LM.plWiadomościGarmin Iron Triathlon. Ponad 800 zawodników walczyło w Ślesinie

Garmin Iron Triathlon. Ponad 800 zawodników walczyło w Ślesinie

Szósty raz zawody Garmin Iron Triathlon gościły w Ślesinie. W tym roku na starcie wyścigu stanęło ponad 800 zawodników rywalizujących na dwóch dystansach - 1/4 i 1/8 Ironmana.

Tradycyjnie rywalizacja rozpoczęła się pływaniem w Jeziorze Ślesińskim, ale po raz pierwszy w historii zawodnicy startowali na dwa różne sposoby - wspólnie na dystansie 1/8 Ironmana (0,475 km pływania – 22,5 km jazdy rowerem – 5,275 km biegu) i w tzw. ,,roling starcie", czyli w grupach co kilka sekund na dystansie 1/4 Ironmana (0,95 km pływania, 45 km jazdy na rowerze i 10,55 km biegu). Choć zabrakło w tym roku widowiskowego wbiegnięcia kilkuset osób do Jeziora Ślesińskiego, ,,roling start" na pewno był ułatwieniem dla startujących zawodników.

W tym roku na dystansie 1/4 Ironmana zwyciężył ubiegłoroczny srebrny medalista - Maciej Bodnar (MBC Team) z czasem 01:56:32. Drugie miejsce w klasyfikacji generalnej zdobył Jacek Tyczyński (Trinergy U Jędrusia Triclub) z wynikiem 01:57:37. Trzeci był Norbert Giecewicz (Ironman C/S Polska Tricarbon.pl) z czasem 01:58:31.

Wśród kobiet najszybsza okazała się Aleksandra Jędrzejewska (GVT BMC AZS-AWF Katowice) z czasem 02:10:22. Druga była Agnieszka Cieślak (AZS-AWF Katowice) z wynikiem 02:14:44. Brązowy medal wywalczyła Katarzyna Gorlo z czasem 02:20:09.

Rywalizacja na dwukrotnie krótszym dystansie była bardzo zacięta. Zwycięzca - Dominik Piskorski (3Waters) z czasem 01:00:35 był o zaledwie trzy sekundy szybszy od drugiego na mecie Macieja Falbogowskiego (UAM Triathlon Poznań). Trzeci Michał Nawracaj (Ajan Iron Team Jawor) zameldował się na mecie po 01:01:13.

Wśród kobiet wygrała Joanna Skutkiewicz z czasem 01:09:06, druga była Marta Maksymium (ETT-Elbląg Triathlon Team) z wynikiem 01:09:29. Trzecie miejsce zdobyła Jadwiga Wyrwińska (AZS AWF Poznań) z czasem 01:11:29.

Zawody w Ślesinie były drugimi z tegorocznego cyklu Garmin Iron Triathlon. Kolejne - już za dwa tygodnie w Elblągu.