatowego sztabu bezpieczeństwa przed marszem tolerancji, który ma się odbyć w najbliższy piątek, 18 maja, w Koninie.

- Robię to po to, aby zabezpieczyć przemarsz, żeby nie zdarzył się jakiś incydent, który będzie sprokurowany przez kogoś, kto będzie działał kompletnie w złej woli – mówi Józef Nowicki, prezydent Konina. - Chciałbym uniknąć niepożądanej prowokacji, a to wszystko może się zdarzyć. Na tego typu przemarszach, kiedy jest wiele osób, grają emocje. Na jutro (16 maja) zwołuję więc posiedzenie powiatowego sztabu kryzysowego. Zaprosiłem organizatorów tego marszu, aby mogli ich poznać dowódcy służb porządkowych. Mam nadzieję, że również dyrektorzy szkół będą w tym uczestniczyli, aby zapewnić bezpieczeństwo uczniom, którzy w tym marszu będą szli. 

Prezydent nie weźmie udziału w marszu, ale zapowiada, że - W marszu tolerancji będzie uczestniczył mój zastępca Sławomir Lorek i drugi zastępca Sebastian Łukaszewski.

Prezydent tłumaczy swoją nieobecność wyjazdem służbowym. - Nie wezmę udziału, z tego powodu, że 17 maja jadę w delegację służbową do miasta partnerskiego Herne, a potem do Santa Susanna w Hiszpanii. Podczas konińskiego festiwalu kultur miast partnerskich, burmistrz Santa Susanna zaprosił wszystkie miasta partnerskie i wyznaczył termin, ktory z ważnych powodów musiałem przesunąć na 18-20 maja. Nie mogę teraz sprawić zawodu. Przed wyjazdem zwołuję jednak posiedzenie sztabu kryzysowego, by zapewnić bezpieczeństwo podczas marszu tolerancji. 

-  A jeśli chodzi o mój stosunek do tego, co się wydarzyło w temacie tolerancji w konińskich liceach, to uważam, że mogło się to odbyć w szkołach, jak było wcześniej zamierzone - mówi J. Nowicki.

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

POPULARNE KOMENTARZE

Odbyt (łac. anus) – w anatomii końcowy otwór przewodu pokarmowego........ funkcją odbytu jest opróżnianie przewodu pokarmowego z kału w procesie defekacji.
Dodano: 15.05.2018 15:52    Przez: ~miłośnikom-odbytu
Dokładnie - przygotowania jak na wojnę. Organizatorzy będą bardzo zawiedzeni jeśli nic się nie stanie, bo wtedy pies z kulawa nogą z mediów ogólnopolskich się tym pochodem nie zainteresuje. Normalni ludzie po prostu zignorują ten marsz. Ludzie, nie wychodźcie na ulicę nawet, żeby się pogapić na tych cudaków. I jeszcze apel do rodziców - jeśli wam zależy na własnych dzieciach, nie pozwalajcie im w tym uczestniczyć.
Dodano: 15.05.2018 16:09    Przez: ~qq
Po raz kolejny wielbiciele tolerancji POkazują swoje prawdziwe oblicze chorych z nienawiści ludzi.
Dodano: 15.05.2018 15:13    Przez: ~Anty głupek
Dlaczego organizator nie poniesie kosztów tego spędu tylko my wszyscy?
Dodano: 15.05.2018 16:36    Przez: ~Podatnik
Funkcjonariusz o pseudonimie /Zdzich/ w akcji. Ile w wypowiedziach tego trolla z urzędu miejskiego jest pogardy do innych, jadu i nienawiści. A wszystko to na sztandarach z hasłami o tolerancji i wzajemnej akceptacji. Chore czasy, chorych ludzi...
Dodano: 15.05.2018 14:18    Przez: ~Obserwator życia

KOMENTARZE

Każdy rozsądny prezydent zwołałby również sztab kryzysowy, gdyż trzeba się liczyć z agresją prawdziwych Polaków zwłaszcza tych pętaków spod znaku Młodej Wszy Polskiej. Z pewnością marsz tolerancji będzie w niesmak chłopcom w kieckach choć tam właśnie występuje największy odsetek chłopców z odmiennymi upodobaniami. Jednym słowem brawo dla młodzieży, brawo dla władz że nie poddały się presji ciemnogrodu oraz arogancji młodziaków w podkutych buciorach i z opaskami na brunatnych koszulach.
Dodano: 15.05.2018 13:27    Przez: ~Zdzich@
Funkcjonariusz o pseudonimie /Zdzich/ w akcji. Ile w wypowiedziach tego trolla z urzędu miejskiego jest pogardy do innych, jadu i nienawiści. A wszystko to na sztandarach z hasłami o tolerancji i wzajemnej akceptacji. Chore czasy, chorych ludzi...
Dodano: 15.05.2018 14:18    Przez: ~Obserwator życia
Do Obserwator życia@ Wydaje się, że z takimi opiniami powinieneś podpisywać się "Obserwator życi".
Dodano: 15.05.2018 14:32    Przez: ~jaś
Odbyt (łac. anus) – w anatomii końcowy otwór przewodu pokarmowego........ funkcją odbytu jest opróżnianie przewodu pokarmowego z kału w procesie defekacji.
Dodano: 15.05.2018 15:52    Przez: ~miłośnikom-odbytu
Środowiska lewackie tolerancję używają jako maczugę do walki politycznej z naturalnym porządkiem świata i dawno już zdefraudowały dla swoich potrzeb jej wartość.
Dodano: 15.05.2018 16:23    Przez: ~Obserwator życia
Dlaczego organizator nie poniesie kosztów tego spędu tylko my wszyscy?
Dodano: 15.05.2018 16:36    Przez: ~Podatnik
Sztab kryzysowy zwołać? To po co organizujecie marsz tolerancji w którym wezma uczniowie,wykorzystujecie ich do własnych celów by nam w mówić że jak dwóch facetów czy dwie baby ze sobą wspolzyja że jest to w porządku .Do niczego dobrego to nie doprowadzi.Sztab kryzysowy to można zwołać jak jest powódź,albo susza,tylko że wtedy zawsze dzieje się to po czasie .I nie ma kto pomoc ludziom.A co z przeprawa to tak na wieczność zostanie? Czy w Koninie nie ma innych problemów,ktore należałoby natychmiast rozwiązać .
Dodano: 15.05.2018 16:59    Przez: ~Ha
Sponsorujecie środowiska sodomickie a pieniędzy na dziury w drogach jak nie było tak nie ma! Zapmiętamy to przy wyborach!
Dodano: 15.05.2018 17:10    Przez: ~Pamięć niezawodna
Jakim prawem Prezydent nakazuje uczestniczyć w marszu nauczycielom, do tego pilnować porządku? Organizatorem jest partia N a nie szkoły! Każdy bierze udział na własny rachunek i swoją odpowiedzialność! Zatem porządku niech pilnują organizatorzy, rodzice tudzież sam Prezydent. Nauczyciel to nie cieć na posyłki.
Dodano: 15.05.2018 21:44    Przez: ~Tablica szkolna
Nie dla wynaturzeń i zboczeńców. Niech ludzie patrzą i wiedzą że rządy PO-SLD to największe zło dla miasta jak i kraju.
Dodano: 15.05.2018 21:48    Przez: ~Polak
Naprawcie przeprawę bo tracę tolerancję do bałaganu w tym mieście. Ile można czekać w tych ×××÷÷÷÷÷÷÷÷÷ korkach!
Dodano: 15.05.2018 22:01    Przez: ~Już nietolerancyjny
Wciąganie dzieci i młodzieży w politykę to jest karygodne ! II Lo chyba nie przemyślało tej decyzji.
Dodano: 16.05.2018 09:07    Przez: ~pedagog
Moim zdaniem p. Nowicki nie zna znaczenia słowa "prokurować". Kto się zgadza, łapka w górę.
Dodano: 15.05.2018 13:29    Przez: ~Józef Miodek
panu juz dziekujemy, niewiele pan zrobil dla tego miasta przez tyle lat, czas odejsc
Dodano: 15.05.2018 13:36    Przez: ~johnybravo
Dokładnie ma swoje latka to widać ale nie ma za co dziękować!!!
Dodano: 15.05.2018 14:52    Przez: ~TKL
Zbigniew Stonoga - Odpowiedz na zarzuty, Dominika Duda. (3-minuta co powiedział Stonoga o Kaczyńskim i, za co chce go ukarać)
Dodano: 15.05.2018 16:02    Przez: ~YOU-TUBE
Nie żyje Andrzej Blumenfeld. - Komentarze: Jarek Koszer Entebaum.
Dodano: 15.05.2018 16:04    Przez: ~sfora.pl
Polska drugim najbardziej "homofobicznym" krajem Unii Europejskiej.
Dodano: 15.05.2018 16:06    Przez: ~wolna-polska.pl
Niech policja oddzieli normalnych ludzi od fanatykow piSSu to nikomu nic sie nie stanie. Holota piSSuarska jest w stanie zrobic zadyme bo ona nie zna slowa tolerancja...
Dodano: 15.05.2018 13:40    Przez: ~Pn
Polacy demonstrowali solidarność z Palestyńczykami. (NOP lepszy od ONR)
Dodano: 15.05.2018 16:25    Przez: ~wolna-polska.pl
Syndrom sztokholmski Zarządu Głównego ONR.
Dodano: 15.05.2018 16:32    Przez: ~neon24.PL
Niezmierni ślepy PN-ie. Nawet Twoje ukochane PO nie chce tolerancji jak na filmiku. Przypomnę: piekarzowi marzy się ślub z ukochanym tej samej płci i adopcja dzieci. Tego nie chce w Polsce ponad 80% ludzi. Zatem nie rób jak LM i 3/4 uczestników za 2 dni z tego marszu demonstracji antyPiS bo % się nie zgadzają nawet w PO. Oczywiście wszyscy spod sądów, czarnych marszów i kilku uczniów pójdzie na czele z ambicją trafienia na czołówki TVN z komentarzem antyPiS. Reszta dzieci pójdzie za tolerancją bez świadomości, że biorą udział w ustawce o innych celach. Uczniowie idą za tolerancją dla niepełnosprawnych i innych ras a protestujący będą przeciw homoseksualistą i religii islamu. Zupełny rozjazd celów obu grup, ale tylko jedna grupa będzie uznana za ciemnogród a druga za wybawicieli. Nie trzeba zgadywać kto. Swoją drogą tych Wszechpolaków jest z 3% jak i gejów 3% a zajmujecie się nimi jakby stanowili 80% społeczeństwa; które to nie chce jednych i ...
Dodano: 16.05.2018 09:06    Przez: ~Loa
"A jeśli chodzi o mój stosunek do tego, co się wydarzyło w temacie tolerancji w konińskich liceach, to uważam, że mogło się to odbyć w szkołach, jak było wcześniej zamierzone, aby ktoś, kto jest zagorzałym przeciwnikiem takiego poglądu, mógł również zaprezentować swój pogląd" Polska Język - trudna język...
Dodano: 15.05.2018 13:52    Przez: ~pl
kiedyś moją ulubienicą była p. A.B.B., ale o niebo przebija Ją p. Anna Pilarska. Ma kobita bujną wyobraźnię.... ;)
Dodano: 15.05.2018 15:39    Przez: ~kkk
I usuwa komentarze krytykujące lewicę.
Dodano: 15.05.2018 18:03    Przez: ~Prawica
O której ma byc ten marsz?
Dodano: 15.05.2018 14:00    Przez: ~kolo
O godzinie 18 z ronda Solidarności. Wielokrotnie była o tym mowa w mediach i portalach społecznościowych.
Dodano: 15.05.2018 14:28    Przez: GordiT
18.00 Rondo Solidarności
Dodano: 15.05.2018 14:29    Przez: ~marsz
Pytanie jest następujące - kto za to zapłaci? Czy znów społeczeństwo zostanie obciążone kosztami wygłupów nowoczesnych, tak jak było to w przypadku pełowskiego pikniku na bulwarach?
Dodano: 15.05.2018 14:04    Przez: ~Księgowy
Zapłaci za to ten sam podatnik z którego idzie mimo jego sprzeciwu kasa na : obstawę pomnika bohomaza zamachu w smoleńsku , odstawę Maciorowicza , obstawę Wielkiego Prezesa , wożenie kul i leków na sraczkę Wielkiemu Wodzowi , rzeka kasy dla Rydzyka.
Dodano: 15.05.2018 14:51    Przez: ~Masz ci głupku
Po raz kolejny wielbiciele tolerancji POkazują swoje prawdziwe oblicze chorych z nienawiści ludzi.
Dodano: 15.05.2018 15:13    Przez: ~Anty głupek
Dokładnie - przygotowania jak na wojnę. Organizatorzy będą bardzo zawiedzeni jeśli nic się nie stanie, bo wtedy pies z kulawa nogą z mediów ogólnopolskich się tym pochodem nie zainteresuje. Normalni ludzie po prostu zignorują ten marsz. Ludzie, nie wychodźcie na ulicę nawet, żeby się pogapić na tych cudaków. I jeszcze apel do rodziców - jeśli wam zależy na własnych dzieciach, nie pozwalajcie im w tym uczestniczyć.
Dodano: 15.05.2018 16:09    Przez: ~qq
Józek jak zwykle raczkiem aby nie narazić się nikomu. Powinien iść w pierwszej linii.
Dodano: 15.05.2018 14:27    Przez: ~Cykor
już lepiej niech jedzie.....i nie wraca....
Dodano: 15.05.2018 14:39    Przez: ~zx
Jak to w pierwszej linii? Przed wyborami?
Dodano: 15.05.2018 15:59    Przez: ~912
Kobrzycki dzwonił już do pisowskiej milicji czyli ONR ?
Dodano: 15.05.2018 14:52    Przez: ~kula prezesa
Polska wioska na końcu świata. (dla fanatyków z ONR)
Dodano: 15.05.2018 16:20    Przez: ~wolna-polska.pl
Liczę że nie będzie kntrmanifestacji, albo 100% pokojowa. Lewactwo tylko czeka by dostać w ... a nawet samo potyka się o własne nogi i przewraca, zedrze kolano by tylko media spoza PL mogły dyskutować jak to w Polsce mamy faszystów, nazioli i jak należy nam obciąć dotacje.
Dodano: 15.05.2018 22:50    Przez: ~Lo
Towarzysz Nowicki znów bełkocze? A gdzie termy konińskie i droga 25?
Dodano: 15.05.2018 15:22    Przez: ~Ernst
1 z 3
123>>