Dzisiaj jest środa 14 listopada 2018, imieniny: Rogera, Serafina, Agaty WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (21107) SPORT FORUM FIRMY (5250) PRACA (52) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
8 / 6oC
Jutropogoda
9 / 5oC
Pojutrzepogoda
8 / 2oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Śmiertelny wypadek w Dąbrowicach Starych. Zginęła ... (2)Kamena Rally Team. Rajdowcy zakończyli sezon na Wę ... (0)

LM Extra. Niepełnosprawni są wśród nas. Zauważyliście?

Dodano: 10.06.2018 12:30

W sejmie zakończył się protest rodziców osób z niepełnosprawnościami, który okazał się testem na społeczną wrażliwości i zauważenia, że niepełnosprawni są wśród nas.

Chcemy przedłużyć temat, bowiem ten test nie wszyscy zdali pozytywnie. Co wiemy o osobach niepełnosprawnych? Czy chcemy im pomóc zaistnieć w życiu społecznym? Jak to zrobić? O życiu z niepełnosprawnością mówią oni, ich rodzice, przedstawiciele organizacji i instytucji, którzy działają na ich rzecz. Niepełnosprawni są wśród nas. Zauważyliście?

 

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

POPULARNE KOMENTARZE

Pozdrawiam wszystkich niepełnosprawnych i ludzi we fundacjach pomoc zawsze wraca tzn dobro
Dodano: 10.06.2018 14:07    Przez: ~Marek
„ Warto pracować dla idei, a nie tylko myśleć o pieniądzach”„ Nie idziemy do rządu dla pieniędzy”„ Będziemy żyli dużo, dużo skromniej”„ Polityka nie jest do bogacenia się, jest po to, żeby służyć dobru publicznemu”„ Społeczeństwo oczekuje od nas skromności i wobec tego ta skromność zostanie wprowadzona” Czy mógłbyś sympatyku PiS przypomnieć kto to powiedział? Ponieważ brakło by ci odwagi to ja przypomnę .To słowa Beaty Szydło i Jarosława Kaczyńskiego
Dodano: 10.06.2018 17:04    Przez: ~Money

KOMENTARZE

Ludzie normalni, ot tacy dla których bezinteresowna empatia znaczy empatię zauważają ludzi niepełnosprawnych i starają się w miarę własnych możliwości im pomagać. Co innego partia tzw. dojnej zmiany. Tam panuje filozofia rozdawnictwa kasy nazywanego wspieraniem ludu w biedzie tylko w przypadku gdy obdarowani stanowią potencjalny elektorat. A tacy niepełnosprawni cóż to za elektorat? Pewnie do lokalu wyborczego nie przyjdą a kasy dużo kosztują więc na drzewo z tymi pokrakami, a jak będą stawiał opór to wyślemy na nich straż marszałkowską lub bojówki kiboli czy innych szalikowych patriotów.
Dodano: 10.06.2018 13:46    Przez: ~Zdzich@
juz widze ten szturm prywaciarzy na oficera dostępności :P :P
Dodano: 10.06.2018 16:37    Przez: ~jot
TUSK BY IM DAŁ protesty. Mają szczęście że mieli ta mozliwosc
Dodano: 10.06.2018 20:26    Przez: ~Pn
Do Pn@; Coś człowieku kiepsko u Ciebie ze znajomością tematu. Otóż za Tuska dogadali się niepełnosprawni i w budżecie na 2016 rząd PO wydzielił dla nich ok 700mln, które rząd PiSa przekręcił na inne rozdawnictwo. Konkludując - odśwież sobie chłopie pamięć, a właściwie to zmień mentalność z aberracyjnego postrzegania świata na postrzeganie rzeczywistości taką jaka ona jest.
Dodano: 11.06.2018 10:26    Przez: ~jaś
@jaś - nie wymagaj zbyt wieke od piSSuarskich troli i fanatykow PiSu bo oni, jak ten Pm, zyja w innym wymiarze i inaczej odbieraja rzeczywistosc. Podobnie jsk np ostatnio Du.a w KFC - caly swiat mo mowi, ze lamal Konstutucje a on swoje... Pycja i Szmal yo stan umysłu....😂😂😂
Dodano: 11.06.2018 11:11    Przez: ~Pn
DO @jaś - Twój kochany Tusk zmniejszył o połowę dofinansowanie z PFRON, przeznaczone na wynagrodzenia osób niepełnosprawnych, stąd do dziś ja nie mogę znaleźć pracy, gdyż zakłady pracy chronionej przestały istnieć na naszym rynku pracy. Do tego w ZUS zmniejszono mi rentę przesuwając mnie na III grupę, choć niepełnosprawność nadal mam na stałe w stopniu II. Jak Ty to nazywasz wsparciem, to ja dziękuję za takiego Tuska.
Dodano: 11.06.2018 11:13    Przez: ~Olo
@Olo - a teraz odnies sie do pisiokow, ktorzy zrobili z niepelnosprawnymi to, co widzial caly świat....
Dodano: 11.06.2018 11:26    Przez: ~Pn
Normalnie niedziela cudów .Redakcja usunęła wpis niejakiego Kobrzyckiego.Komuś Pan Bóg rozum zwrócił.
Dodano: 10.06.2018 13:49    Przez: ~Malina
To nieprawdopobne, może to sen ?
Dodano: 10.06.2018 14:32    Przez: ~Q
Nom na z jednego kretyna usuneli (Kobrzysiu) ale przy okazji wieke unnych, merytorycznych.... 😡😡😡
Dodano: 11.06.2018 10:09    Przez: ~Pn
Pozdrawiam wszystkich niepełnosprawnych i ludzi we fundacjach pomoc zawsze wraca tzn dobro
Dodano: 10.06.2018 14:07    Przez: ~Marek
No tak, tylko Kim Jarosław z chorym kolankiem ukrywa się. Ciekawe czy przyjdzie na miesiączkę smoleńska przecież musi powiedzieć wyznawcom zamachu że już dochodzi do prawdy. Kim Jarosławie gdzie jesteś, prostactwo czeka, drabinka przygotowana, mikrofon do szczekania też.
Dodano: 10.06.2018 14:30    Przez: ~Q
Wszyscy tylko chca zeby im dawac.Praca,praca i jeszcze raz praca bez ktorej nic sie nie osiagnie,no chyba cwaniactwem.Jest cos takiego jak najblizsza rodzina,ba ogolnie rodzina.Kazdemu cos sie nalezy,kazdy ma potrzeby,kazdy uwaza,ze jego sa wlasnie na pierwszym miejsc.Zycie nie polega tylko na braniu,ale i dawaniu.Znam osoby niepelnosprawne,ktore wiecej dawaja niz biora i jest im z tym super.Mozna by tak pisac do przyslowiowego rana,ale czy warto ?
Dodano: 10.06.2018 14:44    Przez: ~umiarkowany realista
Tym pyskatym babom co protestowały w sejmie zabrałabym wszystkie przywileje i dodatki, za cwaniactwo i pyskowanie.
Dodano: 10.06.2018 15:38    Przez: ~paulina
Mówi się że ocean jest bez granic, a Ty jednak dowodzisz że i głupota nie ma granic.
Dodano: 10.06.2018 16:46    Przez: ~jas
i dołożyła byś sobie do pinset . prawdziwe kołtuństwo reprezentujesz i wolę kk. co za obrzydliwi prostacy piszą takie kom. jak powyżej?
Dodano: 10.06.2018 21:15    Przez: ~Nie pinset
Karma wraca....
Dodano: 11.06.2018 12:05    Przez: ~Zuza
Te w Sejmie napuszczone przez posłankę z Nowoczesnej Joannę Scheuring Wielgus, pyskate i bardzo agresywne żądające "żywej gotówki", a na dodatek zaciekłe przeciwniczki PiS-u. Protest ten był ukierunkowany politycznie, aby uderzyć w rząd, a sterowała nim posłanka z .N, ta kobieta z Torunia zionie nienawiścią do wszystkiego co nasze polskie.
Dodano: 10.06.2018 15:54    Przez: ~Symp. PiS
„ Warto pracować dla idei, a nie tylko myśleć o pieniądzach”„ Nie idziemy do rządu dla pieniędzy”„ Będziemy żyli dużo, dużo skromniej”„ Polityka nie jest do bogacenia się, jest po to, żeby służyć dobru publicznemu”„ Społeczeństwo oczekuje od nas skromności i wobec tego ta skromność zostanie wprowadzona” Czy mógłbyś sympatyku PiS przypomnieć kto to powiedział? Ponieważ brakło by ci odwagi to ja przypomnę .To słowa Beaty Szydło i Jarosława Kaczyńskiego
Dodano: 10.06.2018 17:04    Przez: ~Money
Niepełnosprawni to nie tylko ludzie na wózkach inwalidzkich. Są ludzie bardziej poszkodowani z dużo większym uszczerbkiem na zdrowiu i jakoś nikt nie szuka wokół siebie sensacji
Dodano: 10.06.2018 16:21    Przez: ~gość
konin
Dodano: 10.06.2018 18:37    Przez: ~Za Po szczaw i mirabelki.
Szkoda tych ludzi z wypadków i innych,ale znam tez osoby co po paru piwach skakali do wody,tym samym popisywali sie przed nastolatkami,a w domu żona czekała z obiadem na męża,a ten sie popisywał przed dziewczynami
Dodano: 10.06.2018 21:01    Przez: ~Ma
pewnie byłaś tą siermięgą, która czekała- i się nie doczekała.
Dodano: 10.06.2018 21:21    Przez: ~piwonia
Z perspektywy to dobrze !
Dodano: 10.06.2018 21:42    Przez: ~Ma
1 z 2
12>>