Dzisiaj jest sobota 17 listopada 2018, imieniny: Grzegorza, Salomei, Elżbiety WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (21707) SPORT FORUM FIRMY (5250) PRACA (56) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
-1 / 0oC
Jutropogoda
4 / 3oC
Pojutrzepogoda
4 / 2oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Jan Klimkowski zagrał na Mistrzostwach Świata w Sz ... (7)Zatrzymano drugiego ze sprawców postrzelenia dosta ... (50)

Lekarze rodzinni bez porozumienia z NFZ, a umowy wygasają 30.06

Dodano: 20.06.2018 16:24

Lekarze rodzinni informują, że nie ma porozumienia z prezesem NFZ, a umowy wygasają 30 czerwca. Apelują o spotkanie z ministrem zdrowia.

O pilną interwencję oraz spotkanie wnioskują do ministra zdrowia lekarze i świadczeniodawcy skupieni wokół PPOZ. Powodem jest brak porozumienia z prezesem Narodowego Funduszu Zdrowia w związku z trwającymi rozmowami mającymi na celu przedłużenie obecnych umów w podstawowej opiece zdrowotnej, które wygasają 30 czerwca.

Dziś w Centrali NFZ odbyło się kolejne spotkanie w sprawie przedłużenia umów na świadczenia z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej. - Propozycje, jakie przedstawił prezes NFZ nie wzmacniają pozycji poz, a jedynie tworzą wizję kolejnych obowiązków nakładanych na lekarzy przy spadających nakładach na podstawową opiekę zdrowotną. Nie możemy się na nie zgodzić – podkreśla Bożena Janicka, prezes Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia.

Według PPOZ – podstawowa opieka zdrowotna jest dalece niedofinansowana, a dodatkowo została pominięta w planie finansowym NFZ. – Sytuacja w poz staje się coraz trudniejsza. Ciągle rośnie ilość udzielanych świadczeń, rozrasta się biurokracja, rosną też oczekiwania i potrzeby samych pacjentów – mówią lekarze PPOZ.

Swoje uwagi z jednoczesną prośbą o interwencję w dniu 15 czerwca przekazali Ministrowi Zdrowia, Łukaszowi Szumowskiemu. Dziś po raz kolejny wystąpili o pilne spotkanie. – To spotkanie jest konieczne, bo od dalszych rozmów zależeć może ciągłość zabezpieczenia pacjentom świadczeń od 1 lipca bieżącego roku – podkreślają lekarze PPOZ.

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:lekarze rodzinni,   PPOZ,   Bożena Janicka,   umowy NFZ,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

POPULARNE KOMENTARZE

Nas pacjentów nie interesują wasze problemy, my chcemy być fachowo i szybko leczeni, a ponadto w godnych warunkach przy pełnej kulturze personelu medycznego jako, że każdy z nas Polaków odprowadza składki na opiekę zdrowotną i wymaga fachowej opieki medycznej. Czy aż tak wiele żądamy ?
Dodano: 20.06.2018 18:25    Przez: ~K-n
Czy ktoś widział może biednego lekarza dojeżdzającego do pracy na rowerze i mieszkającego w bloku osiedlowym, w mieszkaniu 38 m kw. ?
Dodano: 20.06.2018 19:01    Przez: ~Pytam
Służba zdrowia pada, brak personelu medycznego, brak pieniędzy na leczenie pacjentów i tak jest od lat, żadna opcja polityczna będąca u władzy nie może sobie z tym problemem poradzić. Jeśli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze, czy na pewno, a może zła organizacja, zły sposób zarządzania placówkami medycznymi, marnotrawstwo, brak gospodarności w tychże placówkach ?
Dodano: 20.06.2018 18:21    Przez: ~K-n
jak znasz lekarza, który kogoś skutecznie z czegokolwiek WYLECZYŁ to daj namiary. Bo ja znam tylko takich co leczą, leczą i wyleczyć nie potrafią... nie mówiąc już o szybkiej i dobrej diagnozie...
Dodano: 20.06.2018 19:39    Przez: ~masakra
W domyśle czytaj. NFZ nie ma kasy i próbuje zmusić przychodnie do pracy poniżej kosztów. Czy przychodnie ciągną poniżej kosztów? Nie wiem. Ale wiem że prywatyzację służby zdrowia dokonali politycy nie lekarze. Skoro państewko stać na takie rozwiązania to niech płaci. Może szpitale UPUBLICZNIĄ ile dokładnie zalega NFZ z płatnościami za wykonane zabiegi? Może w końcu ludzie dowiedzą się jak NFZ pięknie potrafi aptece cofnąć refundację z powodu głupoty jakiejś, by ta prawie popłynęła? Ten system nie działa. Wielu wspaniałych lekarzy się w nim marnuje. Wiele pielęgniarek, techników labolatoryjnych, farmaceutów się marnuje.
Dodano: 20.06.2018 17:26    Przez: ~Sw

KOMENTARZE

W domyśle czytaj. NFZ nie ma kasy i próbuje zmusić przychodnie do pracy poniżej kosztów. Czy przychodnie ciągną poniżej kosztów? Nie wiem. Ale wiem że prywatyzację służby zdrowia dokonali politycy nie lekarze. Skoro państewko stać na takie rozwiązania to niech płaci. Może szpitale UPUBLICZNIĄ ile dokładnie zalega NFZ z płatnościami za wykonane zabiegi? Może w końcu ludzie dowiedzą się jak NFZ pięknie potrafi aptece cofnąć refundację z powodu głupoty jakiejś, by ta prawie popłynęła? Ten system nie działa. Wielu wspaniałych lekarzy się w nim marnuje. Wiele pielęgniarek, techników labolatoryjnych, farmaceutów się marnuje.
Dodano: 20.06.2018 17:26    Przez: ~Sw
Jakiekolwiek posunięcie działaczy tzw. dobrej zmiany w jakiejkolwiek dziedzinie życia publicznego z góry oznacza porażkę. Ale cóż, skoro do wykonania prac wyznaczeni zostali rożni misiewicze czy inne pisiewicze tj. miernoty ale za to z legitymacją PiSa to już tak będzie do czasu aż Polska stanie się krajem rządów ludzi normalnych. Jednakże na ten dzień musimy czekać do kolejnych wyborów w których to ciemnota populistyczna będzie stanowiła mniejszość głosującą, a ludzie światlejsi nie dadzą się omamić przedwyborczym rozdawnictwem i obiecankami życia dostatniego na cudzy koszt.
Dodano: 20.06.2018 20:24    Przez: ~Zdzich@
Lekarzyku,,co,,masz,,w,,garazyku.
Dodano: 20.06.2018 21:30    Przez: ~Kolo
Biorę tą biedę lekarzy w ciemno. Też chcę mieć ich problemy.
Dodano: 21.06.2018 09:33    Przez: ~Pacjent
Służba zdrowia pada, brak personelu medycznego, brak pieniędzy na leczenie pacjentów i tak jest od lat, żadna opcja polityczna będąca u władzy nie może sobie z tym problemem poradzić. Jeśli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze, czy na pewno, a może zła organizacja, zły sposób zarządzania placówkami medycznymi, marnotrawstwo, brak gospodarności w tychże placówkach ?
Dodano: 20.06.2018 18:21    Przez: ~K-n
Kasa poszła na doraźne korzyści piSS (pseudoprogram Patologia pińcset) by ci trwali u koryta przynajmniej 2 kadencje. A nie ma na poważne sprawy. Ot, DOJNA zmiana w kolejnej odsłonie...
Dodano: 20.06.2018 18:28    Przez: ~Pn
Pn ta za poprzedniej złodziejskiej zmiany było lepiej co nie??Chyba tylko tobie bo miałeś wyższą emeryturkę a teraz kwiczysz za jej brakiem.
Dodano: 20.06.2018 18:41    Przez: ~xd
Pn jest chory na głowę, dlaczego nie bierze tabletek, które mu lekarz przepisał ? Nienawiść jest naprawdę straszną chorobą.
Dodano: 20.06.2018 18:54    Przez: ~Felczer
Nas pacjentów nie interesują wasze problemy, my chcemy być fachowo i szybko leczeni, a ponadto w godnych warunkach przy pełnej kulturze personelu medycznego jako, że każdy z nas Polaków odprowadza składki na opiekę zdrowotną i wymaga fachowej opieki medycznej. Czy aż tak wiele żądamy ?
Dodano: 20.06.2018 18:25    Przez: ~K-n
jak znasz lekarza, który kogoś skutecznie z czegokolwiek WYLECZYŁ to daj namiary. Bo ja znam tylko takich co leczą, leczą i wyleczyć nie potrafią... nie mówiąc już o szybkiej i dobrej diagnozie...
Dodano: 20.06.2018 19:39    Przez: ~masakra
jak zastrajkowaly pielegniarki to grazyny oburzone pisza powolaniu!ze jak tak mozna ze powolanie!!! a pielegniarki odbieraja po 1800 za miesiac!! lekarze maja 150 zl na godzine i wiecznie im malo!!! 150 zeta!!!!! jak oni strajkuja to nikt nie mowi o powolaniu
Dodano: 20.06.2018 18:27    Przez: ~bidon
To ile w końcu zarabiają lekarze, a ile pielęgniarki ?
Dodano: 20.06.2018 18:56    Przez: ~Pacjent
Czy ktoś widział może biednego lekarza dojeżdzającego do pracy na rowerze i mieszkającego w bloku osiedlowym, w mieszkaniu 38 m kw. ?
Dodano: 20.06.2018 19:01    Przez: ~Pytam
Pielęgniarki w szpitalu są już stare i im się robić już nie che i nie mają siły,żadna kasa im nie będzie pasowała.Są zmęczone jest ich mało.Młode nie chcą pracować ,albo wyjeżdżają.Niedługo będą pracowały Ukrainki dla nich 1800 zł to majątek.
Dodano: 20.06.2018 21:24    Przez: ~ewa
Powiem tak, jest paru lekarzy ok a wielu pyta pacjenta jakie leki przepisać. Często to nieuki, brak właściwej diagnozy, tata czy mama są lekarzami więc syn czy córka "dzierżą fach". A co umie, to sprawa drugorzędna. Ostatnio miałam chorą w szpitalu - masakra. Generalnie gołym okiem widać, że brak organizacji, po 2 razy na te same badania prowadzą /bo ten zapomniał, a tamten nie odnotował/ marnotrawstwo, dodatkowo arogancja. Nie ma jak była służba zdrowia za tzw. komuny. Wtedy starczało na wszystko i było poszanowanie chorego.
Dodano: 20.06.2018 19:46    Przez: ~Anka
jak wiesz lepiej jak leczyc to złóz CV do szpitala. Bawia mnie te opinie kogos kto siedzi cale dnie w domu i zyje z zasilku i 1000plus za brajanka i dżessice i się madruje na tematy o ktorych nie ma pojecia. Taka natura polaczka cebulaczka.
Dodano: 21.06.2018 09:11    Przez: ~nie jestem lekarzem
Jak nie jesteś lekarzem, to po co głos zabierasz w sprawie? Generalnie w szpitalach jest bałagan,wynika to z braku organizacji, tam nie dotarł jeszcze porządny organizator - koordynator prac. Byle dzień zleciał. Znaczna część pielęgniarek jest w porządku a część po prostu pomyliła się z zawodem. Każdy powinien robić to co umie i lubi a nie z przymusu. Nie wiem czy w prywatnych firmach by sobie na to pozwolili.
Dodano: 21.06.2018 10:57    Przez: ~xyz
Ciągle mają mało,a jak chcę się skierowanie na kilka badań to Wielka łaska,a na Zatozu to wręcz nie chcę dać ze na pewno i tak wyniki zawyźone są w starszym wieku mówi się.Czy przeciętny pacjent wie o tym, ze lekarze rodzinni otrzymują CO MIESIĄC pieniądze za kaźdego pacjenta pomimo że od lat nie był w przychodni??????? Wystarczy ze jest się zapisanym u danego lekarza,i za wszystkich zapisanych co miesiąc fundusz płaci.A dlaczego nie za tych tylko którzy byli w danym miesiącu u lekarza?????? I tak to wygląda - i pokaż lekarzu co masz w garażu!!!!!!!
Dodano: 20.06.2018 22:26    Przez: ~Pielęgniarka
Brak ? Z , REJESTRACJI PRZEKAZANIA SKIEROWANIA DO INNEGO SPECJALISTY Z ,,KRÓTSZYM '' TERMINEM ? . OD RAZU SKIEROWANIE DO WŁAŚĆIWEGO SPECJALISTY . LEK ,, ALERGICZNY ,,MOŻE '' BYĆ , O POŁOWĘ TANSZY ,BEZ DWUCH TABLETEK?. LEK ALERGICZNY ,,WIECEJ JAK ? ,,OPAKOWANIE'', BO CZAS OCZEKIWANIA ,PRZYJSCIA TO ,,NIE DOKTORA''. ...
Dodano: 21.06.2018 01:15    Przez: ~M
,,....rosną też oczekiwania i potrzeby samych pacjentów" - a to niby coś , co lekarzy zaczęło dziwić?
Dodano: 21.06.2018 05:31    Przez: ~Ula
ty oczekujesz wiekszego zasiłku i wiecej na dzieci... Ja bierzesz z MOPSU jedzenie to tez chcesz jesc za darmo najlepsze produkty... Nie dziw sie lekarzom. To tez polacy.
Dodano: 21.06.2018 09:13    Przez: ~lolek
Winę za ten bałagan ponoszą głównie lekarze i basta. Czas znów zacząć chocholi taniec.jak co roku, to samo . tak jest to robione specjalnie na bałaganie w systemie lecznictwa zarabiają tylko lekarz, a gdzie pacjent. Dlaczego są tak duże różnice w zarobkach nawet do 30 razy. Lekarze to kasta to każdy powie i wie ,mało kto zaprzeczy.to trzeba zmienić . Zacząć od podstaw robota na dwie dekady. 1 kształcenie lekarzy personelu medycznego. 2. Właściwe zarządzanie służbą zdrowia. 3 właściwe wynagradzanie za pracę. 4 właściwe traktowanie pacjenta. Przecież w NFZ pracują głownie lekarz i to się wszystko zaplątuje, w kółko to samo .Trzeba o tym mówić i krzyczeć głośno - bo dla tej kasty to "dobrze jak wszystko będzie po staremu ". czyż by się mylił.
Dodano: 21.06.2018 09:46    Przez: ~Karol k
Zamiast opieki lekarskiej będziemy mieli ,,darmowe badania lekarskie".
Dodano: 21.06.2018 12:19    Przez: ~Qń
1 z 2
12>>