Dzisiaj jest wtorek 11 grudnia 2018, imieniny: Damazego, Waldemara, Artura WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (22023) SPORT FORUM FIRMY (5271) PRACA (55) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
2 / 0oC
Jutropogoda
2 / 0oC
Pojutrzepogoda
1 / -1oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
"Grunt na medal" jest w Koninie. Terenem interesuj ... (27)Medyk Konin poznał rywala w ćwierćfinale Pucharu P ... (6)

To będzie show PiS. Na razie kandydat na kandydata na prezydenta

Dodano: 16.05.2018 15:53

Przyszły prezydent Konina – tak radnego, wiceprzewodniczącego Rady Miasta Konina - Zenona Chojnackiego, przedstawił poseł Witold Czarnecki podczas konferencji prasowej PiS.

Dawno niewidziany w Koninie poseł PiS przyznał, że przybył na spotkania z koalicjantami w ramach Zjednoczonej Prawicy, aby porozmawiać o wyborach samorządowych i zrobić przymiarki do list. Przy okazji spotkał się z dziennikarzami, aby powiedzieć głównie o osiągnięciach rządu. - Wróciliśmy do zrównoważonego rozwoju Polski – powiedział na wstępie. - Ten rząd, mając świadomość, że jest zróżnicowanie rozwoju i widząc jak niektóre miasta upadają, pośród nich nasz Konin, opracował pakt dla średnich miast. Konin jest na 24 pozycji wśród 250 miast w tym pakiecie. Rząd dostrzegł potrzebę pomocy Koninowi i trzeba to wykorzystać. Cieszę się, że do tej pory skorzystał z tego pan prezydent korzystając ze środków na budowę skrzyżowania, żałuję, że nie udało się z mieszkaniem plus, ale na korzyść pana prezydenta Konina trzeba podać, ze wszedł w pakiet dostępność plus. Naszym celem jest bowiem służba, też lokalna. Powołany został departament w ramach Polskiego Funduszu Rozwoju zajmujący się tylko pomocą dla samorządów. Wielkie są możliwości tej pomocy, ale czy z niej ktoś skorzysta, zależy od władz. Mogę zapewnić, że wszystkie inicjatywy sprzyjające społeczności lokalnej będę wspierał – zadeklarował W. Czarnecki. - Musimy być aktywni. Mobilizowałbym pana prezydenta Konina, żeby był aktywny, bo my na pewno nie będziemy mu przeszkadzali. To nie jest naszym celem, naszym celem jest rozwój Konina.

Następnie działacze PiS, którzy byli na spotkaniu w Polskim Funduszu Rozwoju, opowiedzieli o formach wsparcia dla Konina. - Doszło także do spotkania u premiera, gdzie była reprezentacja województwa wielkopolskiego i naszego okręgu, między innymi, gdzie był przyszły prezydent Konina....- poseł  W.Czarnecki zawiesił głos, ale po podpowiedziach radnego Krystiana Majewskiego, wypowiedział nazwisko siedzącego obok Zenona Chojnackiego.

- Pan prezes był bardzo łaskawy pod względem mojej osoby i zapowiedział, że jestem kandydatem – odpowiedział Zenon Chojnacki. - Cały czas jesteśmy na etapie pracy. Raczej kandydat kandydata na kandydata. Pozostańmy w takiej konwencji. Wszystko przed nami. Kiedy będą zbliżać się terminy, to z pewnością wyłonimy człowieka, który poważnie podejdzie do spraw miasta.

Zenon Chojnacki, wiceprzewodniczący Rady Miasta Konina, podziękował za możliwość spotkania w funduszu, a następnie z premierem M. Morawieckim. - To było bardzo potrzebne. Byłem zachwycony wiedzą, którą posiadają tam na temat Konina. Jest duża otwartość, żeby wspierać takie miasta jak Konin. Ale, jak to w życiu bywa, do tanga trzeba dwojga. Doceniam wysiłki władz Konina, ale to jest za mało. Aby pojawił się inwestor potrzebujemy 100 hektarów ziemi dobrze skomunikowanej, dobrze uzbrojonej. Wiele nam do tego brakuje. Polski Fundusz Rozwoju stwarza możliwości.

Zenon Chojnacki mówił także o spotkaniu z premierem Mateuszem Morawieckiem. - Przedstawiłem dwie kwestie związane z Koninem. Zacząłem od mostu. Mówiliśmy o potrzebie budowy następnej przeprawy, następnego mostu. Pan premier odniósł się do tego życzliwie. Jest przygotowywane studium wykonalności i jeśli będziemy mieć więcej szczegółów, to się nimi podzielimy, ale gdzieś z tyłu głowy pana premiera jest trzecia przeprawa. Drugą kwestią jest sytuacja naszych mieszkańców w kontekście zatrudnienia.

Po tym wystąpieniu, poseł W. Czarnecki, szybko uzupełnił, że Z. Chojnacki jest kandydatem na kandydata. - Wiele jeszcze będzie zależało od rozmów z przedstawicielami Zjednoczonej Prawicy i podziale miejsc na listach. - Mamy kandydata na kandydata, ale ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła, kandydaci są bowiem zatwierdzani przez komitet polityczny – uzupełnił. W. Czarnecki.

- Naszego kandydata przedstawimy na specjalnej konferencji – powiedział radny Krystian Majewski. - To będzie show.

  • To będzie show PiS. Na razie kandydat na kandydata na prezydenta
  • 1526479605-hwihlr-pis2.jpg
  • 1526479605-k7izet-pis3.jpg
  • 1526479605-t19ss1-pis1.jpg
  • 1526479606-7j32sf-pis5.jpg
  • 1526479606-xicpsp-pis4.jpg
  • 1526479606-x2vajg-pis6.jpg

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

POPULARNE KOMENTARZE

Dziecko AWSu raczej slaby kandydat. Pora na mlodych i energicznych
Dodano: 16.05.2018 16:54    Przez: ~Qaz
" Zenon Chojnacki, wiceprzewodniczący Rady Miasta Konina" i czym on się wykazał ? czyli nic się w tym mieście nie zmieni bo kolesiostwo nadal będzie funkcjonować .
Dodano: 16.05.2018 17:05    Przez: ~iv
tu nie potrzeba miłego tylko operatywnego, stanowczego i odważnego w demontowaniu koninskich koterii
Dodano: 16.05.2018 17:10    Przez: ~ja
W przekazie Pani dziennikarz wyczuwam ironię i sarkazm. Oczekuje więcej obiektywizmu od dziennikarzy. Niestety na tym portalu brakuje wszystkiego, począwszy od dobrego dziennikarstwa, koñczywszy na beztronności.
Dodano: 16.05.2018 16:48    Przez: ~Obserwator życia
No co ty.....- Pan prezes był bardzo łaskawy pod względem mojej osoby i zapowiedział, że jestem kandydatem – odpowiedział Zenon Chojnacki. Następny mierny ale wierny. A jak prezesa wychwala pod niebiosa.... Brzydzę się takimi ludźmi.
Dodano: 16.05.2018 16:15    Przez: ~Pawian

KOMENTARZE

Zaraz puszczę pawia ...
Dodano: 16.05.2018 16:10    Przez: ~Lew
No co ty.....- Pan prezes był bardzo łaskawy pod względem mojej osoby i zapowiedział, że jestem kandydatem – odpowiedział Zenon Chojnacki. Następny mierny ale wierny. A jak prezesa wychwala pod niebiosa.... Brzydzę się takimi ludźmi.
Dodano: 16.05.2018 16:15    Przez: ~Pawian
Tragedia jeśli ten gość zostanie prezydentem, czy PiS nie ma kogoś sensowniejszego, spoza układu konińskiego ?
Dodano: 16.05.2018 16:59    Przez: ~ula
Mi też sie zbiera... Porazka dla Konina... :(((((
Dodano: 16.05.2018 17:03    Przez: ~Napoleon z Żoliborza
" Zenon Chojnacki, wiceprzewodniczący Rady Miasta Konina" i czym on się wykazał ? czyli nic się w tym mieście nie zmieni bo kolesiostwo nadal będzie funkcjonować .
Dodano: 16.05.2018 17:05    Przez: ~iv
może trzeba delegację do ministra i prezesa wysłać coby objaśniła who is who w tym mieście, mam wrażenie że nie są świadomi kogo chcą popierać
Dodano: 16.05.2018 17:08    Przez: ~JK
@iv - zapomniałeś o wygłodnialej i przebiwrajacej mizkami armii wyglodnialych Pisiewiczow, ktorzy czejaja by w Koninie ruszyl program KORYTO PLUS...
Dodano: 16.05.2018 17:12    Przez: ~Napoleon z Żoliborza
- kolejny leśny dziadek @
Dodano: 16.05.2018 17:20    Przez: ~-oko
A dlaczego pan Czarnecki nie chce kandydować
Dodano: 16.05.2018 17:22    Przez: ~Ggg
no z takim kandydatem to PIS w Koninie nam nie grozi :)
Dodano: 16.05.2018 17:24    Przez: ~PO
Zadanie dla Prezydenta :Nacjonalizacja przemysłu(kopalnia ,elektrownie),nowe odkrywki i nowe zakłady pracy.Kto to zagwarantuje jak nie kandydat z poparciem Rządu RP?Brawo PIS -Do Boju o Konin!
Dodano: 16.05.2018 17:29    Przez: ~koninianka
@koninianka - piSSuarski nierzad niczego nie zagwarantuje poza walla ze wszystkimi, podzialem obywateli i sprwadzeniem kraju na manowce...
Dodano: 16.05.2018 17:33    Przez: ~Napoleon z Żoliborza
A JA DEFINITYWNIE OPUSZCZAM TO MIASTO. MIAŁEM NADZIEJE ŻE WYBORY COŚ ZMIENIĄ. ALE WIDZĘ ŻE NIE MA NA TO SZANS.
Dodano: 16.05.2018 17:36    Przez: ~KN
A co byście powiedzieli na moją osobę ?
Dodano: 16.05.2018 17:49    Przez: ~Napoleon z Żoliborza
avatar Ważne że to uczciwy człowiek,doświadczny samorządowiec oddany miastu i mieszkańcom.Tak dłużej być już nie mogło,co ta sqrwiała POkomuna uczyniła naszemu miastu.Nawet okupanci sowieccy i niemieccy rozwijali miasto, w wojnę pobudowano kolej i brykietownię ,sowieci pobudowali nowe miasto i przemysł ,jest dobry feljeton na LM.Złodzieje z POkomuny zniszczyli wszystko ,wystarczy przejechać się od ,,Polmosu"na Starym po ,Cukrownię w Gosławicach przemysł wygląda jak po wojnie atomowej.Nikt z tamtej strony nie jest ucziwy ,od radnego z PO który zatrudnił żonę w UM po ministra który oddał za psi grosz energetykę ,a ten w zamian po przegranych wyborach zrobił go prezesem.Nikt rozumny czy nieuwiklany w mafijny uklad nie odda głosu na partie postkomuny PO,SLD,ZSL,N oni już rządzili i pokazali co zrobili z regionem.Jak musieli nienawidzieć nas mieszkańców by to nam uczynić, to było kilkadziesiąt tyś. miejsc pracy i setki mln z podatków do kasy miasta.Musi na ...
Dodano: 16.05.2018 18:03    Przez: Tomasz Kobrzycki
@Kobrzysiu bo ci zylka smierdzaca peknie jak sie tak bedziesz pieklil PO, SLD itd. Wiedz, ze twoj katecheta kompletnie nie nadaje sie na prezydenta.
Dodano: 16.05.2018 18:09    Przez: ~Napoleon z Żoliborza
@Kobrzysiu - lepiej mapisz jak twoj pis na naszuch oczach przyczynia sie do upadku kopalni...
Dodano: 16.05.2018 18:20    Przez: ~Napoleon z Żoliborza
Kobrzycki jak tam noga prezia ,może kiedyś dostąpisz zaszczytu umyć nogę swego pana ?Ha ha ha ,wracaj na salę żreć kolacje .Aha gamoniu znowu się powtarzasz .
Dodano: 16.05.2018 18:21    Przez: ~ONR =PiS
Tragedia! Cztery knury do koryta, a rząd dalej premii nie oddał tylko jakieś darowizny do Caritas.
Dodano: 16.05.2018 18:40    Przez: ~Kotlet
Miny pogrzebowe jak na stypie.
Dodano: 16.05.2018 18:41    Przez: ~Zosia
Otóż drogi Napoleonie. Konus Kaczyński (on wzrostem, Ty intelektualnie) to jedyny i ostatni dzwonek na ratunek przemysłowego Konina! Prywaciarz nie da tyle regionowi co Państwo. Kaczyński pokazał to w 2 lata czego PO nie potrafiła w 8 lat: kupując za miliardy elektrociepłownie i elektrownie Niepołomice. To PiS a -nie PO- prowadziło oficjalnie rozmowy o wykupie PAK. I to PiS decyzjami administracyjnymi przymusza Solorza do odsprzedaży PAK. Bo PAK tylko zamyka zakłady, odcina kupony od zakupu -od PO- surowców węgla za grosze. Bo Solorz kopalnie zamknie i elektrownie a 10GW prądu będzie dalej sprzedawał, ale od Niemca. Już sprzedaje ponad 2GW. Bo Solorz z posłem Nowakiem uprasza się o 18 mln na ratowanie jezior. Obraca miliardami a szczędzi na wszystkim i ma Ciebie i nasze środowisko głęboko w du.. nauczony, że koledzy pokroju PO mu się do biznesu dożucą!
Dodano: 16.05.2018 18:53    Przez: ~Loa
Każdy lepszy od Komunistów i PO.
Dodano: 16.05.2018 19:00    Przez: ~frewq
@Loa - PiS jak tak dalej bedzie pogrywal z Solorzem to pewnego dnia mieszkancy Konina i okolic zobacza na wlasnej skorze, ze pojda na bruk. Tak, przez Kaczynskiego i jego wojowniczy i msciwy charaktetek. Odkrywka jest a raczej byla potrzebna kopalni na .. wczoraj...
Dodano: 16.05.2018 19:38    Przez: ~Napoleon z Żoliborza
KANDYDAT NA KANDYDATA... POZOSTAWIĘ TO BEZ KOMENTARZA, REDAKTORZE CZY TY MASZ CHOCIAŻ LICENCJAT??? MYŚLĘ ŻE NIE BO Z TAKĄ PISOWNIĄ TO BYŚ NAWET POZYTYWNEJ OCENY NIE DOSTAŁ ZA PRACĘ LICENCJACKĄ. I TO JESZCZE TERAZ ARTYKUŁY PISZE. LMIE MOŻE ZATRUDNIENIE JAKIEGOŚ GIMNAZJALISTE DO PISANIA ARTYKUŁÓW, DZIECIAK DOROBI A MY W KOŃCU PRZECZYTAMY COŚ CO NIE BĘDZIE RAZIĆ W OCZY.
Dodano: 16.05.2018 20:09    Przez: ~Leweretikus
@Leweretikus - Kobrzysia niech zatrudnia bo ich człowiek.
Dodano: 16.05.2018 20:15    Przez: ~Napoleon z Żoliborza
Loa masz rację a Kobrzyckiego przestańcie się czepiać bo to naprawdę robi się pomału niesmaczne,kazdy ma prawo wyrazić swoją opinię ale bez dokuczania w sposób przesadny innym użytkownikom tego portalu.
Dodano: 16.05.2018 21:24    Przez: ~Ha
Ty wyzej - taaaa loa ma racje. Smieszne. A Kobrzysiu... jad mu joz mozg zzarl. Ciagle pier... o Cukrowni gdzie pracowala garsteczka ludzi a o Kopalni nic. A to w Kopalni (wzgledem Cukriwni) pracuje morze ludzi.
Dodano: 17.05.2018 05:59    Przez: ~Napoleon z Żoliborza
JUŻ nualo oczywiscie być ale telefon madrzejszy...
Dodano: 17.05.2018 06:00    Przez: ~Napoleon z Żoliborza
pan premier do mostu odniósł się życzliwie - taaaa.....
Dodano: 16.05.2018 16:11    Przez: ~zx
W przekazie Pani dziennikarz wyczuwam ironię i sarkazm. Oczekuje więcej obiektywizmu od dziennikarzy. Niestety na tym portalu brakuje wszystkiego, począwszy od dobrego dziennikarstwa, koñczywszy na beztronności.
Dodano: 16.05.2018 16:48    Przez: ~Obserwator życia
Juz nawet kase przrlal na nowy mist. Zalosne co te pusiorki wygaduja.
Dodano: 16.05.2018 17:04    Przez: ~Napoleon z Żoliborza
Pn. Zalosne i zenujace trolujaca amebo sa tylko twoje komentarze.
Dodano: 16.05.2018 17:35    Przez: ~chwdpn
@chwdpn - nic nie poradze na to, ze PRAWDA BOLI.
Dodano: 16.05.2018 17:45    Przez: ~Pn
Ja p***role Zenek na prezydenta bo jebne pssss
Dodano: 16.05.2018 16:18    Przez: ~haha
"....Pan prezes był bardzo łaskawy pod względem mojej osoby i zapowiedział, że jestem kandydatem – odpowiedział Zenon Chojnacki. ...." czym najwyraźniej strapił młodych kolegów bo na zdjęciach wyglądają jak skazańcy :)))
Dodano: 16.05.2018 16:21    Przez: ~xXx
Nie moga widac złapać powietrza. Moze mieu chrapke na stolek a tu prezio ich załatwił.
Dodano: 16.05.2018 17:05    Przez: ~Napoleon z Żoliborza
Trzeba mlodym podac tlen...
Dodano: 16.05.2018 17:56    Przez: ~Napoleon z Żoliborza
załamane są chłopaki, wiedzą że mają przegrane wybory z takim kandydatem
Dodano: 16.05.2018 17:57    Przez: ~lis
Dobry i uczciwy człowiek, nie odpowiada mi partia ale kandydat tak, powodzenia!
Dodano: 16.05.2018 16:25    Przez: ~zs
Potwierdzam, uczciwy, miły i oddany ludziom człowiek. Godny kandydat na Prezydenta m. Komina.
Dodano: 16.05.2018 16:39    Przez: ~Zwolennik Zenka
tu nie potrzeba miłego tylko operatywnego, stanowczego i odważnego w demontowaniu koninskich koterii
Dodano: 16.05.2018 17:10    Przez: ~ja
Panie radny Majewski pan twierdzisz.,że podczas Marszu Wolności przyjdzie 50-60 osób to tyle wiesz co zjesz. Brodka Panu opadnie z wrażenia.
Dodano: 16.05.2018 16:27    Przez: ~Hehe
Przyjdzie tylu ile plusow otrzymasz
Dodano: 16.05.2018 17:27    Przez: ~anty
Nie na temat. Konin liczy 72 tys. mieszkańców, a na waszym dewianckim marszu zapewne pojawi się połowa mieszkańców, a więc coś ok. 36 tys. No, no będzie sukces i rekord, media ogólnopolskie pochwalą organizatorów jak i manifestujących, takiego wydarzenia w Koninie jeszcze nie było.
Dodano: 16.05.2018 17:35    Przez: ~TVN
Polecamy przesunąć godzinę marszu na 10.00 i zwolnić uczniów ze szkoły za uczestnictwo w marszu. Polecamy przywieźć 10 autokarów zwolenników PO z regionu. Reportaż będzie cudowny. P.S. Czy możemy wpleść akcent tolerancji dla przyrody i zaprotestować przeciw kopalni i promować "czysty" prad? W tym celu nie zapraszać nikogo z Słupcy i Goliny bo się pytają czemu u nich jest smog i smród a w Nowym Koninie nie?
Dodano: 16.05.2018 23:31    Przez: ~WP.de i Onet.de
"ale gdzieś z tyłu głowy pana premiera jest trzecia przeprawa" niedługo nie będzie wiadomo którą przeprawę wybrać haha
Dodano: 16.05.2018 16:28    Przez: ~Gość
Taaa, ten pan to nie wie gdzie lezy Koonin...
Dodano: 16.05.2018 17:34    Przez: ~Napoleon z Żoliborza
A kto wie,to miasto z niczym sie nie kojarzy ! Tylko Lichen robi nam robote bo sie mowi Konin k . LICHENIA
Dodano: 16.05.2018 22:10    Przez: ~enia
Mogl mubpowiedziec, ze Konin lezy kolo Luchenia to Natoluszek by moze zajarzyl. A tak nada nie eue gdzievkezyvKoonin.
Dodano: 17.05.2018 06:03    Przez: ~Napoleon z Żoliborza
Taka jest DEMOKRACJA, każdy może kandydować. A kto wygra? Okaże się po wyborach.
Dodano: 16.05.2018 16:30    Przez: ~pppjk
Dziecko AWSu raczej slaby kandydat. Pora na mlodych i energicznych
Dodano: 16.05.2018 16:54    Przez: ~Qaz
Dziecko ajwajesu to np.Tyczka, pamięta go ktoś? Wielki związkowiec..a dziś PO....i taki to był AWS, Uczciwych było tam jak na lekarstwo, ale jednym, może nawet jedynym był właśnie Chojnacki i nie robię teraz komuś reklamy ale obiektywnie jeśli ktoś ma jakieś poglądy i jakiś kręgosłup moralny to na naszym konińskim podwórku jest to właśnie pan Chojnacki
Dodano: 16.05.2018 18:05    Przez: ~su_arez@wp.pl
"Rząd dostrzegł potrzebę pomocy Koninowi i trzeba to wykorzystać" =>yaya se robisz?? Twoj NIErzad nacrazie to ribi wszystko by Konin zszedl na psy (brak pozytywnej decyzji odnośnie odkrywki. W O N z Konina puSSuarki!
Dodano: 16.05.2018 16:55    Przez: ~Napoleon z Żoliborza
Który z nich to Kobrzycki?
Dodano: 16.05.2018 17:41    Przez: ~zimny leszek na Wawelu
Tomasza Kobrzyckiego na tych zdjęciach nie ma , gdyż jak sam mówi ma za długi nos ,którego się bardzo wstydzi .Do końca nie wiem czy rozumie to słowo ale załóżmy ,że rozumie co znaczy wstyd.
Dodano: 16.05.2018 18:40    Przez: ~Symp.PiS
Symp.PiS powiafasz duzy nos i... maly rozumek? To by sue zgadzalo...
Dodano: 16.05.2018 19:40    Przez: ~Napoleon z Żoliborza
Kobrzycki to Lech Stefaniak. Emerytowany były dyrektor Muzeum w Gosławicach.
Dodano: 16.05.2018 20:28    Przez: ~LS
1 z 9
123456789>>