Dzisiaj jest czwartek 20 września 2018, imieniny: Eustachego, Filipiny, Faustyny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (22020) SPORT FORUM FIRMY (5221) PRACA (68) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
26 / 20oC
Jutropogoda
26 / 15oC
Pojutrzepogoda
16 / 11oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Sompolno. Święto Sadów w niedzielę. Gwiazdą Zenon ... (0)Widmo krąży nad Górnikiem Konin. Zarząd klubu apel ... (54)

Konin. Trasa Bursztynowa w końcu otwarta! Będą ograniczenia

Dodano: 27.06.2018 09:33
Źródło: LM.pl

Trasa Bursztynowa w końcu przejezdna. Na drugiej przeprawie przez Wartę liczyć się jednak trzeba z ograniczeniami.

Most Unii Europejskiej został wyłączony z ruchu w połowie września ubiegłego roku. Powodem tego był zerwany kabel sprężający. Od tego czasu wschodnia nitka trasy była nieprzejezdna. Dziś rano prezydent Józef Nowicki otrzymał od profesora Arkadiusza Madaja dokument warunkowo dopuszczający do użytkowania estakadę.

- Ze względu na niecałkowite wyeliminiwanie zagrożenia co do stanu technicznego pozostałych kabli zostanie wprowadzone ograniczenie prędkości samochodów ciężarowych powyżej 3,5 tony do 40 km/h. Poza tym wprowadzony będzie zakaz wyprzedzania przez auta ciężarowe. Zgodnie z warunkami postawionymi przez profesora Madaja obiekt będzie poddawany przeglądom co 2 tygodnie. W przypadku zerwania jakiegikolwiek kabla, obiekt należy natychmiast wyłączyć z eksploatacji – mowi Józef Nowicki.

Dodatkowo, prezydent w oparciu o opinię ekspertów z zakresu ruchu drogowego zdecydował ograniczyć prędkość samochodów osobowych z 90 km/h na 70 km/h. Miasto czeka na ekspertyzę firmy Freyssinet dotyczącą stanu technicznego pozostałych kabli.

- W momencie kiedy ją otrzymamy, jeśli będą jakieś zobowiązania dla nas dopełnimy tych wymogów – mówi Józef Nowicki.

Prezydent podkreślił też, że zgodnie z informacją dyrektora Zarządu Dróg Miejskich wykonano prace konserwacyjne dotyczące nawierzchni bitumicznej i jej stan techniczny pozwala na eksploatację.

Konin. Trasa Bursztynowa w końcu otwarta! Będą ograniczenia
Slajd 1/9

Konin. Trasa Bursztynowa w końcu otwarta! Będą ograniczenia

slajd 1 z 9

Trasa Bursztynowa w końcu przejezdna. Na drugiej przeprawie przez Wartę liczyć się jednak trzeba z ograniczeniami.

Konin. Trasa Bursztynowa w końcu otwarta! Będą ograniczenia

slajd 2 z 9

Trasa Bursztynowa w końcu przejezdna. Na drugiej przeprawie przez Wartę liczyć się jednak trzeba z ograniczeniami.

Konin. Trasa Bursztynowa w końcu otwarta! Będą ograniczenia

slajd 3 z 9

Trasa Bursztynowa w końcu przejezdna. Na drugiej przeprawie przez Wartę liczyć się jednak trzeba z ograniczeniami.

Konin. Trasa Bursztynowa w końcu otwarta! Będą ograniczenia

slajd 4 z 9

Trasa Bursztynowa w końcu przejezdna. Na drugiej przeprawie przez Wartę liczyć się jednak trzeba z ograniczeniami.

Konin. Trasa Bursztynowa w końcu otwarta! Będą ograniczenia

slajd 5 z 9

Trasa Bursztynowa w końcu przejezdna. Na drugiej przeprawie przez Wartę liczyć się jednak trzeba z ograniczeniami.

Konin. Trasa Bursztynowa w końcu otwarta! Będą ograniczenia

slajd 6 z 9

Trasa Bursztynowa w końcu przejezdna. Na drugiej przeprawie przez Wartę liczyć się jednak trzeba z ograniczeniami.

Konin. Trasa Bursztynowa w końcu otwarta! Będą ograniczenia

slajd 7 z 9

Trasa Bursztynowa w końcu przejezdna. Na drugiej przeprawie przez Wartę liczyć się jednak trzeba z ograniczeniami.

Konin. Trasa Bursztynowa w końcu otwarta! Będą ograniczenia

slajd 8 z 9

Trasa Bursztynowa w końcu przejezdna. Na drugiej przeprawie przez Wartę liczyć się jednak trzeba z ograniczeniami.

następny slajdpoprzedni slajd

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

POPULARNE KOMENTARZE

Strach jeździć
Dodano: 27.06.2018 09:51    Przez: ~Bz
Nie bój, nie bój! Po wyborach Józef Nowicki (kandydat na Prezydenta) zamknie nitkę zachodnią :) ;)
Dodano: 27.06.2018 09:54    Przez: ~kierowca
Masakra jakaś, wszystko na odpier... Ale nie ma się co dziwić od 30 lat wszędzie ta sama klika która już nie ma motywacji ani ambicji żeby to miasto rozwijać i dbać o nie.
Dodano: 27.06.2018 10:19    Przez: ~Mieszkaniec
Brawo Jozef. Zupelnie jak w dowcipie o rabinie i kozie 👍
Dodano: 27.06.2018 09:49    Przez: ~Jozef Mostowiak
A gdzie przecięcie wstęgi przez rezydenta, co wszystko otwiera przed wyborami?
Dodano: 27.06.2018 10:19    Przez: ~jan

KOMENTARZE

Brawo Jozef. Zupelnie jak w dowcipie o rabinie i kozie 👍
Dodano: 27.06.2018 09:49    Przez: ~Jozef Mostowiak
Masakra jakaś, wszystko na odpier... Ale nie ma się co dziwić od 30 lat wszędzie ta sama klika która już nie ma motywacji ani ambicji żeby to miasto rozwijać i dbać o nie.
Dodano: 27.06.2018 10:19    Przez: ~Mieszkaniec
A gdzie przecięcie wstęgi przez rezydenta, co wszystko otwiera przed wyborami?
Dodano: 27.06.2018 10:19    Przez: ~jan
Czy wam polityka mózgi powypalała?
Dodano: 27.06.2018 10:35    Przez: ~?
Ja nie pojadę po moście szkoda życia Mojego i rodziny. Nie ufam tym ekspertom.
Dodano: 27.06.2018 12:59    Przez: ~Wyborca
Ano, takie przypadki znane są na całym świecie gdy w przetargu na wykonanie poważnej inwestycji komunikacyjnej wygrywa oferta najtańsza. A starzy i mądrzy ludzie mawiają - za tanie pieniądze to psi mięso jedzą.
Dodano: 27.06.2018 13:08    Przez: ~jaś
zamknięta przeprawa nie DOBRZE , otwarta nie Dobrze o co wam ludzi chodzi????? macie problemy w życiu i tu wylewacie swoje żale????? nie rozumiem
Dodano: 27.06.2018 13:35    Przez: ~luzka
Co ten Tusk najlepszego nawyrabial
Dodano: 27.06.2018 14:01    Przez: ~Pn
Rzeczywiście weźcie się ludzie za poważne problemy, a nie za jakieś drobne miliony wpakowane w rozwalający się po 10 latach most, na którym nie wiadomo do kiedy będzie się dało jeździć. P.S Przecież mieliście zamknięty, to było źle, więc teraz jest dobrze!
Dodano: 27.06.2018 14:05    Przez: ~X1001101
@Pn - Tusk ci zapewne piSSuatski troku most popsul.... zenada....😂😂😂😂😂😂😂
Dodano: 27.06.2018 14:22    Przez: ~Pn
Pn za PO i Tuska by życie oddał, tak ich kocha.
Dodano: 27.06.2018 17:45    Przez: ~Julka
Co by nie wyszło , ostatni gasi światło ;)
Dodano: 27.06.2018 18:41    Przez: ~Kopernik
Strach jeździć
Dodano: 27.06.2018 09:51    Przez: ~Bz
To nie jeździj tamtędy. Zerwany kabel wymieniony, pozostałe pod kontrolą.
Dodano: 27.06.2018 10:28    Przez: ~ax
@ax daj spokój, sztab trolli nigdy nie będzie zadowolony z niczego. Oni żyją po to, żeby narzekać i krytykować.
Dodano: 27.06.2018 10:39    Przez: ~Normals
Dobitnym przykładem jest tu Pn, jemu nikt i nic nie pasuje.
Dodano: 27.06.2018 17:43    Przez: ~Górnik
Nooooooooo wreszcieeeeeeeee !!!!!!!!!!!!!
Dodano: 27.06.2018 09:53    Przez: ~Zniecierpliwiony.
Mogli tego nie otwierać bo znów komuchy wygrają wybory
Dodano: 27.06.2018 14:01    Przez: ~Santander
@Santander - jeżeli tak jak moweisz bedzie to dobrze, ze otweorzyli bo nie mozna pozwolic by Pisiewicze dopadly do Joryta Plus i zzarly miasto.
Dodano: 27.06.2018 16:01    Przez: ~Pn
Pn to twardy elektorat totalnej opozycji, tacy ludzie ich popierają.
Dodano: 27.06.2018 17:47    Przez: ~Tylko nie PO
szaleństwo
Dodano: 27.06.2018 09:54    Przez: ~123
Nie bój, nie bój! Po wyborach Józef Nowicki (kandydat na Prezydenta) zamknie nitkę zachodnią :) ;)
Dodano: 27.06.2018 09:54    Przez: ~kierowca
Za to inny kandydat wyburzy most i postawi nową kładkę. Czekamy z niecierpliwością.
Dodano: 27.06.2018 10:36    Przez: ~!@#
Ten inny kandydat musi najpierw kiesy swoich pociotjow napelnic panstwowa kasą (patrz Piesiewicze). 😡😡😡
Dodano: 27.06.2018 12:10    Przez: ~Pn
Na drugie przeprawie przez Wartę liczyć się jednak trzeba z ograniczeniami.- fragment tytułu - ciekawe co autor miał na myśli ???
Dodano: 27.06.2018 09:54    Przez: ~xxx
Ja mam na drugie Grażyna.
Dodano: 27.06.2018 10:09    Przez: ~Grażyna
Przeczytaj artykuł, to się dowiesz. Ty naprawdę taki niekumaty?
Dodano: 27.06.2018 10:30    Przez: ~jon
Kumaty jestem - tylko jak ktoś pisze artykuł to niech ma pod ręką słownik !!!! Jon - chyba nie Ty to pisałeś ??? a z treści artykułu i zdjęcia wynika jednoznacznie że nie jest tak do końca - jedna nitka w stronę Starego - otwarta i dwie nitki ze Starego - otwarte !!!
Dodano: 27.06.2018 10:40    Przez: ~xxx
A moze by dobudowac trzeci pas ruchu.....?
Dodano: 27.06.2018 09:56    Przez: ~Rossi
Od razu.... nowy most!
Dodano: 27.06.2018 10:51    Przez: ~Anka
No cioto Pniku dawaj te suchary o zakonie POkonanych😂
Dodano: 27.06.2018 10:02    Przez: ~Ciota Pn🐖
To miasto upadnie szybciej niż nam się wydaje... ZROB COS DOBREGO I SIE WYPROWADZ...
Dodano: 27.06.2018 10:05    Przez: ~Mieszkańcy
To miasto upada tylko na tym portalu. Normalni ludzie mają się dobrze, pracują i nie maja czasu pisać głupot na forum.
Dodano: 27.06.2018 10:38    Przez: ~Przerwa śniadaniowa
Ciota to cie zrobil. A to miasto definitywnie upadnie jak zamkna kopalnie (dzięki partyji Pazernosc i Szmal) i jak do Koryta Plus dopadna hordy wyglodzonych Pisiewiczy i ich pociotkow. 😡😡😡
Dodano: 27.06.2018 12:13    Przez: ~Pn
Do Pn - ty chory głupku, powinni ciebie zapakować w słoik i zrzucić z przeprawy do Warty, żebyś wypłynął w fekaliach bałtyckich spuszczonych przez partię którą POpierasz.
Dodano: 27.06.2018 14:25    Przez: ~Lakarz ds. głupków
@Lakarz ds. głupków - "chory głupel" to ty cwoku.
Dodano: 27.06.2018 16:02    Przez: ~Pn
Pn nie zapomnij wziąć tabletek na głowę i popij wodą licheńską.
Dodano: 27.06.2018 17:51    Przez: ~Medyk
Nieeeee wierzę
Dodano: 27.06.2018 10:03    Przez: ~K
Przepraszam... Czy dzisiaj jest 1 kwietnia ???
Dodano: 27.06.2018 10:05    Przez: ~prima aprilis
Jutro wybory:))))))
Dodano: 27.06.2018 10:16    Przez: ~kabaret
1 z 6
123456>>