Dzisiaj jest czwartek 22 sierpnia 2019, imieniny: Cezarego, Zygfryda, Marii WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19503) SPORT FORUM FIRMY (5345) PRACA (66) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
21 / 16oC
Jutropogoda
22 / 16oC
Pojutrzepogoda
24 / 18oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
W zeszłym roku omal nie spadły, w sobotę zagrają z ... (0)Dojazdy MZK do konińskich szkół na godzinę 08.00. ... (0)

Czym jest festiwal dla Konina? Amfiteatr, bilety, uczestnicy?

Dodano: 9.06.2018 14:20

Czy festiwal dziecięcy w Koninie osiągnął masę krytyczną? Takiego sformułowania użył podczas sesji Rady Miasta Konina, Sławomir Lorek, zastępca prezydenta Konina.

Zastępcy prezydenta chodziło między innymi o liczbę tegorocznych uczestników. Przypomnijmy, że w tym roku w konińskim festiwalu bierze udział 2634 uczestników. Może lepiej iść w jakość, a nie ilość - sugerował Sławomir Lorek podczas sesji, odpowiadając radnym na pytania o festiwal dziecięcy. Tegoroczna edycja wzbudziła bowiem wiele emocji. Najpierw z powodu zamknięcia górnej części amfiteatru „Na skarpie” dla publiczności, potem z powodu błyskawicznej sprzedaży biletów. Radny Michał Kotlarski zaproponował zmianę lokalizacji. Na bulwarze albo konińskich błoniach postawić scenę i tam koncertować - proponował radny niezależny. Radny Witold Nowak pytał, czy można festiwal bardziej zareklamować? Tak, aby kierowcy przejeżdżający przez Konin, też wiedzieli, że dzieje się tutaj coś niezwykłego. Tymczasem nie wiemy dokładnie, ilu z konińskich radnych zrezygnowało ze swoich podwójnych biletów na dzisiejszy koncert galowy po apelu najmłodszego z nich, radnego Jakuba Eltmana, który apelował o zrzeczenie się wejściówek na rzecz rodziców występujących tam dzieci, dla których nie starczyło biletów w kasie. 

- Bilety rozeszły się w ciągu trzech dni – wyjaśnia Elżbieta Miętkiewska, dyrektor Konińskiego Domu Kultury, który jest organizatorem 39. Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca Konin 2018. - Było 500 biletów w sprzedaży, ponieważ z powodu złego stanu technicznego musieliśmy wyłączyć w amfiteatrze 800 miejsc.Takie było zalecenie inspektora nadzoru budowlanego. 

O remoncie konińskiego amfiteatru „Na skarpie” mówi się od dawna. Powstały nawet imponujące projekty przebudowy. Remont tego obiektu jest jednak kosztowny.

- O stanie amfiteatru mówi się od wielu lat – mówi E. Miętkiewska. - Od 6 lat, od kiedy jestem dyrektorem KDK, przejęłam praktycznie w takim stanie, jaki jest dzisiaj, po częściowym remoncie siedzisk dolnych. Innych modernizacyjnych rzeczy się nie robiło. Są to bowiem kosztowne prace, wydatek jest olbrzymi. Przy obiektach tego typu, niewiele jest możliwości skorzystania ze środków zewnętrznych. Cały remont amfiteatru według kosztorysu to około 30 milionów złotych. Wyremontowanie części siedziskowej to 3,5 mln złotych.

Czy festiwal piosenki i tańca, jak mówią organizatorzy, największy w Europie Środkowo - Wschodniej, osiągnął, jak twierdzi Sławomir Lorek, masę krytyczną?

- Tutaj przyjeżdżają bardzo dobre zespoły taneczne, najlepsi wokaliści w tym kraju – odpowiada na to E. Miętkiewska. - Zakwalifikowanie się na festiwal w Koninie to dla nich olbrzymie wyróżnienie. Dotąd liczbą graniczną ze względu na noclegi było 2500 uczestników. Ponieważ pojawiła się możliwość dodatkowego noclegu, liczba wzrosła do ponad 2600 uczestników. To nie jest liczba krytyczna dla miasta, wprost przeciwnie. Patrząc na to, skąd przyjechali uczestnicy, to mamy całą Polskę, a nawet więcej, w Koninie.

Organizacja festiwalu to koszt ok. 1.200.000 złotych. Połowę tej kwoty zapewnia miasto Konin. - Mamy 604.000  złotych dofinansowania z miasta, pozostała kwota to akredytacje uczestników, pomoc od sponsorów i z różnych projektów – liczy dyrektor KDK. - Koszt festiwalu to około 1.200.000 zł, połowę tej kwoty pokrywa miasto, reszta jest już jest na głowie KDK, żeby ten festiwal się odbył.

Fot. Na zdjęciu władze miasta i dyrektor KDK podczas otwarcia tegorocznego festiwalu na skwerze przed KDK 

  • Czym jest festiwal dla Konina? Amfiteatr, bilety, uczestnicy?

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Mysl ze obecna wladza osiagnela mase krytyczna i trzeba poszukac nowej ⏰
Dodano: 9.06.2018 15:18    Przez: ~Mostowiak
Wstyd wieli dla miasta że amfiteatr nie jest wyremontowany.Zamiast bulwarów powinien być wyremontowany amfiteatr
Dodano: 9.06.2018 15:20    Przez: ~kola
Ile można to wałkować? To już chyba 16 odcinek. I niby cały Konin tym żyje? Od lat mieszkańcy nie chodzą na festiwal. To impreza dla uczestników ich opiekunów i rodziców.
Dodano: 9.06.2018 15:25    Przez: ~Lol
"Bilety rozeszły się w ciągu trzech dni: 15, 16, 17 czerwca (...)" hmmm a dzisiaj jest 9. czerwca....😵😵😵😵
Dodano: 9.06.2018 15:29    Przez: ~Pn
Nadzór budowlany "nagle" sprawdził i zamknął część amfiteatru.Jaka niespodzianka .Pani dyrektor zna temat od 6 lat i nic nie robi z tym.Cały Konin i jego władze.Urzędnicy czy w domu też macie taki bajzel?
Dodano: 9.06.2018 15:46    Przez: ~Lipka

KOMENTARZE

Za 30 milionów nowy postawie
Dodano: 09.06.2018 14:52    Przez: ~Kary
Do lol ... A uczestnicy, rodzice i opiekunowie to nie mieszkańcy Konina
Dodano: 09.06.2018 15:54    Przez: ~...
Uczestnicy i ich opiekunowie to przeważnie przyjezdni. W koncercie na amfiteatrze zespoły konińskie to niewielka grupa.
Dodano: 09.06.2018 16:09    Przez: ~fakt
Festiwal jest lansiarstwem przedwyborczym ekipy rządzącej. Możliwość pokazania się w mediach. Za darmo.
Dodano: 09.06.2018 18:35    Przez: ~Dyrektorka
A kto namaścił E. Miętkiewską.
Dodano: 09.06.2018 18:37    Przez: ~Józef
Czy Koninowi w ogóle potrzebny jest ten festiwal!? za który w połowie płaci koniński podatnik. Dla 2,5 tys obcych i 500 osób gości. Co Konin ma w zamian? Za 5 lat dotacji na festiwal można wyremontować amfiteatr. Chociaż kwota 3,5 mln zł wydaje si wysoce dziwna, za parę rzędów drewnianych ławek?
Dodano: 10.06.2018 14:04    Przez: ~pyt.
No, i jakim prawem te swoje ryje wystawiają do obiektywu?
Dodano: 10.06.2018 20:58    Przez: ~ja
Mysl ze obecna wladza osiagnela mase krytyczna i trzeba poszukac nowej ⏰
Dodano: 09.06.2018 15:18    Przez: ~Mostowiak
Moze Pisiewiczy?? N I E!!! 😠😠😠😠😠😠😠
Dodano: 09.06.2018 15:32    Przez: ~Pn
Zgadzam się, czas na zmiany. Tylko byle nie PiS.
Dodano: 09.06.2018 15:40    Przez: ~gjhj
@gjhj - PiS w Koninie = jeszcze wiejszy marazm i stagnacja. Ta oartia to byłaby porazka dla Konina. 😡😡😡😡😡😡😡
Dodano: 09.06.2018 15:43    Przez: ~Pn
Oj tak, wybierzcie kogoś z hołoty pis to będziecie mieli festiwal piosenek radiomaryjnych. Chyba wiecie co to prostactwo potrafi.
Dodano: 09.06.2018 20:05    Przez: ~Q
TUSK nie wróci musi na emigracji siedzieć. Pozostaje wam jego fota nad łóżkiem i w telefonie na tapecie
Dodano: 09.06.2018 22:31    Przez: ~Pn
Do ~mieszkanka KoninaPodstawowy problem bulwarów związany jest z brakiem żeglowności Warty na tym odcinku, co ponoć miało być głównym argumentem do ich budowy, a zarazem zwodowania tramwaju wodnego :) Tramwaj wylądował w Gosławicach, bulwar być może warto pokazać rodzinie i znajomym (Panie które ubrały szpilki muszą posiadać buty na przebranie lub chodzić boso), ale trzeba pomyśleć o tym, o ile większą atrakcją byłby, gdyby Wielka Pętla Wielkopolski była w pełni żeglowna. PS. ograniczenie miejsc na Festiwalu z przyczyn wad eksploatacyjnych i braku przebudowy, o którym i tak mało kto w Polsce wie, domyślmy się dlaczego..., tym bardziej wystawia złą wizytówkę całej imprezie i Miastu Konin. 3,5 mln za plastikowe krzesełka? 30 mln przebudowa amfiteatru? Porównacie to Państwo z kwotą za przebudowę ronda na ul. Warszawskiej z ul. Kolską.
Dodano: 09.06.2018 23:54    Przez: ~koniec świata
Wstyd wieli dla miasta że amfiteatr nie jest wyremontowany.Zamiast bulwarów powinien być wyremontowany amfiteatr
Dodano: 09.06.2018 15:20    Przez: ~kola
Odwalcie się psychole od bulwarów !!! To jedyna od czasu obalenia komuny najlepsza inwestycja w Koninie. Przyjezdnych do mnie gości tylko tam zaprowadzam i podziwiają... chociaż są puste i bez życia. Pokażcie mi przyjemniejsze i ładniejsze miejsce w Koninie - Ale fakt, o amfiteatr też należy dbać.
Dodano: 09.06.2018 19:14    Przez: ~mieszkanka Konina
Ile można to wałkować? To już chyba 16 odcinek. I niby cały Konin tym żyje? Od lat mieszkańcy nie chodzą na festiwal. To impreza dla uczestników ich opiekunów i rodziców.
Dodano: 09.06.2018 15:25    Przez: ~Lol
To nie prawda, chodzą, chodzą i to bardzo chętnie.Cudowne widowisko aż miło popatrzeć, przecież Konin to kuźnia talentów.
Dodano: 09.06.2018 20:54    Przez: ~koninianka
"Bilety rozeszły się w ciągu trzech dni: 15, 16, 17 czerwca (...)" hmmm a dzisiaj jest 9. czerwca....😵😵😵😵
Dodano: 09.06.2018 15:29    Przez: ~Pn
małomiasteczkowy portal informacyjny..... czego więc od nich wymagać? No chyba nie rzetelnej informacji :))
Dodano: 09.06.2018 15:50    Przez: ~kkk
Hmm... zastanówcie sie czy ten festiwal jest lub nadal ma być symbolem miasta. Kiedy ktos w Polsce pyta mnie skąd jestem i mówie Konin to owszem ma skojarzenie z festiwalem dziecięcym ale że kiedys był. Czy można liczyć na transmisje festiwalu w tv z obiektu który sie sypie?
Dodano: 09.06.2018 15:33    Przez: ~Pawelll
Kurski Kamela przyslal wiec cis tam znaczy ten festiwal.
Dodano: 09.06.2018 15:34    Przez: ~Pn
Konin wielu nie wie gdzie leży,to miasto nie jest znane z niczego,a o tym festiwalu nawet w innych regionach Polski nie wiedzą,jeszcze coś tam pomyślą,jak powiesz Konin k. Lichenia
Dodano: 09.06.2018 17:07    Przez: ~Emilia
Uważam , że ten festiwal jest i powinien nadal być symbolem miasta.Mnie gdy ktoś pyta skąd jestem i mówię z Konina to często słyszę odpowiedź " ooo ze stolicy dziecięcej piosenki" to miłe :)
Dodano: 09.06.2018 21:01    Przez: ~mieszkanka Konina
Malkontenci nie lubiący tego festiwalu to promil, ułamek konińskiej populacji. Festiwal jest wizytówką naszego miasta. Niestety wizytówką nie jest amfiteatr. Jego stan jest konsekwencją tumiwisizmu naszych władz. Panów prezydentów, państwa radnych, wszystkich, którzy decydują o finansach miasta. Remont amfiteatru, to zadanie samorządu. Wyremontowany może zwrócić zainwestowane weń pieniądze. Niedługo wybory samorządowe. Oddam mój głos na tych, którym będzie się chciało zmienić miasto , w tym zainwestować w amfiteatr, czyli nie opowiadać a robić.
Dodano: 10.06.2018 15:35    Przez: ~alfred Michalczyk
Nadzór budowlany "nagle" sprawdził i zamknął część amfiteatru.Jaka niespodzianka .Pani dyrektor zna temat od 6 lat i nic nie robi z tym.Cały Konin i jego władze.Urzędnicy czy w domu też macie taki bajzel?
Dodano: 09.06.2018 15:46    Przez: ~Lipka
a dni konina na amfiteatrze???????????????????????? Maże na wale tarejwy??? postawić scene tak jak było kiedys!!!!!! tyle się mówi o orzywjeniustarego konina!!!!!BYŁO BY SUPER-łatwy dojazd,duzy parkink zaraz obok no i co roku jest tam wesołe miasteczko w czasie dni konina