Dzisiaj jest niedziela 25 sierpnia 2019, imieniny: Ludwika, Luizy, Patrycji WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18924) SPORT FORUM FIRMY (5346) PRACA (70) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
21 / 19oC
Jutropogoda
25 / 20oC
Pojutrzepogoda
28 / 22oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Przełamanie Majera, wygrana Górnika! Trzy czerwone ... (0)Medyk wciąż liderem, choć z AZS Wrocław nieźle się ... (0)

Sąd zdecyduje o warunkowym umorzeniu sprawy urzędniczek

Dodano: 27.06.2018 10:48
Źródło: LM.pl

Mija rok od korupcyjnej afery w konińskim urzędzie. Wczoraj Prokuratura Rejonowa w Rypinie skierowała wniosek o warunkowe umorzenie sprawy.

Pod koniec czerwca ubiegłego roku wyszło na jaw, że była już kierownik wydziału promocji i współpracy z zagranicą oraz jej zastępczyni zostały przesłuchane przez prokuratora w województwie kujawsko-pomorskim. Sprawa dotyczyła przyjęcia przez urzędniczki prezentów za ponad 14 tys. zł w zamian za pomoc jednemu z przedsiębiorców w wygraniu przetargu na blisko 100 tys. zł.

W lutym tego roku prokurator rejonowy z Rypina odwiedził koniński magistrat i tu przesłuchał kilka osób, w tym sekretarki prezydentów, kierowców i pracowników biura prezydenta. Wczoraj zapadła decyzja w sprawie urzędniczek.

- Uznaliśmy, że panie popełniły czyn z artykułu 231, czyli przekroczenie uprawnień. Zamiast aktu oskarżenia skierowano do Sądu Rejonowego w Koninie wniosek o warunkowe umorzenie. To znaczy, że jest stwierdzona wina, ale zamiast kary nakłada się obowiązki – mówi Marek Olender, prokurator rejonowy w Rypinie.

Obie konińskie urzędniczki przyznały się do przekroczenia uprawnień. Nałożeniem na nie określonych obowiązków zajmie się teraz sąd.

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Czyli można brać w łapę??? też bym tak chciał...
Dodano: 27.06.2018 11:02    Przez: ~fenek
czegoś tu nie rozumiem urzędas bierze i ukręcaią sprawę ??? trzeba mieć plecy
Dodano: 27.06.2018 11:19    Przez: ~nie!
Można, ale trzeba uważać, żeby nikt Cię nie przyłapał. Bo wtedy będziesz się musiał podzielić kasą ;)
Dodano: 27.06.2018 11:48    Przez: ~true
Jak się przyznały to zwolnienie dyscyplinarne albo Jozka pociągnąć do odpowiedzialnosci.
Dodano: 27.06.2018 12:57    Przez: ~Obserwator
This is koninnnnnnnnnnnn mówiłem że tu jest beton sady urzędy i biznesmeni no i politycy jedna klika 2 grupa normalni ludzie którzy są parobkami u tej 1 grupy to jest właśnie koniński beton
Dodano: 27.06.2018 12:50    Przez: ~Vgf

KOMENTARZE

Czyli można brać w łapę??? też bym tak chciał...
Dodano: 27.06.2018 11:02    Przez: ~fenek
Można, ale trzeba uważać, żeby nikt Cię nie przyłapał. Bo wtedy będziesz się musiał podzielić kasą ;)
Dodano: 27.06.2018 11:48    Przez: ~true
This is koninnnnnnnnnnnn mówiłem że tu jest beton sady urzędy i biznesmeni no i politycy jedna klika 2 grupa normalni ludzie którzy są parobkami u tej 1 grupy to jest właśnie koniński beton
Dodano: 27.06.2018 12:50    Przez: ~Vgf
Jak się przyznały to zwolnienie dyscyplinarne albo Jozka pociągnąć do odpowiedzialnosci.
Dodano: 27.06.2018 12:57    Przez: ~Obserwator
Baa, bez wyroku to Nowicki powiedział, że nie zwolni nikogo z pracy. Czy te Panie dalej tam pracują ...?
Dodano: 27.06.2018 18:12    Przez: ~Lo
To dziadek spokojny o nowy rower ?
Dodano: 27.06.2018 11:08    Przez: ~Taka zagadka
czegoś tu nie rozumiem urzędas bierze i ukręcaią sprawę ??? trzeba mieć plecy
Dodano: 27.06.2018 11:19    Przez: ~nie!
czerwone plecy?
Dodano: 27.06.2018 12:09    Przez: ~on
DOJNA zmiana. Widocznie panie sa wyborcami Pychy i Szmalu. Stad taki wynik... 😡😡😡
Dodano: 27.06.2018 12:22    Przez: ~Pn
Proszę, Pn staje w obronie łapówkarzy, a może coś napisze na temat posła z PO Stanisława Gawłowskiego, ile on tam łapówki wziął ?
Dodano: 27.06.2018 18:31    Przez: ~Witek
ja to bym tym panią przyznał nagrody .wszystko zdarzyć się może i ludzie to widzą i czytają aaa w urzędzie się śmieją
Dodano: 27.06.2018 12:19    Przez: ~wykończony
pn udajesz że wszystko wiesz a tu mówisz że są wyborcami pis co jest kłamstwem
Dodano: 27.06.2018 12:35    Przez: ~x
Kpina,kpina,kpina!!!
Dodano: 27.06.2018 14:03    Przez: ~xoxo
Wstydu te urzedniczki nie mają.
Dodano: 27.06.2018 14:16    Przez: ~Ona
Jedyne co mają urzędniczki to skrzywienie twarzy jak coś od nich chcesz królowym biesiadę przerwano
Dodano: 28.06.2018 01:38    Przez: ~Gghb
jakoś mnie to wcale nie dziwi...niestety
Dodano: 27.06.2018 14:25    Przez: ~hfhsf
No cush, prezydent pewnie nie będzie chciał być gorszy od sądu i też nałoży na te urzędniczki "obowiązki". Może i jaka podwyżka będzie, bo jak obowiązków więcej, to sami wiecie.
Dodano: 27.06.2018 15:14    Przez: ~obowiązkowy
Szacun. Trzeba mieć jaja, żeby dzisiaj taki przekrętas wykonać. Jaja i niezłe plecy...