Dzisiaj jest poniedziałek 16 września 2019, imieniny: Edyty, Kornela, Kamili WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18537) SPORT FORUM FIRMY (5361) PRACA (62) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
14 / 10oC
Jutropogoda
14 / 8oC
Pojutrzepogoda
14 / 8oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Puchar Europy Kadetów. Ukraińska dominacja w turni ... (0)Krzymów pretenduje do miana gminy przyjaznej pszcz ... (0)

Ślesin. Burmistrz z absolutorium. Zapowiedział start w wyborach

Dodano: 28.06.2018 18:36
Źródło: LM.pl

Jednogłośne absolutorium dla burmistrza Ślesina. Mariusz Zaborowski oficjalnie zapowiedział swój start w wyborach, a radni zgodnie z nowymi przepisami obniżyli mu pensję.

Bez dyskusji i wątpliwości ślesińscy radni przyjęli sprawozdanie finansowe za 2017 rok i udzielili absolutorium Mariuszowi Zaborowskiemu.

- Opinie komisji rewizyjnej i Regionalnej Izby Obrachunkowej są pozytywne. Ten rok nie był łatwy. Ukończyliśmy jedną z najbardziej kontrowersyjnych inwestycji – remont budynku urzędu. Ludzie pytali po co to, a teraz mówią, że to wizytówka miasta. W pełni burmistrzu zasłużyłeś na absolutorium – powiedział Jan Wadelski, wiceprzewodniczący Rady Miasta w Ślesinie.

Burmistrz Mariusz Zaborowski podziękował za współpracę i zaangażowanie urzędnikom, kierownikom i dyrektorom jednostek oraz sołtysom i radnym.

- To już moje ósme absolutorium. Zawsze jest to bardzo wyjątkowa chwila – stwierdził Mariusz Zaborowski. - Mogę jasno powiedzieć, że jeszcze chciałbym realizować plany i zamierzenia, które mam oraz nadal stawać przed mieszkańcami i mówić jakie to ważne, co się udało zrobić i co jeszcze trzeba zrobić – dodał.

Pod koniec sesji, ku zaskoczeniu Mariusza Zaborowskiego, przedstawiciel Prawa i Sprawiedliwości – Eugeniusz Szymczak, zapowiedział oficjalnie poparcie burmistrza w zbliżających się wyborach. Radni natomiast zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów musieli przyjąć uchwałę dotyczącą wysokości wynagrodzenia burmistrza Ślesina. Jednogłośnie obniżono mu pensję i od 1 lipca Mariusz Zaborowski będzie zarabiał 9240 zł, z czego 4700 zł to pensja zasadnicza, 1900 zł – dodatek funkcyjny i 2640 zł – dodatek specjalny.

  • Ślesin. Burmistrz z absolutorium. Zapowiedział start w wyborach
  • Ślesin. Burmistrz z absolutorium. Zapowiedział start w wyborach
  • Ślesin. Burmistrz z absolutorium. Zapowiedział start w wyborach
  • Ślesin. Burmistrz z absolutorium. Zapowiedział start w wyborach
  • Ślesin. Burmistrz z absolutorium. Zapowiedział start w wyborach

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Panie Wadelski jak zawsze wchodzisz po paluszku w tyłek każdej władzy i jak władza karze za wszystkim zagłosujesz na tak. Za śp Burmistrza Niedziwiedzińskiego postępowałeś tak samo. Jesteś taki dlatego, że twoja kariera zawodowa jest tylko związana z samorządem w GOK Skulsk a w młodości etatowo z PZPR i Związek Młodzieży Socjalistycznej, dlatego tak łatwo przychodzi Panu i Burmistrzowi, który również tylko pracował i pracuje w Urzędzie Miasta i Gminy zadłużanie gminy na budowę bubli za pieniądze mieszkańców pracujących ciężko w normalnych firmach i mniejszych gospodarstwach często za najniższą krajową. W swoich CV nie pochwalicie się normalnym zatrudnieniem jak pozostali mieszkańcy gminy płacący podatki na wasze niegospodarskie pomysły. Panie Janie kiedy w końcu zamieszkasz w Kijowcu. Państwo radni i władza stwierdziła, że dobudowana część Urzędu jest za mała na prowadzenie sesji Rady.
Dodano: 28.06.2018 21:11    Przez: ~można się ustawić, można
piszmy co chcemy , info z urzędu "ą" i "ę" perfumy kwiatki i kawior, ale każdy rozumny mieszkaniec wie że 80-90% pożytecznych rzeczy powstało (inwestycje) za czasów człowieka który od lat nie jest burmistrzem i już niestety nie żyje, mam na mysli -dom kultury, bulwar,marina-port, park, rynek,gimnazjum, wiele sal w sołectwach, stażnica, market i wiele wiele innych, a teraz co? miały być termy i 500 miejsc pracy i co? chyba przegląd koninski pisał że w szkole nie umieli policzć dzieci i prawie milion gmina jest w plecy, czy kiedyś było to możliwe
Dodano: 28.06.2018 21:35    Przez: ~kiepsko
a co z rozliczeniem tych przez których gmina nie dostała 10 milionów dofinansowania na OZE? bo zleciła złożenie papierów jakiejś firmie ?
Dodano: 28.06.2018 19:40    Przez: ~pytajnik
Nie jakieś firmie tylko firemce założonej przez towarzystwo związane z Waszkowiakiem za publiczne pieniądze której jedynym dorobkiem jest fakt jej otwarcia z fanfarami przed laty, a poza tym to wielka kicha i niemoc.
Dodano: 28.06.2018 21:50    Przez: ~jaś
Przedstawiciel PiS (?)Szymczak... czy ty jesteś normalny?w czyim imieniu popierasz tego gościa...w2004 roku jak SLD było na fali to Zaborowski miał w swoim gabinecie kalendarz partyjny SLD, później przyjmował już jako burmistrz niczym ważnych gości przedstawiciela partii Palikota...... nie wspomnę już czyją limuzyną jeździł,uzyczoną przez konińskiego biznesmena, jawnego wielbiciela PO...
Dodano: 28.06.2018 20:21    Przez: ~su_arez@wp.pl

KOMENTARZE

Tak to można żyć!!!
Dodano: 28.06.2018 19:20    Przez: ~chyba wystartuje
Jak szybko załatwili kwiaty do gratulacji!! A może już przed głosowaniem ktoś zaryzykował że ABSOLUTORIUM będzie jednogłośne? Gratulujemy radnym samodzielności w podejmowaniu trudnych i ważnych decyzji :)
Dodano: 30.06.2018 10:51    Przez: ~sip
a co z rozliczeniem tych przez których gmina nie dostała 10 milionów dofinansowania na OZE? bo zleciła złożenie papierów jakiejś firmie ?
Dodano: 28.06.2018 19:40    Przez: ~pytajnik
Nie jakieś firmie tylko firemce założonej przez towarzystwo związane z Waszkowiakiem za publiczne pieniądze której jedynym dorobkiem jest fakt jej otwarcia z fanfarami przed laty, a poza tym to wielka kicha i niemoc.
Dodano: 28.06.2018 21:50    Przez: ~jaś
Przedstawiciel PiS (?)Szymczak... czy ty jesteś normalny?w czyim imieniu popierasz tego gościa...w2004 roku jak SLD było na fali to Zaborowski miał w swoim gabinecie kalendarz partyjny SLD, później przyjmował już jako burmistrz niczym ważnych gości przedstawiciela partii Palikota...... nie wspomnę już czyją limuzyną jeździł,uzyczoną przez konińskiego biznesmena, jawnego wielbiciela PO...
Dodano: 28.06.2018 20:21    Przez: ~su_arez@wp.pl
Wszystko się zgadza ale w 2004 roku Zaborowski nie był burmistrzem. Pierwsze wybory wygrał w 2010
Dodano: 29.06.2018 07:09    Przez: ~Bloo
Ale stanowisko w urzędzie gminy już miał....i ja też widziałem ten SLD owski kalendarz wtedy a podobno urzędy są apolityczne......
Dodano: 29.06.2018 11:47    Przez: ~K.
ten kolo to pono porażka stulecia w bogatej historii tej mieściny ?
Dodano: 28.06.2018 20:47    Przez: ~gall akronim
Panie Wadelski jak zawsze wchodzisz po paluszku w tyłek każdej władzy i jak władza karze za wszystkim zagłosujesz na tak. Za śp Burmistrza Niedziwiedzińskiego postępowałeś tak samo. Jesteś taki dlatego, że twoja kariera zawodowa jest tylko związana z samorządem w GOK Skulsk a w młodości etatowo z PZPR i Związek Młodzieży Socjalistycznej, dlatego tak łatwo przychodzi Panu i Burmistrzowi, który również tylko pracował i pracuje w Urzędzie Miasta i Gminy zadłużanie gminy na budowę bubli za pieniądze mieszkańców pracujących ciężko w normalnych firmach i mniejszych gospodarstwach często za najniższą krajową. W swoich CV nie pochwalicie się normalnym zatrudnieniem jak pozostali mieszkańcy gminy płacący podatki na wasze niegospodarskie pomysły. Panie Janie kiedy w końcu zamieszkasz w Kijowcu. Państwo radni i władza stwierdziła, że dobudowana część Urzędu jest za mała na prowadzenie sesji Rady.
Dodano: 28.06.2018 21:11    Przez: ~można się ustawić, można
CZERWONE KRAWATY - tak wołano na młodych partyjnych junaków.
Dodano: 29.06.2018 11:43    Przez: ~mzk
piszmy co chcemy , info z urzędu "ą" i "ę" perfumy kwiatki i kawior, ale każdy rozumny mieszkaniec wie że 80-90% pożytecznych rzeczy powstało (inwestycje) za czasów człowieka który od lat nie jest burmistrzem i już niestety nie żyje, mam na mysli -dom kultury, bulwar,marina-port, park, rynek,gimnazjum, wiele sal w sołectwach, stażnica, market i wiele wiele innych, a teraz co? miały być termy i 500 miejsc pracy i co? chyba przegląd koninski pisał że w szkole nie umieli policzć dzieci i prawie milion gmina jest w plecy, czy kiedyś było to możliwe
Dodano: 28.06.2018 21:35    Przez: ~kiepsko
a jak mielismy mieć fotowoltaikę to ktoś coś jakoś przez kogoś nie potrafił prawidłowo wniosku złożyć, fotowlt jest ale w tuliszkowie, rychwale,wierzbinku, i jeszcze gdzieś w powiecie, ot tak
Dodano: 28.06.2018 21:48    Przez: ~kiepsko2
zobacz jak wygląda plac zabaw przy bulwarze koło skateparku ,ma ok 7-8lat a wygląda jakby miał 20-25 lat ,obdrapany,skrzypiący pourywany, z brakami , (jest używany ale to nie znaczy że nie powinien być uzupełniony, nasmarowany itd....) ale musiałby rządzić p.niedzwiedzinski żeby "jakiś" urzędnik to zauważył.....lepiej festiwal piwa robić!
Dodano: 29.06.2018 07:25    Przez: ~adwo kat
A może ktoś wie dlaczego ze strony Ślesina zniknęła informacja o budowie ścieżki pieszo-jezdnej w Lubomyślu najszerszej w całej Polsce i dlaczego burmistrz niszczy własności prywatne specustawą.
Dodano: 28.06.2018 22:46    Przez: ~prywatny folwark
Panie Burmistrzu kiedy MZK wróci do Ślesina, bo tymi PKSami nie da się jeździć mimo kursów promocyjnych, Jak pan przywróci MZK do Ślesina ma pan mój głos i całej mojej rodziny
Dodano: 29.06.2018 00:10    Przez: ~pomost
Bo to od burmistrza zależy, na pewno...
Dodano: 29.06.2018 07:54    Przez: ~yyy
to tylko poparcie jednej malej osobki nie PiSu, nikt normalny z PiSu na ich obu dwóch nie zagłosuje
Dodano: 29.06.2018 01:13    Przez: ~pisiorek
Burmistrz jest mlody i chce rozwijac miasto . zna gmine jak nikt inny. Na miescie chcesz z nim porozmawiac robi to. Jak moze pomoze tego zarzucic mu nie mozna.
Dodano: 29.06.2018 09:44    Przez: ~Mieszkaniec
Mieszkaniec - jak burmistrz jest dla Ciebie taki dobry to dlaczego nie przytoczyłeś przykładu w czy ci tak dobry człowiek pomógł, bo ogólnie wśród mieszkańców ma opinie człowieka mściwego i lekceważącego mieszkańców a przed wyborami to nawet na ulicy dzieciom mówi cześć.
Dodano: 29.06.2018 11:27    Przez: ~też mieszkaniec
1 z 2
12>>