Dzisiaj jest środa 18 lipca 2018, imieniny: Erwina, Kamila, Wespazjana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (25433) SPORT FORUM FIRMY (5194) PRACA (94) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
19 / 19oC
Jutropogoda
25 / 18oC
Pojutrzepogoda
24 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Turyści spotkali się na XXII Ogólnopolskim Rajdzie ... (5)Dzierawy. Strażacy z mieszkańcami uratowali ranneg ... (18)
jesteś tutaj: Strona głównaAktualnościBezpieczne wakacje nad wodą w regionie konińskim. ...

Bezpieczne wakacje nad wodą w regionie konińskim. Są kąpieliska 

Dodano: 22.06.2018 19:03

Wakacje, warto więc sprawdzić, gdzie można będzie bezpiecznie zażywać kąpieli podczas tegorocznego lata.

W regionie konińskim wyznaczono pięć kąpielisk, gdzie jakość wody spełnia wymogi sanitarne: kąpielisko Przystani Gosławice, przy plaży w Licheniu Starym, w Parku Miejskim w Ślesinie, przy przystani wodnej w Ślesinie i kąpielisko ośrodka "Gwarek"

Ponadto z informacji uzyskanych z Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Koninie wynika, iż dodatkowo oznaczono trzy „miejsca okazjonalnie wykorzystywane do kąpieli” (miejsca te mogą być wykorzystywane do kąpieli tylko przez 30 dni w roku): plaża w Trębach Starych, jeziorko w Parku Rekreacji i Aktywności Fizycznej w Kleczewie, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Wilczynie

Informacje na temat przydatności wody do kąpieli w kąpieliskach można znaleźć na stronie Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Koninie. Pełna wersja raportu zawierającego m.in. dane o: jakości wody, infrastrukturze kąpieliska oraz kwestiach organizacyjnych związanych z funkcjonowaniem kąpielisk dostępna jest również na stronie serwisu kąpieliskowego Departamentu Bezpieczeństwa Zdrowotnego Wody.

Informacje dla wczasowiczów spędzających wakacje nad konińskim jeziorami dostępne są również w Centrum Informacji Turystycznej w Koninie, przy ul. Dworcowej 2, od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 17.00 a także w soboty od 10.00 do 14.00. Warto śledzić aktualne informacje dla wodniaków na stronie www.turystyka.konin.pl oraz na fanpage’u Lokalnej Organizacji Turystycznej Marina.

 

 

  • Bezpieczne wakacje nad wodą w regionie konińskim. Kąpieliska 2018

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:LOT Marina,   kąpieliska,   bezpieczne kąpieliska,   wakacje 2018,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

POPULARNE KOMENTARZE

Była piękna plaża w Pątnowie albo w Cukrowni to wszystko zostało puszczone za Psie Pieniądze.. A teraz trzeba jechać za miasto do gminy Ślesin żeby się wykąpać.. WSTYD
Dodano: 23.06.2018 09:00    Przez: ~Płetwonurek
Tam to jest SZAMBOWISKO, trzeba być naprawdę zdesperowanym żeby tam pływać
Dodano: 23.06.2018 08:50    Przez: ~Red
Ile jest kąpielisk w Koninie? Konin ma rzekę, jeziora, baseny i wanny. Kiedyś Konin miał 10 000 ludzi i nawet łaźnia była. Wszyscy mieszkańcy mogli się jednocześnie zanurzyć w wodzie. Dlaczego w Koninie nie ma kąpielisk, odkrytych basenów. Józef boi się wody!!!
Dodano: 23.06.2018 13:24    Przez: ~Rzecznik z wodnikiem
Chcesz się wykąpać przyjedż do Skulska, są tu trzy jeziora w marę czyste, środowisko nie skażone i i rybę można złowić i wypocząć w ciszy. Po co się pchać w zatłoczone miejsca Ślesina, Gosławic czy Lichenia, gdzie hałas i gwar.
Dodano: 23.06.2018 14:03    Przez: ~Polecam
avatar Tręby i Wilczyny. Do niedawna dwa z trzech jezior w Polsce o najlepszej przejrzystości wody, i jedne z najlepszych kąpielisk (pasjonaci nurkowania potwierdzą). Dziś tak woda opadła, że robisz dosłownie trzy kroki i zapadasz się w głębię bo plaża jest 50 metrów za plecami. Nikt rozsądny nie wpuści tam małolata bez opieki. Ośrodki nad tymi jeziorami wyglądają jak skanseny, nikt nie zainwestuje w tamte miejsca. Widzę te same domki co 40 lat temu. Chyba tylko pasjonaci tamtych stron jeszcze wierzą, że kiedyś ktoś odpowie za degradację i w końcu będzie musiał odpowiedzieć za rabunkową politykę i jeszcze trzymają się tych miejsc.
Dodano: 22.06.2018 19:52    Przez: Urlich von Jungingen

KOMENTARZE

A kąpielisko we Władzimirowie jest otwarte?
Dodano: 22.06.2018 19:40    Przez: ~Młoda
Tam to jest SZAMBOWISKO, trzeba być naprawdę zdesperowanym żeby tam pływać
Dodano: 23.06.2018 08:50    Przez: ~Red
avatar Tręby i Wilczyny. Do niedawna dwa z trzech jezior w Polsce o najlepszej przejrzystości wody, i jedne z najlepszych kąpielisk (pasjonaci nurkowania potwierdzą). Dziś tak woda opadła, że robisz dosłownie trzy kroki i zapadasz się w głębię bo plaża jest 50 metrów za plecami. Nikt rozsądny nie wpuści tam małolata bez opieki. Ośrodki nad tymi jeziorami wyglądają jak skanseny, nikt nie zainwestuje w tamte miejsca. Widzę te same domki co 40 lat temu. Chyba tylko pasjonaci tamtych stron jeszcze wierzą, że kiedyś ktoś odpowie za degradację i w końcu będzie musiał odpowiedzieć za rabunkową politykę i jeszcze trzymają się tych miejsc.
Dodano: 22.06.2018 19:52    Przez: Urlich von Jungingen
Ten region to już degradacja !
Dodano: 22.06.2018 21:03    Przez: ~E
Czemu ekolodzy sprzeciwiają się budowy rurociągu aby dopuścić wodę do jeziora wilczynskiego bo jest tam jakiś glin który mógłby tego nie przetrwać chore ale prawdziwe nic im nie pasuje chodzi tylko o kasę i tyle
Dodano: 22.06.2018 21:49    Przez: ~Bbh
avatar Bbh- nie pal głupa ok? Najpierw zastanów się kto miałby płacić za rurociąg a potem zastanów się komu by zależało aby jakiś zawodowych ekologów sprowadzać.
Dodano: 22.06.2018 22:52    Przez: Urlich von Jungingen
Urlich a Ty gdzie się kąpiesz, bo ciągle smędzisz o Trębach i Wilczynie, pewnie pochodzisz z tych okolic. Wstyd za Ciebie i Twoje POglądy.
Dodano: 23.06.2018 13:55    Przez: ~Zygmuntowo
Tręby i WILCZYN !!!!!! a nie Wilczyny
Dodano: 23.06.2018 17:00    Przez: ~ja
Ja nigdy nie kupuję wycieczek typu Last Mineta, bo są tanie więc i podejrzane, to tak jagby kupić dobry żułty ser za 16 zł, a nie za 90 zł. Ja zawsze kupuję wycieczki tylko Ol Eskluzif, no ale mnie stać, bo jako asystentka Prezesa mam kasę i klasę i wiem co mówię, więc słuchajcie mnie, ponieważ mam wyższe licencjackie wykształcenie, a to czymś świadczy. Żeby nie było jak w ludowym przysłowiu: gdzie dwóch się bije, milczenie jest złotem, a mowa trawą.
Dodano: 22.06.2018 22:19    Przez: ~roman niesłusz
Wyższe licencjackiej wykształcenie? 😂😂żułty ser?????
Dodano: 23.06.2018 11:06    Przez: ~Mirek
Żółty powinno być,osoba z takim wykształceniem powinna znać ortografię haloo
Dodano: 23.06.2018 16:47    Przez: ~Anula
I jeszcze jedno pisze się Last minute i All Inclusive naprawdę ortografia się kłania
Dodano: 23.06.2018 16:52    Przez: ~Anula
Kto pozwala na otwarcie kąpieliska w Licheniu bez ratowników?? W tamtym roku dziennie przy ładnej pogodzie około 300-400 osób korzystało z plaży w Licheniu. W tym roku zapowiada się nie mniejsze zainteresowanie ale oczywiście Gmina Ślesin ma w dup** bezpieczeństwo wypoczywajacych
Dodano: 22.06.2018 23:10    Przez: ~Kapielista
Była piękna plaża w Pątnowie albo w Cukrowni to wszystko zostało puszczone za Psie Pieniądze.. A teraz trzeba jechać za miasto do gminy Ślesin żeby się wykąpać.. WSTYD
Dodano: 23.06.2018 09:00    Przez: ~Płetwonurek
Za PO-PSL wszystko sprzedawano za przysłowiową złotówkę, byle by tylko sprywatyzować, począwszy od zakładów pracy po banki, ich Polska nie interesowała, tylko Unia Europejska.
Dodano: 23.06.2018 13:50    Przez: ~Symp. PiS
Tylko nie psie pieniądze. Pokażcie mi kąpielisko w okolicy Konina gdzie można z psem popływać!
Dodano: 23.06.2018 14:17    Przez: ~Azorek
Tak jest jak sobie przypomnę o plaży miejskiej w Pątnowie to mnie szlak trafia, albo te bulwary tak samo potrzebne jak wrzód na d... za 14 mln złotych można by te pieniądze w co innego zainwestować, szkoda gadać.
Dodano: 24.06.2018 13:13    Przez: ~taka prawda
Ile jest kąpielisk w Koninie? Konin ma rzekę, jeziora, baseny i wanny. Kiedyś Konin miał 10 000 ludzi i nawet łaźnia była. Wszyscy mieszkańcy mogli się jednocześnie zanurzyć w wodzie. Dlaczego w Koninie nie ma kąpielisk, odkrytych basenów. Józef boi się wody!!!
Dodano: 23.06.2018 13:24    Przez: ~Rzecznik z wodnikiem
Józek, nie daruję ci tego lata!
Dodano: 23.06.2018 13:26    Przez: ~Bajm
Chcesz się wykąpać przyjedż do Skulska, są tu trzy jeziora w marę czyste, środowisko nie skażone i i rybę można złowić i wypocząć w ciszy. Po co się pchać w zatłoczone miejsca Ślesina, Gosławic czy Lichenia, gdzie hałas i gwar.
Dodano: 23.06.2018 14:03    Przez: ~Polecam
Ostrzeżenie. Na kąpieliskach w Skulsku wykryto dihydrogen monoxide.
Dodano: 23.06.2018 14:27    Przez: ~angielski chemik mały
chemik, dobrze, że ciebie nie wykryto, bo by cię trzeba spryskać Roundupem i wsadzić do kwarantanny.
Dodano: 23.06.2018 14:38    Przez: ~Skulsk
A co to jest Roundupem? Dihydrogen monoxide to nazwa wody.
Dodano: 23.06.2018 15:29    Przez: ~Chemik
nie bój , nie bój tam już idzie kopalnia ciesz się jeszcze z tych swoich jezior
Dodano: 24.06.2018 12:54    Przez: ~torf
Idzie kopalnia ? Czyżby Kopalnia miała nogi ?
Dodano: 24.06.2018 16:42    Przez: ~S-k
DALEKO Z KONINA ,I CO?,,BY''SIĘ STAŁO ,,GDYBY '' ZAMIAST BETONOWAĆ NABRZEŻE ?,ZBUDOWANO BASENY ODKRYTE?. ...