Dzisiaj jest środa 20 lutego 2019, imieniny: Leona, Ludomiła, Lubomira WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (21155) SPORT FORUM FIRMY (5296) PRACA (82) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
6 / 3oC
Jutropogoda
5 / 1oC
Pojutrzepogoda
-1 / -3oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Grodziec. Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komuna ... (7)Obywatel Łotwy skazany za staranowanie bramek na a ... (10)

Wojewoda wydał decyzje w sprawie budowy trzeciego pasa na A2

Dodano: 29.05.2018 08:00

Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann wydał decyzje w sprawie dobudowy trzeciego pasa ruchu i wzmocnienia konstrukcji nawierzchni autostrady A2 na odcinku od węzła „Poznań Zachód” do węzła „Poznań Krzesiny” o łącznej długości ok. 15,7 km.

Zbigniew Hoffmann podpisał dwie decyzje o zatwierdzeniu projektu budowlanego i udzieleniu pozwolenia na dobudowę trzeciego pasa ruchu i wzmocnieniu konstrukcji nawierzchni autostrady A2 na odcinku od węzła „Poznań Zachód” do węzła „Poznań Krzesiny” o łącznej długości ok. 15 km 730 m. Wojewoda podjął decyzję po rozpatrzeniu wniosków inwestora - Autostrada Wielkopolska S.A.

- Dobudowa trzeciego pasa stanowi ważny element autostrady A2, będącej głównym ciągiem komunikacyjnym wschód – zachód na terenie naszego województwa oraz całego kraju. Poszerzenie autostradowego pasa ruchu usprawni przejazd samochodów osobowych i ciężarowych przez odcinek autostradowej obwodnicy miasta Poznania, wpłynie na poprawę bezpieczeństwa ruchu oraz usprawni ruch samochodowy na włączeniach z dróg ekspresowych S5 i S11 – komentuje wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann.

Inwestycja obejmuje dobudowę trzeciego pasa ruchu, wzmocnienie nawierzchni, poszerzenie mostu nad rzeką Wirynką do trzech pasów ruchu dla każdej jezdni, wydłużenie przejazdów awaryjnych, wykonanie oraz regulację wysokościową nawierzchni przy kolumnach alarmowych, wymianę barier ochronnych, czy przebudowę odwodnienia i kanalizacji deszczowej. Inwestor będzie mógł rozpocząć roboty budowlane po uzyskaniu przez decyzję waloru ostateczności.

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:wojewoda wielkopolski,   Zbigniew Hoffmann,   autostrada,   trzeci pas,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

POPULARNE KOMENTARZE

Też nie widzę powiązania .Chyba dla ludzi co jeżdżą do Poznania .Ja jeżdżę codziennie do Gosławic i obchodziłoby mnie KIEDY W KOŃCU PRZEMYSŁOWĄ ZROBICIE ?
Dodano: 29.05.2018 08:34    Przez: ~do Anny Pilarskiej
Co ta informacja ma do Kunina i naszych lokalnych tematów ? Trudno ocenić - może ludzie z Zielonej Góry będą mogli sprawniej przyjechać do Lichenia ?
Dodano: 29.05.2018 08:20    Przez: ~Janusz i Grażyna syn Brajan
1 pas więcej to będzie podwyżka opłat o 33%.
Dodano: 29.05.2018 09:21    Przez: ~gib
Teraz obwodnica Poznania. Po 2025 będą 3 pasy od Łodzi do Warszawy a decyzja w ministerstwie zapadła. W połowie drogi od Łodzi do Warszawy to już dziś mamy drogę dojazdową a nie autostradę - taki ruch. Co do tego Koninowi? Chyba tylko brak komentarza autora w jakiej du.. jesteśmy. Tam pojadą z Łodzi do Warszawy 100km za 9zł a tu 3/4 Konina omija A2 bo cena 40zł za 100km. Dziękujcie SLD i potem PO za śmierć na DK92! Na trasie Warszawa-Konin jest ruch, na obwodnicy Poznania jest ruch. Na trasie Konin-Poznań nie ma ruchu. Taka to dobra jest umowa Państwa z Kulczykiem na A2.
Dodano: 29.05.2018 09:12    Przez: ~loa
Zgadzam się. A co do A2. Czemu nie pobudowano 3 pasów na całej długości autostrady w momencie jej budowy? Rozumiem jak kiedyś planowano budowy dróg, 5 maluchów na mieście, ale jak budowali A2 to już chyba można było przewidzieć mniej więcej ruch aut w tym rejonie, to nie liczby w totka....
Dodano: 29.05.2018 08:58    Przez: ~Jdjd

KOMENTARZE

Co ta informacja ma do Kunina i naszych lokalnych tematów ? Trudno ocenić - może ludzie z Zielonej Góry będą mogli sprawniej przyjechać do Lichenia ?
Dodano: 29.05.2018 08:20    Przez: ~Janusz i Grażyna syn Brajan
Też nie widzę powiązania .Chyba dla ludzi co jeżdżą do Poznania .Ja jeżdżę codziennie do Gosławic i obchodziłoby mnie KIEDY W KOŃCU PRZEMYSŁOWĄ ZROBICIE ?
Dodano: 29.05.2018 08:34    Przez: ~do Anny Pilarskiej
Zgadzam się. A co do A2. Czemu nie pobudowano 3 pasów na całej długości autostrady w momencie jej budowy? Rozumiem jak kiedyś planowano budowy dróg, 5 maluchów na mieście, ale jak budowali A2 to już chyba można było przewidzieć mniej więcej ruch aut w tym rejonie, to nie liczby w totka....
Dodano: 29.05.2018 08:58    Przez: ~Jdjd
Jo na tyn pszykłat rzafsze byłym za bódowanim sie blisko drogi. Tak sie Munka bódowou pszy Dworcowy jak ktoś paminto i tak Józwa korze bódować po pekaesah. Późni co? Ani sie dobże miszko ani nie wiadumo co do czegó jak co i s cym.
Dodano: 29.05.2018 10:11    Przez: ~bogato
Jak to komuna. Chwalimy się wszystkim
Dodano: 29.05.2018 16:16    Przez: ~Derby
Nabór na stanowisko specjalisty do Wydziału Podatków i Opłat Urzędu Miejskiego w Koninie. Bedzie sie działo.........
Dodano: 29.05.2018 08:54    Przez: ~Nepotyzm
Teraz obwodnica Poznania. Po 2025 będą 3 pasy od Łodzi do Warszawy a decyzja w ministerstwie zapadła. W połowie drogi od Łodzi do Warszawy to już dziś mamy drogę dojazdową a nie autostradę - taki ruch. Co do tego Koninowi? Chyba tylko brak komentarza autora w jakiej du.. jesteśmy. Tam pojadą z Łodzi do Warszawy 100km za 9zł a tu 3/4 Konina omija A2 bo cena 40zł za 100km. Dziękujcie SLD i potem PO za śmierć na DK92! Na trasie Warszawa-Konin jest ruch, na obwodnicy Poznania jest ruch. Na trasie Konin-Poznań nie ma ruchu. Taka to dobra jest umowa Państwa z Kulczykiem na A2.
Dodano: 29.05.2018 09:12    Przez: ~loa
1 pas więcej to będzie podwyżka opłat o 33%.
Dodano: 29.05.2018 09:21    Przez: ~gib
Jakby już uznać ten wpis za żart - obwodnica Poznania jako wpływ na ceną A2 płatną od Goliny do Krzesin to należy zrobić go z głową. Skoro za przejazd 2 pasami płacisz 40zł (1 pas = 20 zł) to za przejazd 3 opasami zapłacisz 60zł (3 pasy = 60zł). jak teraz masz cenę 40zł; to cena ta musi wzrosnąć o 50% (czyli 20zł) by razem było 60zł. ZATEM WZROST CEN O 50% ;)
Dodano: 29.05.2018 11:00    Przez: ~Loa Kulczyk Investment
Weź tak nie pisz ,bo jeszcze tak zrobią .
Dodano: 29.05.2018 11:56    Przez: ~autostrada wolności od pln
Budujaca informacja dla lokalnych towarzyszy, tu kolesie rozdupcone drogi do miasta utrzymuja od dziesiatek lat i nic sie nie zmieni.
Dodano: 29.05.2018 12:40    Przez: ~Pierwszy pas
Krzesiny.... " dobudowa trzeciego pasa ruchu i wzmocnieniu konstrukcji nawierzchni autostrady A2 na odcinku od węzła „Poznań Zachód” do węzła „Poznań Krzesiny” - Wiadomo o co chodzi, zapasowe lądowisko dla F-16 ...
Dodano: 29.05.2018 12:56    Przez: ~Matilan
Nie żartuj, tam jest tyle wiaduktów nad autostradą, że twoja teoria wydaje się śmieszna.
Dodano: 29.05.2018 14:04    Przez: ~Franek
No i jaki z tego związek? Związek taki jak Grodźca z Wierzbinkiem czy Zagórowa z Malanowem, żaden.
Dodano: 29.05.2018 22:09    Przez: ~Artysta
URUCHOMIĄ ? PRODUKCJE PALIWA SYNTETYCZNEGIO I , PRODUKCJE ŚILNIKÓW, ZE : ZMIENNĄ KOMORĄ SPALANIA ? [PATENTY ?] , A CO ? Z TURBINAMI GAZOWYMI WYTWARZAJACYMI ,,ELEKTRYCZNOSC ?''. ...
Dodano: 29.05.2018 23:01    Przez: ~L
Jechał na spotkanie słuchaczy radyja, był korek, spóźnił się i wymyślił. A co tam przecież to Wielki Pan jak mówił niedorozwój z Nowogrodzkiej.
Dodano: 29.05.2018 23:14    Przez: ~Leon