Dzisiaj jest piątek 23 kwietnia 2021, imieniny: Jerzego, Wojciecha, Adalberta WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17387) SPORT FORUM FIRMY (5597) PRACA (59) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
8 / 2oC
Jutropogoda
10 / 1oC
Pojutrzepogoda
8 / 0oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Na ul. Kleczewskiej korek. Samochód uderzył w przy ... (3)Już jutro walka Klaczka w KSW. Jego rywal przegrał ... (1)

Czym jest festiwal dla Konina? Amfiteatr, bilety, uczestnicy?

Dodano: 9.06.2018 14:20

Czy festiwal dziecięcy w Koninie osiągnął masę krytyczną? Takiego sformułowania użył podczas sesji Rady Miasta Konina, Sławomir Lorek, zastępca prezydenta Konina.

Zastępcy prezydenta chodziło między innymi o liczbę tegorocznych uczestników. Przypomnijmy, że w tym roku w konińskim festiwalu bierze udział 2634 uczestników. Może lepiej iść w jakość, a nie ilość - sugerował Sławomir Lorek podczas sesji, odpowiadając radnym na pytania o festiwal dziecięcy. Tegoroczna edycja wzbudziła bowiem wiele emocji. Najpierw z powodu zamknięcia górnej części amfiteatru „Na skarpie” dla publiczności, potem z powodu błyskawicznej sprzedaży biletów. Radny Michał Kotlarski zaproponował zmianę lokalizacji. Na bulwarze albo konińskich błoniach postawić scenę i tam koncertować - proponował radny niezależny. Radny Witold Nowak pytał, czy można festiwal bardziej zareklamować? Tak, aby kierowcy przejeżdżający przez Konin, też wiedzieli, że dzieje się tutaj coś niezwykłego. Tymczasem nie wiemy dokładnie, ilu z konińskich radnych zrezygnowało ze swoich podwójnych biletów na dzisiejszy koncert galowy po apelu najmłodszego z nich, radnego Jakuba Eltmana, który apelował o zrzeczenie się wejściówek na rzecz rodziców występujących tam dzieci, dla których nie starczyło biletów w kasie. 

- Bilety rozeszły się w ciągu trzech dni – wyjaśnia Elżbieta Miętkiewska, dyrektor Konińskiego Domu Kultury, który jest organizatorem 39. Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca Konin 2018. - Było 500 biletów w sprzedaży, ponieważ z powodu złego stanu technicznego musieliśmy wyłączyć w amfiteatrze 800 miejsc.Takie było zalecenie inspektora nadzoru budowlanego. 

O remoncie konińskiego amfiteatru „Na skarpie” mówi się od dawna. Powstały nawet imponujące projekty przebudowy. Remont tego obiektu jest jednak kosztowny.

- O stanie amfiteatru mówi się od wielu lat – mówi E. Miętkiewska. - Od 6 lat, od kiedy jestem dyrektorem KDK, przejęłam praktycznie w takim stanie, jaki jest dzisiaj, po częściowym remoncie siedzisk dolnych. Innych modernizacyjnych rzeczy się nie robiło. Są to bowiem kosztowne prace, wydatek jest olbrzymi. Przy obiektach tego typu, niewiele jest możliwości skorzystania ze środków zewnętrznych. Cały remont amfiteatru według kosztorysu to około 30 milionów złotych. Wyremontowanie części siedziskowej to 3,5 mln złotych.

Czy festiwal piosenki i tańca, jak mówią organizatorzy, największy w Europie Środkowo - Wschodniej, osiągnął, jak twierdzi Sławomir Lorek, masę krytyczną?

- Tutaj przyjeżdżają bardzo dobre zespoły taneczne, najlepsi wokaliści w tym kraju – odpowiada na to E. Miętkiewska. - Zakwalifikowanie się na festiwal w Koninie to dla nich olbrzymie wyróżnienie. Dotąd liczbą graniczną ze względu na noclegi było 2500 uczestników. Ponieważ pojawiła się możliwość dodatkowego noclegu, liczba wzrosła do ponad 2600 uczestników. To nie jest liczba krytyczna dla miasta, wprost przeciwnie. Patrząc na to, skąd przyjechali uczestnicy, to mamy całą Polskę, a nawet więcej, w Koninie.

Organizacja festiwalu to koszt ok. 1.200.000 złotych. Połowę tej kwoty zapewnia miasto Konin. - Mamy 604.000  złotych dofinansowania z miasta, pozostała kwota to akredytacje uczestników, pomoc od sponsorów i z różnych projektów – liczy dyrektor KDK. - Koszt festiwalu to około 1.200.000 zł, połowę tej kwoty pokrywa miasto, reszta jest już jest na głowie KDK, żeby ten festiwal się odbył.

Fot. Na zdjęciu władze miasta i dyrektor KDK podczas otwarcia tegorocznego festiwalu na skwerze przed KDK 

  • Czym jest festiwal dla Konina? Amfiteatr, bilety, uczestnicy?

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Mysl ze obecna wladza osiagnela mase krytyczna i trzeba poszukac nowej ⏰
Dodano: 9.06.2018 15:18    Przez: ~Mostowiak
Wstyd wieli dla miasta że amfiteatr nie jest wyremontowany.Zamiast bulwarów powinien być wyremontowany amfiteatr
Dodano: 9.06.2018 15:20    Przez: ~kola
Ile można to wałkować? To już chyba 16 odcinek. I niby cały Konin tym żyje? Od lat mieszkańcy nie chodzą na festiwal. To impreza dla uczestników ich opiekunów i rodziców.
Dodano: 9.06.2018 15:25    Przez: ~Lol
"Bilety rozeszły się w ciągu trzech dni: 15, 16, 17 czerwca (...)" hmmm a dzisiaj jest 9. czerwca....😵😵😵😵
Dodano: 9.06.2018 15:29    Przez: ~Pn
Nadzór budowlany "nagle" sprawdził i zamknął część amfiteatru.Jaka niespodzianka .Pani dyrektor zna temat od 6 lat i nic nie robi z tym.Cały Konin i jego władze.Urzędnicy czy w domu też macie taki bajzel?
Dodano: 9.06.2018 15:46    Przez: ~Lipka

KOMENTARZE

Nic nie robią tylko się promują przed wyborami, oszuści
Dodano: 09.06.2018 15:54    Przez: ~Zly
Za rok 40 festiwal... jakby jubileuszowy... może za rok niedopuszczą kolejnych miejsc ... przyjdzie moment że zabiorą nam ten festiwal i zorganizują w innym mieście...
Dodano: 09.06.2018 15:58    Przez: ~Ja dzisiaj idę na festiwal
Pn chcesz bilet na festiwal.Pójdziesz odpoczniesz ,wyluzujesz.Jutro przecież do kościoła idziesz.Mogę ci odstąpić za darmo
Dodano: 09.06.2018 16:53    Przez: ~ewa
Za rok z tego co słyszałem że względu na stan amfiteatru festiwalu w Koninie może już nie być..
Dodano: 09.06.2018 19:39    Przez: ~Plm
Modernizację amfiteatru można spokojnie było rozłożyć na kilka lat i byłoby to do udźwignięcia przez miasto. To powinno być już zrobione za kadencji prezydenta Pałasza ale ten miał skłonność ze wszystkim czekać aż się będzie walić a na końcu uciekł ze stanowiska na ciepłą posadkę. Pan prezydent Nowicki przy całej swej nieporadności i niedecyzyjności ma tego pecha, że to za jego kadencji wszystko zaczyna się walić i dodatkowo otoczył się kiepskimi urzędnikami w większości odziedziczonymi po prezydencie Pałaszu. Tylko nowa „sprężysta miotła” może ten bałagan w Koninie ogarnąć czego nam wszystkim koninianom życzę. ;-)
Dodano: 09.06.2018 16:01    Przez: ~Amfiteatr reaktywacja
"amfietarze 800 miejsc" A CO TO JEST "amfietarze" ???
Dodano: 09.06.2018 16:09    Przez: ~XYZ
PRZEPRAWA. W REMONCIE,PRZYSTANKI I CHODNIKI ROZGRZEBANE,AMFITEATR ZA CHWILE ZAMKNIE NADZOR BUDOWLANY,TEZNI NIE MA I PEWNIE NIE BEDZIE,CZY COS W TYM ZASRANYM MIESCIE JEST GODNEGO UWAGI I POLECENIA!!!???JAK WAM NIE WSTYD?!??/?
Dodano: 09.06.2018 16:30    Przez: ~Niepojete
Stadion sie sypie,wstyd ! Ale i tak nie potrzeba nowego,przeciez tu nie ma porządnego sportu !
Dodano: 09.06.2018 17:10    Przez: ~Mania
A nie można było zrobić imprezy na stadionie ?
Dodano: 09.06.2018 17:06    Przez: ~koninianka
Na ktorym?
Dodano: 09.06.2018 17:12    Przez: ~Pn
Festival osiągnął masę krytyczną.To prawda.Powinien wygrać ten lepszy a nie ten gorszy.Wyniki ogłoszono przed czasem a tak naprawde to w trakcie trwania pojedynku dzieciaków.Na szczęście mam wszelkie dowody ,że to jedno wielkie oszustwo.Żenada-a najbardziej szkoda tych dzieciaków uzdolnionych
Dodano: 09.06.2018 17:11    Przez: ~jezu22
P. Dyrektor od 6 lat widzi taką sytuację amfiteatru no i co...nic działa. Więc po co organizuje festiwal o nazwie Międzynarodowy. WSTYD .Czy w końcu ktoś się tym zajmie.
Dodano: 09.06.2018 17:24    Przez: ~Obserwator
Więcej parkiguch płatnych niech na stawia niż inwestować w amfiteatr gdzie co roku festiwal dziecięcy jest tam by lepiej za inwestować kasę.
Dodano: 09.06.2018 17:37    Przez: ~Mmmmmm
Nowicki ostatnio mówił, że remont to koszt 20 mln zł
Dodano: 09.06.2018 17:51    Przez: ~rozrzut
a księżniczka z kdku NIC NIE POWIEDZIAŁA O TYM ZE KAZDY RODZIC MUSI ZAPŁACIC ZA SWOJE DZIECKO OK 40zł żeby mogło wystąpic????!!!!!!!!! 40 dychy zeby wystąpić w miejskim domu kultury!!! i na amfiteatrze który ma niebezpieczne "ławki" -ławki przypomnę ze mamy 21wiek i lata jestesmy w UE!!!!!! a i jeszcze rodzice nie mogą wejść (np:dziadkowie) , przez 6 lat jestem dyrektorem.....i co? może oddajmy festiwal Poznaniowi.....jest zespół aferka z poznania....a radni to mistrzowie ....debata o festiwalu w maju/czerwcu :-)
Dodano: 09.06.2018 18:10    Przez: ~festi
Gdyby nie było opłaty to hołota prawicowa by zapełniła festiwal. A to jest impreza dla inteligentnych.
Dodano: 09.06.2018 20:08    Przez: ~Q
2 z 4
<<1234>>

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.