LM.plSportNieudany debiut Cichosa. Osłabiony Sokół przegrał w Jarocinie

Nieudany debiut Cichosa. Osłabiony Sokół przegrał w Jarocinie

Pierwszy mecz pod wodzą nowego trenera Łukasza Cichosa zakończył się porażką Sokoła Kleczew. Drużyna z Kleczewa w Jarocinie musiała sobie radzić w mocno okrojonym składzie.

Kontuzje wykluczyły w sobotę z gry aż czterech zawodników Sokoła: Jakuba Dębowskiego, Jakuba Groszkowskiego, Michała Wolinowskiego i Miłosza Świątnickiego. Powołany na stanowisku trenera zaledwie kilka dni wcześniej Łukasz Cichos miał więc ciężki orzech do zgryzienia. Stąd w kadrze Sokoła zawodnicy z grup młodzieżowych: Michał Bett i Dominik Jesiołowski, a także... Sebastian Śmiałek, który zimą zrezygnował z gry dla kleczewskiej drużyny.

Łatany skład Sokoła nie był w stanie jednak poradzić sobie z Jarotą prowadzonym przez znającego na wylot Sokoła trenera Marcina Woźniaka. W 21. minucie gospodarze objęli prowadzenie - po uderzeniu z dystansu Marcina Banaszaka piłka przełamała ręce Huberta Świtalskiego i wpadła do siatki.

Już siedem minut później Jarota podwyższył, a na listę strzelców wpisał się Dominik Chromiński. W drugiej połowie jeszcze oba zesoły miał kolejne sytuacje, ale wynik nie uległ już zmianom. Sokół przegrał 0:2.
Pomimo porażki kleczewianie utrzymali szóste miejsce w tabeli III ligi z dorobkiem 59 punktów. Ostatni mecz Sokół rozegra w najbliższą sobotę, mierząc się na wyjeździe z KKS 1925 Kalisz.

Jarota Jarocin - Sokół Kleczew 2:0 (21' Marcin Banaszak, 28' Dominik Chromiński)

Jarota Jarocin: Mateusz Filipowiak – Jakub Czapliński, Marcin Banaszak, Piotr Garbarek, Dawid Piróg, Jędrzej Ludwiczak, Mateusz Dunaj (69' Jacek Pacyński), Dawid Kierzek (59' Mikołaj Marciniak), Jakub Nowak (80' Krzysztof Matuszak), Damian Sierant (90' Krystian Wawrzyniak, Dominik Chromiński.

Sokół Kleczew: Hubert Świtalski - Michał Kozajda, Mikołaj Pingot, Mateusz Majewski, Tomasz Koziorowski, Tomasz Kowalczuk, Wojciech Antczak (59' Joshua Balogun), Marcel Koziorowski, Jan Paczyński (93' Michał Bett), Arkadiusz Bajerski (78' Sebastian Śmiałek), Jakub Antosik.

źródło: jarota.com