Dzisiaj jest niedziela 25 lipca 2021, imieniny: Krzysztofa, Walentyny, Jakuba WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (15676) SPORT FORUM FIRMY (5613) PRACA (77) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
17 / 21oC
Jutropogoda
24 / 20oC
Pojutrzepogoda
24 / 21oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
#RazemDlaCypisa. Charytatywny Piknik Hiphopowy w p ... (2)Dorośli żeglarze na łódkach dla dzieci. Regaty na ... (0)

Autobusem linii "Spacer" można pojechać na festiwal w Lądzie

Dodano: 1.06.2018 09:46
Źródło: LM.pl

Konińskie PTTK zaprasza na rajd „Spacerkiem po zdrowie” do Lądu. Na Festiwal Kultury Słowiańskiej i Cysterskiej z turystami można będzie dojechać autobusem MZK.

To będzie wyjątkowy „Spacerek po zdrowie”. Już w sobotę, 2 czerwca o godz. 9:37 wyjedzie z ul. Dmowskiego, a o godz. 10:00 z dworca PKP w Koninie. Dzięki turystycznemu autobusowi do Lądu będzie można dojechać za 2,80 zł i 1,40 zł! Na festiwal MZK dojedzie przed 11:00, a uczestnicy spaceru będą mogli nie tylko zwiedzić klasztor, ale też zobaczyć bitwę o Ląd.

To już czternasta edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Kultury Słowiańskiej i Cysterskiej, która tym razem odbędzie się pod hasłem „Herby, Rody i Rodziny”. W najbliższą sobotę i niedzielę w klasztorze będzie można wziąć udział w wykładach, m.in. o rodzinie w średniowiecznej Polsce, czy rodzinnym życiu zwierząt. Nie zabraknie też wystaw, zabaw edukacyjnych dla dzieci, czy interaktywnego kącika zabaw średniowiecznych.

W grodzie natomiast Drużyna Wikingów i Słowian będzie czytała dzieciom bajki, a na scenie wystąpią „Dziwoludy”, „Droryje”, „Przybył”, Karolina Skrzyczyńska. Podgrodzie zostanie opanowane przez rzemieślników oraz miłośników średniowiecza. Będzie można zajrzeć do ich namiotów i podejrzeć codzienne życie. W trakcie festiwalu nie zabraknie spektakli ulicznych i widowisk dla dzieci. W sobotę o godz. 16:30 i w niedzielę o godz. 12:30 odbędzie się najbardziej widowiskowa Bitwa o Gród.

Niezwykłą atrakcją tegorocznej edycji będzie koncert w kościele Najświętszej Marii Panny i św. Mikołaja. W sobotę o godz. 20:00 z „Kazaniami gnieźnieńskimi” wystąpi Józef Skrzek.

  • Autobusem linii "Spacer" można pojechać na festiwal w Lądzie
  • Autobusem linii "Spacer" można pojechać na festiwal w Lądzie

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Sławek też jedziesz ?
Dodano: 01.06.2018 18:36    Przez: ~krysia
A tymczasem... "PiS chce schować GetBack. Ma to załatwić były ekonomista SKOK-ów" – GetBack to spółka ludzi PiS z parasolem ochronnym służb specjalnych. Platforma złożyła wniosek o powołanie komisji śledczej w sprawie afery, w której straty przekraczają 2,5 mld zł. Jednak PiS na to się nie zgodzi. === PS. Dlaczego LM usunął mój komentarz? Bo nie jest to mysli PiSu???
Dodano: 01.06.2018 20:26    Przez: ~Pn
I bardzo dobrze że się PiS nie zgodzi
Dodano: 01.06.2018 22:35    Przez: ~Lucky Lucky luck
Nie zgodzi sie bo by wyszly przekręty 3 razy wieksze od AmberGold a 10 razy wieksze od podsłuchów w Sowa i Przyjaciele. Ale nastanie dzien kiedy piSSuary zostana oderwane od koryta i.. komisja powstanie. Pod rzadami normalnych ludzi.
Dodano: 02.06.2018 06:51    Przez: ~Pn
PN, dla Ciebie to PO normalni ludzie ? Komisja powstanie pod warunkiem , że zachodni sąsiad wyrazi na to zgodę.
Dodano: 02.06.2018 09:09    Przez: ~realista
A ja tam mam 500 plus
Dodano: 02.06.2018 19:43    Przez: ~Yyy
Dlaczego ? brak ,nagrań wideo z , wycieczek ? , nawet ? rozmów z, kustoszami. ...
Dodano: 01.06.2018 21:55    Przez: ~l
Nie każdy chce być w telewizji
Dodano: 02.06.2018 19:44    Przez: ~J
Fajnie ze autobus jedzie.
Dodano: 02.06.2018 05:00    Przez: ~Brat

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.