Dzisiaj jest sobota 16 lutego 2019, imieniny: Danuty, Julianny, Daniela WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20803) SPORT FORUM FIRMY (5292) PRACA (78) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
4 / 4oC
Jutropogoda
6 / 3oC
Pojutrzepogoda
7 / 4oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Młodzież III LO w Koninie w finale Turnieju Debat ... (11)Konin. Przetarg na mini uzdrowisko z tężnią został ... (48)

Kulinarna wycieczka. Uczniowie z Żychlina z wizytą u szefa Amaro

Dodano: 22.06.2018 12:30
Źródło: LM.pl

Uczniowie Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie odwiedzili jedną z najlepszych restauracji w kraju. Była to nagroda w ogólnopolskim konkursie.

Młodzież pierwszej klasy technikum żywienia w konkursie „Klasa z Nestle Professional” zdobyła nagrody o wartości 20 tys. zł i została objęta fachową opieką przez firmę i szefa Jerzego Pasikowskiego. Uczniowie z Żychlina wzięli już udział w warsztatach kulinarnych w Warszawie, gdzie szkolili się pod okiem mistrza.

Teraz do stolicy pojechała wybrana podczas warsztatów trójka najlepszych młodych kucharzy. Kludia Szplet, Żaneta Marciniak i Jakub Walter zostali zaproszeni do restauracji Wojciecha Modesta Amaro, który może poszczycić się gwiazdką Michelin. Na uczniów czekało menu stworzone przez szefa Amaro i jego zastępcę.

- Od samego początku każde z dań było zaskoczeniem, chociażby „wiosenny ogródek” jadalny w całości, lody szpinakowe i wiele innych ciekawych rozwiązań łączenia sezonowych produktów z nowoczesnymi technikami ich sporządzania – informuje Katarzyna Hryciuk z ZSEU w Żychlinie.

Jeden z uczestników kulinarnej wycieczki, w ramach nagrody odbędzie jeszcze dwutygodniowy staż w kuchni Nestle Professional.

fot. ZSEU Żychlin

  • Kulinarna wycieczka. Uczniowie z Żychlina z wizytą u szefa Amaro
  • Kulinarna wycieczka. Uczniowie z Żychlina z wizytą u szefa Amaro
  • Kulinarna wycieczka. Uczniowie z Żychlina z wizytą u szefa Amaro
  • Kulinarna wycieczka. Uczniowie z Żychlina z wizytą u szefa Amaro
  • Kulinarna wycieczka. Uczniowie z Żychlina z wizytą u szefa Amaro

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

KOMENTARZE

Golonka czy kotlet schabowy już wam nie odpowiada, szukacie dań egzotycznych, którymi nas Polaków trują Turki, Wietnamczycy, Chińczycy.
Dodano: 22.06.2018 16:10    Przez: ~Smakosz
Golonka czy kotlet schabowy jest nie do zdarcia. Jeżeli jest z mięsa odpowiedniej świeżości. Schabowy dwa dni po uboju golonka po procedurze peklowania. Jeżeli ktoś chce mięso z marketów świeże z nazwy a w rzeczywistości chińskie(3 miesiące transportu), niemieckie(co najmniej tydzień), inne firmy(Sokołów)3 dni lub miesiąc. Polecam świeżą rybkę z Morza Ochockiego (transport 6 miesięcy).
Dodano: 23.06.2018 15:03    Przez: ~Świerzasek
Ostatnio jest moda na staropolską kuchnię, zdrową i bez konserwantów i różnego rodzaju polepszaczy, jedynym konserwantem onegdaj była sól, no i wiele produktów i wyrobów było wędzonych na drewnie. To była zdrowa żywność naszych babć i dziadków, a jaki smak i aromat konsumowanej żywności rozpływał się w "gębie".
Dodano: 22.06.2018 17:12    Przez: ~K-n
Co to za dania schabowy młode ziemniaki swierzy koper i mizeria to jest to !!!
Dodano: 23.06.2018 05:03    Przez: ~Nbcg
Staż. Ile płatny? Jakie perspektywy po stażu? Oby nie darmowa praca na obieraku. Szczęścia życzę.
Dodano: 23.06.2018 14:47    Przez: ~Qń

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.