Dzisiaj jest sobota 25 maja 2019, imieniny: Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19416) SPORT FORUM FIRMY (5334) PRACA (65) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
18 / 9oC
Jutropogoda
15 / 13oC
Pojutrzepogoda
20 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Spławie. Zderzyły się dwa samochody. Jedna osoba z ... (3)Rokitnikowy projekt się rozwija. Kolejne krzewy na ... (9)

Tomek walczy o życie! Trwa zbiórka pieniędzy na leczenie 8-latka

Dodano: 18.05.2018 17:23
Źródło: LM.pl

Pół miliona złotych. Tyle kosztuje lek, który może uratować życie 8-letniemu Tomkowi. Liczy się każdy grosz!

Tomek Szmyt to mały wojownik, którego tata pochodzi z Konina. Przed chłopcem kolejna walka z niezwykle trudnym przeciwnikiem – białaczką. Choroba dała o sobie znać w 2016 roku. Kiedy chłopiec miał 6 lat zaczęło go boleć kolano. Ból nie ustępował. Rodzice przez kilka miesięcy odwiedzili różnych specjalistów. W końcu zdiagnozowano u Tomka nowotwór.

- Było ciężko, ale Tomek chciał tylko wiedzieć, czy zdąży wyjść do urodzin… Boże Narodzenie i Wielkanoc spędziliśmy w szpitalu. Była w nas jednak nadzieja - znalazł się dawca szpiku, przeszczep się udał! I tak swoje urodziny, które przypadają w maju, Tomuś mógł już spędzić w domu, wśród stęsknionej rodziny! Wyszliśmy z tej walki zwycięsko, synek wrócił do normalnego życia - opisują historię choroby rodzice.

Stan Tomka był na tyle dobry, że chłopiec wziął nawet udział w swoich pierwszych zawodach pływackich. Niestety po roku od transplantacji kontrolne wyniki krwi zaczęły pokazywać, że coś się dzieje. Wykonano punkcję i wtedy przyszedł cios – wznowa.

- Wszystko zaczynami od nowa. Gdy synek się o tym dowiedział, załamał się...Musiał wypłakać i wykrzyczeć cały żal, który rozdzierał jego małe serduszko. Ma dopiero 8 lat, a już drugi raz stanął do walki ze śmiercią...Tym razem jest gorzej – podkreślają rodzice.

Po zakończeniu chemioterapii, konieczne będzie podanie leku Blincyto (blinatumomab). Nie jest on refundowany, a leczenie nim powinno rozpocząć się już w czerwcu. Niestety koszt kuracji to pół miliona złotych. Zbiórka potrzebnej kwoty trwa na portalu siepomaga.pl/zycie-tomka. Póki co na koncie chłopca jest ponad 225 tys. zł. Potrzeba drugie tyle, a czasu jest już niewiele. Pieniądze zbierane będą do 4 czerwca.

  • Tomek walczy o życie! Trwa zbiórka pieniędzy na leczenie 8-latka

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Tomek Szmyt,   białaczka,   leczenie,   zbiórka pieniędzy,   nowotwór,   Blincyto,   leczenie Tomka,   siepomaga

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.