Dzisiaj jest niedziela 15 lipca 2018, imieniny: Włodzimierza, Henryka, Egona WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (25411) SPORT FORUM FIRMY (5194) PRACA (96) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
20 / 16oC
Jutropogoda
24 / 18oC
Pojutrzepogoda
23 / 19oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Udawali, że grają w piłkę nożną. Mistrzostwa Świat ... (4)Ślesin. Hip-hopowe święto na plaży. Tłumy na EXTRE ... (16)
jesteś tutaj: Strona głównaAktualnościNaprawa kabla na przeprawie do końca maja. Potem o ...

Naprawa kabla na przeprawie do końca maja. Potem otwarcie? 

Dodano: 16.05.2018 11:40

Trwa naprawa kabla sprężającego na przeprawie przez Wartę w Koninie. Nadal obowiązuje zwężenie ruchu.

Z poprzedniej zapowiedzi prezydenta Józefa Nowickiego wynikało, że firma, po opracowaniu nowej metody naprawy, zobowiązała się to zrobić do końca maja bieżącego roku. Artykuł Czy termin zostanie dotrzymany? 

- Nie ma sygnału od wykonawcy, żeby termin był zagrożony – uspokaja Józef Nowicki, prezydent Konina. - Wiem, że prace postępują zgodnie z harmonogramem, nie ma zagrożeń typu technologicznego. Na razie wszystko jest wykonywane zgodnie z projektem, jaki został zatwierdzony. Spodziewam się, że w dniu 31 maja br będzie informacja, że awaria została usunięta i będę mógł rozpocząć czynności formalne, aby podjąć decyzję o otwarciu. Będę to konsultował z powiatowym i wojewódzkim nadzorem budowlanym i dopiero wtedy podejmę decyzję o otwarciu przeprawy dla ruchu. To oczywiście nie będzie trwało tygodniami i myślę, że przed wakacjami pojedziemy całą przeprawą.

 

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:przeprawa Konin,   remont mostu,   kabel na przeprawie,   naprawa kabla,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

POPULARNE KOMENTARZE

I oczywiście kręcenie. Pierw mówił że do końca miesiąca maja będzie otwarte, a teraz że dopiero będzie podejmować czynności formalne w czerwcu. Więc pewnie otworzą dzień przed wyborami.
Dodano: 16.05.2018 12:43    Przez: ~Zmiana władzy
Najczęściej używane słowa przez Prezydenta m. Konina, co do terminu uruchomienia przeprawy, to: /prawdopodobnie, bodaj, bodajże, być może, jak mówią, jak powiadają, jak się zdaje, jak słychać, jakoby, pewnie, pewno, podobno, ponoć, przypuszczalnie, zapewne, zdaje się, może, możliwe, możliwe że, najprawdopodobniej, widocznie, jak z tego wynika, najwidoczniej, najwyraźniej, widać, chyba, jest rzeczą prawdopodobną, niewykluczone, realistycznie, ewentualnie, przewidywalnie, spodziewanie, niechybnie, przypadkiem, hipotetycznie, możliwie, potencjalnie, rzekomo, może tak być, możliwe jest to, że, można by się domyślić, wydaje się, według wszelkiego prawdopodobieństwa...,/. Kto zgadnie kiedy to nastąpi?
Dodano: 16.05.2018 13:33    Przez: ~Obserwator życia
Tak, a po wyborach zamykamy drugą nitkę przeprawy i kolejny rok naprawy, bo przecież nie chce mi się wierzyć ze wykonawca wykonał drugą nitkę w lepszej niż ta technologii. ale najpierw trzeba wygrać wybory.
Dodano: 16.05.2018 14:08    Przez: ~Fan Czerwonego Józia
HA HA przed wakacjami?? A obiecywali, że na koniec maja pojedziemy!!!!
Dodano: 16.05.2018 13:48    Przez: ~SYLWIa
Tego wszystkiego to pewnie sam prezydent nie rozumie
Dodano: 16.05.2018 13:35    Przez: ~b l

KOMENTARZE

nikt nic nie wiem POLSKA PANY
Dodano: 16.05.2018 12:04    Przez: ~POLSKA PANY
ja też nic nie wiem Boże jak ja to napisałem ;x
Dodano: 16.05.2018 12:05    Przez: ~POLSKA PANY
Koniniacy to jednak cierpliwy i potulny naród, w innym mieście to media ogólnopolskie by już o tej fuszerce trąbiły i prokuratura badała sprawę.
Dodano: 16.05.2018 16:04    Przez: ~alksy
A może w Koninie pewne sprawy zamiata się pod dywan ? Gdyby Koninem rządzili ludzie z PiS-u to by już dawno nastąpił atak totalnej opozycji, a tak to cisza. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
Dodano: 16.05.2018 16:51    Przez: ~Symp. PiS
Józef zamówił w intencji otwarcia mostu drugie święcenie i mszę. Na mszy będzie drugi nowy koalicjant PIS
Dodano: 16.05.2018 18:44    Przez: ~Kotlet
A czy przeprawa byla robiona zgodnie z projektem???Panie Prezydencie kiedy zostaną pociągnięcie do odpowiedzialności winni tej FUSZERKI zwanego BUBLEM
Dodano: 17.05.2018 00:13    Przez: ~Obywatel
"Nie ma nowych mostów bez łapówek dla starostów.Nie ma oleju bez pancernego kleju. Nie ma el dupy gdy rozum lodem skuty"
Dodano: 19.05.2018 00:11    Przez: ~ElDupa
I oczywiście kręcenie. Pierw mówił że do końca miesiąca maja będzie otwarte, a teraz że dopiero będzie podejmować czynności formalne w czerwcu. Więc pewnie otworzą dzień przed wyborami.
Dodano: 16.05.2018 12:43    Przez: ~Zmiana władzy
TRZEBA CZYTAĆ ZE ZROZUMIENIEM. OTO CYTAT Z POPRZEDNIEGO ARTYKUŁU "... i prawdopodobnie zostanie dotrzymany termin, który został zapisany w porozumieniu z wykonawcą, że te prace zostaną wykonane do 31 maja 2018 roku – mówił J. Nowicki. " ORAZ "Po przedstawieniu ekspertyzy na pozostałych estakadach przeprawy, będzie podjęta decyzja, po konsultacji z nadzorem inspektoratu budowlanego, o przywróceniu ruchu na zamkniętym obecnie odcinku drogi."
Dodano: 16.05.2018 13:03    Przez: ~Ja
Dlaczego skupiacie się na tym co teraz najmniej ważne? Terminie otwarcia! Teraz to już mleko wylane i czy pojedziemy miesiąc wcześniej czy później to błahostka. Prawdziwy problem jest w artykule opisany jako "nowa metoda naprawy kabla". To jest KLUCZ do Naszych przyszłych problemów! Nie udało się wymienić tego co winno być wymienione w 14 dni w planowej metodzie. Jest podejrzenie, że kolejne kable czeka awaria. Jak to będą 2 awarie w dekadę to przy każdej możecie poczekać z naprawą wg. nowej technologi 1 rok!!! Co dalej z resztą kabli? Co dalej z technologią naprawy?
Dodano: 17.05.2018 09:16    Przez: ~loa
Najczęściej używane słowa przez Prezydenta m. Konina, co do terminu uruchomienia przeprawy, to: /prawdopodobnie, bodaj, bodajże, być może, jak mówią, jak powiadają, jak się zdaje, jak słychać, jakoby, pewnie, pewno, podobno, ponoć, przypuszczalnie, zapewne, zdaje się, może, możliwe, możliwe że, najprawdopodobniej, widocznie, jak z tego wynika, najwidoczniej, najwyraźniej, widać, chyba, jest rzeczą prawdopodobną, niewykluczone, realistycznie, ewentualnie, przewidywalnie, spodziewanie, niechybnie, przypadkiem, hipotetycznie, możliwie, potencjalnie, rzekomo, może tak być, możliwe jest to, że, można by się domyślić, wydaje się, według wszelkiego prawdopodobieństwa...,/. Kto zgadnie kiedy to nastąpi?
Dodano: 16.05.2018 13:33    Przez: ~Obserwator życia
Tego wszystkiego to pewnie sam prezydent nie rozumie
Dodano: 16.05.2018 13:35    Przez: ~b l
HA HA przed wakacjami?? A obiecywali, że na koniec maja pojedziemy!!!!
Dodano: 16.05.2018 13:48    Przez: ~SYLWIa
pytanie dodatkowe: przed wakacjami, ale którego roku?
Dodano: 16.05.2018 21:09    Przez: ~kierownica
Tak, a po wyborach zamykamy drugą nitkę przeprawy i kolejny rok naprawy, bo przecież nie chce mi się wierzyć ze wykonawca wykonał drugą nitkę w lepszej niż ta technologii. ale najpierw trzeba wygrać wybory.
Dodano: 16.05.2018 14:08    Przez: ~Fan Czerwonego Józia
To była rzecz jasna, że pierwsze słowa się nie rzekną że to zostanie naprawione przez dwa miesiące góra do końca poprzedniego roku hahah WSTYD!!!
Dodano: 16.05.2018 14:09    Przez: ~Anonim
9 miesięcy naprawiania kabla sprężającego... . Następny krok- działania formalne i konsultacje. Otwarcie przeprawy w obu kierunkach przed wakacjami czyli pod koniec czerwca. Gratulacje- tempo naprawy imponujące.
Dodano: 16.05.2018 14:29    Przez: ~mieszkaniecK
Szlag człowieka trafia ! To na zatorzu ,szybciej całego Lidla zbudują , niż ci wymienią jeden kabel ! Istna paranoja!
Dodano: 16.05.2018 14:45    Przez: ~gdzie ja mieszkam
Czy będzie uroczyste otwarcie nowego,przepraszam starego mostu ? przecinanie wstęgi,ludzie w ułańskich mundurach i inni przedstawiciele władz ?
Dodano: 16.05.2018 14:31    Przez: ~ewa
Będą nagrody i inne premie dla gospodarzy miasta ?
Dodano: 16.05.2018 16:56    Przez: ~Most UE
Ludzie, pamietajcie to wszystko przy wyborach i idzcie głosować.
Dodano: 16.05.2018 15:47    Przez: ~Żal Konina
1 z 3
123>>