Dzisiaj jest sobota 23 marca 2019, imieniny: Oktawiana, Pelagii, Zbisława WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (22168) SPORT FORUM FIRMY (5316) PRACA (73) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
10 / 7oC
Jutropogoda
9 / 3oC
Pojutrzepogoda
6 / 1oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Nasi medaliści Igrzysk Olimpiad Specjalnych wrócil ... (1)Golina. Czekali i się doczekali. Radni podnieśli d ... (12)

Spirobus przyjedzie do Konina. Będą w nim badać wydolność płuc

Dodano: 16.05.2018 10:51
Źródło: LM.pl

Bezpłatne badania płuc pod koniec maja w Koninie. To jedno z ponad setki miejscowości, które w tym roku odwiedzi spirobus Fundacji NEUCA dla Zdrowia.

Z badań Głównego Inspektoratu Sanitarnego co czwarta osoba w Polsce sięga po papierosa. Palenie tytoniu jest najczęstszą przyczyną zachorowań na nowotwory złośliwe, przede wszystkim na raka płuc. W ramach profilaktyki fundacja NEUCA dla Zdrowia współpracująca z aptekami, w ramach programu PARTNER + zorganizowała po raz piaty akcję bezpłatnych badań spirometrycznych.

- Szacuje się, że na choroby płuc cierpi ponad 6 mln Polaków. Około 4 mln na astmę, a 2,5 mln na obturacyjną chorobę płuc określaną także jako POChP. Niestety, spora część z chorych nie zdaje sobie z tego sprawy. Dlatego też, tak ważne jest wykonywanie profilaktycznych badań za pomocą spirometru, które umożliwiają zdiagnozowanie ewentualne schorzenia płuc. Wykrycie schorzenia w odpowiednim czasie pozwala na zastosowanie odpowiedniego leczenia, które często pozwala na wydłużenie życia chorego – komentuje dr n. med. Piotr Dąbrowiecki, Przewodniczący Zarządu Polskiej Federacji Stowarzyszeń Chorych na Astmę, Alergię i POChP.

Badanie spirometryczne pozwala ocenić sprawność układu oddechowego i wykryć m.in. obturacyjną chorobę płuc, astmę oskrzelowa, a także zapalenie oskrzeli. Spirobus będzie stacjonował w Koninie 21 maja przy ulicy Powstańców Wielkopolskich 7, zaś 23 maja znajdzie się przy ulicy 11 listopada 27. Badania będą prowadzone między godzinami 10.00 a 16.00, przy siedzibie partnera akcji, Następnie spirobus ruszy do Trzemeszna. Udział w badaniu jest bezpłatny, wymagane są jednak wcześniejsze zapisy. Można ich dokonywać w okresie około siedmiu dni przed planowanym badaniem pod tym samym adresem, gdzie odbywać się będą badania.

fot. InnerLook

  • Spirobus przyjedzie do Konina. Będą w nim badać wydolność płuc

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

KOMENTARZE

Super badania oby wiecej takich-IDE!!!
Dodano: 16.05.2018 11:13    Przez: ~Astmatyk😧
Któż pisał artykuł? Nazwa ulicy brzmi: Powstańców Wielkopolskich
Dodano: 16.05.2018 11:30    Przez: ~psi
k**wa. najgorsze jest to ze i tak bede czytal artykuly na lmie
Dodano: 16.05.2018 15:19    Przez: ~gags
Przykład jak są marnotrawione nasze pieniądze na służbę zdrowia. ,,Bezpłatne badania" słuchu, wzroku, odbytu, mammografia, rtg, tłuszczu, nerek płuc itd. Nic nie jest bezpłatne. Oni pieniądze już wzięli. Pieniądze na wasze leczenie. Pieniądze na lekarzy specjalistów. Pieniądze na wasze tabletki. Jeśli ktoś tego nie rozumie to niech idzie na badania (bezpłatne) słuchu. Będzie wiedział, że utracił słuch, ale skierowania do specjalisty aby go wyleczył nie dostanie. Nie ma pieniędzy, termin za 20 lat. Ale puki co jeżdżą cwaniacy samochodami i wyłudzają wasze PESel i numery ubezpieczenia. Spirometr kiedyś miał każdy lekarz.
Dodano: 16.05.2018 15:53    Przez: ~Qń
kiedy przestana marnowac nasze pieniadze na jakies glupie programy gdy pacjent potrzebuje jakies badanie to nie ma szans takie urzadzenia powinny byc dostepne w szpitalach i przychodniach do dyspozycji pacjetow.
Dodano: 16.05.2018 21:42    Przez: ~chory
dziewięć lat temu, po mammografii stwierdzono u mnie guzek w piersi.No i się zaczęło..skierowanie na onkologię.Ponieważ na raka zmarła moja mama i siostra, to się napatrzyłam co znaczy chemioterapia, która nic nie dała a zrobiła z nich wraki.Ja, postanowiłam, że mam to gdzieś.Nigdzie nie idę , co będzie to będzie.Zaczęłam stosować i stosuję do dziś swoje sposoby.Guzek jak ziarnko ryżu , jaki był , taki jest i nie daje o sobie znać.Żyję do dziś, nic mi nie dolega.Koleżanka która pojechała na onkologię , a była ze mną na badaniu, nie żyje już od 7 lat.Intuicja mi podpowiedziała, co mam robić. jednym z produktów kótre stosuję to ekstrakt konopny CBD CBDA 6 % można takie produkty dostać tu konopiafarmacja pl Warto jej słuchać i wspomóc leczenie też innymi produktami
Dodano: 16.05.2018 23:42    Przez: ~olaala

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.