Wybory 2024: Konin bez otwartej debaty. Piotr Korytkowski gotów, jego rywal nie

LM.plSportPorażka SKP Słupca. To koniec szans na utrzymanie w IV lidze

Porażka SKP Słupca. To koniec szans na utrzymanie w IV lidze

Na dwie kolejki przed końcem sezonu SKP Słupca stracił szanse na pozostanie w IV lidze. W sobotę drużyna Wojciecha Henke ulegla na własnym stadionie Ostrovii 1909 Ostrów Wlkp.

By zachować chociaż matematyczne szanse na utrzymanie w IV lidze słupczanie musieli w sobotę pokonać Ostrovię 1909 Ostrów Wlkp. Zadanie trudne, bowiem ostrowianie to obecnie trzecia drużyna ligi. Ostrovia 1909 w Słupcy ostatecznie wygrała, choć zaledwie jedną bramką.

W pierwszej połowie piłkarze Wojciecha Henke prezentowali się jednak bardzo przyzwoicie i stawiali opór silniejszej drużynie Ostrovii 1909. Do przerwy nie padła żadna bramka. Po zmianie stron słupczanie popełnili jednak błąd - po zagraniu piłki ręką przez jednego z zawodników SKP sędzia podyktował jedenastkę.

Rzut karny na, jak się później okazało, zwycięskiego gola zamienił Daniel Kaczmarek. Ostrovia 1909 wygrała 1:0, a to oznacza, że SKP Słupca na dwie kolejki przed końcem sezonu żegna się z IV ligą.

Słupczanie zajmują obecnie dziesiąte miejsce z dorobkiem 34 punktów a do pierwszej lokaty, która może (choć nie musi) dać utrzymanie tracą już osiem punktów. W przyszłym sezonie SKP występować więc będzie najprawdopodobniej w nowej klasie rozgrywkowej, czyli Wielkopolskiej Lidze Okręgowej.

Zanim jednak się to stanie piłkarze ze Słupcy muszą dokończyć obecny sezon. W następnym, przedostatnim już spotkaniu SKP zagra na wyjeździe z Odolanovią Odolanów.

SKP Słupca - Ostrovia 1909 Ostrów Wlkp. 0:1 (56' Daniel Kaczmarek)

źródło: ostrovia1909.pl