LM.plSportJedna bramka przesądziła. Woźniak dał zwycięstwo SKP Słupca

Jedna bramka przesądziła. Woźniak dał zwycięstwo SKP Słupca

Ostatni wyjazdowy mecz rozegrał w niedzielę SKP Słupca. Drużyna Wojciecha Henke pokonała 1:0 Odolanovię Odolanów, a zwycięską bramkę strzelił Jakub Woźniak.

W ostatnim meczu wyjazdowym SKP Słupca mierzył się na wyjeździe z jedenastą w tabeli Odolanovią Odolanów. Oba zespoły walczą o miejsca dziesięć i jedenaście, a wynik niedzielnego spotkania miał duży wpływ na końcową kolejność drużyn w tabeli.

Mecz rozstrzygnął się w drugiej połowie. Decydującego gola w 65. minucie zanotował Jakub Woźniak. Jak się później okazało, była to jedyna bramka, która padła tego dnia w Odolanowie. SKP Słupca zwyciężył 1:0.

Dzięki tej wygranej zespół Wojciecha Henke zapewnił sobie co najmniej dziesiąte miejsce w tabeli IV ligi. Jednocześnie remis Victorii Ostrzeszów w Turku spowodował, że słupczanie wciąż mają szansę zająć dziewiąte miejsce na koniec sezonu. Do plasujących się przed nimi ostrzeszowian SKP traci dwa punkty.

Kolejny i ostatni już mecz w tym sezonie słupczanie rozegrają w najbliższą sobotę. Na własnym terenie SKP zmierzy się z Turem 1921 Turek.

Odolanovia Odolanów - SKP Słupca 0:1 (65' Jakub Woźniak)

SKP Słupca: Szymon Szymański (60' Jan Różański) - Andrzej Górski, Norbert Lorencki, Jacek Mikołajczyk, Daniel Bednarowicz, Piotr Głowala, Oskar Wegnerski (75' Tomasz Jarecki), Jakub Woźniak, Michał Lorencki, Dariusz Gromanowski (35' Sebastian Kułaga), Kamil Sroka.