Dzisiaj jest środa 14 listopada 2018, imieniny: Rogera, Serafina, Agaty WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (21141) SPORT FORUM FIRMY (5250) PRACA (52) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
8 / 6oC
Jutropogoda
9 / 5oC
Pojutrzepogoda
8 / 2oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Śmiertelny wypadek w Dąbrowicach Starych. Zginęła ... (2)Kamena Rally Team. Rajdowcy zakończyli sezon na Wę ... (0)

Wkrótce nowe tablice elektroniczne na konińskich przystankach

Dodano: 13.06.2018 12:00

Osiem nowych elektronicznych tablic informacyjnych zamontowanych zostanie na konińskich przystankach autobusowych.  

We wtorek, 12 czerwca, umowę na zakup tablic podpisali prezydent Józef Nowicki oraz Grzegorz Wasilewski, prezes Biuro Raj. Przedmiotem umowy realizowanej w ramach projektu „Stworzenie zintegrowanego systemu komunikacji publicznej na terenie KOSI” jest 8 sztuk nowych tablic (355 tys. zł netto) wraz z ich montażem i uruchomieniem. 

Tablice zakupione zostaną i zainstalowane na przystankach do 31 sierpnia 2018 roku. Zasilane instalacją fotowoltaiczną będą informować pasażerów o czasie przyjazdu autobusy i numerze linii.

  • Wkrótce nowe tablice elektroniczne na konińskich przystankach

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:MZK Konin,   tablice elektroniczne,   przystanki MZK,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

POPULARNE KOMENTARZE

zaraz zaraz czy to nie z tych Waśliewski z byłych funkcjonariuszy SB, ten co zatrudnia ludzi na czarno i płaci ludziom dziadowskie pieniądze . Zapłacić dopiero po wykonaniu roboty zobaczymy jak to działa żeby nie było jak ostatni z tym systemem. Pachciaż do dymisji . Należy sprawdzić powiązania Nowicki -Waśilewski z dawnej PZPR . Czy Pan Prezes MZK był w delegacji w Zielonej Górze. Jak się ma elektro-mobilność . Gdzie są dobrze opłacani kierowcy .Proszę nie odciągać ludzi od informacji i mydlić oczy głupotami Pan już dziękujemy nie zrobił Pan tego prze 20 lat to i teraz mydlenie nic nie pomoże, tylko może to z partolić. Zrobi to nowy Prezes po wyborach.
Dodano: 13.06.2018 12:33    Przez: ~Karol k
Panie Józefie, PROSIMY, niech pan nas już uwolni od siebie.
Dodano: 13.06.2018 13:06    Przez: ~koniniak
A kiedy nowe przystanki ? Bo jak na razie, to zgliszcza od miesiąca straszą .Jedźcie zobaczyć jak powinno się budować, na zatorze do Lidla,100 osób teraz PRACUJE . Tego prezesa MZK to wywalić za niekompetencje,co on sobie jaja z ludzi robi ,że przez tyle czasu musieli na słońcu czekać na autobus ? I czekają dalej ,bo postawili konstrukcje i od 3 dni dalej nic !
Dodano: 13.06.2018 12:24    Przez: ~wszyscy won do prywaciarza
I MAŁO TEGO, MŁODZIEŻ ZE SZKÓŁ CZEKAJĄCA NA AUTOBUSY, NARAŻONA JEST NA NIEBEZPIECZEŃSTWO WYSTAJĄCYCH DRUTÓW I PRĘTÓW Z ZIEMI!!!!!!JAK SIĘ COŚ STANIE, TO DOPIERO ZROBIĄ !!!!!
Dodano: 13.06.2018 13:37    Przez: ~BHP
I na wyświetlaczach będą komunikaty od dysposytora MZK typu "Linia 52 nie pojedzie z powodu braku obsady" Haha! Na wyświetlacze to jest ale na podwyżki dla kierowców to niema. Linie są zawieszane bo brakuje około 20stu kierowców a będzie jeszcze gorzej ☺
Dodano: 13.06.2018 13:18    Przez: ~FanMzk

KOMENTARZE

A kiedy nowe przystanki ? Bo jak na razie, to zgliszcza od miesiąca straszą .Jedźcie zobaczyć jak powinno się budować, na zatorze do Lidla,100 osób teraz PRACUJE . Tego prezesa MZK to wywalić za niekompetencje,co on sobie jaja z ludzi robi ,że przez tyle czasu musieli na słońcu czekać na autobus ? I czekają dalej ,bo postawili konstrukcje i od 3 dni dalej nic !
Dodano: 13.06.2018 12:24    Przez: ~wszyscy won do prywaciarza
Raczej oczekuje aby dołożyć dwa wyświetlacze - jeden odlicza czas do końca trwania aktualnej kadencji sejmu a drugi kadencji człowieka podającego się za prezydenta RP. Wtedy byłabym szczęśliwa.
Dodano: 13.06.2018 12:29    Przez: ~Maria
Panie Józefie, PROSIMY, niech pan nas już uwolni od siebie.
Dodano: 13.06.2018 13:06    Przez: ~koniniak
I MAŁO TEGO, MŁODZIEŻ ZE SZKÓŁ CZEKAJĄCA NA AUTOBUSY, NARAŻONA JEST NA NIEBEZPIECZEŃSTWO WYSTAJĄCYCH DRUTÓW I PRĘTÓW Z ZIEMI!!!!!!JAK SIĘ COŚ STANIE, TO DOPIERO ZROBIĄ !!!!!
Dodano: 13.06.2018 13:37    Przez: ~BHP
Przed wyborami się tyle dzieje w Koninie że redaktorzy LM muszą nawet w niedzielę pracować pomimo zakazu. Co wy po wyborach będziecie robić to ja nie wiem
Dodano: 13.06.2018 14:13    Przez: ~Jehus
Rozumiem, że w roku wyborczym Prezydent jest w stanie serca użyczyć mieszkańcom m. Konina, a i suchą trawę na zielono pomaluje. Rowerki, ścieżki zdrowia, tablice informacyjne i inne suweniry są naprawdę ok. Porozmawiajmy jednak poważnie, a mianowicie decydujący wpływ na wybory w Koninie będzie miało - ad 1. ) rozwiązanie kryzysu komunikacyjnego, co związane jest z problemami technicznymi przeprawy przez rz. Wartę. Pytanie pierwsze – kiedy to nastąpi i jakie ma Prezydent propozycje w przypadku niekorzystnych ekspertyz o stanie technicznym całej przeprawy? -ad 2) sprawy gospodarcze – ilu inwestorów sprowadzono do Konina i ile miejsc pracy stworzono podczas sprawowanych przez Prezydenta kadencji? Jakie są dalsze projekty rozwoju gospodarczego Konina? - ad 3) wyludnianie miasta – proszę przedstawić gotowe propozycje zapobiegające tym procesom. - ad 4) Wyższa Szkoła Zawodowa – jej słabnąca, wręcz marginalna rola w mieście. Panie Prezydencie proszę o ...
Dodano: 13.06.2018 14:23    Przez: ~Obserwator życia
Za przystanki odpowiada miasto nie mzk.Przystanki sa wlaanascia miasta. Ale prezesa mzk mozna by wywalic.
Dodano: 13.06.2018 16:28    Przez: ~mzk
Jak można wyrzucić Prezesa MZK kiedy tenże ślubował firmie dozgonną miłość aż do śmierci ?
Dodano: 13.06.2018 16:50    Przez: ~Pasażer
A ten dyrektorek co jest za Prezydentem to nie powinien odwiedzić fryzjera???
Dodano: 13.06.2018 17:49    Przez: ~parafianka
Lepiej trzeba bylo zamontowac na rondach ze światłami tablice informujace o czasie zmiany swiatel....
Dodano: 13.06.2018 12:24    Przez: ~Pn
Sorki.... na skrzyzowaniach.
Dodano: 13.06.2018 12:26    Przez: ~Pn
albo informacje na dworcu w jakich godzinach wyjeżdża autobus do Lichenia.
Dodano: 13.06.2018 12:27    Przez: ~Marian
Z tego powodu ,pozdrawiam wszystkich bezmózgich kierowców ,którzy jadąc na wprost ,zatrzymują się na prawym pasie (gdzie lewy jest wolny ,skrzyżowanie na dworcowej gdzie są liczniki czasu ) i w ten sposób auta a szczególnie autobusy skręcające w prawo na dworzec,muszą czekać za takimi baranami 70 s .
Dodano: 13.06.2018 12:29    Przez: ~pomyślcie !
@pomyślcie ! - niestety ale ci ot na polskich i koninskich drogach jest cale mnostwo...
Dodano: 13.06.2018 12:44    Przez: ~Pn
Tam już dawno powinni zrobić krótki pas do skrętu w prawo i byłoby po kłopocie, ale o takich rzeczach na przód to żaden projektant nie pomyśli.
Dodano: 13.06.2018 23:38    Przez: ~Koninijczyk ;p
Na co to komu, lepiej by zainstalowali biletomaty stacjonarne przy przystankach. Kilka razy musiałem jechać "na gapę" bo biletomat w autobusie nie działał a kierowca nie miał biletów ...
Dodano: 13.06.2018 12:30    Przez: ~pit
zaraz zaraz czy to nie z tych Waśliewski z byłych funkcjonariuszy SB, ten co zatrudnia ludzi na czarno i płaci ludziom dziadowskie pieniądze . Zapłacić dopiero po wykonaniu roboty zobaczymy jak to działa żeby nie było jak ostatni z tym systemem. Pachciaż do dymisji . Należy sprawdzić powiązania Nowicki -Waśilewski z dawnej PZPR . Czy Pan Prezes MZK był w delegacji w Zielonej Górze. Jak się ma elektro-mobilność . Gdzie są dobrze opłacani kierowcy .Proszę nie odciągać ludzi od informacji i mydlić oczy głupotami Pan już dziękujemy nie zrobił Pan tego prze 20 lat to i teraz mydlenie nic nie pomoże, tylko może to z partolić. Zrobi to nowy Prezes po wyborach.
Dodano: 13.06.2018 12:33    Przez: ~Karol k
Nowy prezes w rodzaju Misiewicza?
Dodano: 13.06.2018 12:45    Przez: ~xenia
No no, 44 tysiące za sztukę. Inkrustowane macicą perłową i pozłacane ?
Dodano: 13.06.2018 13:04    Przez: ~Obywatel nr 1
I na wyświetlaczach będą komunikaty od dysposytora MZK typu "Linia 52 nie pojedzie z powodu braku obsady" Haha! Na wyświetlacze to jest ale na podwyżki dla kierowców to niema. Linie są zawieszane bo brakuje około 20stu kierowców a będzie jeszcze gorzej ☺
Dodano: 13.06.2018 13:18    Przez: ~FanMzk
A może wreszcie Pan prezydent pomyślał by o jakiś remontach w samym zakładzie mzk? bo wszystko się wali i cieknie na łeb i wygląda jak z PRL!!!???
Dodano: 13.06.2018 18:04    Przez: ~Glm
Siedź tam i nie narzekaj, bo najgorzej nie masz. Albo jak Ci tak źle to zamień się z kierowcą i jezdzij w krawacie za szybą w 30 stopniowym upale, mając ponad 50 stopni za szybą.
Dodano: 13.06.2018 23:41    Przez: ~Koninijczyk ;p
CZY NA UL.PRZEMYSŁOWEJ 14 KOŁO GARAŻY ,TO MIASTO W KOŃCU POSPRZĄTA TĄ ULICĘ??!?!??!?!!?
Dodano: 13.06.2018 13:39    Przez: ~BRUD I SYF
podoba mi się sposób zwrócenia uwagi popieram
Dodano: 13.06.2018 13:47    Przez: ~Karol k
Jutro wysyłamy już tam odpowiednie służby celem analizy sytuacji. Na miejscu będzie obecny Antoni Zbysiu i do tego jakiś przydu_pas aby ich woził.
Dodano: 13.06.2018 14:00    Przez: ~Komisja burdenki
myslisz ze ktos z UM to czyta? oni maja wy//bane po robocie... musisz jechac do UM i zrobic zadyme...
Dodano: 13.06.2018 17:56    Przez: ~e23
A ja proszę o więcej linii autobusowych na terenie Konina i obrzeżach :połączenia Chorzeń-Zatorze,Chorzeń-Ferio,Cho znikoma ilość na co dzień nie mówiąc już o świętach....
Dodano: 13.06.2018 15:51    Przez: ~mieszkanka
nie ma kto jezdzic. takie pensje w mzk ponoc maja kierowcy...
Dodano: 13.06.2018 17:56    Przez: ~zsrr
Właśnie wróciłem z jednego ze swoich salonów SPA do jednego z moich domów o powierzchni ponad 2000 m2. Siedzę sobie teraz w dżakuzi jedząc owoce morza (przystawka ponad 2000 zl). Popijam też drogie luksusowe drinki które przynosi mi służba. Niedługo planuję wybudować kort tenisowy i pole golfowe niedaleko mojej rezydencji. Dobra powoli się zbieram bo szofer przyjechał, a jestem umówiony do restauracji z moją kochanką z Brazylii. A wam jak mija dzień? Pewnie w robocie siedzicie, co
Dodano: 13.06.2018 16:26    Przez: ~mario
Idż chłopcze do dobrego psychiatry.
Dodano: 13.06.2018 16:57    Przez: ~Medyk
mario obudz sie. Wlasnie sie zes..ałeś. To był tylko sen. A teraz wracaj do pracy
Dodano: 13.06.2018 17:57    Przez: ~23s
I wtedy weszła matka do pokoju i powiedziała mario przestań już p***r...ć wstawaj do szkoły!!
Dodano: 13.06.2018 18:17    Przez: ~Tom
Nie Mario, tylko Marik, a dokładniej Marik1234. Kto nie wie o co chodzi to wygoglujcie sobie marik1234 kapitan bomba i obejrzyjcie. Pasuje idealnie do powyższego typa ;-)
Dodano: 13.06.2018 23:45    Przez: ~Kpt.
Bardziej od tablic potrzebny jest nowocześniejszy system biletów, zamiast biletów miesięcznych w formie papierowej za które niestety można zapłacić wyłącznie gotówką (w XXI wieku) i to wyłącznie 3 punktach do których trzeba extra dojechać. Proponuję wziąć przykład z Poznania , funkcjonują tu karty elektroniczne PEKA gdzie w każdej chwili można przejść na inny system rozliczeń za przejazdy - dla jeżdżących codziennie przez cały miesiąc wybiera się jako bilet miesięczny (bez potrzeby odbijania w kasowniku) , dla jeżdżących nie regularnie (czyt. sporadycznie) ustawia się tzw. t-portmonetka gdzie po wejściu do autobusu przykładamy do czytnika (kasownika) i przy wysiadaniu ponownie przykładamy (w Pznaniu w systemie t-portmonetka naliczanie jest za ilość przejechanych przystanków).Ale co najważniejsze kartę można doładować na kilka sposobów:- przelewem z konta bankowego,- kartą płatniczą lub gotówką w biletomatach,- w kioskach i sklepach Wszystkich zainteresowanych dogłębniejszym pozn ...
Dodano: 13.06.2018 16:27    Przez: ~Waldek
Najpierw by musieli w MZK wpaść na tak genialny plan jak ustawienie biletomatow na przystankach, a nie wpychać je w autobusy, gdzie nie każdy autobus posiada ów biletomat, a już tym bardziej nie w każdym on działa. I teraz czekaj sobie na przystanku na autobus z nadzieją że ten będzie posiadał biletomat i że będzie on działać!
Dodano: 13.06.2018 23:48    Przez: ~Koninijczyk ;p
Popieram dobry pomysł, ja znam kilka takich i podobnych systemów,miałem okazje zobaczyć jak to działa w innych krajach ,miastach .W Koninie należy pewne sprawy zmienić od fundamentu.1. Wymiana Zarządu i Prezesa w MZK.2.Wynagrodzenia pracowników. 3.Funkcjonowanie całej infrastruktury-przystanki zajezdnie ,wiaty ,GPS ,tablice informacyjne ,rozkłady. 4 Zaplecze socjalne i warsztatowe w bazie MZK. 5. Wymiana sukcesywna taboru. Diagnoza jest prosta ale co z celami i ich realizacją, widzę że za tego Prezydenta i Prezesa MZK nie do ruszenia ,czas kruszenia betonu już nadszedł. Po wyborach musi być na te sprawy parcie.
Dodano: 14.06.2018 08:59    Przez: ~Karol k
1 z 2
12>>