Dzisiaj jest sobota 16 lutego 2019, imieniny: Danuty, Julianny, Daniela WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20767) SPORT FORUM FIRMY (5292) PRACA (78) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
2 / 4oC
Jutropogoda
6 / 3oC
Pojutrzepogoda
7 / 4oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Młodzież III LO w Koninie w finale Turnieju Debat ... (11)Konin. Przetarg na mini uzdrowisko z tężnią został ... (48)

Niedziela na ludowo – Festiwal „W stronę tradycji”

Materiał promocyjny

Dodano: 12.06.2018 12:57

Kapele ludowe, zespoły śpiewacze i taneczne, kiermasz sztuki ludowej, tradycyjne potrawy, otwarte warsztaty dla dzieci i dorosłych oraz potańcówka „Oj, dana, dana…” składają się na ciekawy program, który wypełni Festiwal Kultury „W stronę tradycji”. Na wydarzenie zapraszają: Centrum Kultury i Sztuki w Koninie, Wójt Gminy Kramsk oraz Gminny Ośrodek Kultury w Kramsku. 17 czerwca, g. 14.00, amfiteatr w Kramsku. 

Festiwal zainauguruje polonez w wykonaniu stu mieszkańców gminy Kramsk. Tym uroczystym tańcem integrującym lokalną społeczność upamiętnimy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

W części konkursowej festiwalu na scenie zobaczymy: kapele ludowe, zespoły śpiewacze, solistów śpiewaków, solistów instrumentalistów, gawędziarzy oraz zespoły taneczne.

Dla miłośników rękodzieła przewidziano kiermasz sztuki ludowej, na którym swoje prace zaprezentują regionalni artyści - laureaci przeglądów o charakterze ludowym. Wśród twórców będą m.in. Piotr Staszak (rzeźbiarz), Marianna Dobrowolska (haft), Alina Jabłońska (haft, rękodzieło artystyczne), Marianna Iwińska (rzeźbiarka), Janusz Wiśniewski (wikliniarz), Józef Dzieciątkowski (garncarz), Katarzyna Kołakowska-Frontczak (wyroby szydełkowe, rzeźba) Zofia Sobieraj, Jadwiga Piekarska, Julia Kuczmańska-Benec (twórczynie ludowe z Kramska).

Festiwal to również doskonała okazja, aby przybliżać ludowe tradycje i prezentować zanikające zawody. Dorośli oraz dzieci mogą wziąć udział w otwartych warsztatach: kujawskiego sypania wzorów piaskiem, garncarskich, wikliniarskich i rzeźbiarskich. Dla najmłodszych przewidziano edukacyjną akcję plastyczną.

Integralną częścią Festiwalu jest wystawa prac zgłoszonych na konkurs „Tradycje w twórczości plastycznej”. Prace mają zarówno charakter ludowy, jak i stylizowany. Uczestnicy dostarczają: pisanki, pająki, lalki, obrazy malowane na szkle, kwiaty z bibuły, haftowane obrusy i serwety, rzeźby. W trakcie Festiwalu będzie je można obejrzeć w świetlicy katechetycznej obok amfiteatru w Kramsku, natomiast od 22 czerwca do 20 lipca – w CKiS w Koninie (Okólna 47a).

Na zakończenie Festiwalu przewidziano potańcówkę „Oj dana, dana…”. Będzie to zabawa taneczna oparta na muzyce tradycyjnej, granej na żywo z zabawami i nauką tańca. Prowadzenie i koordynacja zabawy: Anna i Krzysztof Respondek, Anna Maria Gałczyńska – instruktorzy ds. dziedzictwa niematerialnego z Kalisza.

Festiwal to ostatnia odsłona projektu „LUDOWE MECYJE II – edukacja, animacja, warsztat” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Współfinansowanie: Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

  • Niedziela na ludowo – Festiwal „W stronę tradycji”

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:niedziela na ludowo,   ckis,   festiwal

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

KOMENTARZE

CZY NA UL.PRZEMYSŁOWEJ 14 KOŁO GARAŻY ,TO MIASTO W KOŃCU POSPRZĄTA TĄ ULICĘ??!?!??!?!!?
Dodano: 12.06.2018 15:56    Przez: ~BRUD I SYF
A w Koninie to tylko szarpidruty i szatański metal...
Dodano: 12.06.2018 20:22    Przez: ~kuba 1309 666 K. Bisk

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.