Dzisiaj jest niedziela 7 marca 2021, imieniny: Pawła, Tomasza, Felicyty WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18093) SPORT FORUM FIRMY (5587) PRACA (59) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
-1 / -2oC
Jutropogoda
2 / -3oC
Pojutrzepogoda
1 / -3oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Głośny okrzyk po końcowym gwizdku, Górnik wreszcie ... (2)Pierwszy gol Tamburro, Szymczak bohaterką. GKS – M ... (0)

Gala dziecięcego festiwalu z niewielkim konińskim akcentem

Dodano: 8.06.2018 23:05
Źródło: LM.pl

FART Kids to jedyny zespół taneczny z Konina, który wystąpi w koncercie galowym 39. Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca. Trzech przedstawicieli regionu wśród dzieci śpiewających. 

Zakończyły się eliminacje do finału tegorocznego festiwalu dziecięcego. Spośród ponad 2600 uczestników, jury musiało wybrać najlepszych z najlepszych. Po godzinach przesłuchań i długich naradach, komisje konkursowe zdecydowały o zakwalifikowaniu do koncertu galowego w sumie 60 solistów, zespołów wokalnych oraz zespołów tanecznych.

Na liście tych, którzy wystąpią na scenie amfiteatru podczas koncertu galowego znalazł się tylko jeden zespół taneczny z Konina! To FART Kids z układem „Magiczny Ogród” ze Szkoły Tańca i Baletu „FART” Justyny Szczap. Spośród dzieci śpiewających na liście uczestników koncertu galowego z naszego regionu znaleźli się: 7-letnia Laura Bączkiewicz z Konińskiego Domu Kultury, 6-letnia Aleksandra Ziemniak z Gminnego Ośrodka Kultury w Kłodawie oraz zespół SONATKA ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Kole.

Koncert galowy rozpocznie korowód uczestników, który wyruszy w sobotę o godz. 17:30 sprzed KDK. Na godz. 18:15 zaplanowano rozpoczęcie imprezy, którą poprowadzi Tomasz Kammel.

fot. Szkoła Tańca i Baletu FART Justyny Szczap, Koniński Dom Kultury

  • Gala dziecięcego festiwalu z niewielkim konińskim akcentem
  • Gala dziecięcego festiwalu z niewielkim konińskim akcentem

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.



DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Śmieszne miasto zapraszają gosci na rozpadajacy sie amfiteatr !
Dodano: 9.06.2018 08:34    Przez: ~ela
Jak wy sie nie wstydzicie tych mlodych wykonawcow , majac tak prestizowa impreze o randze miedzynarodowej Proritetem powinien byc Amfiteatr Wstyd i to wielki Wstyd !!!!
Dodano: 9.06.2018 13:40    Przez: ~!!!!!
DK "Oskard" zarządza marszałek województwa. Czyli w sensie prawnym inny samorząd terytorialny. A te są w Polsce niezależne od siebie i mają różne kompetencje. Kropka.
Dodano: 9.06.2018 07:51    Przez: ~Obywatel
Nadzór Budowlany to powinien zamknąć ten niby amfiteatr na 4 spusty, brawo dla włodarzy miasta za doprowadzenie obiektu do ruiny - wybory tuż tuż, wstyd
Dodano: 9.06.2018 11:12    Przez: ~gabon
Kiedy komuch wygrał wybory, zapytałem go czy będzie remontowany wreszcie amfiteatr- powiedział, że oczywiście tak. Komuch dalej siedzi na stołku, a występujące dzieci w czasie deszczu biegają w kałużach po scenie i się przewracają. Pamiętam jak niegdyś prowadził imprezę J. Kryszak, prosił wtedy ze sceny o remont. Komuch na stołku to ciągła żenada.
Dodano: 9.06.2018 10:42    Przez: ~Józek czas się zwijać

KOMENTARZE

Proponuję żeby przewieźć widzów do Opola bo tam rezimowa tuba propagandowa tvpis organizuje festiwal i brakuje widzów .
Dodano: 09.06.2018 05:53    Przez: ~Q
Niech rezimowka domaluje sobievwidzow albo stworzy komputerowo jak w filmach. Nie potrafia? 😂😂😂
Dodano: 09.06.2018 11:47    Przez: ~Pn
Pytanie do Zarządzających m. Konin z kategorii logicznych, a mianowicie, dlaczego podjęto decyzję o remoncie DK Oskard, który jest jeszcze w niezłym stanie technicznym, zamiast remontować rozpadający się amfiteatr, na co jak twierdzicie nie ma pieniędzy? Przecież każdą decyzję można zmienić, także tę, by opóżnić remont Oskardu, a uzyskanie dofinansowanie skierować na remont amfiteatru.
Dodano: 09.06.2018 06:10    Przez: ~Obserwator życia
Z oskardu korzystają mieszkańcy codziennie amfiteatr zaś jest nam wogóle niepotrzebny. Po co,? Dla jednego festiwalu?
Dodano: 09.06.2018 07:31    Przez: ~Pn
DK "Oskard" zarządza marszałek województwa. Czyli w sensie prawnym inny samorząd terytorialny. A te są w Polsce niezależne od siebie i mają różne kompetencje. Kropka.
Dodano: 09.06.2018 07:51    Przez: ~Obywatel
Tylko chory system generuje takie absurdy- remontują wiatę kiedy garaż się rozpada, ponieważ stworzono wiele koryt i każdy decydent pilnuje swojego.
Dodano: 09.06.2018 08:38    Przez: ~Obserwator życia
Jak wy sie nie wstydzicie tych mlodych wykonawcow , majac tak prestizowa impreze o randze miedzynarodowej Proritetem powinien byc Amfiteatr Wstyd i to wielki Wstyd !!!!
Dodano: 09.06.2018 13:40    Przez: ~!!!!!
Myślę że powinienem mieć 500 plus
Dodano: 09.06.2018 22:38    Przez: ~Pn
Ale ja nie mam 500 plus
Dodano: 09.06.2018 07:29    Przez: ~Pn
A kogo to...
Dodano: 09.06.2018 08:27    Przez: ~Ja
Juz civtroly pusiwski pisalem - zrob lasunoe gnomowi z Żoliborza to moze ci da. 😂😂😂
Dodano: 09.06.2018 11:48    Przez: ~Pn
Widzialam jeszcze ze prosili o pojawieniw sie Michaline Chmielewska tez z Konina
Dodano: 09.06.2018 08:06    Przez: ~Gt
Gratulacje dla Michaliny za zdobycie wyróżnienia :) a z tymi rzetelnymi informacjami na LM-ie i innych portalach różnie bywa, często umieszczają coś, tzw. gotowiec, bez sprawdzenia wiarygodności. Tutaj nie wymienili Michaliny, w artykule o Gdynia Open też zabrakło inf., że uczestniczyli w niej nie tylko uczniowie Famy. W innych inf. na pewno też są nieścisłości. Życie...
Dodano: 10.06.2018 13:35    Przez: ~Zzz
Śmieszne miasto zapraszają gosci na rozpadajacy sie amfiteatr !
Dodano: 09.06.2018 08:34    Przez: ~ela
Zrób kweste na remont amfiteatru
Dodano: 09.06.2018 09:59    Przez: ~Pn
Kiedy komuch wygrał wybory, zapytałem go czy będzie remontowany wreszcie amfiteatr- powiedział, że oczywiście tak. Komuch dalej siedzi na stołku, a występujące dzieci w czasie deszczu biegają w kałużach po scenie i się przewracają. Pamiętam jak niegdyś prowadził imprezę J. Kryszak, prosił wtedy ze sceny o remont. Komuch na stołku to ciągła żenada.
Dodano: 09.06.2018 10:42    Przez: ~Józek czas się zwijać
Zenada , Hanba , Wstyd !!! Powini wam zabrac ta impreze i przenies tam gdzie sa odpowiednie Warunki ! Jak mozna ? , Jak dlugo ? Wstyd !
Dodano: 09.06.2018 13:46    Przez: ~ccc
Nadzór Budowlany to powinien zamknąć ten niby amfiteatr na 4 spusty, brawo dla włodarzy miasta za doprowadzenie obiektu do ruiny - wybory tuż tuż, wstyd
Dodano: 09.06.2018 11:12    Przez: ~gabon
Gdybym tylko miał 500 plus
Dodano: 09.06.2018 22:38    Przez: ~Pn
A co z zespołem Space 1i Space 2 z Kdku, które to zdobyły wyróżnienia? Co prawda nie tańczą na Gali ale odbierają nagrodę. To też jest zespół koniński i ich duży sukces!!!
Dodano: 09.06.2018 13:49    Przez: ~Magda
obejrzyj poziom zespołu....są z kdku? są ,no to wyróżnionko "musi" być
Dodano: 09.06.2018 17:51    Przez: ~notak
Brawo Laura!!!
Dodano: 09.06.2018 18:55    Przez: ~kolega Krzyś
I tylko jeden komentarz z gratulacjami.... Rece opadaja.Brawo Laura!!!! Brawo Fart!!!!
Dodano: 09.06.2018 19:32    Przez: ~Maciej
1 z 2
12>>