Dzisiaj jest poniedziałek 19 sierpnia 2019, imieniny: Bolesława, Juliana, Jana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18848) SPORT FORUM FIRMY (5346) PRACA (66) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
18 / 16oC
Jutropogoda
23 / 19oC
Pojutrzepogoda
17 / 14oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Rozczarowujący remis Górnika. Punkt, który nie daj ... (0)Od patyka do koszyka, czyli warsztaty wikliniarski ... (0)

Golina. Radni chwalili wyniki gminy. Burmistrz z absolutorium

Dodano: 20.06.2018 22:06
Źródło: LM.pl

Jednogłośne absolutorium dla Mirosława Durczyńskiego, burmistrza Goliny. Radni chwalili niski wskaźnik zadłużenia.

Podczas dzisiejszej sesji asbolutoryjnej w Golinie nie brakowało komplementów dla działań burmistrza Mirosława Durczyńskiego. Po odczytaniu sprawozdania finansowego, opinii komisji rewizyjnej o wykonaniu budżetu, a także uchwały Regionalnej Izby Obrachunkowej w Poznaniu, golińscy radni nie mogli nachwalić się wyników gminy.

- Nie pamiętam, żeby wskaźnik zadłużenia był tak niski (11 procent). Budżet został znakomicie wykonany, a burmistrzowi należą się wielkie brawa – mówiła Anna Kapturska, wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Golinie.

Zgodnie z przedstawionym sprawozdaniem rocznym za 2017 rok, na koncie gminy zgromadzonych jest ponad 2 mln 186 tys. zł. Zadłużenie gminy spadło o 469 tys. zł. Plan dochodów zakładał około 46 mln 913 tys. zł, a zrealizowano ponad 46 mln 764 tys. zł. Natomiast plan wydatów oscylował w granicach 42 mln 588 tys. zł, a zrealizowano ok. 48 mln 320 tys. zł.

Radni w głosowaniu byli jednomyślni, 14 osób opowiedziało się za udzieleniem burmistrzowi absolutorium.

- Nie udałoby się zrealizować tego budżetu, gdyby nie Państwa przychylność – mówił Mirosław Durczyński do radnych. - Musieliśmy czasem działać w sytuacjach nadzwyczajnych. Budżet staraliśmy się realizować tak, żebyście wiedzieli wszystko o każdym projekcie – dodał.

Po głosowaniu, radni gratulując burmistrzowi życzyli mu kolejnej kadencji.

  • Golina. Radni chwalili wyniki gminy. Burmistrz z absolutorium
  • Golina. Radni chwalili wyniki gminy. Burmistrz z absolutorium
  • Golina. Radni chwalili wyniki gminy. Burmistrz z absolutorium
  • Golina. Radni chwalili wyniki gminy. Burmistrz z absolutorium
  • Golina. Radni chwalili wyniki gminy. Burmistrz z absolutorium

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Gmina nie rozwija się wcale. To że zadłużenie spadło to znaczy że nie dzieje się nic, nie zachęca się inwestorów aby lokowali inwestycje w gminie, przy takim burmistrzu, który nie ma żadnego pomysłu na rozwój gminy niestety rozwoju nie można się spodziewać. Myślę że burmistrza trzeba zmienić w tych wyborach a radnym gratuluję dobrego samopoczucia. Mają oni powód do samozadowolenia ponieważ żyją sobie spokojnie za nasze pieniądze nas mają w głębokim poważaniu.
Dodano: 20.06.2018 22:38    Przez: ~Jacek
Żancia też wielkich szkół nie pokończyła - ale jeszcze trochę to zabraknie stanowisk dla tak wybitnej osobistości
Dodano: 21.06.2018 09:36    Przez: ~Koziorz
Nie powołano zastępcy burmistrza ze strachu - musi mieć wyższe wykształcenie … a panujący burmistrz ????Urząd bez sekretarza - sytuacja podobna.Radni - miernota z miasta i gminy, bez wykształcenia, wazeliniarze, karierowicze z sierżantem dawnej milicji na czele i stałym radnym sprzedającym robaki wędkarzom w rozwalającym budynku - wzór gospodarności.Parku miejskiego nie zniszczyli okupanci niemieccy, komuniści ale demokratycznie wybrane nieudaczne rady.Gratulacje burmistrzu, jeszcze tylko została posada przewodniczącego Koła Gospodyń Wiejskich i będzie to ukoronowaniem Pana kariery politycznej.
Dodano: 21.06.2018 07:48    Przez: ~Koziorz z Goliny
Będąc w radzie powiatu był marniutki !!!!
Dodano: 20.06.2018 22:55    Przez: ~EMERYT
Jak się nic nie robi to oczywiste, że budżet wyjdzie dobrze. 3 lata zero, w obecnym roku widać trochę aktywności no bo wiadomo wybory!
Dodano: 21.06.2018 06:44    Przez: ~Golina city

KOMENTARZE

Gmina nie rozwija się wcale. To że zadłużenie spadło to znaczy że nie dzieje się nic, nie zachęca się inwestorów aby lokowali inwestycje w gminie, przy takim burmistrzu, który nie ma żadnego pomysłu na rozwój gminy niestety rozwoju nie można się spodziewać. Myślę że burmistrza trzeba zmienić w tych wyborach a radnym gratuluję dobrego samopoczucia. Mają oni powód do samozadowolenia ponieważ żyją sobie spokojnie za nasze pieniądze nas mają w głębokim poważaniu.
Dodano: 20.06.2018 22:38    Przez: ~Jacek
Będąc w radzie powiatu był marniutki !!!!
Dodano: 20.06.2018 22:55    Przez: ~EMERYT
Pół działek rozrytych w golinie przed wyborami w każdej prawie wsi jakiś fragment drogi był zalany z oczyszczalni smierdzi jak smierdzialo także nie narzekajcie
Dodano: 21.06.2018 09:51    Przez: ~Vvgj
Z kwiatami to taka komunistyczna tradycja.
Dodano: 21.06.2018 17:50    Przez: ~Gierek
Każdą gminę przed wyborami nawiedzają cuda a po wyborach powróci zwykła szarość i jak zawsze dla mieszkańców podwyżki . Przecież rozgrzebane inwestycje przed wyborami trzeba dokończyć.
Dodano: 20.06.2018 23:13    Przez: ~smutne ale prawdziwe
Durczynski to SLD...a startował z niezależnego komitetu, gdyby niektórzy wiedzieli że to SLD to nie miałby tak dobrych wyników na burmistrza w 2014roku....
Dodano: 20.06.2018 23:18    Przez: ~Weglew city
I kopalniana Szycha z górniczą emeryturą
Dodano: 21.06.2018 09:52    Przez: ~Ffff
Dobrze mówisz weglewCity....jak szef SLD Czarzasty przyjechał do Konina to Durczynski w pierwszym rzędzie siedział i słuchał go jak świnia grzmotu....jak do kogoś idolem jest taki towarzysz Czarzasty,to tylko współczuć poziomowi IQ....
Dodano: 21.06.2018 12:12    Przez: ~su_arez@wp.pl
Jak się nic nie robi to oczywiste, że budżet wyjdzie dobrze. 3 lata zero, w obecnym roku widać trochę aktywności no bo wiadomo wybory!
Dodano: 21.06.2018 06:44    Przez: ~Golina city
u mnie w Kraśnicy nic porzytecznego gmina nie robi
Dodano: 21.06.2018 06:49    Przez: ~marcin n.
Marcin N. z Kraśnicy tuman jesteś !!! błędy robisz - pożytecznego
Dodano: 21.06.2018 12:31    Przez: ~Duran
Nie powołano zastępcy burmistrza ze strachu - musi mieć wyższe wykształcenie … a panujący burmistrz ????Urząd bez sekretarza - sytuacja podobna.Radni - miernota z miasta i gminy, bez wykształcenia, wazeliniarze, karierowicze z sierżantem dawnej milicji na czele i stałym radnym sprzedającym robaki wędkarzom w rozwalającym budynku - wzór gospodarności.Parku miejskiego nie zniszczyli okupanci niemieccy, komuniści ale demokratycznie wybrane nieudaczne rady.Gratulacje burmistrzu, jeszcze tylko została posada przewodniczącego Koła Gospodyń Wiejskich i będzie to ukoronowaniem Pana kariery politycznej.
Dodano: 21.06.2018 07:48    Przez: ~Koziorz z Goliny
Nie narzekajcie tak. Przecież załatwił pracę w szkole dla potrzebującej znajomej. Nawet wyrok za fałszowanie dokumentów nie przeszkadzał.
Dodano: 21.06.2018 08:20    Przez: ~zainteresowana
O Radoline chodzi?...$a co on tam sfałszował jak on wygląda na takiego co to książki go parzą,mimo że z Żaneta to rodzina jakas tam, Golina, niezłe położenie i brak inwestorów, inwestycji... ale co zrobić jak tu ktoś napisał że miernoty wszędzie,jedyny radny który potrafi coś logicznie wyartykułować to Majewski z kawnic..... Może ktoś w listopadzie ten swoisty folwark zamieni na coś normalnego?
Dodano: 21.06.2018 09:11    Przez: ~Czas na zmianę
Żancia też wielkich szkół nie pokończyła - ale jeszcze trochę to zabraknie stanowisk dla tak wybitnej osobistości
Dodano: 21.06.2018 09:36    Przez: ~Koziorz
ŻANIA to ta z kapeli weselnej ?
Dodano: 21.06.2018 23:33    Przez: ~FO FO-rum
Te oszczędności to pewnie z tego ze zostawiają mniej worków od plastików niz zabieraja :) Droga w kawnicach przy przejeździe kolejowym łatana byle jak 3 razy w roku zamiast zrobic raz a porządnie.
Dodano: 21.06.2018 10:07    Przez: ~Gość
Droga w Kawnicach jest drogą powiatową tak więc gmina Golina niestety nie może jej wyremontować ( bo gdyby była gminna to Burmistrz już dawno by ją odnowił )
Dodano: 21.06.2018 15:20    Przez: ~Pan
Jak zwykle fala krytyki pseudo wykształciuchów ... Niestety w Polsce jest często tak że osoby po szkole sredniej pełnią lepiej funkcje gospodarza gminy niż ludzie którzy kończą 5 kierunków studiów ... Bo po prostu daja od siebie więcej i robią to z zaangażowaniem .A prawda jest taka że obecny Burmistrz zrobił więcej przez jedna kadencję niż wczesniejszy przez kilka kadencji. Na wszystko trzeba czasu.
Dodano: 21.06.2018 10:43    Przez: ~PAN
Ale czytać chyba trzeba umieć … no i liczyć też nie tylko na siebie i swoich przydupasów
Dodano: 21.06.2018 11:40    Przez: ~Koziorz
W sumie koziorz jak czytasz tak jak koza ... to współczuję .Prostak
Dodano: 21.06.2018 11:45    Przez: ~PAN
Z prostakami się nie dyskutuje bo w ich mniemaniu i tak mają rację.Mojego czytania nie słyszałeś a ja burmistrza tak i tym się różnimy.
Dodano: 21.06.2018 11:48    Przez: ~Koziorz
Gratulacje dla Pana Mirosława, swój chłop