Dzisiaj jest środa 14 listopada 2018, imieniny: Rogera, Serafina, Agaty WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (21106) SPORT FORUM FIRMY (5250) PRACA (52) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
8 / 6oC
Jutropogoda
9 / 5oC
Pojutrzepogoda
8 / 2oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Śmiertelny wypadek w Dąbrowicach Starych. Zginęła ... (2)Kamena Rally Team. Rajdowcy zakończyli sezon na Wę ... (0)

Awaria systemów informatycznych. Problemy też w wydziałach UM 

Aktualizacja 12.06.2018 13:32

Trwa awaria systemów informatycznych w urzędach w całym kraju. W Urzędzie Miejskim w Koninie interesanci chcący załatwić sprawę w Wydziale Spraw Obywatelskich, Wydziale Komunikacji oraz w Urzędzie Stanu Cywilnego muszą się liczyć z poważnymi utrudnieniami.

Największe problemy występują w działaniu Systemu Rejestrów Państwowych. Zdaniem Ministerstwa Cyfryzacji awaria jest poważna, ale przyczyna nie jest jeszcze określona. Przewiduje się także, że naprawa może być długotrwała.

W Systemie Rejestrów Państwowych przechowywane są numery PESEL, ale także dane z dowodów osobistych i aktów stanu cywilnego. Awaria utrudni zarejestrowanie dziecka, uzyskanie aktu stanu cywilnego, wyrobienie dowodu osobistego i wiele innych.

Ministerstwo poinformowało, że dziś od godzin porannych niedostępne są serwisy Obywatel.gov.pl, Pz.gov.pl, Cepik.gov.pl, Epuap.gov.pl. Niedostępne są także systemy SRP, CEPiK oraz ePUAP.

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

POPULARNE KOMENTARZE

pewnie już wykradli dane osobowe.... no pięknie..m..
Dodano: 12.06.2018 12:31    Przez: ~ehhh
I dlatego należy się przeciwstawiać takim głupim pomysłom jak kasy fiskalne on-line. W przypadku takiej awarii mielibyśmy całkowity paraliż handlu w całym kraju.
Dodano: 12.06.2018 12:08    Przez: ~Zenek z V
a gdzie RODO- następny knot ,co z danymi wiszą w próżni, może będzie mniej arogancji do mieszkańca ze stronu urzędników- bo zawsze według urzędników jest wina petenta .Nareszcie będą inne godziny pracy urzędów w końcu, bo trzeba nadrobić opóźnienia .Może do czasu usunięcia awarii warto porozmawiać z pracownikami o zasadach dobrego wychowania wobec petenta to nie będzie stracony czas jest tu bardzo dużo do zrobienia. Ciekawy jestem ile będzie łapek czerwonych. Pozdrawiam szczególnie Wydział komunikacji ,Wydział dowodów osobistych i Wydział US w Starym KoninieNagrać ukryta kamerą i publikować na LM -polecam do sprawdzenia jak jest.
Dodano: 12.06.2018 12:12    Przez: ~Karol k

KOMENTARZE

I dlatego należy się przeciwstawiać takim głupim pomysłom jak kasy fiskalne on-line. W przypadku takiej awarii mielibyśmy całkowity paraliż handlu w całym kraju.
Dodano: 12.06.2018 12:08    Przez: ~Zenek z V
I w takiej sytuacji wielki wojewoda się nie pojawił na miejscu awarii ? Można by sobie zrobić niezły piar wyborczy - że to wina Tuska , PRL-u i jeszcze innych bzdur co ciskają na spotkaniach.
Dodano: 13.06.2018 12:23    Przez: ~Kink Konk
Wykradli moje dane - okazało się, że dzwonią do mnie z agencji towarzyskiej bo mam jakiś dług po ostatnich wymianach płynów ustrojowych.
Dodano: 13.06.2018 12:25    Przez: ~Lolek
a gdzie RODO- następny knot ,co z danymi wiszą w próżni, może będzie mniej arogancji do mieszkańca ze stronu urzędników- bo zawsze według urzędników jest wina petenta .Nareszcie będą inne godziny pracy urzędów w końcu, bo trzeba nadrobić opóźnienia .Może do czasu usunięcia awarii warto porozmawiać z pracownikami o zasadach dobrego wychowania wobec petenta to nie będzie stracony czas jest tu bardzo dużo do zrobienia. Ciekawy jestem ile będzie łapek czerwonych. Pozdrawiam szczególnie Wydział komunikacji ,Wydział dowodów osobistych i Wydział US w Starym KoninieNagrać ukryta kamerą i publikować na LM -polecam do sprawdzenia jak jest.
Dodano: 12.06.2018 12:12    Przez: ~Karol k
Dziwne, ze nie przewidzieli pracy offline - a tak jak zwykle, cierpią zwykli obywatele
Dodano: 12.06.2018 12:18    Przez: ~jj
Za drogo. Teraz wszystkie dane są na centralnych serwerach, do których gminy mają tylko dostęp, a należałoby postawić w każdej gminie dodatkowo serwery lokalne, w których przechowywane byłyby dane tylko z danego terenu i to wszystko oczywiście musiałoby być synchronizowane na bieżąco z serwerem centralnym.
Dodano: 12.06.2018 12:53    Przez: ~xxx
pewnie już wykradli dane osobowe.... no pięknie..m..
Dodano: 12.06.2018 12:31    Przez: ~ehhh
CZY NA UL.PRZEMYSŁOWEJ 14 KOŁO GARAŻY TO MIASTO W KOŃCU POSPRZĄTA TĄ ULICĘ??!?!??!?!!?
Dodano: 12.06.2018 15:57    Przez: ~BRUD I SYF
TĘ ulicę.
Dodano: 12.06.2018 17:42    Przez: ~SŁOWNIK I ORTOGRAFIA
Pn chętny,polata z miotłą zamiast TVN oglądać,trochę zarobi do odciętej emeryturki
Dodano: 12.06.2018 18:58    Przez: ~Ewka
To jest RODO plus. Dobra zmiana nadal się rozwija.
Dodano: 13.06.2018 08:55    Przez: ~obywatel