Dzisiaj jest czwartek 20 września 2018, imieniny: Eustachego, Filipiny, Faustyny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (22198) SPORT FORUM FIRMY (5220) PRACA (66) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
27 / 20oC
Jutropogoda
26 / 15oC
Pojutrzepogoda
16 / 11oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Puchar Polski. Znamy ostatniego ćwierćfinalistę. S ... (0)Sadlno. Ruszył Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno- ... (10)

Aż 64 kibiców zatrzymanych podczas meczu Górnika z Elaną Toruń

Dodano: 21.05.2018 14:09
Źródło: LM.pl

Nie dwunastu, jak brzmiały wstępne ustalenia, a aż 64 kibiców Górnika Konin i Włocłavii Włocławek zostało zatrzymanych podczas niedzielnego meczu zespołu z Konina z Elaną Toruń.

Przypomnijmy - w niedzielę rozgrywany był mecz III ligi pomiędzy Elaną Toruń, a Górnikiem Konin. Kibice obu zespołów, mówiąc łagodnie, nie przepadają za sobą. Spotkanie rozgrywane było jako mecz podwyższonego ryzyka i wiązało się ze specjalnym zabezpieczeniem ze strony policji.

Spotkanie powinno rozpocząć się o godz. 17.00. Delegat meczowy podjął jednak decyzję o przełożeniu spotkania o kilka minut z powodu zajść sprokurowanych przez kibiców przyjezdnych. Na sektorze gości w niedzielę miała zameldować się spora grupa fanów Górnika Konin i Włocłavii Włocławek. Jak informuje podinsp. Wioletta Dąbrowska z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu, kibice gości zaraz na początku spotkania wtargnęli bez pozwolenia na trybuny stadionu w Toruniu. 

W niedzielę wieczorem toruńska policja informowała o dwunastu zatrzymanych kibicach, ale już wtedy podinsp. Wioletta Dąbrowska zaznaczała, że policja nie wyklucza kolejnych zatrzymań. Ostatecznie policja zatrzymała aż 64 kibiców z Konina i Włocławka. - 63 osoby trafiły do Policyjnych Pomieszczeń Dla Osób Zatrzymanych, a jedna osoba, nieletni, został rozliczony od razu. Czekają w tej chwili na czynności i usłyszą zarzuty o naruszenie przepisów z ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych.

Co dokładnie grozi kibicom? - To wszystko będzie zalezało od tego, co policjanci ustalą w trakcie przesłuchań - informuje oficer prasowa KMP w Toruniu. Zgodnie z art. 60 punkt 1. za wdarcie się na teren, na którym rozgrywane są zawody sportowe, grozi grzywna nie mniejsza niż 180 stawek dziennych, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat trzech. 

Z powodu tych wydarzeń trybuny stadionu były zamknięte dla kibiców Elany Toruń na kilkanaście minut. Fani gospodarzy zostali wpuszczeni na stadion dopiero kilkanaście minut po pierwszym gwizdku, a ostatni kibice weszli na obiekt ponad pół godziny po rozpoczęciu meczu. Duża część fanów Górnika i Włocłavii nie została wpuszczona na trybuny w ogóle. 



Aż 64 kibiców zatrzymanych podczas meczu Górnika z Elaną Toruń
Slajd 1/8

Aż 64 kibiców zatrzymanych podczas meczu Górnika z Elaną Toruń

slajd 1 z 8

Nie dwunastu, jak brzmiały wstępne ustalenia, a aż 64 kibiców Górnika Konin i Włocłavii Włocławek zostało zatrzymanych podczas niedzielnego meczu zespołu z Konina z Elaną Toruń.

Aż 64 kibiców zatrzymanych podczas meczu Górnika z Elaną Toruń

slajd 2 z 8

Nie dwunastu, jak brzmiały wstępne ustalenia, a aż 64 kibiców Górnika Konin i Włocłavii Włocławek zostało zatrzymanych podczas niedzielnego meczu zespołu z Konina z Elaną Toruń.

Aż 64 kibiców zatrzymanych podczas meczu Górnika z Elaną Toruń

slajd 3 z 8

Nie dwunastu, jak brzmiały wstępne ustalenia, a aż 64 kibiców Górnika Konin i Włocłavii Włocławek zostało zatrzymanych podczas niedzielnego meczu zespołu z Konina z Elaną Toruń.

Aż 64 kibiców zatrzymanych podczas meczu Górnika z Elaną Toruń

slajd 4 z 8

Nie dwunastu, jak brzmiały wstępne ustalenia, a aż 64 kibiców Górnika Konin i Włocłavii Włocławek zostało zatrzymanych podczas niedzielnego meczu zespołu z Konina z Elaną Toruń.

Aż 64 kibiców zatrzymanych podczas meczu Górnika z Elaną Toruń

slajd 5 z 8

Nie dwunastu, jak brzmiały wstępne ustalenia, a aż 64 kibiców Górnika Konin i Włocłavii Włocławek zostało zatrzymanych podczas niedzielnego meczu zespołu z Konina z Elaną Toruń.

Aż 64 kibiców zatrzymanych podczas meczu Górnika z Elaną Toruń

slajd 6 z 8

Nie dwunastu, jak brzmiały wstępne ustalenia, a aż 64 kibiców Górnika Konin i Włocłavii Włocławek zostało zatrzymanych podczas niedzielnego meczu zespołu z Konina z Elaną Toruń.

Aż 64 kibiców zatrzymanych podczas meczu Górnika z Elaną Toruń

slajd 7 z 8

Nie dwunastu, jak brzmiały wstępne ustalenia, a aż 64 kibiców Górnika Konin i Włocłavii Włocławek zostało zatrzymanych podczas niedzielnego meczu zespołu z Konina z Elaną Toruń.

następny slajdpoprzedni slajd

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

POPULARNE KOMENTARZE

Prowokacja słuzbistow czy organizacja tego meczu spełniła się całkowicie, gazowanie, stłaczanie, upychanie w ogórku nawet młodych kobiet czy dzieci. Cyrki z wejściem, cwaniactwo bileterow nawet opinia delegata itd, A to tylko mecz 4 ligi! Elana i Toruń nie zasługują na żadne awanse, skoro tak się traktuje przyjezdnych!
Dodano: 21.05.2018 14:25    Przez: ~max28znakow
Moze czas zamiast meczy na tych stadionach, organizowac ustawki. Normalni ludzie beda siedziec i ogladac jak na stadionie dzikusy sie naparzaja
Dodano: 21.05.2018 15:28    Przez: ~RedGuy
Za male i za wolno wymierzane kary.Nie moze byc tak,ze musze siedziec w domu z wnukiem,poniewaz boimy sie pojsc na impreze.
Dodano: 21.05.2018 14:34    Przez: ~zniesmaczony
Patologia i margines społeczny.
Dodano: 21.05.2018 15:03    Przez: ~Pała gaz i wąskie drzwi
Dlaczego jest tyle zła i agresji w młodych ludziach, czyż nie powinniśmy się miłować ? Gdyby kibice byli chrześcijanami, przed stadionami i na nich panowała by zgoda i przyjażń a jak przyjemnie by nam się żyło, jeden drugiemu by podawał rękę niosąc pomoc.
Dodano: 21.05.2018 15:58    Przez: ~Chrzescijanin

KOMENTARZE

Kiboli, nie kibiców :-)
Dodano: 21.05.2018 16:00    Przez: ~asd
Ważne,że Górnik dobrze zagrał,z tego co mówił trener...
Dodano: 21.05.2018 16:04    Przez: ~podobno
Tą kulturę,a raczej jej brak,to się albo wyniesie z domu od rodziców albo niestety nie,tak jak to jest w przypadku pseudokibiców.
Dodano: 21.05.2018 16:08    Przez: ~Rodzic
Niech Pan Skonieczny najpierw lepiej się dobrze dowie co naprawdę się działo, a nie pisze jakieś farmazony. Wystarczyłoby spytać kogokolwiek kto był na meczu od chłopców do podawaniu, starych dziadkach, kierownika drużyny, a skończywszy na delegacie. Całę widowisko schrzaniła poroniona policja, jest nawet filmik na youtube jak wpuszczani byli gospodarze. SKANDAL, taki klub jak Elana nie zasługuje na 2 ligę.
Dodano: 21.05.2018 16:50    Przez: ~kornel
Tak się składa, że byłem na tym meczu i byłem wśród kibiców gospodarzy, którzy nie byli wpuszczani na mecz. Sam też zresztą nie zostałem wpuszczony, podobnie, jak inni dziennikarze, wszedłem dopiero ok. 15 min. spotkania. Rzeczywiście organizacja meczu była fatalna, ale w niczym nie przeczy to faktowi, że 64 kibiców gości zostało zatrzymanych.
Dodano: 21.05.2018 22:26    Przez: B.Skonieczny
Jak chcieli powijać kierownika drużyny Górnika to chyba o czymś świadczy. Elana nie zasługuje z taką organizacja nawet na 3 lige.
Dodano: 22.05.2018 09:03    Przez: ~Śmich
To o 64 wyborców pisiolkow matolkow mniej .
Dodano: 21.05.2018 17:14    Przez: ~Q
Tacy ludzie jak oni nie chodza na wybory tylko potrafia sie dostosowac i godnie zyc nie patrzac na wladze. Tacy ludzie jak ty itp nie potrafiac zrobic nic i za wszystkie niepowodzenia beda obwiniac wladze. Wiec zamiast tracic czas na plakanie w siedzi ze rzadzi pis a nie nadal kradnie po wez sie do roboty zakompleksiony czlowieku.
Dodano: 21.05.2018 22:45    Przez: ~Wez sprawy w swoje rece
kibice na pewno byli spokojni.to pewnie policja ich prowokowała. jacy oni poszkodowani.
Dodano: 21.05.2018 18:11    Przez: ~maniu
Pojechali koninscy kibice do pieknego Torunia,pytanie po co ? Trzeba bylo zwiedzic piekny rynek,ratusz,zobaczyc motoarene,zobaczyc Torun z wiezy widokowej,nie byloby teraz klopotu ! a Gornik raczej poleci,zostanie tylko Start i KKF w .......... 2 lidze,to tylko Konin ! Tu powinna byc min 2 liga,ale nie bedzie nigdy !
Dodano: 21.05.2018 21:04    Przez: ~Gol !
nigdy nie mów nigdy
Dodano: 21.05.2018 21:44    Przez: ~KSG
NIE WINUJCIE ZAWODNIKOW ZA PRZEGRANE MECZE TYLKO WINA STOI PO STRONIE TRENERA KAZDY TO ZAUWAZA ZE KAZDY MECZ ZACZYNA TYM SAMYM SKLADEM SWOICH POPILKOW KTROYCH ZAWSZE GLASZCZE A ONI CHODZA NA BOISKU JAK MUCHY W SMOLE DOBRA EKIPE SADZA NA LAWCE REZERWOWYCH I MA JUZ USTALONE SWOJE KONKRETNE GODZ O KTORYCH WPUSZCZA NA BOISKO A CO ONI MOGA ZROBIC PRZEZ KILKA MINUT JAK JUZ NIE MAJA Z KIM GRAC BO PUPILKI JUZ DO NICZEGO SIE NIE NSDAWAJA A TRENER ZADOWOLONY BO CALY MECZ GRALA JEGO WYBRANA DRUZYNA JESLI. MOZNA TO NAZWAC GRANYM MECZEM CZY TYLKO ZABAWA DZIECI PRZEDSZKOLAKOW
Dodano: 22.05.2018 11:43    Przez: ~Xxx
Kibice, kibice, pijanice nie kibice. Bydło.
Dodano: 22.05.2018 13:28    Przez: ~gnój
Mniej osob sposrod tych kiboli siega po alkohol niz u ciebie w rodzinie. (Nie liczac tych pionikow otorsy tylko po to jada na mecz zeby sie naj*ebac
Dodano: 22.05.2018 22:57    Przez: ~Ksbfb
Prawda jest tak że prawdziwi kibice czytaj pasjonaci piłki nożnej mają dość kiboli...Niestety nie tylko wyniki budują atmosferę wokół klubu ale również kibice, którzy wspierają klub dobrym solidnym dopingiem zawsze a nie tylko na meczach z KKS, ELANĄ i SOKOŁEM albo ciśniecie po piłkarzu za to jaką ma prace (Robak). Wszyscy tacy sztywni w kominiarkach jak Ci z niedzieli z Poznania a "biały kask" się pojawi tylko przed nim i już ucieczka...Pierniczenie że "Klub To MY" to żenada, błazenada . Dosyć już tego mamy wszyscy normalni kibice!!!!
Dodano: 22.05.2018 14:22    Przez: ~Pasjonata
wiesz dlaczego ucieka jak sa biale kaski bo nie bedzie sie pchal w jego lapy bo za pobicie psa grozi wiezienie jak ty jestes taki mocny to zapraszam a kaski wiedza ze sa na prawie i to wykorzystują niech zdejmie pagony to juz nie jest taki chojrak