LM.plSportSokół powstrzymał Bałtyk w Gdyni, ale nie utrzymał piątej lokaty

Sokół powstrzymał Bałtyk w Gdyni, ale nie utrzymał piątej lokaty

Remisem 2:2 zakończył się czwartkowy mecz Sokoła Kleczew z Bałtykiem Gdynia. To był już dziewiąty ligowy mecz z rzędu bez porażki zawodników Tomasza Bekasa.

Walczący o mistrzostwo III ligi wydawał się trudnym rywalem dla Sokoła Kleczew. I rzeczywiście, gospodarze bardzo szybko wyszli na prowadzenie. Już w dziewiątej minucie sędzia podyktował rzut karny za zagranie piłki ręką w polu karnym, a na bramkę zamienił go Mateusz Kuzimski. Chwilę później najlepszy obecnie strzelec III ligi gr. II mógł podwyższyć, ale jego uderzenie tym razem zatrzymał Hubert Świtalski.

Sokół zdołał wyrównać po zmianie stron. W 52. minucie głową piłkę uderzył Łukasz Cichos. Piłka trafiła w słupek gdyńskiej bramki, a następnie trafiła do siatki i było 1:1. W 84. minucie kleczewianie zdołali natomiast wyjść na prowadzenie. Tym razem przewinienie w polu karnym Bałtyku poskutkowało jedenastką dla gości, którą na bramkę zamienił Mateusz Majewski.

Z prowadzenia Sokół cieszył się zaledwie minutę. Już chwilę później po indywidualnej akcji gola strzelił Juliusz Letniowski. Wynik 2:2 utrzymał się już do końcowego gwizdka.

Kleczewianie wywalczyli w Gdyni jeden punkt i powiększyli swój dorobek do 56 oczek. To jednak nie wystarczyło, by utrzymać piąte miejsce - wygrana KKS 1925 Kalisz pozwoliła tej drużynie przeskoczyć w tabeli Sokoła.

Kolejny mecz już w niedzielę. W ostatnim spotkaniu na własnym terenie w tym sezonie Sokół podejmie Polonię Środa Wlkp.

Bałtyk Gdynia - Sokół Kleczew 2:2 (9' Mateusz Kuzimski, 85' Juliusz Letniowski - 52' Łukasz Cichos, 84' Mateusz Majewski)

Bałtyk Gdynia: Marek Szulc - Mateusz Kołodziejski, Przemysław Kostuch, Przemysław Szur, Adrian Kochanek, Dominik Klecha (72' Cezary  Gołubiński), Juliusz Letniowski, Sebastian Bartlewski (72' Maksym Demianchuk), Patryk Regulski, Mateusz Kuzimski, Adam Duda (61' Szymon Rychłowski).

Sokół Kleczew (skład wyjściowy): Hubert Świtalski - Arkadiusz Widelski, Mikołaj Pingot, Mateusz Majewski, Michał Wolinowski, Wojciech Antczak, Tomasz Kowalczuk, Jakub Groszkowski, Jakub Antosik, Jan Paczyński, Łukasz Cichos.

źródło: baltykgdynia.pl