Dzisiaj jest niedziela 16 czerwca 2019, imieniny: Aliny, Justyny, Benona WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19134) SPORT FORUM FIRMY (5336) PRACA (60) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
17 / 14oC
Jutropogoda
22 / 14oC
Pojutrzepogoda
23 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Trudny finansowo sezon Górnika. Jeden policjant ju ... (23)Tegoroczny "Gospel nad Wartą" odbył się w gorących ... (1)

Sąd zdecyduje o warunkowym umorzeniu sprawy urzędniczek

Dodano: 27.06.2018 10:48
Źródło: LM.pl

Mija rok od korupcyjnej afery w konińskim urzędzie. Wczoraj Prokuratura Rejonowa w Rypinie skierowała wniosek o warunkowe umorzenie sprawy.

Pod koniec czerwca ubiegłego roku wyszło na jaw, że była już kierownik wydziału promocji i współpracy z zagranicą oraz jej zastępczyni zostały przesłuchane przez prokuratora w województwie kujawsko-pomorskim. Sprawa dotyczyła przyjęcia przez urzędniczki prezentów za ponad 14 tys. zł w zamian za pomoc jednemu z przedsiębiorców w wygraniu przetargu na blisko 100 tys. zł.

W lutym tego roku prokurator rejonowy z Rypina odwiedził koniński magistrat i tu przesłuchał kilka osób, w tym sekretarki prezydentów, kierowców i pracowników biura prezydenta. Wczoraj zapadła decyzja w sprawie urzędniczek.

- Uznaliśmy, że panie popełniły czyn z artykułu 231, czyli przekroczenie uprawnień. Zamiast aktu oskarżenia skierowano do Sądu Rejonowego w Koninie wniosek o warunkowe umorzenie. To znaczy, że jest stwierdzona wina, ale zamiast kary nakłada się obowiązki – mówi Marek Olender, prokurator rejonowy w Rypinie.

Obie konińskie urzędniczki przyznały się do przekroczenia uprawnień. Nałożeniem na nie określonych obowiązków zajmie się teraz sąd.

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Czyli można brać w łapę??? też bym tak chciał...
Dodano: 27.06.2018 11:02    Przez: ~fenek
czegoś tu nie rozumiem urzędas bierze i ukręcaią sprawę ??? trzeba mieć plecy
Dodano: 27.06.2018 11:19    Przez: ~nie!
Można, ale trzeba uważać, żeby nikt Cię nie przyłapał. Bo wtedy będziesz się musiał podzielić kasą ;)
Dodano: 27.06.2018 11:48    Przez: ~true
Jak się przyznały to zwolnienie dyscyplinarne albo Jozka pociągnąć do odpowiedzialnosci.
Dodano: 27.06.2018 12:57    Przez: ~Obserwator
This is koninnnnnnnnnnnn mówiłem że tu jest beton sady urzędy i biznesmeni no i politycy jedna klika 2 grupa normalni ludzie którzy są parobkami u tej 1 grupy to jest właśnie koniński beton
Dodano: 27.06.2018 12:50    Przez: ~Vgf

KOMENTARZE

Czyli można brać w łapę??? też bym tak chciał...
Dodano: 27.06.2018 11:02    Przez: ~fenek
Można, ale trzeba uważać, żeby nikt Cię nie przyłapał. Bo wtedy będziesz się musiał podzielić kasą ;)
Dodano: 27.06.2018 11:48    Przez: ~true
This is koninnnnnnnnnnnn mówiłem że tu jest beton sady urzędy i biznesmeni no i politycy jedna klika 2 grupa normalni ludzie którzy są parobkami u tej 1 grupy to jest właśnie koniński beton
Dodano: 27.06.2018 12:50    Przez: ~Vgf
Jak się przyznały to zwolnienie dyscyplinarne albo Jozka pociągnąć do odpowiedzialnosci.
Dodano: 27.06.2018 12:57    Przez: ~Obserwator
Baa, bez wyroku to Nowicki powiedział, że nie zwolni nikogo z pracy. Czy te Panie dalej tam pracują ...?
Dodano: 27.06.2018 18:12    Przez: ~Lo
To dziadek spokojny o nowy rower ?
Dodano: 27.06.2018 11:08    Przez: ~Taka zagadka
czegoś tu nie rozumiem urzędas bierze i ukręcaią sprawę ??? trzeba mieć plecy
Dodano: 27.06.2018 11:19    Przez: ~nie!
czerwone plecy?
Dodano: 27.06.2018 12:09    Przez: ~on
DOJNA zmiana. Widocznie panie sa wyborcami Pychy i Szmalu. Stad taki wynik... 😡😡😡
Dodano: 27.06.2018 12:22    Przez: ~Pn
Proszę, Pn staje w obronie łapówkarzy, a może coś napisze na temat posła z PO Stanisława Gawłowskiego, ile on tam łapówki wziął ?
Dodano: 27.06.2018 18:31    Przez: ~Witek
ja to bym tym panią przyznał nagrody .wszystko zdarzyć się może i ludzie to widzą i czytają aaa w urzędzie się śmieją
Dodano: 27.06.2018 12:19    Przez: ~wykończony
pn udajesz że wszystko wiesz a tu mówisz że są wyborcami pis co jest kłamstwem
Dodano: 27.06.2018 12:35    Przez: ~x
Kpina,kpina,kpina!!!
Dodano: 27.06.2018 14:03    Przez: ~xoxo
Wstydu te urzedniczki nie mają.
Dodano: 27.06.2018 14:16    Przez: ~Ona
Jedyne co mają urzędniczki to skrzywienie twarzy jak coś od nich chcesz królowym biesiadę przerwano
Dodano: 28.06.2018 01:38    Przez: ~Gghb
jakoś mnie to wcale nie dziwi...niestety
Dodano: 27.06.2018 14:25    Przez: ~hfhsf
No cush, prezydent pewnie nie będzie chciał być gorszy od sądu i też nałoży na te urzędniczki "obowiązki". Może i jaka podwyżka będzie, bo jak obowiązków więcej, to sami wiecie.
Dodano: 27.06.2018 15:14    Przez: ~obowiązkowy
Szacun. Trzeba mieć jaja, żeby dzisiaj taki przekrętas wykonać. Jaja i niezłe plecy...