Dzisiaj jest piątek 23 kwietnia 2021, imieniny: Jerzego, Wojciecha, Adalberta WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17390) SPORT FORUM FIRMY (5597) PRACA (59) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
8 / 2oC
Jutropogoda
10 / 1oC
Pojutrzepogoda
8 / 0oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Na ul. Kleczewskiej korek. Samochód uderzył w przy ... (0)Już jutro walka Klaczka w KSW. Jego rywal przegrał ... (0)

Czym jest festiwal dla Konina? Amfiteatr, bilety, uczestnicy?

Dodano: 9.06.2018 14:20

Czy festiwal dziecięcy w Koninie osiągnął masę krytyczną? Takiego sformułowania użył podczas sesji Rady Miasta Konina, Sławomir Lorek, zastępca prezydenta Konina.

Zastępcy prezydenta chodziło między innymi o liczbę tegorocznych uczestników. Przypomnijmy, że w tym roku w konińskim festiwalu bierze udział 2634 uczestników. Może lepiej iść w jakość, a nie ilość - sugerował Sławomir Lorek podczas sesji, odpowiadając radnym na pytania o festiwal dziecięcy. Tegoroczna edycja wzbudziła bowiem wiele emocji. Najpierw z powodu zamknięcia górnej części amfiteatru „Na skarpie” dla publiczności, potem z powodu błyskawicznej sprzedaży biletów. Radny Michał Kotlarski zaproponował zmianę lokalizacji. Na bulwarze albo konińskich błoniach postawić scenę i tam koncertować - proponował radny niezależny. Radny Witold Nowak pytał, czy można festiwal bardziej zareklamować? Tak, aby kierowcy przejeżdżający przez Konin, też wiedzieli, że dzieje się tutaj coś niezwykłego. Tymczasem nie wiemy dokładnie, ilu z konińskich radnych zrezygnowało ze swoich podwójnych biletów na dzisiejszy koncert galowy po apelu najmłodszego z nich, radnego Jakuba Eltmana, który apelował o zrzeczenie się wejściówek na rzecz rodziców występujących tam dzieci, dla których nie starczyło biletów w kasie. 

- Bilety rozeszły się w ciągu trzech dni – wyjaśnia Elżbieta Miętkiewska, dyrektor Konińskiego Domu Kultury, który jest organizatorem 39. Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca Konin 2018. - Było 500 biletów w sprzedaży, ponieważ z powodu złego stanu technicznego musieliśmy wyłączyć w amfiteatrze 800 miejsc.Takie było zalecenie inspektora nadzoru budowlanego. 

O remoncie konińskiego amfiteatru „Na skarpie” mówi się od dawna. Powstały nawet imponujące projekty przebudowy. Remont tego obiektu jest jednak kosztowny.

- O stanie amfiteatru mówi się od wielu lat – mówi E. Miętkiewska. - Od 6 lat, od kiedy jestem dyrektorem KDK, przejęłam praktycznie w takim stanie, jaki jest dzisiaj, po częściowym remoncie siedzisk dolnych. Innych modernizacyjnych rzeczy się nie robiło. Są to bowiem kosztowne prace, wydatek jest olbrzymi. Przy obiektach tego typu, niewiele jest możliwości skorzystania ze środków zewnętrznych. Cały remont amfiteatru według kosztorysu to około 30 milionów złotych. Wyremontowanie części siedziskowej to 3,5 mln złotych.

Czy festiwal piosenki i tańca, jak mówią organizatorzy, największy w Europie Środkowo - Wschodniej, osiągnął, jak twierdzi Sławomir Lorek, masę krytyczną?

- Tutaj przyjeżdżają bardzo dobre zespoły taneczne, najlepsi wokaliści w tym kraju – odpowiada na to E. Miętkiewska. - Zakwalifikowanie się na festiwal w Koninie to dla nich olbrzymie wyróżnienie. Dotąd liczbą graniczną ze względu na noclegi było 2500 uczestników. Ponieważ pojawiła się możliwość dodatkowego noclegu, liczba wzrosła do ponad 2600 uczestników. To nie jest liczba krytyczna dla miasta, wprost przeciwnie. Patrząc na to, skąd przyjechali uczestnicy, to mamy całą Polskę, a nawet więcej, w Koninie.

Organizacja festiwalu to koszt ok. 1.200.000 złotych. Połowę tej kwoty zapewnia miasto Konin. - Mamy 604.000  złotych dofinansowania z miasta, pozostała kwota to akredytacje uczestników, pomoc od sponsorów i z różnych projektów – liczy dyrektor KDK. - Koszt festiwalu to około 1.200.000 zł, połowę tej kwoty pokrywa miasto, reszta jest już jest na głowie KDK, żeby ten festiwal się odbył.

Fot. Na zdjęciu władze miasta i dyrektor KDK podczas otwarcia tegorocznego festiwalu na skwerze przed KDK 

  • Czym jest festiwal dla Konina? Amfiteatr, bilety, uczestnicy?

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Mysl ze obecna wladza osiagnela mase krytyczna i trzeba poszukac nowej ⏰
Dodano: 9.06.2018 15:18    Przez: ~Mostowiak
Wstyd wieli dla miasta że amfiteatr nie jest wyremontowany.Zamiast bulwarów powinien być wyremontowany amfiteatr
Dodano: 9.06.2018 15:20    Przez: ~kola
Ile można to wałkować? To już chyba 16 odcinek. I niby cały Konin tym żyje? Od lat mieszkańcy nie chodzą na festiwal. To impreza dla uczestników ich opiekunów i rodziców.
Dodano: 9.06.2018 15:25    Przez: ~Lol
"Bilety rozeszły się w ciągu trzech dni: 15, 16, 17 czerwca (...)" hmmm a dzisiaj jest 9. czerwca....😵😵😵😵
Dodano: 9.06.2018 15:29    Przez: ~Pn
Nadzór budowlany "nagle" sprawdził i zamknął część amfiteatru.Jaka niespodzianka .Pani dyrektor zna temat od 6 lat i nic nie robi z tym.Cały Konin i jego władze.Urzędnicy czy w domu też macie taki bajzel?
Dodano: 9.06.2018 15:46    Przez: ~Lipka

KOMENTARZE

Nowicki i lorek się obudzili hahaha przed wyborami prostaki nawet steinke się obudził i był na festiwalu A żeby się popisać przed wyborami. Do domu kłamcy!!. Nic z amfiteatrem nie robicie Nic!!I cywilnej odwagi nie macie żeby się do tego przyznać!!! Obarczać dyr która niby co ma zrobić jak kasy z miasta nie dostaje !!!
Dodano: 10.06.2018 00:18    Przez: ~Brak honoru rządzących
Jakoś tak tej dyrektor nie było słychać, by występowała o kasę na ten amfiteatr, ani nie było widać tej jej walki o remont...
Dodano: 10.06.2018 00:52    Przez: ~anty Pn
Nowicki z Lorkiem do dymisji! Dla dobra społeczeństwa.
Dodano: 10.06.2018 13:10    Przez: ~odejdzcie
Słyszałam że jest / będzie kandydatka na prezydenta. Jestem za:-) mam nadzieję że niedługo się nam objawi i przedstawi swój plan, tym bardziej że to bezpartyjna mieszkanka naszego miasta. Czekam! Każdy tylko nie ta geriatria zakłamana!
Dodano: 10.06.2018 14:01    Przez: ~Maria
Masa krytyczna okazuje sie byc nieproporcjonalna do masy szarej u wladz tego miasta...
Dodano: 10.06.2018 16:29    Przez: ~Artur g
Synek Nowickiego w PWiKu nie narzeka. Kasa za premie się zgadza :).
Dodano: 10.06.2018 23:13    Przez: ~Mariusz Kozłowski
miasto wydaje 120000 naszych podatkow na ugoszczenie 2600 przyjezdnych a ich wystepy moze obejrzec 500 osob .. :P cyrk... miasto powinno zarobic dla nas na wystepie 5 osob, obejrzanym przez 2600 .. czy ja mam cos nie tak z garem czy to jest jakos do gory nogami ?
Dodano: 11.06.2018 04:28    Przez: ~kom2
4 z 4
<<1234

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.