Dzisiaj jest czwartek 20 września 2018, imieniny: Eustachego, Filipiny, Faustyny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (22205) SPORT FORUM FIRMY (5220) PRACA (66) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
27 / 20oC
Jutropogoda
26 / 15oC
Pojutrzepogoda
16 / 11oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Puchar Polski. Znamy ostatniego ćwierćfinalistę. S ... (0)Sadlno. Ruszył Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno- ... (10)

Prośba o upamiętnienie placu Niepodległości. Wspólne stanowisko

Dodano: 13.06.2018 13:39

Radny Jakub Eltman z Młodej Prawicy, zgodnie z deklaracją złożoną podczas minionej sesji Rady Miasta Konina, poinformował, że złożył pismo do prezydenta Konina w sprawie upamiętnienia placu Niepodległości.

Oficjalne stanowisko w tej sprawie jest porozumieniem prezesa Stowarzyszenia Represjonowanych w Stanie Wojennym – Lecha Stefaniaka, przewodniczącego MKO "Solidarność" w latach 1988-1990 i prezydenta Konina w latach 1990-1994 - Marka Waszkowiaka oraz Jakuba Eltmana, jako reprezentanta Stowarzyszenia Młoda Prawica.

- Uczestnicy przemian wolnościowych wraz z pokoleniem urodzonym już w wolnej Polsce wyrażają wspólnie zainteresowanie sprawą pamięci wobec takich miejsc. Jest to wspólny głos odnośnie wartości takich jak patriotyzm, pamięć historyczna, wolność, niepodległość. Zmiana nazwy z placu PZPR na plac Niepodległości była symbolicznym początkiem nowego rozdziału budowania wolnego kraju

– informuje J. Eltman.

- Jest zapewnienie od zastępcy prezydenta S. Lorka o upamiętnieniu tego miejsca i  innych związanych z niepodległością w ramach projektu „Konin dla Niepodległej”. Już wkrótce na placu oraz w innych miejscach zawisną flagi. Liczymy na pozytywne rozpatrzenie prośby o stworzenie tablicy pamiątkowej.

  • Prośba o upamiętnienie placu Niepodległości. Wspólne stanowisko

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

POPULARNE KOMENTARZE

Dla pisowcow najwazniejsze sa place, krzyze, tablice upamietniajace cos czy kogos a nie np to, ze ich wodz czy partia zamyka najwiekszy zaklad pracy i skazuje region na biede....
Dodano: 13.06.2018 14:05    Przez: ~Pn
Coś odnieść można wrażenie, że chłopaki nudzą się jak pies sołtysa przy budzie i wymyślają najróżniejsze szopki coby zaistnieć. A jest tyle pożytecznych społecznie zajęć w których mogliby owi piewcy tradycji patriotycznej błysnąć np. zbieranie śmieci na trawnikach, wymiecenie rynsztoków na kilku ulicach czy segregacja śmieci w sortowni. Ale nic z tego - będą owe chłopaki maszerować godnie machając sztandarami, wyśpiewywać bogoojczyźniane piosnki oraz wznosić modły do niebios. Robota fajna, nie kurząca a i napracować się nie potrzeba.
Dodano: 13.06.2018 14:35    Przez: ~Zdzich@
Szkoda, ze Eltman nie sklada pism do prezydenta Dudy o przestrzeganie Konstytucji, ktora kilka razy zlamal....
Dodano: 13.06.2018 14:02    Przez: ~Pn
Kobrzyckiemu na szyi.On lubi takie małe szaleństwa .
Dodano: 13.06.2018 14:45    Przez: ~ojczym Kobrzyckiego Tomka
Nieprzyjęcie ślubowania sędziów TK.Wystarczy znawco tematu i miłośniku marionetki podpisującej wszystko.
Dodano: 13.06.2018 15:33    Przez: ~money

KOMENTARZE

Szkoda, ze Eltman nie sklada pism do prezydenta Dudy o przestrzeganie Konstytucji, ktora kilka razy zlamal....
Dodano: 13.06.2018 14:02    Przez: ~Pn
Chyba wg kodowców i obywateli pzpr. Pokaż gdzie konstytucja była złamana?
Dodano: 13.06.2018 15:03    Przez: ~rr
Nieprzyjęcie ślubowania sędziów TK.Wystarczy znawco tematu i miłośniku marionetki podpisującej wszystko.
Dodano: 13.06.2018 15:33    Przez: ~money
@rr - wg promotora A. Dudy - prof. Zimmermana z UJ (wypowiedz z dn. z 13 grudnia 2015); "Andrzej Duda złamał konstytucję przynajmniej trzy razy: ułaskawiając Mariusza Kamińskiego, nie zaprzysięgając trójki sędziów Trybunału Konstytucyjnego wybranych przez poprzedni Sejm i dziś w nocy zaprzysięgając czterech sędziów wybranych w środę przez obecny Sejm." ====> To było na poczatku - pozniej konstytucje łamał nadal...
Dodano: 13.06.2018 15:36    Przez: ~Pn
Nazwijmy ten plac np. imieniem Zofii Itman. Ładnie brzmi a i poprawne politycznie.
Dodano: 13.06.2018 16:28    Przez: ~Jugol
Nazywajmy ten plac Placem Komunistów. Tylko na to zasługuje ten post PRLowski skansen zarzàdzany przez czerwony dwór zatrudniony w miejskich urzędach.
Dodano: 13.06.2018 16:57    Przez: ~Towarzysz Wrona z Piątego
@Kobrzysiu ty nigdy nie byles madry wiec nie wem po co te wynurzenia kompketnie mie na temat...
Dodano: 13.06.2018 17:18    Przez: ~Pn
PIS to komuchy pełną gębą.
Dodano: 13.06.2018 17:31    Przez: ~PZPR
Nie o niebie, a o chlebie Panie Radny. Nam w Koninie potrzeba nowych miejsc pracy, a Wy się o nie tylko modlicie.
Dodano: 13.06.2018 17:35    Przez: ~Józek
@Józek - predzej kolejna tablice smolenska albo robdo im kaczki dostaniesz...
Dodano: 13.06.2018 18:49    Przez: ~Pn
POlew to jest jeden wielki ale z ciebie kobrzycki .Dzięki tobie znów wygra SLD wybory w Koninie .Podejrzewam ,że robisz to celowo udając przygłupa z PiS aby zniechęcić do nich .I dobrze.
Dodano: 13.06.2018 19:19    Przez: ~ivan komarenko
Dla pisowcow najwazniejsze sa place, krzyze, tablice upamietniajace cos czy kogos a nie np to, ze ich wodz czy partia zamyka najwiekszy zaklad pracy i skazuje region na biede....
Dodano: 13.06.2018 14:05    Przez: ~Pn
BIEDĘ ale umysłową
Dodano: 13.06.2018 14:59    Przez: ~Polacy
Umyslowa niede takze.... patrzac na pisowcow i ich fanatykow.
Dodano: 13.06.2018 15:38    Przez: ~Pn
@b0rys bokk - po tym jadzie i belkocie jestem pewien, ze los cie doswiadczy tak, jak ma to zasługujesz. Tylko tyle i az tyle. 😂😂😂
Dodano: 13.06.2018 17:17    Przez: ~Pn
@TVP INFO - nie musze ogladac tv by mieć wlasne zdanie. A to, ze prawda cie boli, nic na to nie poradze.
Dodano: 13.06.2018 18:36    Przez: ~Pn
Chłopcze wróć do podstawówki i naucz się pisać
Dodano: 13.06.2018 14:17    Przez: ~katecheta
Kuba to mądry chłopak, wie co robi
Dodano: 13.06.2018 14:34    Przez: ~ministrant
tak jak Kubuś Puchatek..
Dodano: 13.06.2018 14:49    Przez: ~zx
Kuba ma ogromne parcie na szkło, promowac, promować i jeszcze raz promować się. Robić szum medialny kolo siebie a tak prawdę mówiąc nic nie robic. Wyborcy odpowiednio ocenią. Nie tedy ta droga.
Dodano: 13.06.2018 17:55    Przez: ~Xyz
Widziałam biedaczka na procesji Bożego Ciała-dwoił się i troił żeby tylko załapać się na jakimś zdjęciu -żenujący dzieciak !
Dodano: 14.06.2018 16:22    Przez: ~KLER yk
Coś odnieść można wrażenie, że chłopaki nudzą się jak pies sołtysa przy budzie i wymyślają najróżniejsze szopki coby zaistnieć. A jest tyle pożytecznych społecznie zajęć w których mogliby owi piewcy tradycji patriotycznej błysnąć np. zbieranie śmieci na trawnikach, wymiecenie rynsztoków na kilku ulicach czy segregacja śmieci w sortowni. Ale nic z tego - będą owe chłopaki maszerować godnie machając sztandarami, wyśpiewywać bogoojczyźniane piosnki oraz wznosić modły do niebios. Robota fajna, nie kurząca a i napracować się nie potrzeba.
Dodano: 13.06.2018 14:35    Przez: ~Zdzich@
Zamiadt zająć sie naprawde piwaznymi tematami... szkoda slow.
Dodano: 13.06.2018 15:39    Przez: ~Pn
Gdzie by tu jeszcze tablicę powiesić?
Dodano: 13.06.2018 14:37    Przez: ~Pissuaski troll
Kobrzyckiemu na szyi.On lubi takie małe szaleństwa .
Dodano: 13.06.2018 14:45    Przez: ~ojczym Kobrzyckiego Tomka
Za to TVP Info mowi sama prawde.... hehehe....
Dodano: 13.06.2018 17:19    Przez: ~Pn
@Polak - jestem zarówno Polakiem z krwi i kości jak i Europejczykiem. Choc, wg twojego guru Kaczyńskiego, jestem z gorszego sortu ale to akurat odbieram hako zaszczyt.
Dodano: 13.06.2018 18:39    Przez: ~Pn
@Pn nie ma czegos takiego jak europejczyk. Europejczyk to mieszkaniec europy.WSZYSCY Polacy sa europejczykami ty sprzedajna niemiecka kurtyzano niezależnie czy głosuja na kaczora czy tuska. We łbach wam sie POprzewracało lewaki. Tworzycie jakies POdziały na POlaków i europejczyków. Gotowy jestes krajana śmeiciu pobic za to że głosuje na pisiorów. Tak ci we łbie TVN i wyborcza zaKODowała. Schetyna sie cieszy ze ma za soba takich idiotów gotowych na rozlew krwi zeby on i jego kolesie znów mogli żrec osmiorniczki za 2000 za NASZE POLSKIE POLAKÓW pieniadze! TFUUUUUU ty lewacki POmiocie... Prawdziwy Polak to patriota. niech sie te schetyny żrą sami ze sobą na wiejskiej. Ty głupcze zobacz co oni z toba zrobili...
Dodano: 13.06.2018 19:15    Przez: ~BÓg-HONOR-OJCZYZNA-POLSKA
"(...) nie ma czegos takiego jak europejczyk. Europejczyk to mieszkaniec europy.WSZYSCY Polacy sa europejczykami (...)" => co ty bierzesz, ze tak bredzisz? 😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂
Dodano: 13.06.2018 19:25    Przez: ~Pn
"(...) zeby on i jego kolesie znów mogli żrec osmiorniczki za 2000 za NASZE POLSKIE POLAKÓW pieniadze! (...)" => wiesz ile osmiorniczek moga kupic sobie ci, ktorzy dostali nagrody "bo im sie nakezalo"? Wagony, ba pociagi osmiorniczek. I co na ich temat powiesz? Wszak to oni, czy Pisiewicze, ograbiaja nas wzystkich, takze ciebie smieszny narodowczyku-piSSuarczyku... 😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂
Dodano: 13.06.2018 19:28    Przez: ~Pn
Nazwijcie jakieś rondo moim imieniem. Tak nie lubię tego miasta. Będę rzygać.
Dodano: 13.06.2018 14:42    Przez: ~Maryla R.
Maryla R. musisz poczekac. Przed toba mnostwo Pisiewiczy, o bylych czy obecnych pisowcach nie wspominam. Oni wszyscy musza miec swoje placyki, pkace, ronda, ukiczki etc.
Dodano: 13.06.2018 15:41    Przez: ~Pn
Flagi RP jak najbardziej !!!! Piękny i dumny widok. Ale ciekawsze jest co ruszy szybciej przeprawa czy pociągi :D
Dodano: 13.06.2018 14:49    Przez: ~ministrant
100 rocznica odzyskania niepodległości ? Solidarność była organizacją wolnościową ? Wolnej Polski nie ma już od czasów II Wojny światowej. Najpierw Niemcy, potem Rosjanie, następnie farbowane czerwone lisy na czele z Lechem "Bolkiem" Wałęsą a teraz okupacja Unii Europejskiej. Dobrze że są jeszcze takie osoby jak Pan Radny. Pełen energii i świeżych pomysłów. Bo patrząc na te czerwone mordy w naszym mieście to aż chce się rzygać. Na niektórych czeka już bujane krzesło przed kominkiem i emerytura a nie kolejne wybory, inni tylko myślą jak tu wybić się wyżej po przecież pieniądze jakie można ukraść w Koninie są drobnymi przy tych jakie czekają na nich w Warszawie czy Poznaniu. Brawo Panie Jakubie niech Pan nie zmienia swoich poglądów i pokaże tej bandzie dziadków co mogą zrobić młodzi.
Dodano: 13.06.2018 15:02    Przez: ~zatroskany
Dobrze, ze jest UE bo juz dawno dyktatura kaczorowa by opanowala kraj.
Dodano: 13.06.2018 15:43    Przez: ~Pn
I już następuje totalny atak totalnej opozycji pod byle jakim pretekstem, byle by tylko dokopać obecnie panującym. Tu nie liczy się merytoryczna krytyka, ale poniżenie i w końcu zniszczenie przeciwnika politycznego, jeśli nawet ten przeciwnik sprawuje władzę z woli społeczeństwa, wybrany w demokratycznych wyborach.
Dodano: 13.06.2018 15:53    Przez: ~Symp. PiS
Chlopczw na twoj pis glosowalo niespelna 20% spoleczenstwa. Ponad 80% na nich nie glosowalo. LEozumiesz różnice??? 80 jest duzo wieksze od 20. Pisiory mie maja mandatu spolecznego by niszczyc Polske takze na arenie międzynarodowej. Polska w UE jest dzisiaj dziadem (27:1 dobitnie to pokazalo) i nalezy nad tym ubolewac. I to jest merytoryczna krytyka... dlugo by pusac a ja nie mam zamiaru ci tłumaczyć bo wy wiecei swoje. Dla was 20 jest wieksza luczna od 80 a porazka 27:1 wielkim sukcesem. Wy widzicie inny swiat....