LM.plSportGórnik wywalczył utrzymanie na kolejkę przed końcem sezonu!

Górnik wywalczył utrzymanie na kolejkę przed końcem sezonu!

Zwycięstwem 2:1 zakończył się sobotni mecz Górnika Konin. Biało-niebiescy pokonali Centrę Ostrów Wlkp. i dzięki temu utrzymali się w rozgrywkach III ligi.

Sytuacja przed sobotnim spotkanie z ostrowianami była dość klarowna - wygrana dawała Górnikowi pewne utrzymanie w III lidze, porażka powodowałaby konieczność walki o utrzymanie do ostatniej kolejki. Tym razem koninianie swojej szansy już nie wypuścili i pokonali Centrę 2:1.

Pierwsza gola w sobotę strzeliła jednak drużyna z Ostrowa Wlkp. Już w piątej minucie prowadzenie gościom dał Jakub Michalski. Górnik mógł wyrównać w 21. minucie, ale uderzenie z rzutu wolnego Tarasa Jaworskiego obronił Hubert Bartczak.

Już w przerwie spotkania trener Sławomir Suchomski zdecydował się na dwie zmiany, na boisku zameldowali się Mateusz Majer i Sebastian Antas. Na upragnione bramki kibice Górnika musieli jednak czekać aż do 68. minuty. Wtedy, po prostopadłym zagraniu, w sytuacji sam na sam znalazł się Maciej Adamczewski. Pomocnik Górnika okazji nie zmarnował i dał wyrównanie koninianom.

Zaledwie dwie minuty później Górnik otrzymał rzut wolny przed polem karnym Centry. Piłkę dośrodkowaną przez Dawida Przybyszewskiego trącił jeszcze Paweł Błaszczak, myląc tym samym bramkarza i dając prowadzenie gospodarzom. Biało-niebiescy ostatecznie wygrali 2:1.

Dzięki zwycięstwu Górnik powiększył dorobek punktowy do 34 oczek i ma dwa punkty przewagi nad Centrą Ostrów Wlkp. i Wdą Świecie. W ostatniej kolejce jednak obaj rywale koninian grają ze sobą, co oznacza, że Górnik może ewentualnie spaść najniżej na czternaste miejsce, gwarantujące utrzymanie w III lidze.

Przed zespołem Sławomira Suchomskiego jeszcze jedno, ostatnie już w tym sezonie spotkanie. W najbliższą sobotę Górnik zagra na wyjeździe z Wierzycą Pelplin.

Górnik Konin - Centra Ostrów Wlkp. 2:1 (68' Maciej Adamczewski, 70' Paweł Błaszczak - 5' Jakub Michalski)

Górnik Konin: Dominik Kąkolewski - Mateusz Augustyniak (90' Bartosz Świderski), Dawid Śnieg, Robert Jędras, Michał Marszałek, Maciej Adamczewski, Piotr Radoszewski (46' Sebastian Antas), Krystian Sobieraj (46' Mateusz Majer), Aleks Sieradzki, Taras Yavorsky (60' Paweł Błaszczak), Dawid Przybyszewski.

Centra Ostrów Wlkp: Hubert Bartczak - Szymon Kucharski, Michał Kucharski, Jakub Michalski (73' Dariusz Reyer), Szymon Strączkowski, Szymon Jankowski (66' Tomasz Krakowski), Dawid Kuczyński (80' Tomasz Graczyk), Michał Sztok, Piotr Przezak, Marcin Kucharski, Damian Izydorski (85' Tomasz Adamiak).

źródło: gornikkonin.pl