LM.plSportPostawili się mistrzowi. Tur 1921 Turek przegrał we Wrześni

Postawili się mistrzowi. Tur 1921 Turek przegrał we Wrześni

Jedną bramką ulegli zawodnicy Tura 1921 Turek tegorocznemu mistrzowi IV ligi gr. wielkopolskiej południowej - Victorii Września. Na wyjeździe zespół Dawida Jóźwiaka przegrał 1:2.

Decydujący był sam początek meczu, w którym piłkarze z Wrześni wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Już w czwartej minucie wynik spotkania mocnym strzałem z lewej strony pola karnego otworzył Maciej Matuszak. Dwadzieścia minut później gospodarze podwyższyli. Po dośrodkowaniu w pole karne uderzał głową Szymon Krawczyński. Piłka trafiła w słupek, obrońcy Tura 1921 próbowali wybić ją z pola karnego, ale zrobili to bardzo niefortunnie - jeden z zawodników nabił drugiego i piłka wpadła do siatki.

Po zmianie stron goście szybko złapali kontakt z Victorią. Głową bramkę zanotował Kuba Młynarski. To był jednak koniec ofensywnych możliwości Tura 1921, który w sobotę musiał radzić sobie bez swojego najlepszego strzelca pauzującego za kartki - Bartosza Grabowskiego. Spotkanie zakończyło się zwyciestwem Victorii 2:1.

Tur 1921 bez zmian zajmuje ósme miejsce w tabeli IV ligi. Drużyna Dawida Jóźwiaka traci obecnie sześć punktów do szóstej lokaty, która z dużym prawdopodobieństwem da utrzymanie w IV lidze. To oznacza, że los turkowian zależeć będzie najprawdopodobniej od rozstrzygnięć w III lidze i w barażach o awans do III ligi.
Kolejne spotkanie w przyszły weekend. Tur 1921 Turek podejmie Victorię Ostrzeszów.

Victoria Września - Tur 1921 Turek 2:1 (4' Maciej Matuszak, 24' gol samobójczy - 48' Kuba Młynarski)

Tur 1921 Turek (skład wyjściowy): Dariusz Brzostowski - Maciej Rojewski, Mikołaj Czajka, Adrian Fret, Szymon Izydorczyk, Piotr Bieniek, Maciej Maliński, Kuba Młynarski, Bartosz Kowalski, Igor Witczak, Daniel Błaszczyk.