Dzisiaj jest czwartek 20 września 2018, imieniny: Eustachego, Filipiny, Faustyny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (22209) SPORT FORUM FIRMY (5220) PRACA (66) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
27 / 20oC
Jutropogoda
26 / 15oC
Pojutrzepogoda
16 / 11oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Puchar Polski. Znamy ostatniego ćwierćfinalistę. S ... (0)Sadlno. Ruszył Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno- ... (10)

Konin. Pieniądze od starostwa dla szpitala. Będzie nowy sprzęt

Dodano: 13.06.2018 18:23
Źródło: LM.pl

Rozbudowa poczty pneumatycznej i zakup sprzętu do krioterapii. Starostwo Powiatowe w Koninie przekazało ponad 70 tys. zł na pomoc szpitalowi.

W konińskim starostwie podpisano dziś dwie umowy dotacyjne. Pierwsza dotyczy rozbudowania systemu poczty pneumatycznej, która powstała w ubiegłym roku (również dzięki środkom pochodzącym z kasy powiatu).

- Przekazaliśmy 100 tys. zł na ten cel, a teraz 60 tys. zł. Cieszymy się, że jeśli chodzi o pocztę to jesteśmy pionierami w Wielkopolsce. Te urządzenia mają to do siebie, że można je rozbudowywać – mówi starosta Stanisław Bielik.

Rury, którymi przesyłane są próbki do badań póki co łączą szpitalny oddział ratunkowy z laboratorium.

- To jest jeden z niewielu zakupów, którego nie kwestionuje nikt w szpitalu. A to znaczy, że był trafiony i się sprawdza – mówi Leszek Sobieski, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Koninie. - Przekaz próbek do badań to są sekundy. Jest to czas nieosiągalny przy przejściu pieszo do laboratorium. Poza tym mamy pewność, że materiały trafiają do badań w sposób bezpieczny i nikt nie jest w stanie ingerować w próbki – dodaje.

Nie wiadomo jeszcze jakie oddziały zostaną jako kolejne objęte pocztą pneumatyczną. Dyrektor Sobieski zapewnia, że ich liczba zależeć będzie od kosztów. Z pewnością będą to jednak oddziały wymagające badań i analiz medycznych, na przykład nefrologia. Poczta pneumatyczna ma być rozbudowana jeszcze w tym roku. Do końca roku ma też w konińskim szpitalu pojawić się nowe urządzenie do krioterapii.

- Zadzwoniono do mnie zimą, że uszkodziło się urządzenie do krioterapii i nie nadaje się ono już do remontu. Proszono nas o wsparcie zakupu nowego. Rada się do tego przychyliła i dzięki temu możemy przekazać środki – mówi starosta Bielik.

Na nowy sprzęt do zakładu fizjoterapii przeznaczono 13,5 tys. zł. A od początku kadencji z kasy powiatu przekazano na rzecz szpitala już ponad 230 tys. zł.

fot. LM.pl, Starostwo Powiatowe w Koninie

  • Konin. Pieniądze od starostwa dla szpitala. Będzie nowy sprzęt
  • Konin. Pieniądze od starostwa dla szpitala. Będzie nowy sprzęt
  • Konin. Pieniądze od starostwa dla szpitala. Będzie nowy sprzęt
  • Konin. Pieniądze od starostwa dla szpitala. Będzie nowy sprzęt
  • Konin. Pieniądze od starostwa dla szpitala. Będzie nowy sprzęt

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

POPULARNE KOMENTARZE

Bielik in foto typowy LEŚNY DZIADEK, może tak jak Józio, czas odejść...
Dodano: 14.06.2018 18:50    Przez: ~plum
LM usunął wszystkie komentarze
Dodano: 13.06.2018 22:03    Przez: ~Józef
Młody ,pełen energii i pomysłów...zaledwie 70 lat. Co ty chcesz od niego ?
Dodano: 14.06.2018 10:05    Przez: ~lekarz zusu
Towarzystwo wzajemnej adoracji ,ciekawe z jakich pieniędzy te prezenty chyba nie ze swoich.Za złą sytuację w polskim tzw lecznictwie wyłącznie są odpowiedzialni głównie lekarze, następnie firmy farmaceutyczne i aptekarze to oni dyktują warunki ,jest to kasta nadzwyczajna , a za wszystko płaci pacjent ,bo musi mieć na wizytę 150 zł ,musi wkupić leki ,jeść już nie musi bo nie ma za co. Przekazywanie szpitali w ręce Samorządów jest celowe by udowodnić że są nie rentowne o ci tzw cudzo twórcy lekarze w prywatnych rękach to wyprowadzą na prostą .W publicznych szpitalach zapomina się o pacjentach żeby nie oni to wszystko było ok .Jest to głos skrajny ale czy nie prawdziwy. Jak najmniej lekarzy w NFZ wyciąć do minn.NFZ może zreformować tylko wojna nie ma innego rozwiązania. trzeba się określić jak się leczyć albo prywatnie albo publicznie a nie że lekarze w publicznym leczą a w prywatnym konsultacje tu kasa i tu kasa. To jest chore.
Dodano: 14.06.2018 10:06    Przez: ~karol k

KOMENTARZE

LM usunął wszystkie komentarze
Dodano: 13.06.2018 22:03    Przez: ~Józef
NFZ nie uzdrowi żaden system - socjalizm nie dał rady , po 89 roku nie dali rady i nawet Wielcy Socjalo-patrioci z pisssu nie dali rady. Nawet Wielki Prezes czekał dwa lata na zabieg na kolanko.
Dodano: 14.06.2018 07:58    Przez: ~Empik
Taaa, juz wierze, ze naczelnik czekal 2 lata. Cgyba, ze specjalnie, by osobiście dopilnowac zniszczenie TK, sadow itp itd.
Dodano: 14.06.2018 10:48    Przez: ~Pn
Minister zdrowia Łukasz Szumowski podkreśla, że prezes PiS podczas pobytu w szpitalu nie liczył na specjalne traktowanie w związku z pełnioną funkcją. Jak twierdzi, Jarosław Kaczyński czekał na operację tyle, ile inni pacjenci.
Dodano: 14.06.2018 11:35    Przez: ~Teraz już wierzysz ?
Skoro tak mówi minister,to musiało tak być. Ja jestem oburzony,że tak potraktowali prezesa jak zwykłego pacjenta.Minister do dymisji !
Dodano: 14.06.2018 11:37    Przez: ~symp. Pycha i Szmal
Jaki tyn SARY-osta stary,jaki brzydki A jaki mundry podobno!
Dodano: 14.06.2018 16:40    Przez: ~POPROSTU POPROSTU
NA ,,PRZYJAZNI '' DOSTAŁEM POLECENIE ZBADANIA : ,,ŻYLNEGO'' [CZAS OCZEKIWANIA OKOŁO DWA MIESIĄCE] . ,, MOGĘ? :-SZYBCIEJ '' ZBADAĆ ŻYŁY W ,,SZPITALU?''. ...
Dodano: 14.06.2018 03:41    Przez: ~L
W szpitalu będzie nowy sprzęt, bo stary zepsuł się już zimą.
Dodano: 14.06.2018 05:39    Przez: ~,,,,
"Zadzwoniono do mnie zimą, że uszkodziło się urządzenie do krioterapii i nie nadaje się ono już do remontu ... – mówi starosta Bielik. Na nowy sprzęt do zakładu fizjoterapii przeznaczono 13,5 tys. zł.". To im Starostwo pomogło 1 pensją dla lekarza i to netto.
Dodano: 14.06.2018 08:42    Przez: ~lo
A tymczasem starosta Bielik ,od zimy już zarobił z naszych podatków ok.70 tysięcy zł . Ale ile za to pomógł...
Dodano: 14.06.2018 10:01    Przez: ~biurokracja
Jaki starosta taki powiat, beznadzieja
Dodano: 14.06.2018 09:25    Przez: ~Zatroskany
Młody ,pełen energii i pomysłów...zaledwie 70 lat. Co ty chcesz od niego ?
Dodano: 14.06.2018 10:05    Przez: ~lekarz zusu
Kak tiebia zawud ? Widać jesteś moskiewskim trollem.Wyszło SZYDŁÓ z worka .
Dodano: 14.06.2018 11:39    Przez: ~tawarisz PN
Byle do jesieni !mam nadzieję ,że pozbędziemy się tych dziadków-czerwonych z miasta a zielonych z powiatu.Czas się rozstać z korytem !!! Kończcie wstydu oszczędżcie !!!!
Dodano: 14.06.2018 16:37    Przez: ~POSZ-WON
Towarzystwo wzajemnej adoracji ,ciekawe z jakich pieniędzy te prezenty chyba nie ze swoich.Za złą sytuację w polskim tzw lecznictwie wyłącznie są odpowiedzialni głównie lekarze, następnie firmy farmaceutyczne i aptekarze to oni dyktują warunki ,jest to kasta nadzwyczajna , a za wszystko płaci pacjent ,bo musi mieć na wizytę 150 zł ,musi wkupić leki ,jeść już nie musi bo nie ma za co. Przekazywanie szpitali w ręce Samorządów jest celowe by udowodnić że są nie rentowne o ci tzw cudzo twórcy lekarze w prywatnych rękach to wyprowadzą na prostą .W publicznych szpitalach zapomina się o pacjentach żeby nie oni to wszystko było ok .Jest to głos skrajny ale czy nie prawdziwy. Jak najmniej lekarzy w NFZ wyciąć do minn.NFZ może zreformować tylko wojna nie ma innego rozwiązania. trzeba się określić jak się leczyć albo prywatnie albo publicznie a nie że lekarze w publicznym leczą a w prywatnym konsultacje tu kasa i tu kasa. To jest chore.
Dodano: 14.06.2018 10:06    Przez: ~karol k
Zwróć uwagę, że ma wzrosnąć nakład na NFZ do 6%. Powoduje to, że kasy na następny okres będzie ok 840 miliardów przy 460 miliardach za taki sam okres poprzedni. Jest to gigantyczny wzrost. Minister PiS wymyślił by część tych pieniędzy podlegała kontroli społecznej i jest to pomysł jak z czasów PO do dziś nie zrobiony. Jest to indywidualna karta z chipem rejestrująca usługi, leki itd dzięki czemu elektronicznie usługi i leki skontroluje Minister i sam właściciel karty. Koszt ok pół miliarda złotych. Dzięki niemu można oszczędzić kilka procent z 840 miliardów ... czyli się zwróci z zyskiem ...
Dodano: 14.06.2018 12:11    Przez: ~lo1
Co na to media ogólnokrajowe mające reklamy leków, co na to lekarze ... Oburzeni. Trudno mówić im o sobie (powodach) więc zasłaniają się budżetem - jak to teraz NFZ zmarnuje kasę 0,5 mld zł np: na rehabilitację niepełnosprawnych (modny temat). Dwie pieczenie na 1 ogniu: uderzyć w rząd i najważniejsze uderzyć w reformę i kartę Ubezpieczenia. Twierdzą, że niebawem będą eDokumenty, ale nie podają, że wchodzić będą kilka lat (bez obsuwy) a potem będziemy je stopniowo wymieniać kilka lat. Razem może być to i dekada! Ale czego się nie zrobi by leczyć zdrowych z małymi ograniczeniami. By mieć mniejszą kontrolę przez dekadę.
Dodano: 14.06.2018 12:19    Przez: ~lo2
Co to za BARBI na zdj.4 stoi po prawej ?
Dodano: 14.06.2018 16:42    Przez: ~GULINIANKA
Bielik in foto typowy LEŚNY DZIADEK, może tak jak Józio, czas odejść...
Dodano: 14.06.2018 18:50    Przez: ~plum
PRopnuję zakup wózków inwalidzkich naSOR bo mają aź 3,,słownie trzy,,bo wtedy pocztą trzebaby do toalety się dostać,możeby biednemu szpitalowi ktoś te pojazdy zasponsorował
Dodano: 14.06.2018 23:02    Przez: ~Ja
Jeżeli wózków na SOR nie kupicie bo zadrogie to może lektyki ,bo ludzi do noszenia to trochę by się znalazło
Dodano: 14.06.2018 23:09    Przez: ~Ty
Może tą kase na lekarza na na doraźnej by przeznaczyć a nie 5 godzin czekania!!!!!
Dodano: 14.06.2018 23:32    Przez: ~pacjęt
1 z 2
12>>