Dzisiaj jest wtorek 17 września 2019, imieniny: Franciszka, Hildegardy, Roberta WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19214) SPORT FORUM FIRMY (5362) PRACA (61) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
13 / 8oC
Jutropogoda
14 / 8oC
Pojutrzepogoda
14 / 8oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Wilki szykują się do nowego sezonu. Sparingi i now ... (0)Po konsekracji, goście udali się do wyremontowanej ... (0)

Klasa okręgowa: Uzupełnili braki. Olimpia tuż za Polonusem

Dodano: 31.05.2018 21:24
Źródło: LM.pl

Trzy zaległe spotkania konińskiej klasy okręgowej rozegrane zostały w środę i w czwartek. Zaledwie punkt straty do liderującego Polonusa Kazimierz Biskupi ma Olimpia Koło.

Zalegle spotkania największe znaczenie miały dla dwóch zespołów walczących o mistrzostwo konińskiej okręgówki. Polonus do tej pory miał cztery punkty przewagi nad Olimpią, ale kolanie niemal do samego końca maja nie rozegrali spotkania jeszcze z rundy jesiennej - z Wartą Dobrów. 

Dwukrotnie przekładany mecz udało się w końcu rozegrać w środę. Olimpia triumfowała 4:1 i zmniejszyła straty do Polonusa. Kolanie tracą obecnie do lidera zaledwie jedno oczko. Walka o mistrzostwo konińskiej klasy okręgowej trwa więc dalej.

W czwartek rozegrano natomiast zaległe spotkania siedemnastej i osiemnastej kolejki. Wilki Wilczyn pokonały u siebie 1:0 Orła Grzegorzew. To zwycięstwo daje wilczynianom już cztery punkty przewagi nad czwartą Kasztelanią Brudzew i coraz bliższe miejsce na podium konińskiej klasy okręgowej. Wilki zapewniły już sobie również awans do Wielkopolskiej Ligi Okręgowej.

W Licheniu Starym Strażak podejmował natomiast Czarnych Ostrowite. Mecz wygrali goście 2:0, dzięki czemu awansowali na ósme miejsce w tabeli. Strażak bez zmian zajmuje dwunaste miejsce w klasyfikacji. 

Tabela konińskiej klasy okręgowej:
1. Polonus Kazimierz Biskupi - 60 pkt
2. Olimpia Koło - 59 pkt
3. Wilki Wilczyn - 51 pkt
4. Kasztelania Brudzew - 47 pkt
5. Tulisia Tuliszków - 46 pkt
6. Orzeł Grzegorzew - 43 pkt
7. Płomień Nekla - 41 pkt
8. GKS Sompolno - 40 pkt
9. Czarni Ostrowite - 40 pkt
10. Warta Dobrów - 40 pkt
11. Zjednoczeni Rychwał - 36 pkt
12. Strażak Licheń Stary - 30 pkt
13. Błękitni Mąkolno - 24 pkt
14. Sparta Sklejka Orzechowo - 19 pkt
15. Polanin Strzałkowo - 18 pkt
16. Polonia Golina - 17 pkt.



 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

niestety żaden klub z koninskiej okregowki nie jest w stanie poradzic sobie w nowej czwartej lidze. zarowno pod katem pilkarskim jak i finansowym. awans polonusa lub olimpii bedzie pocalunkiem smierci. niestety
Dodano: 1.06.2018 12:56    Przez: ~realnie rzecz ujmujac

KOMENTARZE

Polonus nie zmarnuj szansy
Dodano: 31.05.2018 23:13    Przez: ~Włodek
Polonus to bardzo a to bardzo Mierna drozyna ! Jakim cudem jest w czubie tabli to wszyscy znajacy sie na pilce gleboko sie zastanawiaj pokazal to mecz zStrazakiem @ Dajcie spokuj z tym Polonusem , To zbieranina wiejskich grajkow ! A sam klub bez ulozonych finansow ! Zenada !!!
Dodano: 01.06.2018 00:33    Przez: ~!!!!
Polonus to nie żadna zbierania wiejskich grajkow tylko odpowiednie połączenie doświadczonych graczy(Bury,D Maciejewski,Lenart) z młodym chłopakami 17-20 lat. Klub po rozpoczęciu prezesowania Adamczewskiego zaczął działać tak jak powinien od wielu lat. To że Figaj za klubowe pieniądze potrafił wódkę kupować to już inny problem.O finanse to najmniej bym się obawiał bo jest mądrze ten klub zarządzany. Jeśli tylko uda się pozyskać sponsora z zewnątrz a nie tylko gmina to spokojnie mają pieniądze na 4 ligę. Ponadto mecz z Licheniem tylko pokazał, że najlepsi potrafią takie mecze wygrywac. Nie ważne, że mieli słaby dzień i słaba formę, potrafili mimo to ten mecz wygrać i to cec**je zwycięzców. Polonus ma bardzo ciekawy skład, który z odpowiednimi nowymi posiłkami będzie walczył w 4 lidze. Polecam zainteresować się trochę klubem, zamiast pisać takie bzdury. Polonus to nie ten sam co kilka lat temu. W końcu potencjał tego zespołu został wykorzystany.
Dodano: 01.06.2018 09:25    Przez: ~Wierny kibic Polonusa
fajnie ze idzie, gratuluje, ale potrzebujecie 7-8 zawodnikow za gruba kase, bez 250 000 budzetu nawet sie nie przymierzajcie do silnej 4 ligi (po reorganizacji), skonczycie jak zagorow, tuliszkow, dobra itd, zabicie klubu awansem, byloby szkoda
Dodano: 01.06.2018 12:59    Przez: ~kkk
Wierny kibic Polonusa - wszystko co piszesz jest prawdą poza jednym...LENART to akurat ch.... nie grajek. Wielki gracz IV ligowych swego czasu Zjednoczonych Rychwał o ile dobrze pamiętam?. Człowiek bez mózgu bez kultury, o nim nawet nie można powiedzieć że ma więcej sprzętu niż talentu (niema ani tego ani tego) pierwsza z osób których GKS powinien się pozbyć bo przy awansie do klasy wyżej będzie zawodnikiem najczęściej osłabiającym zespół przez głupie kartki czyt. za PYSK!!!!. W jego postępowaniu na boisku nic się nie zmieniło nadal emanuje brakiem swobodnej wypowiedzi i odrobiną inteligencji, każdy sędzia IV ligi z bomby się na nim pozna i sprowadzi na ziemie.
Dodano: 05.06.2018 08:23    Przez: ~Pasjonata
musisz byc albo bardzo mlody albo nie wiesz co w trawie piszczy bo akurat blizniak to przede wszystkim byly niezly zawodnik górnika konin i olimpii koło
Dodano: 05.06.2018 09:03    Przez: ~janow
Janow - taki były że nikt go w Górniku nie pamięta (widać zdolny był) pokazując brak kultury i okrzesania na boisku z tego co wiem to chyba obaj (czytaj bliźniaki grali w Rychwale). Zresztą w czym podniet w zeszłą kolejkę aspiracje Polonusa zostały zweryfikowane hm...Przez Golinę :D?
Dodano: 07.06.2018 07:54    Przez: ~Pasjonata
Jeden z graczy Strażaka ma straszny ból dupy do Polonusa. Chłopie, żal ciebie. Co wpis na tej stronie to trzeba czytać twoje wypociny
Dodano: 01.06.2018 01:12    Przez: ~Zal
Co za bzdety i glupoty sa pisane ! Tu nikt z czynnie grajacych nawet tego nie czyta !!! Co za obluda ! Jak mozna ?
Dodano: 01.06.2018 22:40    Przez: ~obiektywny
Niech awasują do 4 ligi zobaczymy czy finase wytrzymają a trzeba mieć ok.300 tys. każdy myślący wie z czym to się wiąże znowu będzie upadek szkolenia dzieci bo wiadomo że trzeba będzie zapłacić seniorom bo nikt za grosze nie będzie grał więc przestańcie głupoty pisać wszyscy do okoła wiedzą jak to się odbywa
Dodano: 01.06.2018 09:11    Przez: ~Kibic
niestety żaden klub z koninskiej okregowki nie jest w stanie poradzic sobie w nowej czwartej lidze. zarowno pod katem pilkarskim jak i finansowym. awans polonusa lub olimpii bedzie pocalunkiem smierci. niestety
Dodano: 01.06.2018 12:56    Przez: ~realnie rzecz ujmujac
No niestety żaden płacili potężne pieniądze seniorom kosztem szkolenia dzieci i młodzieży tak to teraz wygłąda że grają sami trzydziestolatkowie a nawet i starsi i jeszcze do tego dodać niż demograficzny i już nie ma kto grać a będzie jeszcze gorzej także czeka nas upadek paru klubów w najbliższym czasie bo nikt nie wytrzyma finasowo a i szkolenie dzieci pozostaje na niskim poziomie brak szkoleń ozpn zrobił jedno szkolenie i myślą że wszystko okej powinno przynajmniej być 2,3, 4 razy w roku
Dodano: 02.06.2018 07:49    Przez: ~Obserwatorr
PANIE WIERNY KIBIC W DUPIE BYLES I GOWNO WIDZIALES. POLONUS Z TAKA GRA NIE MA JAKICHKOLWIEK SZANS NA ZAJSCIE WYSOKO W LIDZE WYZEJ. PRZESTAN p***rZIELIC O PIENIADZACH JAK NIC NIE WIESZ. JESTES PEWNIE JAKIMS PUPILKIEM PREZESA ALBO KOGO Z GMINY. CHLOPAKI MAJA PO PROSTU DUZO SZCZESCIA. POKAZ MI KTO TAM JEST DOBRY Z LAWKI REZERWOWYCH ? NIKT ! A W OBRONIE KTO ? SAMI 30 LATKI HA HAHAHA. PRZESTAN MI Z TAKIMI LUDZMI NA LIGE WYZEJ. OKREGOWKA TO JEST MAX ICH MOZLIWOSCI. POZA BURYM OCZYWISCIE. ZEGNAM
Dodano: 01.06.2018 23:50    Przez: ~Luiz fernandez
Czy to prawda że jeden z piłkarzy Polonusa Stryganek jest na celowniku Legi Warszawa? ??
Dodano: 03.06.2018 20:21    Przez: ~Kibic warty dobrów
Legia go nie będzie chciała bo jest zajęty bardzo tą swoją blondynką z Kleczewa wiec juz po karierze