Dzisiaj jest wtorek 12 listopada 2019, imieniny: Renaty, Witolda, Czcibora WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19122) SPORT FORUM FIRMY (5411) PRACA (42) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
6 / 6oC
Jutropogoda
7 / 7oC
Pojutrzepogoda
8 / 6oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Hejosz przechodzi na zawodowstwo. Celuje w mistrzo ... (0)Premier przyjął rezygnację wojewody Zbigniewa Hoff ... (0)

Lekarze rodzinni bez porozumienia z NFZ, a umowy wygasają 30.06

Dodano: 20.06.2018 16:24

Lekarze rodzinni informują, że nie ma porozumienia z prezesem NFZ, a umowy wygasają 30 czerwca. Apelują o spotkanie z ministrem zdrowia.

O pilną interwencję oraz spotkanie wnioskują do ministra zdrowia lekarze i świadczeniodawcy skupieni wokół PPOZ. Powodem jest brak porozumienia z prezesem Narodowego Funduszu Zdrowia w związku z trwającymi rozmowami mającymi na celu przedłużenie obecnych umów w podstawowej opiece zdrowotnej, które wygasają 30 czerwca.

Dziś w Centrali NFZ odbyło się kolejne spotkanie w sprawie przedłużenia umów na świadczenia z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej. - Propozycje, jakie przedstawił prezes NFZ nie wzmacniają pozycji poz, a jedynie tworzą wizję kolejnych obowiązków nakładanych na lekarzy przy spadających nakładach na podstawową opiekę zdrowotną. Nie możemy się na nie zgodzić – podkreśla Bożena Janicka, prezes Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia.

Według PPOZ – podstawowa opieka zdrowotna jest dalece niedofinansowana, a dodatkowo została pominięta w planie finansowym NFZ. – Sytuacja w poz staje się coraz trudniejsza. Ciągle rośnie ilość udzielanych świadczeń, rozrasta się biurokracja, rosną też oczekiwania i potrzeby samych pacjentów – mówią lekarze PPOZ.

Swoje uwagi z jednoczesną prośbą o interwencję w dniu 15 czerwca przekazali Ministrowi Zdrowia, Łukaszowi Szumowskiemu. Dziś po raz kolejny wystąpili o pilne spotkanie. – To spotkanie jest konieczne, bo od dalszych rozmów zależeć może ciągłość zabezpieczenia pacjentom świadczeń od 1 lipca bieżącego roku – podkreślają lekarze PPOZ.

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:lekarze rodzinni,   PPOZ,   Bożena Janicka,   umowy NFZ,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Nas pacjentów nie interesują wasze problemy, my chcemy być fachowo i szybko leczeni, a ponadto w godnych warunkach przy pełnej kulturze personelu medycznego jako, że każdy z nas Polaków odprowadza składki na opiekę zdrowotną i wymaga fachowej opieki medycznej. Czy aż tak wiele żądamy ?
Dodano: 20.06.2018 18:25    Przez: ~K-n
Czy ktoś widział może biednego lekarza dojeżdzającego do pracy na rowerze i mieszkającego w bloku osiedlowym, w mieszkaniu 38 m kw. ?
Dodano: 20.06.2018 19:01    Przez: ~Pytam
Służba zdrowia pada, brak personelu medycznego, brak pieniędzy na leczenie pacjentów i tak jest od lat, żadna opcja polityczna będąca u władzy nie może sobie z tym problemem poradzić. Jeśli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze, czy na pewno, a może zła organizacja, zły sposób zarządzania placówkami medycznymi, marnotrawstwo, brak gospodarności w tychże placówkach ?
Dodano: 20.06.2018 18:21    Przez: ~K-n
jak znasz lekarza, który kogoś skutecznie z czegokolwiek WYLECZYŁ to daj namiary. Bo ja znam tylko takich co leczą, leczą i wyleczyć nie potrafią... nie mówiąc już o szybkiej i dobrej diagnozie...
Dodano: 20.06.2018 19:39    Przez: ~masakra
W domyśle czytaj. NFZ nie ma kasy i próbuje zmusić przychodnie do pracy poniżej kosztów. Czy przychodnie ciągną poniżej kosztów? Nie wiem. Ale wiem że prywatyzację służby zdrowia dokonali politycy nie lekarze. Skoro państewko stać na takie rozwiązania to niech płaci. Może szpitale UPUBLICZNIĄ ile dokładnie zalega NFZ z płatnościami za wykonane zabiegi? Może w końcu ludzie dowiedzą się jak NFZ pięknie potrafi aptece cofnąć refundację z powodu głupoty jakiejś, by ta prawie popłynęła? Ten system nie działa. Wielu wspaniałych lekarzy się w nim marnuje. Wiele pielęgniarek, techników labolatoryjnych, farmaceutów się marnuje.
Dodano: 20.06.2018 17:26    Przez: ~Sw

KOMENTARZE

Ministrem zdrowia nie powinien być lekarz tylko dobry menadżer. Ktoś z zewnątrz, spoza kasty lekarskiej, kto skutecznie posprząta ten syf bo nie będzie się bał, że jak skończy ministrowanie to wróci do pracy w służbie zdrowia. I podstawą jest zakazanie lobbingu firmom farmaceutycznym
Dodano: 21.06.2018 20:31    Przez: ~pomysł
2 z 2
<<12

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.