Dzisiaj jest wtorek 17 lipca 2018, imieniny: Anety, Aleksego, Julietty WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (25601) SPORT FORUM FIRMY (5194) PRACA (93) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
18 / 19oC
Jutropogoda
23 / 19oC
Pojutrzepogoda
23 / 18oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Dzierawy. Strażacy z mieszkańcami uratowali ranneg ... (6)Udawali, że grają w piłkę nożną. Mistrzostwa Świat ... (9)
jesteś tutaj: Strona głównaAktualnościDom kultury Oskard na gościnnych występach. Umowa ...

Dom kultury Oskard na gościnnych występach. Umowa na remont 

Dodano: 24.06.2018 09:52

Od nowego roku (2019) koniński Oskard zmieni siedzibę na czas modernizacji, ale nie zniknie z krajobrazu kulturalnego miasta i regionu. Będzie działał dalej, choć w ramach „gościnnych występów”.

W minionym tygodniu podpisano umowę z wykonawcą na rozbudowę i przebudowę domu kultury Oskard wchodzącego w skład Centrum Kultury i sztuki w Koninie. - To szczególny dzień – powiedziała Justyna Kałużyńska, dyrektor CKiS w Koninie. i podpisała umowę z generalnym wykonawcą, firmą Danbud na przebudowę i rozbudowę CKIS DK Oskard. - To jest wyjątkowy dzień dla Konina i regionu, w którym przekonujemy się, że kultura nadal się liczy, jest ważna.

Kapitalny remont Oskardu pochłonie 22 mln zł, z czego 12 mln zł to środki unijne. - O remoncie myśleliśmy od 2013 roku, od momentu, gdy Oskard włączony został do struktur CKiS – przypomniała J. Kałużyńska. - Od tego momentu zastanawiamy się co należy w Oskardzie poprawić, jak przebudować?

Droga do decyzji o modernizacji nie byłą łatwa. - Startowaliśmy w wielu konkursach ministerialnych, unijnych. Nawet rozpisaliśmy konkurs architektoniczny, który został rozstrzygnięty. Myśleliśmy, że będziemy realizować inwestycję w oparciu o projekt, który wygrał. Nie udało się, ale na szczęście wystartowaliśmy w konkursie na projekty unijne i otrzymaliśmy dofinansowanie. Inwestycja miała kosztować 17, 5 mln zł, z czego dofinansowania unijnego było 11 mln zł, organizator zapewniał 4 mln, a wkład własny to było 1,5 mln złotych. Myśleliśmy, że to będzie koniec tych zabiegów. Rozpisaliśmy pierwszy przetarg, ale okazało się, że nie mamy jednak wystarczających środków, potem drugi przetarg i trzeci. To już był moment, w którym musieliśmy decydować, czy inwestycja będzie realizowana, na szczęście sejmik województwa wielkopolskiego podjął decyzję o przyznaniu 5,5 mln zł dofinansowania i możemy inwestycję rozpocząć. Plan jest taki, że do końca tego roku musimy opracować dokumentację techniczną, a do 28 lutego 2020 mamy inwestycję zakończyć - mówi Justyna Kałużyńska, szefowa CKiS w Koninie.

W ramach modernizacji Oskard zostanie dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Zniwelowane zostaną bariery architektoniczne, w środku pojawi się winda. - Chcemy zmodernizować serce tego obiektu, jakim jest duża sala widowiskowa. Odnowić całą mechanikę sceny, wymienić wszystkie urządzenia, fotele, odświeżyć. Planujemy dobudować dwa pomieszczenia, między innymi na studyjną salę kinową. To będzie instytucja nowoczesna, otwarta i przyjazna - mówi Justyna Kałużyńska szefowa CKiS w Koninie.

Podczas remontu, Oskard będzie działał w budynku CKiS przy ul. Okólnej w Koninie. - Będziemy realizować nasze projekty korzystając z gościnności zaprzyjaźnionych miejsc i placówek.

  • Dom kultury Oskard na gościnnych występach. Jest umowa na remont
  • Dom kultury Oskard na gościnnych występach. Jest umowa na remont
  • 1529827550-m0uorz-img_6855.jpg
  • 1529827569-8tn0px-img_6857.jpg
  • 1529827578-kmlpsv-img_6861.jpg
  • 1529827579-vtx5j3-img_6858.jpg
  • 1529827580-vr2fiy-img_6859.jpg
  • 1529827634-gzrgct-img_6866.jpg

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Oskard,   remont Oskardu,   Justyna Kałużyńska,   dyrektor CKiS,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

POPULARNE KOMENTARZE

Najlepiej wymienic wladze Konina. Prezydenta, niektorych kierownikow /nierobow/. To bylby nsjlepszy remont !!!!#####
Dodano: 24.06.2018 10:59    Przez: ~Rowerek
Jeszcze żebyśmy się tak doczekali modernizacji amfiteatru, bo aż się prosi. A przydał by się nowoczesny, jak np. w Płocku. To by była dopiero wizytówka miasta... Ale w Koninie są inne wydatki, trzeba przecież wymienić dobre chodniki na nowsze i dobre przystanki na nowsze. No i resztę pieniędzy na bulwary...
Dodano: 24.06.2018 13:05    Przez: ~amfiteatr
Jak zchrzanicie akustyke to macie przewalone u mieszkańców, w kdk jest dno w tym temacie
Dodano: 24.06.2018 10:20    Przez: ~Glucha studnia
Oskard się doczekał bo jego właścicielem jest Wielkopolski Urząd Marszałkowski i dodatkowo ma energiczną i prężną dyrektorkę. A amfiteatr niestety należy do miasta podobnie jak KDK więc będą wegetować aż zgasną jak 20 lat temu neon „Dom Kultury”.
Dodano: 24.06.2018 13:28    Przez: ~Neon 2
za bulwary powinno się CBA zabrać ... i za mega drogi kibel ... i za tramwaj wodny ...
Dodano: 24.06.2018 14:01    Przez: ~kyllgryll

KOMENTARZE

Jak zchrzanicie akustyke to macie przewalone u mieszkańców, w kdk jest dno w tym temacie
Dodano: 24.06.2018 10:20    Przez: ~Glucha studnia
Akustyka sali ma nie być zmieniana.
Dodano: 24.06.2018 17:49    Przez: ~XXX
Najlepiej wymienic wladze Konina. Prezydenta, niektorych kierownikow /nierobow/. To bylby nsjlepszy remont !!!!#####
Dodano: 24.06.2018 10:59    Przez: ~Rowerek
Nr 1 : Sale koncertową poprosimy. Koncerty na sali kinowej to policzek dla przyjeżdżających tu artystów. Brak słów.
Dodano: 24.06.2018 11:32    Przez: ~P.
bzdura. akustyka na sali kinowej - jest niezła ...
Dodano: 24.06.2018 14:00    Przez: ~kyllgryll
Ale co to za koncert na sali kinowej. Nikt się nie bawi. Patrzysz na artystę jak na ekranizację filmu. Dramat.
Dodano: 24.06.2018 16:20    Przez: ~P.
Dobrze, że wreszcie doczekamy modernizacji Oskardu. Oby była tak piękna w rzeczywistości jak na projektach. Szkoda, że KDK raczej tego nie doczeka, nawet dawny neon na budynku z napisem „Dom Kultury” nie działa prawie 20 lat, ale co się dziwić po takiej dyrekcji.
Dodano: 24.06.2018 12:27    Przez: ~Neon
KDK to dno i powinni już dawno tam wszystkich wywalić. Oby po zmianie nikt tam nie został.
Dodano: 24.06.2018 14:36    Przez: ~miko
Jeszcze żebyśmy się tak doczekali modernizacji amfiteatru, bo aż się prosi. A przydał by się nowoczesny, jak np. w Płocku. To by była dopiero wizytówka miasta... Ale w Koninie są inne wydatki, trzeba przecież wymienić dobre chodniki na nowsze i dobre przystanki na nowsze. No i resztę pieniędzy na bulwary...
Dodano: 24.06.2018 13:05    Przez: ~amfiteatr
Oskard się doczekał bo jego właścicielem jest Wielkopolski Urząd Marszałkowski i dodatkowo ma energiczną i prężną dyrektorkę. A amfiteatr niestety należy do miasta podobnie jak KDK więc będą wegetować aż zgasną jak 20 lat temu neon „Dom Kultury”.
Dodano: 24.06.2018 13:28    Przez: ~Neon 2
za bulwary powinno się CBA zabrać ... i za mega drogi kibel ... i za tramwaj wodny ...
Dodano: 24.06.2018 14:01    Przez: ~kyllgryll
A stadion tez sie sypie,z drugiej strony tu nie ma dobrej druzyny,a frekwencja jest lipa ! Wystarczy te klepowisko,
Dodano: 24.06.2018 19:00    Przez: ~Natali
CKiS zepsuje swoją renomę przez marionetki władzy konińskiej z KDK u.
Dodano: 24.06.2018 14:42    Przez: ~ewa
KDK czyli przytułek: pani od kluczy, pani od kibla, pan od numerków, pan od mówienia dzień dobry, itd. Ej prezydent nie za dużo tam ich jest? Jeszcze połatwione dodatkowe etaty w CKU, stypendia dla dzieci itd. LUDZIE TO WSZYSTKO PODEJRZANE JAK KASA PŁYNIE NA KDK i otoczkę...
Dodano: 24.06.2018 14:49    Przez: ~007
CKiS trzy instytucje- mało pracowników i poziom wysoki. KDK jedna instytucja- pół Konina tam pracuje i poziom zerowy...
Dodano: 24.06.2018 16:21    Przez: ~obserwator
Konkurenci - Przestańcie się kłócić miedzy sobą !
Dodano: 24.06.2018 16:42    Przez: ~dyrektorka
do dyrektorka a co mnie te dwie instytucje. Stwiwrdzam fakt 😁😁😁😆 Prawda w oczy kole?
Dodano: 24.06.2018 16:56    Przez: ~obserwator
A amfiteatr ??? czemu się nie bierzecie za amfiteatr? Niech festiwal przejmie dyrektorka z Oskardu. Wywalczyła remont Oskardu to i doprowadziła by do remontu amfiteatru.
Dodano: 24.06.2018 23:18    Przez: ~koninianka
To raczej za poprzedniej Pani dyrektor zostało przyznane dofinansowanie, teraz tylko podpisane zostały umowy. Wiec Pani tokiem rozumowania, to Muzeum Okręgowe powinno przejąć amfiteatr. Może Pani barszcz dostałaby jakieś dofinansowanie na zabytki? :)
Dodano: 25.06.2018 09:32    Przez: ~Gość
Trzymam kciuki za udany remont. Ma nadzieję że będzie to faktycznie profesjonalna modernizacja. Sala jest dobra akustycznie i oświetleniowo świadczy o tym nagrywanie wydań koncertowych różnych gwiazd. Salka na dole to już prawdziwy klubowy klimat gdzie udane występy podczas różnych festiwali podpierane są właśnie klimatem małej scenki. Miejmy nadzieję że to się wszystko uda i będzie to faktycznie prawdziwe i profesjonalne miejsce w koninie.
Dodano: 25.06.2018 07:42    Przez: ~koniniak
znów prowizorka -ograniczony budżet .proszę pytajcie fachowców -akustyka, elektryka jak to ma być ,niech o tym nie decydują urzędnicy. zaplanować to perspektywicznie w czasie bo na dobre wykonanie to na pewno nie starczy pieniędzy . czas pomyśleć o centrum kultury z prawdziwego zdarzenia (nowe). miejsce idealne to plac przed obecnym Domem Kultury