Dzisiaj jest niedziela 24 stycznia 2021, imieniny: Felicji, Tymoteusza, Rafała WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17923) SPORT FORUM FIRMY (5574) PRACA (51) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
1 / 0oC
Jutropogoda
1 / -1oC
Pojutrzepogoda
1 / 1oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Porozmawiajmy o firmach i przedsiębiorcach w pande ... (2)Boso na śniegu. Zimowa sesja tancerzy konińskiego ... (4)

Budynek po domu talmudycznym jednak wyższy? Komisja jest za

Dodano: 26.06.2018 21:21
Źródło: LM.pl

Nie dziewięć, jak chcieli mieszkańcy, a dwanaście metrów będzie mógł mieć budynek postawiony na terenie po wyburzonym domu talmudycznym - taką rekomendację Radzie Miasta dała komisja infrastruktury.

We wtorek na komisji infrastruktury podnoszona była sprawa terenu przy zbiegu ulic Mickiewicza i Obrońców Westerplatte, czyli miejsca po wyburzonym w 2016 roku domu talmudycznym. Inwestor planujący budowę tam hotelu wnioskował o możliwość postawienia budynku wysokiego na dwanaście metrów (od frontu) z dziewięciometrową oficyną.

Na to nie zgadzają się mieszkańcy miasta, martwiący się o estetyczną spójność starówki. W kwietniu tego roku zorganizowali akcję zbierania podpisów pod wnioskiem w tej sprawie. Łącznie do konińskiego magistratu wpłynęło około 200 wniosków (nie tylko związanych ze zorganizowaną akcją). Większości z nich konińscy urzędnicy nie uwzględnili. - Uznaliśmy te wnioski za bezzasadne, bo wokół zabudowa jest w granicach dwunastu metrów. Będzie to działanie na szkodę inwestora - tłumaczyli we wtorek podczas posiedzenia komisji.

Dyskutujący nad sprawą radni byli podzieleni. Część z nich wyrażała nieufność wobec poczynań inwestora. - A czy nie było działaniem na szkodę miasta działanie inwestora polegające na wyburzeniu szkoły? - pytał Piotr Korytkowski. - Wszystkie działania tego inwestora zawsze były przeciwne miastu. Składane wnioski były kłamstwem i obłudą. Nie mam do niego żadnego zaufania - grzmiał Janusz Zawilski.

Inni wskazywali natomiast, że ważniejsze od blokady działań jest umożliwienie inwestorowi rozpoczęcia budowy na nieużytkowanym dziś terenie. - Jeżeli jest to zgodne z planem zagospodarowania to nie widzę powodu, by walczyć o jakąś wysokość. Będzie to prowadziło do tego, że zdewastowane będą i synagoga, i cały kwartał - mówił Kazimierz Lipiński.

Ostatecznie zdecydowaną większością głosów radni z komisji infrastruktury pozytywnie zaopiniowali projekt uchwały w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Konina dla rejonu ulic Adama Mickiewicza i Obrońców Westerplatte. Jutro sprawą zajmie się również Rada Miasta na sesji, spodziewać można się więc dalszej dyskusji nad tą sprawą. Jeżeli Rada Miasta przyjmie uchwałę, inwestor będzie miał możliwość postawienia budynku o wysokości dwunastu metrów. 

 



 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.



DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Budowa hotelu w starym Koninie jest strzałem w 10. Nieogarniona ilość turystów, biznesmenów oraz bezdomnych mieszkańców miasta będzie się garnęła do pokoi i apartamentów hotelowych codziennie. Biorąc pod uwagę fakt, że w Koninie stoi pustych kilka hoteli w których jedynymi gośćmi od lat są pająki i muchy interes będzie murowany.
Dodano: 26.06.2018 21:55    Przez: ~jaś
I bardzo dobrze. Skoro sprzedali to nowy nabywca niech buduje co chce, a nie jakieś chore żądania osób postronnych. Trzeba było samemu kupić, nie burzyć tylko czekać aż się samo zawali, jak wiele kamienic na starówce. Dla przykładu Pałać Reymonta, może robuś kupi i wyremontuje bo jest w katastrofalnym stanie.
Dodano: 26.06.2018 22:10    Przez: ~wlasciciel ma prawo
Tak jak piszesz właściciel ma prawo Państwo czy samorządy sprzedały i koniec kulczyk ma prawo Windowac ceny autostrady że nawet szwajcarow nie będzie stać nią jeździć 2 przykład kopalnia i elektrownia sprzedało je nasze kochane partie rządzące w koalicji koninem sld po i soloz robi co chce doi ludzi nie wywiązuje się z umowy prywatyzacyjnej i ktoś coś mu zrobił cisza taki mamy chory kraj i przedewszystkim sprzedajnych polityków układy układziki i zyski na konto klakierów przyklad grad z po sprzedal kopalnie zygmuntowi i w cudowny sposób stał się prezesem grupy kapitałowej po pół roku dostając gigantyczna odprawę wszystko było legalne na umowę ale jakie ten pan miał kwalifikacje zerowe ale to nie jest państwowe to właściciel może robić co chce itd my zwykli obywatele nie mamy nic do gadania w tym kraju
Dodano: 26.06.2018 22:22    Przez: ~Bbhtd
Do Donatan: Lewiatan stoi na placu na którym stała piekarnia a wcześniej była łaźnia żydowska. Nie kręć. A przy okazji. Czy Kazimierz L. nie ma czasem w tym wszystkim interesu do zrobienia? Czy nie należy zbadać Jego macek w interesach z miastem Konin?
Dodano: 26.06.2018 22:53    Przez: ~AntyKazio
W zasadzie lm konin mógłby zrobic w końcu reportaże jak sprzedano konin i jakie wałki szły z kopalnia pokażcie że macie jaja
Dodano: 27.06.2018 07:46    Przez: ~Gvh

KOMENTARZE

Do jasnej cholery. Żądam aby w tym miejscu odbudować taki jak był budynek talmudyczny i przeznaczyć go na takie cele, jakie miały miejsce przed wyburzeniem. A' propos, czy ten bandzior konserwator siedzi, czy nie, bo nie wiem.
Dodano: 26.06.2018 21:52    Przez: ~Robuś
I bardzo dobrze. Skoro sprzedali to nowy nabywca niech buduje co chce, a nie jakieś chore żądania osób postronnych. Trzeba było samemu kupić, nie burzyć tylko czekać aż się samo zawali, jak wiele kamienic na starówce. Dla przykładu Pałać Reymonta, może robuś kupi i wyremontuje bo jest w katastrofalnym stanie.
Dodano: 26.06.2018 22:10    Przez: ~wlasciciel ma prawo
Tak jak piszesz właściciel ma prawo Państwo czy samorządy sprzedały i koniec kulczyk ma prawo Windowac ceny autostrady że nawet szwajcarow nie będzie stać nią jeździć 2 przykład kopalnia i elektrownia sprzedało je nasze kochane partie rządzące w koalicji koninem sld po i soloz robi co chce doi ludzi nie wywiązuje się z umowy prywatyzacyjnej i ktoś coś mu zrobił cisza taki mamy chory kraj i przedewszystkim sprzedajnych polityków układy układziki i zyski na konto klakierów przyklad grad z po sprzedal kopalnie zygmuntowi i w cudowny sposób stał się prezesem grupy kapitałowej po pół roku dostając gigantyczna odprawę wszystko było legalne na umowę ale jakie ten pan miał kwalifikacje zerowe ale to nie jest państwowe to właściciel może robić co chce itd my zwykli obywatele nie mamy nic do gadania w tym kraju
Dodano: 26.06.2018 22:22    Przez: ~Bbhtd
W zasadzie lm konin mógłby zrobic w końcu reportaże jak sprzedano konin i jakie wałki szły z kopalnia pokażcie że macie jaja
Dodano: 27.06.2018 07:46    Przez: ~Gvh
Budowa hotelu w starym Koninie jest strzałem w 10. Nieogarniona ilość turystów, biznesmenów oraz bezdomnych mieszkańców miasta będzie się garnęła do pokoi i apartamentów hotelowych codziennie. Biorąc pod uwagę fakt, że w Koninie stoi pustych kilka hoteli w których jedynymi gośćmi od lat są pająki i muchy interes będzie murowany.
Dodano: 26.06.2018 21:55    Przez: ~jaś
Dokadnie!!!!
Dodano: 26.06.2018 21:58    Przez: ~ asd
To jest dla pejsatych
Dodano: 26.06.2018 22:16    Przez: ~Pn
Idz do Witusia do pałacyku, a się zdziwisz ilu obcokrajowców siedzi w hotelu... No ale trzeba czasami gdzieś wyjść, a nie rzucać kwasem z wątroby na lewo i prawo
Dodano: 27.06.2018 08:50    Przez: ~Xyz
Proszę wygonić Lewiatan z budynku, który też należał do synagogi. Oczywiście dać Lewiatanowi inny lokal w ciekawym miejscu ale tym budynkiem nikt nigdy się nie interesował
Dodano: 26.06.2018 21:55    Przez: ~Donatan
Do Donatan: Lewiatan stoi na placu na którym stała piekarnia a wcześniej była łaźnia żydowska. Nie kręć. A przy okazji. Czy Kazimierz L. nie ma czasem w tym wszystkim interesu do zrobienia? Czy nie należy zbadać Jego macek w interesach z miastem Konin?
Dodano: 26.06.2018 22:53    Przez: ~AntyKazio
Kasa , Misiu kasa!
Dodano: 26.06.2018 22:17    Przez: ~Qn
Konin,sie wyludnia z 85 tys jest ledwo 72 tys,zadnych tu atrakcji nie ma,wiele obiektow sie sypie,ogolnie brzydkie miasto.Polowa hoteli pusta to nie jest miasto turystyczne,a pielgrzymi do Lichenia i tak nie przyjada do tej wiochy ,bo po co ?
Dodano: 26.06.2018 22:23    Przez: ~Ez
A kiedy Konin miał 85 tys mieszkańców? Co najwyżej 78
Dodano: 26.06.2018 22:30    Przez: ~@
Największą liczbę ludności Konin miał w 2000 r. – według danych GUS Konin liczył wtedy 83,5 tys. mieszkańców. W 1975 r. kiedy Konin został miastem wojewódzkim, było 50 tys., potem liczba ludności gwałtownie rosła aż do 2000 r., i od tej pory cały czas spada.
Dodano: 26.06.2018 23:14    Przez: ~szperacz
Miasto typowo robotnicze nic wiecej !
Dodano: 27.06.2018 13:30    Przez: ~No
Ja do "Właściciel ma prawo". po pierwsze dlaczego pan/pani młówi mi na TY?????? Dale CI prawo????? Po drugie włąściciel pałacu nie nazywa się Reymont ( skończyłeś podstawówkę?) tylko REYMOND, baranie. Po trzecie, baranie ten pałac ma już właściciela i został tak zabezpieczony wewnątrz, żeby się nie zawalił. A dlaczego nie jest remontowany, tego nie wiem ale moim zdaniem już nie nadaje się do remontu.
Dodano: 26.06.2018 22:30    Przez: ~Robuś
Racja!!!
Dodano: 27.06.2018 15:48    Przez: ~z Konina
Mieszkańcy martwiący się o estetyczną spójność starówki? Dobre sobie! Chyba przypadkowe, zmanipulowane osoby z łapanki na bulwarach! Ja wam powiem jaka jest ta ich estetyczna spójność - ruiny i rudery - tego chcą ci wielcy obrońcy pożydowskiej zabudowy w katastrofalnym stanie. Im większa ruina, tym większa dla nich wartość zabytkowa. Jeszcze powinni wprowadzić tam obywatelskie dyżury w podpieraniu kijem walących się murów.
Dodano: 26.06.2018 22:31    Przez: ~qqniek
Szkoła talmudyczna była w dobrym stanie technicznym.
Dodano: 27.06.2018 07:27    Przez: ~ct
Pobierałeś w niej nauki "ct" ?
Dodano: 27.06.2018 17:22    Przez: ~Mosiek
Pn jest pejsaty dzisiaj się do tego jawnie przyznał .
Dodano: 26.06.2018 22:32    Przez: ~Anty Pn
Obrzezany też ?
Dodano: 27.06.2018 17:23    Przez: ~No nie !
Ja do "a kiedy Konin mial 85 tys. mieszkańców. Krótko. W latach 80, ale miał
Dodano: 26.06.2018 22:34    Przez: ~fasola
Jak zwykle nic Tym koniniakom nie pasuje...I tak źle i tak niedobrze...sami nie wiedzą czego chcecie...
Dodano: 26.06.2018 22:42    Przez: ~***
Bo ludzie prawicy chcą dobrze, a ludzie lewicy chcą żle i tak społeczeństwo Konina jest podzielone jak cała Polska.
Dodano: 27.06.2018 17:26    Przez: ~Obywatel
1 z 2
12>>