Dzisiaj jest sobota 16 listopada 2019, imieniny: Edmunda, Marii, Gertrudy WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19117) SPORT FORUM FIRMY (5414) PRACA (43) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
8 / 6oC
Jutropogoda
10 / 9oC
Pojutrzepogoda
11 / 7oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Zielonym do góry. Jak uniknąć drastycznych podwyże ... (3)Konin. Sztuka nas szuka. Tym razem prace Tomasza O ... (3)

LM Extra. Blaski i cienie Konińskiego Budżetu Obywatelskiego

Dodano: 27.05.2018 12:30
Źródło: LM.pl

Koniński Budżet Obywatelski wzbudza skrajne emocje. Czy jest mieszkańcom potrzebny? Co z niego powstało i czy zrealizowane projekty były strzałem w dziesiątkę? Sprawdziliśmy to!

Kiedy powstawał, aktywnie działający na rzecz miasta podkreślali jak bardzo na niego czekaliśmy. Organizowano śniadania i pikniki, podczas których dyskutowano o wnioskach do budżetu obywatelskiego. Były szeroko zakrojone akcje promocyjne, prowadzone przez samych wnioskodawców. Choć głosujących wielu nie było, wydawało się, że coś w Koninie zaczyna się zmieniać, że mieszkańcy mają wpływ na to co nowego może zadziać się w mieście.

Z każdą kolejną edycją zmieniał się regulamin, próbowano tak pracować nad budżetem, by był bardziej optymalny. Nie zabrakło niestety przy tym problemów, które zniechęcały koninian do uczestniczenia w tworzeniu budżetu partycypacyjnego.

  • LM Extra. Blaski i cienie Konińskiego Budżetu Obywatelskiego

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Przyzwolenie spoleczenstwa na to by na urzędniczych stolkach siedzieli dziesiatki lat ci sami ludzie kończy sie tak ponuro jak lokalne kbo ,
Dodano: 27.05.2018 12:55    Przez: ~Taka prawda
Koniński Budżet Obywatelski funkcjonuje jak wszystko w tym mieście- źle, aby to zmienić trzeba zacząć od zmiany władz w Koninie, innej drogi nie ma.
Dodano: 27.05.2018 13:14    Przez: ~proste
szkoda na to czasu skoro co roku w kbo są przekręty
Dodano: 27.05.2018 13:08    Przez: ~zawiedziony
konińscy urzędnicy chcą nam wmówić, że mamy na cokolwiek wpływ w tym mieście, tylko dzieci w to uwierzą
Dodano: 27.05.2018 13:20    Przez: ~iv
dokładnie trzeba zacząć od zmian na stołkach, inaczej dalej będziemy oszukiwani
Dodano: 27.05.2018 13:18    Przez: ~irena

KOMENTARZE

Przyzwolenie spoleczenstwa na to by na urzędniczych stolkach siedzieli dziesiatki lat ci sami ludzie kończy sie tak ponuro jak lokalne kbo ,
Dodano: 27.05.2018 12:55    Przez: ~Taka prawda
POPIERAM TO JEST PRAWDA
Dodano: 27.05.2018 13:03    Przez: ~śmiech
dokładnie trzeba zacząć od zmian na stołkach, inaczej dalej będziemy oszukiwani
Dodano: 27.05.2018 13:18    Przez: ~irena
Najlepsze jest to - patrząc po lajkach- że nikt LM oprócz trolli nie czyta i nie komentuje.
Dodano: 28.05.2018 14:08    Przez: ~nooo
szkoda na to czasu skoro co roku w kbo są przekręty
Dodano: 27.05.2018 13:08    Przez: ~zawiedziony
konińscy urzędnicy chcą nam wmówić, że mamy na cokolwiek wpływ w tym mieście, tylko dzieci w to uwierzą
Dodano: 27.05.2018 13:20    Przez: ~iv
Koniński Budżet Obywatelski funkcjonuje jak wszystko w tym mieście- źle, aby to zmienić trzeba zacząć od zmiany władz w Koninie, innej drogi nie ma.
Dodano: 27.05.2018 13:14    Przez: ~proste
po co mydlicie oczy mieszkańcom ze mają niby na coś wpływ? miało być lodowisko i gdzie jest? takich przykładów jest więcej a urząd i tak zrobi co zechce
Dodano: 27.05.2018 13:16    Przez: ~nieufność do tworu kbo
gdzie obiecane uwolnienie bulwarów?gdzie ogródki piwne,w których legalnie można napić się złotego napoju,czy kawy?gdzie toaleta publiczna(chyba najdroższa w polsce),która byłaby otwarta co najmniej do północy w weekendy,a nie od pn do pt.?może mamy 21wiek,ale mentalnie jesteśmy dalej w średniowieczu,skoro nawet za potrzebą biegamy po krzakach i tylko wtedy,kiedy urzędnicy pozwolą
Dodano: 27.05.2018 16:16    Przez: ~bulwar zachodzącego słońc
były jakieś pomysły na ożywienie bulwaru, nawet konkurs, potem plan architekta = co z tym słychać ???
Dodano: 27.05.2018 18:24    Przez: ~pytek
Yes, yes, yes (...) Nastał wreszcie dzień zwycięstwa. Całe 40 dni czekaliśmy na to, aby pan Marszałek poradził sobie z tymi, którzy brutalnym skokiem na kasę próbowali wyrwać łupy dobrej zmianie. A niedoczekanie ich! (...) Miałoby zabraknąć na nagrody? Na drugie pensje dla pisowskich radnych? Na ochronę prezesa? Na wyjazdy pani Anders i loty premier Szydło? Na imprezy Misiewicza? Na o. Rydzyka? Na nowe areszty w budowie? Na milionowe pensje kuzynów posłów w spółkach? Na szkolenie z PR dla Marszałka? Na skórę w fotelach samolotów dla VIP? Na gazety prawicowe? Na kupioną podwyżkami Policję? Tak. Te wszystkie fundamenty władzy Partii i Rządu były zagrożone poprzez żądzę ( nie bójmy się tego słowa) pieniędzy emanującą z każdego słowa tych pazernych matek i ich chciwego potomstwa. Zwycięstwo, które odniósł Pan Marszałek stawia pana w jednym szeregu polskich wodzów i zwycięzców. Pana godny poprzednik - Marszałek Śmigły-Rydz byłby z Pan ...
Dodano: 27.05.2018 18:53    Przez: ~Pn
Komu ukradłeś tekst? Ty w życiu byś tego sam nie napisał, grafomanie jeden!
Dodano: 07.06.2018 08:29    Przez: ~Heh
Według regulaminu błędy we wnioskach można poprawiać! Tylko szanowana pani Ż., pani pisząc kilkanaście wniosków i je oddając urzędnikom, nie wpisała danych osób, na które one były stworzone. Urzędnicy bez mrugnięcia okiem je przyjęli i przyklepali. Czy na tym polega obywatelskość tych wniosków? Czy to nie jest zwiększenie "wydajności" w produkcji wniosków, które mimo "poprawienia" nadal zawierały błędy? Czy chodziło o to, że należy pokazać miastu, że wypełniło się zadanie jak najlepiej w ramach promocji, za którą wzięło się kasę. Kolejna bylejakość w wydaniu miejskim!
Dodano: 27.05.2018 18:55    Przez: ~bliźniak Kobrzyckiego
Niech Ci,którzy piszą wnioski do KBO piszą faktycznie,to,co jest miastu na prawdę potrzebne,a nie chodnik naprawić,lampkę postawić!!! Ludzie to do miasta należy,no ale skoro Józef już się zapowiedział na następną kadencję,także marny nasz los.....
Dodano: 27.05.2018 18:55    Przez: ~XXX
a ja się pytam gdZie jest kur...wa zegar koło CENTRUM !!!!!!!!!!!!!!! TAKIE PROJEKTY, TAKIE OBIETNICE I WIELKI HU...J , GDZIE JEST KABEL Z PRZEPRAWY JUŻ PRAWIE ROK TRWA WYMIANA KABLA , TO k**w...A CHIŃCZYKI MARKET PIĘCIOPIERTOWY STAWIAJĄ W MIESIĄC !!!!!!!!!!!!!!!!! ,A T TU p***rOLENI....E Z KABLEM !!!!!!!!!!!!
Dodano: 28.05.2018 13:22    Przez: ~NOWICKI LEWAK
1 z 2
12>>